18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
🔥 Zamach na Netanjahu - teraz popularne
🔥 No to zabłysnął ... - teraz popularne
🔥 Naśladowca brauna dauna ... - teraz popularne
Cytat:

"Nauczycielka podczas lekcji mówiła, że homoseksualiści to nie są ludzie". "Ja słyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach" - mówią o doświadczeniach z polskiej szkoły bohaterowie spotów Kampanii Przeciw Homofobii. UE opublikowała właśnie wnioski z wielkiego badania na temat dyskryminacji osób homoseksualnych. Wyniki są zatrważające, a Polska nie wyróżnia się zbyt dobrze na tle innych państw.

Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Z tej okazji Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) opublikowała wyniki swoich badań nt. dyskryminacji osób LGBT w krajach Unii Europejskiej i Chorwacji. To pierwsze tak duże i tak kompleksowe badanie na ten temat. Ankietę w internecie we wszystkich krajach wypełniły 93 tys. osób.

Ponad połowa badanych: byliśmy dyskryminowani!

Badanie skierowane było do osób powyżej 18. roku życia. Pytano m.in. o dyskryminację i mobbing w miejscu pracy, w szkołach, na uczelniach, w miejscach publicznych. Wnioski są bardzo niepokojące:

- ponad połowa wszystkich respondentów przyznała: w ciągu ostatniego roku doświadczyła osobiście dyskryminacji lub nękania ze względu na orientację seksualną. Do bolesnych doświadczeń przyznało się aż 60 proc. respondentów z Polski. 90 proc. z tych osób nigdzie nie zgłosiło faktu dyskryminowania.

Mapa pokazuje, w których krajach osoby LGBT czują się najbardziej dyskryminowane (im ciemniejszy kolor, tym więcej osób zadeklarowało bycie dyskryminowanym). W Polsce to 60 proc. respondentów. Po kliknięciu na mapę na stronach UE można zobaczyć procentowe odpowiedzi na każde pytanie z podziałem na kraje:



- w ciągu ostatnich pięciu lat 26 proc. badanych padło ofiarą napaści lub przemocy ze względu na orientację seksualną (odsetek ten rośnie do 35 w przypadku osób transpłciowych)

- do ataków dochodziło zwykle w miejscach publicznych, uczestniczyło w nich zwykle więcej niż jedna osoba, zwykle osobą atakującą był mężczyzna

Ukrywają się, nie trzymają za ręce

- dwie na trzy osoby, będąc w wieku poniżej 18. roku życia, uczęszczając do szkoły ukrywały lub maskowały fakt przynależności do grupy LGBT

- dwie trzecie badanych unika w miejscach publicznych trzymania za rękę swojego partnera/partnerki tej samej płci w obawie przed napaścią

- co najmniej 60 proc. badanych osobiście doświadczyło negatywnych uwag lub zachowania w szkole ze względu na swoją przynależność do grupy LGBT

- 80 proc. badanych z każdej grupy LGBT i w każdym kraju było świadkami negatywnych uwag lub postępowania wobec szkolnych kolegów, których uważano za osobę z grupy LGBT (dotyczy to w szczególności gejów i biseksualnych mężczyzn)

- prawie połowa badanych uważa: politycy w naszym kraju posługują się mową nienawiści, mówiąc o osobach LGBT

"Brak zrozumienia, brak pomocy"

Oto kilka cytatów z ankiet Europejczyków:

"Prześladowania, jakich doświadczyłem w szkole, to najgorsza forma homofobii, z jaką kiedykolwiek się spotkałem". Gej, 25 lat.

"Bardzo chciałabym otwarcie mówić o tym, że jestem lesbijką. Ale moje środowisko jest bardzo homofobiczne. Więc nie mam wyboru". Lesbijka, 40 lat.

"Brak zrozumienia i jakiejkolwiek pomocy to zbyt dużo do zniesienia. Często myślę, że wolałbym nie żyć". Transseksualista, 26 lat.



A w Polsce? "Nauczycielka mówi: geje to nie ludzie"

Podobnie wyglądają relacje Polaków. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią KPH opublikowała swój kolejny spot. O tym, jak wygląda sytuacja osób o innej orientacji w polskich szkołach:



"Moja nauczycielka na lekcji obrażała homoseksualistów. Mówiła, że to nie są ludzie, że takie istoty nie powinny żyć na ziemi". "Usłyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach". "Na lekcji rzucali we mnie różnymi przedmiotami, długopisami, książkami". "Wystarczy, że pójdę do łazienki. Słyszę: O ten, pedał! Ciota, ciota!". "Boję się, że ktoś może mnie pobić ze względu na to, kim jestem".



I kończą: "Żyjemy w XXI wieku, każdy ma prawo do życia. Nie może być tak, że ktoś ma prawo się nad inną osobą znęcać! Nie ma takiego prawa!". "Bądźcie sobą. To wasze życie, wy o nim decydujecie" - mówią z filmie bohaterowie spotu Kampanii Przeciw Homofobii.

A tak z dyskryminacją walczy Irlandia:


źródło
Zgłoś
Avatar
Numernabis 2013-05-17, 19:37 171
Pieprzone ruchane w dupe cioty.

Facet z facetem do czego to doszło.
Zgłoś
Avatar
l................e 2013-05-17, 19:38 6
Numernabis napisał/a:

Piepszone ruchane w dupe cioty.



Podobno raz w dupę to nie pedał? Jak sytuacja wygląda u Ciebie?
Zgłoś
Avatar
makabrax 2013-05-17, 19:41 21
kurwa gdybym miał taką mordę jak ci z tych spotów to też bym został homo... a tak to mogę spokojnie siedzieć przed kompem i marszczyć freda do nowych achivementów w wowie
Zgłoś
Avatar
usu 2013-05-17, 19:41 28
Tak jak nie chce aby moje dzieci oglądały na ulicy, "liżące się" pary damsko-męskie, tak samo nie chcę aby banda pedałów czy lesbijek paradowała przez ulice z gołymi dupami i domagała się swoich praw by móc robić to samo. Wolnoć Tomku w swoim domku a na ulicy to chuj w dupę za taki teatr "tolerancji". Byle nie pedałom bo za przyjemnie.
Zgłoś
Avatar
Jad Kiełbasiany 2013-05-17, 19:42 37
Inność zawsze będzie wytykana palcem. Osobiście nie mam nic do homosiów, póki nie afiszują i obnoszą się ze swoją seksualnością publicznie. Nie zmienia to jednak faktu, iż uważam, że homoseksualizm jest/był/będzie zaburzeniem psychicznym oraz wynaturzeniem.
Zgłoś
Avatar
Numernabis 2013-05-17, 19:42 10
A.J.K.S napisał/a:



Podobno raz w dupę to nie pedał? Jak sytuacja wygląda u Ciebie?


Normalnie wygląda. Normalnie.
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-05-17, 20:02 12
Gówniana gazeta, gówniany materiał. Wrzucacie te tematy o pedałach co chwilę, a dyskusja pod nimi jest zawsze taka sama. Kilka osób uważa, że wujek hitler miał rację, parę osób uważa, że raz w dupę to nie pedał, a duża większość zawsze pisze to samo nie wiem po chuj w stylu "mnie tam nie przeszkadza jak się grzmocą w domu bylebym tego nie widział".
Najlepszy sposób żeby walczyć z dewiacją to niereagowanie na propagandowe zagrywki szmatławej gazety. Czy naprawdę nie widzicie, że oni chcą żebyśmy się zajmowali chujem w dupie...
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2013-05-17, 20:22 3
kurwa zaraz ja wezme swoja stara, postawie przed kamera i jej pokaze tekst "nauczycielka biła heteroseksualistow ;(((((" i kurwa wrzuce na neta. Wszystko to sciemy bez zadnych dowodow. Jebac pedałow...wsumie oni to lubia
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2013-05-17, 20:41 1
@Ptoon jest coś takiego jak milczące przyzwolenie, mówisz, że lepiej o tym nie mówić bo tylko robimy im reklamę. Jak byśmy o tym nie mówili to by znaczyło, że się z taką dewiacją zgadzamy, jak nic nie powiemy to oni wygraj a jak coś powiemy, to tak zrobimy im reklamę, ale to będzie zła reklama ukazująca ich zboczenia. Te gadki "przestańcie o tym gadać a pedały znikną, nie róbcie im reklamy bo tylko na tym zyskają" jest tak chujowo mądra jak "tylko winny się tłumaczy" jak jestem niewinny to się będę bronił jak oni są chorymi pedałami to będę o tym kurwa mówił by nie pomyśleli, że się z nimi zgadzam i, że mają rację.
Zgłoś
Avatar
MauMauMaurycy 2013-05-17, 20:42 4
"Geje to nie ludzie"?

Geje to podludzie
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2013-05-17, 21:00 25
W pedałach wkurwia mnie to, że oni usilnie starają się zmienić świat wokół nich, np. ten pedałek pedagog mówi "jeśli ktoś cie obrazi, że jesteś homo to poniesie konsekwencje" a to oni powinni dostosować do otaczającego ich świata. Coś wam powiem obrońcy zagrożonych pedalskich gatunków, od zawsze byłem kurduplem mam 22 lata, wzrost 162 a wagę kurczaka 50 (a i tak mam kategorie A, Polsko jesteś kurewsko bezpieczna). Jak myślicie będąc zawsze niskim budziłem "szacun"? Haha w podstawówce to jeszcze tak się nie rzucało w oczy, ale w gimnazjum już inna bajką (na dodatek na przeciwko było przeczkole już wiecie jaką miałem ksywę). W liceum to samo, zaczepiali, śmiali się, zwykle zostawałem pod klasą by nie zapuszczać się na obce tereny i niknąć nieprzyjemności. Ale ja nigdy kurwa nie żaliłem się, nie pierdoliłem coś w stylu "macie mnie szanować, nawet jeśli jestem niski", dostosowywałem się do świata, który mnie otacza a nie zmieniałem świat. Jak was pedzie tak bolą szykany i inne to zostańcie u siebie i nie chwalcie się światu, ale jeśli chcesz grać takiego odważnego to powiedz ale później nie płacz, że się śmieją. Nie wiem czemu gadam tu do pedałów przecież żaden nie zapuszcza się na sadistic, może ktoś to przekopiuje na jakieś pedalskie forum .
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2013-05-17, 21:12 6
[offtop]

Dymekx napisał/a:

przeczkole





[/offtop]
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-05-17, 21:46 4
W Polsce jak na razie tylko sutanna w pełni chroni przed homofobicznymi atakami.
Zgłoś
Avatar
E................t 2013-05-17, 22:04
jak bierze z dupska do geby tp znaczy ze kocha
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie