18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
Cytat:

"Nauczycielka podczas lekcji mówiła, że homoseksualiści to nie są ludzie". "Ja słyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach" - mówią o doświadczeniach z polskiej szkoły bohaterowie spotów Kampanii Przeciw Homofobii. UE opublikowała właśnie wnioski z wielkiego badania na temat dyskryminacji osób homoseksualnych. Wyniki są zatrważające, a Polska nie wyróżnia się zbyt dobrze na tle innych państw.

Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Z tej okazji Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) opublikowała wyniki swoich badań nt. dyskryminacji osób LGBT w krajach Unii Europejskiej i Chorwacji. To pierwsze tak duże i tak kompleksowe badanie na ten temat. Ankietę w internecie we wszystkich krajach wypełniły 93 tys. osób.

Ponad połowa badanych: byliśmy dyskryminowani!

Badanie skierowane było do osób powyżej 18. roku życia. Pytano m.in. o dyskryminację i mobbing w miejscu pracy, w szkołach, na uczelniach, w miejscach publicznych. Wnioski są bardzo niepokojące:

- ponad połowa wszystkich respondentów przyznała: w ciągu ostatniego roku doświadczyła osobiście dyskryminacji lub nękania ze względu na orientację seksualną. Do bolesnych doświadczeń przyznało się aż 60 proc. respondentów z Polski. 90 proc. z tych osób nigdzie nie zgłosiło faktu dyskryminowania.

Mapa pokazuje, w których krajach osoby LGBT czują się najbardziej dyskryminowane (im ciemniejszy kolor, tym więcej osób zadeklarowało bycie dyskryminowanym). W Polsce to 60 proc. respondentów. Po kliknięciu na mapę na stronach UE można zobaczyć procentowe odpowiedzi na każde pytanie z podziałem na kraje:



- w ciągu ostatnich pięciu lat 26 proc. badanych padło ofiarą napaści lub przemocy ze względu na orientację seksualną (odsetek ten rośnie do 35 w przypadku osób transpłciowych)

- do ataków dochodziło zwykle w miejscach publicznych, uczestniczyło w nich zwykle więcej niż jedna osoba, zwykle osobą atakującą był mężczyzna

Ukrywają się, nie trzymają za ręce

- dwie na trzy osoby, będąc w wieku poniżej 18. roku życia, uczęszczając do szkoły ukrywały lub maskowały fakt przynależności do grupy LGBT

- dwie trzecie badanych unika w miejscach publicznych trzymania za rękę swojego partnera/partnerki tej samej płci w obawie przed napaścią

- co najmniej 60 proc. badanych osobiście doświadczyło negatywnych uwag lub zachowania w szkole ze względu na swoją przynależność do grupy LGBT

- 80 proc. badanych z każdej grupy LGBT i w każdym kraju było świadkami negatywnych uwag lub postępowania wobec szkolnych kolegów, których uważano za osobę z grupy LGBT (dotyczy to w szczególności gejów i biseksualnych mężczyzn)

- prawie połowa badanych uważa: politycy w naszym kraju posługują się mową nienawiści, mówiąc o osobach LGBT

"Brak zrozumienia, brak pomocy"

Oto kilka cytatów z ankiet Europejczyków:

"Prześladowania, jakich doświadczyłem w szkole, to najgorsza forma homofobii, z jaką kiedykolwiek się spotkałem". Gej, 25 lat.

"Bardzo chciałabym otwarcie mówić o tym, że jestem lesbijką. Ale moje środowisko jest bardzo homofobiczne. Więc nie mam wyboru". Lesbijka, 40 lat.

"Brak zrozumienia i jakiejkolwiek pomocy to zbyt dużo do zniesienia. Często myślę, że wolałbym nie żyć". Transseksualista, 26 lat.



A w Polsce? "Nauczycielka mówi: geje to nie ludzie"

Podobnie wyglądają relacje Polaków. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią KPH opublikowała swój kolejny spot. O tym, jak wygląda sytuacja osób o innej orientacji w polskich szkołach:



"Moja nauczycielka na lekcji obrażała homoseksualistów. Mówiła, że to nie są ludzie, że takie istoty nie powinny żyć na ziemi". "Usłyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach". "Na lekcji rzucali we mnie różnymi przedmiotami, długopisami, książkami". "Wystarczy, że pójdę do łazienki. Słyszę: O ten, pedał! Ciota, ciota!". "Boję się, że ktoś może mnie pobić ze względu na to, kim jestem".



I kończą: "Żyjemy w XXI wieku, każdy ma prawo do życia. Nie może być tak, że ktoś ma prawo się nad inną osobą znęcać! Nie ma takiego prawa!". "Bądźcie sobą. To wasze życie, wy o nim decydujecie" - mówią z filmie bohaterowie spotu Kampanii Przeciw Homofobii.

A tak z dyskryminacją walczy Irlandia:


źródło
Zgłoś
Avatar
brudny 2013-05-18, 1:45
Dajcie mi strzelbę to będę strzelał
Zgłoś
Avatar
bosz112 2013-05-18, 1:47 1
Zaraz zaraz, czy nam po Niemcach nie zostały jakieś ciekawe instalacje do zwalczania tego typu podludzi?
Z drugiej strony śmiesznie by to wyglądało. Bo jak by zamknąć tak kilku nagich pedałów w komorze gazowej, to na pewno by się zaczęli zapinać w dupska i trzeba by potem to ścierwo rozdzielać.
Zgłoś
Avatar
Szerokikarq 2013-05-18, 1:57 1
malvo napisał/a:

eh wy jebane biedaki, homoseksualizm panował w iii rzeszy, sam hitler zaliczył nie jedną przygodnę z tą samą płcią .



To zrujnowałeś mi dzieciństwo bo myślałem, że Adolf był człowiekiem o nieskalanej moralności.
Zgłoś
Avatar
brudny 2013-05-18, 2:09 5
wyobraźcie sobie sytuacje że nauczyciel mówi waszemu synowi, że jeśli ktoś mu wsadzi fiuta w tyłek to jest normalne.
Zgłoś
Avatar
TelewiZorro 2013-05-18, 2:14 6
ja jestem ciekawy jak skończy się w krajach typu UK, Holandia, Dania - konfrontacja pedalstwa z islamem. Oba obozy rosną, w sumie dobrze jakby się nawzajem powybijali.
Zgłoś
Avatar
solight 2013-05-18, 2:24 3
Badanie doskonale odzwierciedla które narody mają już najbardziej wyprane mózgi. Media wciskają nam swoje gówno wmawiając, że homoseksualizm to coś normalnego a tolerancja tego typu zachowań to... ROZWÓJ. Za 100 lat naszym dzieciom wmówią, że gówno jest smaczne i jego jedzenie jest ekologiczne i tak narody będą sobie jeść wzajemnie z odbytów a później się w nie jebać. Prawda jest taka ze homoseksualizm to dewiacja wypaczająca funkcję rodziny - dewiacja do której jest zdolny tylko człowiek (podobno myślący). Brak tolerancji z mojej strony dla jebiących się w dupy niczym osiedlowe psy.

Tyle.
Zgłoś
Avatar
ypsilanti 2013-05-18, 2:27 2
OK. Niech koleś będzie nawet tym "gejem", ale jeżeli żyje normalnie i swoje "doznania" z sypialni zachowa dla siebie i nie obnosi się z tym (jak i ja nie opowiadam dookoła co robię ze swoją kobietą w domu, bo kurwa po co?! ) to zupełnie mnie to nie obchodzi.

Każdy przejaw agitki progejowskiej powinien być tępiony. Wszystko zmierza ku temu, że dojdziemy do takiej sytuacji, że facet z kobietą będą czuli się zaszczuci, bo żyją w normalnym związku i dostaną łatkę HOMOFOBY!!!! sic!
Zgłoś
Avatar
sorra18 2013-05-18, 2:32 2
Jaka kurwa Homofobia to jak jebany rasizm.
Nie wolno stwierdzic faktu.
Kurwa dewiacje transy huje muje dzikie weze i niewolno sie odezwac bo jestes za to tepiony kurwa. Jakos niewidac obrony normalnych ludzi gdzie ich prawa sa do kurwy nendzy.
Zgłoś
Avatar
ypsilanti 2013-05-18, 2:52 1
korpin napisał/a:

No taa... biedni homoseksualiści... a co ja mam powiedzieć. W podstawówce gruby byłem. Całą podstawówkę mnie dręczyli: ej ty grubasie, gruba dupo, ejj gruby zapierdalaj po piłkę to schudniesz, tłusty chuju etc. I co kurwa?!Gdzie jest partia grubych zdyskryminowanych? Takich partii Unia nie refunduje?! Czemu ja się pytam?!



Kolego, rozbawiłeś mnie totalnie Takie absurdalne sytuacje, można stwarzać w nieskonczoność: bo gruby, bo niski, bo rudy(!), bo... itd itp Ale żeby tworzyć specjalne prawa dla mniejszości, której się wydaje, że te specjalne prawa jej się należą to jest chore.

PS Nie jestem gruby, niski i rudy, ba w podstawówce wygrywałem biegi przełajowe. Jakby co to mogę zeskanować dyplomy

PS2 Grubego zawsze stawiało się na bramce!!!
Zgłoś
Avatar
Yamissek 2013-05-18, 4:54 1
Dsobie kurwa wymyslil homofobie, kurwa pedały i cioty w domu sie zapinacie to okk, ale nie paradujcie z tym na ulicach i wara kurwa od adoptowania dzieci, sami sobie kurwa zrobcie.
aaa jeszcze jedno w ogóle co to za linijka "Wnioski są bardzo niepokojące:"
Dla mnie ejst to krwa zajebiscie pokojące, ze Polski narod walczy z tymi ciotami i lewakami nekajac ich w miejscu pracy, gdyby sie z tym nie obnosili->nikt by nie wiedzial-> nie ma nekania
Przepraszam za moje wypociny, posta pewnie usune jak wstane i zobacze co tam nabazgralem. Pozdrawiam normalnych!
Zgłoś
Avatar
SlawomirL 2013-05-18, 5:41 2
Niech ta mapka będzie dla nich nawigacją. Cel wysiedleń - państwa zaznaczone na mapce jasnym kolorem, im jaśniejsze tym większe szanse na przeżycie.
Jedna prośba do autora - taka sama mapa (nawigacja) dla kozojebców i pedofili.

A tak przy okazji, to chociaż w tym temacie jesteśmy w czołówce Europy. Tylko Litwa i Chorwacja nas wyprzedza.
Zgłoś
Avatar
Donencjusz 2013-05-18, 7:06
O kurwa, rudy i w dodatku pedał.
Gościu musi mieć przejebane.
Zgłoś
Avatar
logan76 2013-05-18, 7:48
No cóż. Koniec świata bliski " ...gdy pan na panu fikoły bydzie robił na zadzie, gdy pies na kure wlezie, zejdzie w ten czas Antychryst i wydubczy dziatwę, aż pazury mu u nogi się wygną. ". Tak przynajmniej jest w przepowiedniach ojca Kapucyna, czyli tuż, tuż.
Zgłoś
Avatar
rusofil 2013-05-18, 8:27 5
Numernabis napisał/a:

Pieprzone ruchane w dupe cioty.

Facet z facetem do czego to doszło.



Do niczego nie doszło. To było zawsze.
Zgłoś
Avatar
Nomineus 2013-05-18, 9:02
co to kurwa ma byc wypierdalac z pedalstwem . to jest sadol a nie jakis tam portal ploteczkowy
a na marginesie pedalstwo to choroba genetyczna .
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie