18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Futro zwierzęce
eloguma • 2015-12-02, 15:54
W zeszłą niedzielę przy dworcu w Katowicach odbyła się jakaś akcja aby zaprzestać sprzedawaniu i hodowli zwierząt futerkowych. Trochę mnie to zainteresowało i podeszły do mnie dwie dziewczyny proszące a złożenie podpisu który ma niby pomóc w zaprzestaniu tychże działań i wywiązał się taki dialog:

[One] -Jeśli się pan z tym zgadza to niech pan złoży podpis o tutaj
[Ja] - Nie podpiszę tego bo nie zgadzam się z waszą akcją.
- Z czym się tutaj nie zgadzać??
-A z tym, że jest to biznes który napędza gospodarkę i z resztą ludzie od zawsze jedli mięso więc czemu by nie sprzedawać tych skór
- Ale proszę pana zwierząt futerkowych się nie je

Na co szerokim uśmiechem odparłem, to czas zacząć.
W tym momencie miały wyraz twarzy jakby mózg wysłał im sygnał, że gówno zbliża się do wyjścia.
Zgłoś
Avatar
krakenwmajtach 2015-12-02, 15:59
Gdyby się tak łatwo hodowało i lepiej smakowało niż świniaki to ludzie by jedli, zresztą pewnie jedzą, mięso to mięso.
Zgłoś
Avatar
eligurf 2015-12-02, 16:05 117
Mięsa zwierząt futerkowych nie powinno się jadać, bowiem jest duża szansa, że są zarażone włośniem. Teoretycznie można badać, ale koszt badania byłby stosunkowo duży w porównaniu do kilkudziesięciu deko mięsa z takiej norki czy tchórzofretki. Do tego są one karmione ostatnim syfem, a do celów spożywczych trzeba by je karmić dużo lepszym towarem i kastrować, bo mięso waliłoby piżmem, a to dodatkowy koszt itd. W rezultacie cena mięsa byłaby niebotyczna przy najczęściej chujowym smaku. Przy takiej znajomości gospodarki nadajesz się na doradcę ministra obecnego rządu.

Panienki protestujące są głupie, ale to nie znaczy, że trzeba je pobijać doświadczeniem.
Zgłoś
Avatar
cys23 2015-12-02, 16:08 5
Mięso z królika jest bardzo zdrowe i można je robić na miliony sposobów.
Zgłoś
Avatar
GoldRoger777 2015-12-02, 16:09 6
Skomentowałbym to, ale czytając Twoją wypowiedź skierowaną do nich stwierdzam, iż z burakiem nie warto dyskutować
Zgłoś
Avatar
kalijanek 2015-12-02, 16:18
5 komentarzy, zero piw hehe
Zgłoś
Avatar
Halman 2015-12-02, 16:20
kalijanek napisał/a:

5 komentarzy, zero piw hehe


pierdolisz, właśnie dałem
Zgłoś
Avatar
jackalski 2015-12-02, 16:48 19
eloguma napisał/a:


W tym momencie miały wyraz twarzy jakby mózg wysłał im sygnał, że gówno zbliża się do wyjścia.



... i co? Wyszedłeś?
Zgłoś
Avatar
Tomikchomik1 2015-12-02, 16:56
W Ameryce Południowej, wpierdalają świnki morskie (zwierze futerkowe), od lat i nic nikomu nie jest.
Zgłoś
Avatar
Vaa 2015-12-02, 17:27 2
A króliki to co? Niektóre rasy hoduje się przecież tylko i wyłącznie na mięso...

PS. Polecam, szczególnie żeberka
Zgłoś
Avatar
Herhard 2015-12-02, 18:52 1
Z takim podejściem nigdy nie zaruchasz.
Zgłoś
Avatar
matek69 2015-12-02, 22:02 2
Jak sie nie je , a nutria ? kełbasa z dodatkiem nutri pycha
Zgłoś
Avatar
r................h 2015-12-02, 23:19 3
jadłem kiełbę z nutrii, ale to było jakieś 25 lat temu. Świeżo zrobioną -bodajże uwędzoną, taka podwórkowa metalowa skrzynia z paleniskiem na dole. Z tą różnicą jednak, że o ile pamiętam te nutrie w klatkach nie były trzymane na ilość i porządnie karmione. Posprzątane, nie leżały pokotem, czekając na nóż tylko. Przynajmniej ja tak to jako gnojek pamiętam, a tylko w wakacje w to miejsce przyjeżdżałem.

Jem świnki, krówki i takie tam, jak pojadę do chin to może i psa spróbuję... "Miensożerny". Budzą natomiast we mnie odrazę warunki w jakich się takie zwierzęta PRZETRZYMUJE i uśmierca. Jakaś doza empatii... przynajmniej ze strony konsumenta. Jak koleś butcher, to i rozrrywanie ludzkich zwłok go nie rusza (taki stereotyp kryminalny). Tylko kurwa po co ja to piszę (tutaj)
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2015-12-02, 23:25 7
hehehe jaki jesteś zajebisty, no kurwa pewnie teraz taka ilośc testosteronu wybuchła, że wkońcu żołądź wybije się z zapleśniałej stulejki....
Ja pierdole w obecnej technologii hodowanie zwierząt dla skróy i futra, tylko dla tych rzeczy jest po prostu głupia. Rozumiem, skóra z zwierzęcia, które poszło na mieso, czyli krowy, swinie itp. ale hodować tylko do tego celu....szkoda zwierząt bo naprawdę są w chujowych warunkach i uwierz mi nawet tobie bym nigdy tego nie życzył.
Zgłoś
Avatar
Jack Daniel's 2015-12-03, 1:04
@Tomikchomik1, to specjalna odmiana świnek morskich. Poza tym, to nie zwierzęta futerkowe, tylko laboratoryjne. Mylisz pojęcia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie