18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 41 minut temu
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Cytat:

"Nauczycielka podczas lekcji mówiła, że homoseksualiści to nie są ludzie". "Ja słyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach" - mówią o doświadczeniach z polskiej szkoły bohaterowie spotów Kampanii Przeciw Homofobii. UE opublikowała właśnie wnioski z wielkiego badania na temat dyskryminacji osób homoseksualnych. Wyniki są zatrważające, a Polska nie wyróżnia się zbyt dobrze na tle innych państw.

Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Z tej okazji Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) opublikowała wyniki swoich badań nt. dyskryminacji osób LGBT w krajach Unii Europejskiej i Chorwacji. To pierwsze tak duże i tak kompleksowe badanie na ten temat. Ankietę w internecie we wszystkich krajach wypełniły 93 tys. osób.

Ponad połowa badanych: byliśmy dyskryminowani!

Badanie skierowane było do osób powyżej 18. roku życia. Pytano m.in. o dyskryminację i mobbing w miejscu pracy, w szkołach, na uczelniach, w miejscach publicznych. Wnioski są bardzo niepokojące:

- ponad połowa wszystkich respondentów przyznała: w ciągu ostatniego roku doświadczyła osobiście dyskryminacji lub nękania ze względu na orientację seksualną. Do bolesnych doświadczeń przyznało się aż 60 proc. respondentów z Polski. 90 proc. z tych osób nigdzie nie zgłosiło faktu dyskryminowania.

Mapa pokazuje, w których krajach osoby LGBT czują się najbardziej dyskryminowane (im ciemniejszy kolor, tym więcej osób zadeklarowało bycie dyskryminowanym). W Polsce to 60 proc. respondentów. Po kliknięciu na mapę na stronach UE można zobaczyć procentowe odpowiedzi na każde pytanie z podziałem na kraje:



- w ciągu ostatnich pięciu lat 26 proc. badanych padło ofiarą napaści lub przemocy ze względu na orientację seksualną (odsetek ten rośnie do 35 w przypadku osób transpłciowych)

- do ataków dochodziło zwykle w miejscach publicznych, uczestniczyło w nich zwykle więcej niż jedna osoba, zwykle osobą atakującą był mężczyzna

Ukrywają się, nie trzymają za ręce

- dwie na trzy osoby, będąc w wieku poniżej 18. roku życia, uczęszczając do szkoły ukrywały lub maskowały fakt przynależności do grupy LGBT

- dwie trzecie badanych unika w miejscach publicznych trzymania za rękę swojego partnera/partnerki tej samej płci w obawie przed napaścią

- co najmniej 60 proc. badanych osobiście doświadczyło negatywnych uwag lub zachowania w szkole ze względu na swoją przynależność do grupy LGBT

- 80 proc. badanych z każdej grupy LGBT i w każdym kraju było świadkami negatywnych uwag lub postępowania wobec szkolnych kolegów, których uważano za osobę z grupy LGBT (dotyczy to w szczególności gejów i biseksualnych mężczyzn)

- prawie połowa badanych uważa: politycy w naszym kraju posługują się mową nienawiści, mówiąc o osobach LGBT

"Brak zrozumienia, brak pomocy"

Oto kilka cytatów z ankiet Europejczyków:

"Prześladowania, jakich doświadczyłem w szkole, to najgorsza forma homofobii, z jaką kiedykolwiek się spotkałem". Gej, 25 lat.

"Bardzo chciałabym otwarcie mówić o tym, że jestem lesbijką. Ale moje środowisko jest bardzo homofobiczne. Więc nie mam wyboru". Lesbijka, 40 lat.

"Brak zrozumienia i jakiejkolwiek pomocy to zbyt dużo do zniesienia. Często myślę, że wolałbym nie żyć". Transseksualista, 26 lat.



A w Polsce? "Nauczycielka mówi: geje to nie ludzie"

Podobnie wyglądają relacje Polaków. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią KPH opublikowała swój kolejny spot. O tym, jak wygląda sytuacja osób o innej orientacji w polskich szkołach:



"Moja nauczycielka na lekcji obrażała homoseksualistów. Mówiła, że to nie są ludzie, że takie istoty nie powinny żyć na ziemi". "Usłyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach". "Na lekcji rzucali we mnie różnymi przedmiotami, długopisami, książkami". "Wystarczy, że pójdę do łazienki. Słyszę: O ten, pedał! Ciota, ciota!". "Boję się, że ktoś może mnie pobić ze względu na to, kim jestem".



I kończą: "Żyjemy w XXI wieku, każdy ma prawo do życia. Nie może być tak, że ktoś ma prawo się nad inną osobą znęcać! Nie ma takiego prawa!". "Bądźcie sobą. To wasze życie, wy o nim decydujecie" - mówią z filmie bohaterowie spotu Kampanii Przeciw Homofobii.

A tak z dyskryminacją walczy Irlandia:


źródło
Zgłoś
Avatar
Els 2013-05-18, 0:21 1
Ta, ukrywają się...w dużych miastach to nikt się z tym nie kryje, a wręcz przeciwnie. Podkreślają to na każdym kroku, w rozmowach, poprzez znakowanie się różnymi symbolami itp. Robią z siebie ofiary na siłę.
Zgłoś
Avatar
snakeshake 2013-05-18, 0:23 4
Dokąd ten świat zmierza... Najpierw homosie domagają się swoich praw, bo chcą małżeństw i adoptowania dzieci co następne będzie ? "pedofile domagają się swoich praw" ? Nie mam zamiaru tolerować żadnego homosia bo się to źle skończy.
Zgłoś
Avatar
T0B1 2013-05-18, 0:28 1
Chuj mnie obchodzi kto z kim co robi. Tylko niech się z tym potem nie obnoszą i nie domagają równouprawnienia. Wręcz przeciwnie - wybryki natury powinny się ukrywać.
Zgłoś
Avatar
Szerokikarq 2013-05-18, 0:31 7
Jak z ciapatymi... Wypełźnie to takie i chce zmieniać świat dookoła, tak, żeby to jemu było wygodnie. Najgorsze jest to, że ostatnie pokolenie o normalnych poglądach już chodzi po tym świecie. Kwestia czasu, aż normalni będą się bać swoich poglądów, poprawna do porzygu tolerancja wpajana dzieciakom od przedszkola zrobi swoje. Boję się tęczy, co nas czeka za 15 lat...
Zgłoś
Avatar
Mortalisrox 2013-05-18, 0:36 5
- w ciągu ostatnich pięciu lat 26 proc. badanych padło ofiarą napaści lub przemocy ze względu na ponadprzeciętną brzydotę (odsetek ten rośnie do 35 w przypadku osób rudych)

- do ataków dochodziło zwykle w miejscach publicznych, uczestniczył w nich zwykle tłum ludzi z pochodniami, zwykle osobą atakującą był mężczyzna rzucający donicami z balkonu

Ukrywają się, zakładają kominiarki

- dwie na trzy osoby, będąc w wieku poniżej 18. roku życia, uczęszczając do szkoły ukrywały lub maskowały fakt posiadania białaczki typu C czy odstających sutków

- dwie trzecie badanych unika w miejscach publicznych pokazywania swojej żabiej mordy w obawie przed napaścią

- co najmniej 60 proc. badanych osobiście doświadczyło negatywnych uwag lub zachowania w szkole ze względu na swoje opóźnienie w rozwoju

- 80 proc. badanych z każdej grupy osób z krzywą facjatą, płaskostopiem oraz odstającymi uszami w każdym kraju było świadkami negatywnych uwag lub postępowania wobec szkolnych kolegów, których uważano za osobę z tej grupy (dotyczy to w szczególności rudych, pryszczatych mord oraz dzieci wyznających styl emo)

- prawie połowa badanych uważa: politycy w naszym kraju posługują się mową nienawiści, mówiąc o osobach z niedowładem prącia

"Brak zrozumienia, brak pomocy"

Oto kilka cytatów z ankiet Europejczyków:

"Prześladowania, jakich doświadczyłem w szkole, to najgorsza forma fobii, z jaką kiedykolwiek się spotkałem". Dziecko z zespołem downa, 25 lat.

"Bardzo chciałabym otwarcie mówić o tym, że jestem rudy. Ale moje środowisko jest bardzo rudofobiczne. Więc nie mam wyboru". rudy ryj, 40 lat.

"Brak zrozumienia i jakiejkolwiek pomocy to zbyt dużo do zniesienia. Często myślę, że wolałbym nie żyć". Osoba po wycięciu raka odbytnicy, 26 lat.

Dlaczego nigdzie nie widzę manifestów takich osób jak powyżej? dlaczego tylko fagasy i lesby muszą robić wielkie halo dookoła swojego niedojebaństwa? Za to całe ich pierdolenie najlepiej ich skierować do kamieniołomu albo pozwać za zakłócanie porządku w tym i tak już rozpadającym się społeczeństwie.
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-05-18, 0:43 1
Kurwa mać sprawa jest prosta!
Idę o zakład że tą całą szopkę robią nie pedały a zwykli przebierańcy!
Gdzie pedał znajdzie partnera? W normalnym klubie? Wątpię! Oni się na bank trzymają w swojej klice i wiedzą gdzie chodzić i gdzie znaleźć chuja do dupska! To jest na 100% głębsza afera o której dowiemy się za 50-100 lat ( no może my się nie dowiemy).
Ale prawda jest jedna, homoseksualiści siedzą w domach a pedalstwo łazi po ulicach.
Pokój!
Zgłoś
Avatar
slivens 2013-05-18, 0:43 2
Jebana tolerancja homosiów, multikulturalizm, zero dyskryminacji, przez takie pierdoły Europa sama się niszczy.
Zgłoś
Avatar
malvo 2013-05-18, 0:44 1
eh wy jebane biedaki, homoseksualizm panował w iii rzeszy, sam hitler zaliczył nie jedną przygodnę z tą samą płcią .
lellelele
poszanowanie dla religij i rodziny, wy kurwy jebane, patrzcie co wy piszczecie
wasza religia to ateizm, wasza rodzina to matka dajaca cyca
wy kutasy, dzieci stanu wojennego, nie potraficie zbudowac silnej polski
bando kutasów małorolnych
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-05-18, 0:46 7
malvo napisał/a:

eh wy jebane biedaki, homoseksualizm panował w iii rzeszy, sam hitler zaliczył nie jedną przygodnę z tą samą płcią .
lellelele
poszanowanie dla religij i rodziny, wy kurwy jebane, patrzcie co wy piszczecie
wasza religia to ateizm, wasza rodzina to matka dajaca cyca
wy kutasy, dzieci stanu wojennego, nie potraficie zbudowac silnej polski
bando kutasów małorolnych



Ok, wiem, dostanę warna ale:

WYPIERDALAJ ! ! !
Zgłoś
Avatar
si3l 2013-05-18, 0:48 3
Tępić te cholernie pedalstwo !
Zgłoś
Avatar
Tea_Time 2013-05-18, 0:54 4
A nie lepiej jest mieć po prostu wyjebane zamiast promować przemoc czy inne kurwa rzeczy?

A jak mnie dziecko zapyta, dlaczego tych dwóch panów czy tam dwie pani się całują to mu po prostu wytłumaczę, nie wiem w czym problem, najlepiej zwyzywać i powiedzieć "wypierdalaj" czy inne tego typu, mogę się założyć, że zdecydowana większość z Was nigdy nie powiedziała by tego w 4 oczy do osoby homoseksualnej, ehh w necie każdy kozak.
Zgłoś
Avatar
gracii 2013-05-18, 0:57
@malvo japa tam
Zgłoś
Avatar
eNeRgOo 2013-05-18, 0:59
Homo - źle
Żydzi - źle
Muzułmanie - źle
Murzyni - źle

A może... Polacy - źle?
Zgłoś
Avatar
zonk 2013-05-18, 1:19 3
Jak dwa pedały zrobią sobie naturalnie, bez udziału osób trzecich, dziecko to będzie można gadać o jakiś ich prawach. Na razie niech stulą mordy.
Zgłoś
Avatar
korpin 2013-05-18, 1:31 1
No taa... biedni homoseksualiści... a co ja mam powiedzieć. W podstawówce gruby byłem. Całą podstawówkę mnie dręczyli: ej ty grubasie, gruba dupo, ejj gruby zapierdalaj po piłkę to schudniesz, tłusty chuju etc. I co kurwa?!Gdzie jest partia grubych zdyskryminowanych? Takich partii Unia nie refunduje?! Czemu ja się pytam?!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie