18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
Cytat:

"Nauczycielka podczas lekcji mówiła, że homoseksualiści to nie są ludzie". "Ja słyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach" - mówią o doświadczeniach z polskiej szkoły bohaterowie spotów Kampanii Przeciw Homofobii. UE opublikowała właśnie wnioski z wielkiego badania na temat dyskryminacji osób homoseksualnych. Wyniki są zatrważające, a Polska nie wyróżnia się zbyt dobrze na tle innych państw.

Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Z tej okazji Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) opublikowała wyniki swoich badań nt. dyskryminacji osób LGBT w krajach Unii Europejskiej i Chorwacji. To pierwsze tak duże i tak kompleksowe badanie na ten temat. Ankietę w internecie we wszystkich krajach wypełniły 93 tys. osób.

Ponad połowa badanych: byliśmy dyskryminowani!

Badanie skierowane było do osób powyżej 18. roku życia. Pytano m.in. o dyskryminację i mobbing w miejscu pracy, w szkołach, na uczelniach, w miejscach publicznych. Wnioski są bardzo niepokojące:

- ponad połowa wszystkich respondentów przyznała: w ciągu ostatniego roku doświadczyła osobiście dyskryminacji lub nękania ze względu na orientację seksualną. Do bolesnych doświadczeń przyznało się aż 60 proc. respondentów z Polski. 90 proc. z tych osób nigdzie nie zgłosiło faktu dyskryminowania.

Mapa pokazuje, w których krajach osoby LGBT czują się najbardziej dyskryminowane (im ciemniejszy kolor, tym więcej osób zadeklarowało bycie dyskryminowanym). W Polsce to 60 proc. respondentów. Po kliknięciu na mapę na stronach UE można zobaczyć procentowe odpowiedzi na każde pytanie z podziałem na kraje:



- w ciągu ostatnich pięciu lat 26 proc. badanych padło ofiarą napaści lub przemocy ze względu na orientację seksualną (odsetek ten rośnie do 35 w przypadku osób transpłciowych)

- do ataków dochodziło zwykle w miejscach publicznych, uczestniczyło w nich zwykle więcej niż jedna osoba, zwykle osobą atakującą był mężczyzna

Ukrywają się, nie trzymają za ręce

- dwie na trzy osoby, będąc w wieku poniżej 18. roku życia, uczęszczając do szkoły ukrywały lub maskowały fakt przynależności do grupy LGBT

- dwie trzecie badanych unika w miejscach publicznych trzymania za rękę swojego partnera/partnerki tej samej płci w obawie przed napaścią

- co najmniej 60 proc. badanych osobiście doświadczyło negatywnych uwag lub zachowania w szkole ze względu na swoją przynależność do grupy LGBT

- 80 proc. badanych z każdej grupy LGBT i w każdym kraju było świadkami negatywnych uwag lub postępowania wobec szkolnych kolegów, których uważano za osobę z grupy LGBT (dotyczy to w szczególności gejów i biseksualnych mężczyzn)

- prawie połowa badanych uważa: politycy w naszym kraju posługują się mową nienawiści, mówiąc o osobach LGBT

"Brak zrozumienia, brak pomocy"

Oto kilka cytatów z ankiet Europejczyków:

"Prześladowania, jakich doświadczyłem w szkole, to najgorsza forma homofobii, z jaką kiedykolwiek się spotkałem". Gej, 25 lat.

"Bardzo chciałabym otwarcie mówić o tym, że jestem lesbijką. Ale moje środowisko jest bardzo homofobiczne. Więc nie mam wyboru". Lesbijka, 40 lat.

"Brak zrozumienia i jakiejkolwiek pomocy to zbyt dużo do zniesienia. Często myślę, że wolałbym nie żyć". Transseksualista, 26 lat.



A w Polsce? "Nauczycielka mówi: geje to nie ludzie"

Podobnie wyglądają relacje Polaków. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią KPH opublikowała swój kolejny spot. O tym, jak wygląda sytuacja osób o innej orientacji w polskich szkołach:



"Moja nauczycielka na lekcji obrażała homoseksualistów. Mówiła, że to nie są ludzie, że takie istoty nie powinny żyć na ziemi". "Usłyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach". "Na lekcji rzucali we mnie różnymi przedmiotami, długopisami, książkami". "Wystarczy, że pójdę do łazienki. Słyszę: O ten, pedał! Ciota, ciota!". "Boję się, że ktoś może mnie pobić ze względu na to, kim jestem".



I kończą: "Żyjemy w XXI wieku, każdy ma prawo do życia. Nie może być tak, że ktoś ma prawo się nad inną osobą znęcać! Nie ma takiego prawa!". "Bądźcie sobą. To wasze życie, wy o nim decydujecie" - mówią z filmie bohaterowie spotu Kampanii Przeciw Homofobii.

A tak z dyskryminacją walczy Irlandia:


źródło
Zgłoś
Avatar
blokers27 2013-05-17, 22:12 2
Posluchajcie SADOLE bo to juz nie jest zabawne!!!! Sam bylem "homofobem" dopoki moj brat nie okazal sie GEJEM... Prawda jest taka ze jestesmy homofobami bo albo nie znamy zadnego geja albo bycie homofobem jest "latwiejsze" niz proba zaakceptowania odmiennosci. Generalnie z tego co slyszalem od brata Polacy sa naprawde TOLERANCYJNI... Tylko publicznie nie potrafimy sie do tego przyznac...
Zgłoś
Avatar
leegoldman 2013-05-17, 22:19
Tak
Zgłoś
Avatar
ces 2013-05-17, 22:28 10
Homofobia?
Ja się ich nie boję.
Ja się nimi brzydzę!
Zgłoś
Avatar
eligurf 2013-05-17, 22:30 11
Prometeus_Coprophagus napisał/a:

[offtop]



[/offtop]



Mnie zastanawia jak on skończył czkołę.

Ciekawe, że nie ma ataków na pedałów w ilości adekwatnej do nienawiści wylewanej na co dzień przy pedalskich tematach.

Mieszkam w dość dużymi mieście (Poznań), zasadniczo dość tolerancyjnym i kurwa nie wiem w czym problem. Gdyby nie tv to nie wiedziałbym że są jakieś parady gejów, a spotkanie pary gejów zdarza się równie często jak zaćmienie księżyca. Owszem, gdybym się postarał to wiem, że są miejsca, gdzie ich można znaleźć, ale na prawdę są większe problemy niż miziające się pedały. Na studiach często wyjeżdżałem najczęściej wcześnie rano i tak około 3-4 szedłem na dworzec przez park (taki w pobliżu PKP i PKS jak ktoś się orientuje) znany jako miejsce schadzek tego ludu. I tak mniej więcej co 3 wyjazd pojedynczy gość siedział na ławce. No i nic więcej. Słusznie zauważył ktoś wcześniej że liżące się w miejscach publicznych pary są średnio apetyczne bez względu na konfigurację (no chyba, że dwie super laski).

Ktoś miał jakieś problemy z narzucaniem się pedałów (włażeniem ich w dupę)?

Realnie w mieście przeszkadzają mi psie gówna na chodnikach, i wieśniaki przyjeżdżające weekendy do centrum i zajmujący miejsca parkingowe mieszkańcom.
Zgłoś
Avatar
LICH0 2013-05-17, 22:31 4
Źródło: wiadomosci.gazeta....__Pierwsze.html

GóWna NIE czytaj! Bo miesza w głowie i manipuluje!
Zgłoś
Avatar
maXikinght 2013-05-17, 22:51 1
jebać gejów ...
tfu kurwa co ja pierdole
Zgłoś
Avatar
K................a 2013-05-17, 23:11 3
Polska to ciemnogród, w którym panoszy się kler, a najwięcej do powiedzenia mają buraczane autorytety, które oprócz posiadania tytułu naukowego gówno sobą reprezentują. Dlatego właśnie w każdej dziedzinie jesteśmy w ciemnej dupie.
Zgłoś
Avatar
Numernabis 2013-05-17, 23:32 6
@up
pedalstwo to już dziedzina?
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2013-05-17, 23:57 59


Stanisław Pięta - poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zgłoś
Avatar
b................� 2013-05-18, 0:07 7
Hmmmm, z jednej strony pedalstwo a z drugiej religia. Stanisław Pięta zajebał mi ćwieka.
Zgłoś
Avatar
siur666 2013-05-18, 0:16 2
Dupa jest od srania !
Zgłoś
Avatar
Lechu1234 2013-05-18, 0:17 1
No to się kurwa zacznie debata, dla mnie można podsumować to prostym stwierdzeniem, że dawniej nie było problemu, nikt się nie chwalił co chce ruchać i nikogo to nie obchodziło, zostawało to za drzwiami jego domu, a teraz pedał to odrazu marsze parady i kurwa pióro w dupe, takie ścierwo co obnosi się tym jakie ono jest światowe i tolerancyjne (bo samo jest chore) to wypalił bym napalmem
Zgłoś
Avatar
Eurek 2013-05-18, 0:18
Moim zdaniem lepszy od kraju gdzie mniejszosci wszelakie (zwlaszcza pederastow) dominuja nad normalna wiekszoscia jest juz panstwo klerykalne (obecne). Mimo ze nie jestem wierzacym, kosciol znam i przywyklem do takiego stanu jaki jest. Ze strony katoli wszelkiej masci juz mnie nic nie zaskoczy, czego nie moge powiedziec o gejach i calej tej bandzie lewakow.
Zgłoś
Avatar
ScrappyCoco 2013-05-18, 0:20 1
pedalstwo się rozpanoszyło, jak żydy! Geje to gówno! AMEN!
Zgłoś
Avatar
ŻukIAmbrozjaWjednym 2013-05-18, 0:21 7
Dzisiaj jest dzień przeciwko homofobom. Audycja radiowa:
"Osobiście nie mam nic przeciwko gejom. Ja ich nawet lubię. Gdyby okazało się, że któryś z moich kolegów jest homoseksualistą na pewno nie odwróciłbym się do niego plecami"
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie