18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
🔥 Zamach na Netanjahu - teraz popularne
🔥 No to zabłysnął ... - teraz popularne
🔥 Naśladowca brauna dauna ... - teraz popularne
Cytat:

"Nauczycielka podczas lekcji mówiła, że homoseksualiści to nie są ludzie". "Ja słyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach" - mówią o doświadczeniach z polskiej szkoły bohaterowie spotów Kampanii Przeciw Homofobii. UE opublikowała właśnie wnioski z wielkiego badania na temat dyskryminacji osób homoseksualnych. Wyniki są zatrważające, a Polska nie wyróżnia się zbyt dobrze na tle innych państw.

Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Z tej okazji Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) opublikowała wyniki swoich badań nt. dyskryminacji osób LGBT w krajach Unii Europejskiej i Chorwacji. To pierwsze tak duże i tak kompleksowe badanie na ten temat. Ankietę w internecie we wszystkich krajach wypełniły 93 tys. osób.

Ponad połowa badanych: byliśmy dyskryminowani!

Badanie skierowane było do osób powyżej 18. roku życia. Pytano m.in. o dyskryminację i mobbing w miejscu pracy, w szkołach, na uczelniach, w miejscach publicznych. Wnioski są bardzo niepokojące:

- ponad połowa wszystkich respondentów przyznała: w ciągu ostatniego roku doświadczyła osobiście dyskryminacji lub nękania ze względu na orientację seksualną. Do bolesnych doświadczeń przyznało się aż 60 proc. respondentów z Polski. 90 proc. z tych osób nigdzie nie zgłosiło faktu dyskryminowania.

Mapa pokazuje, w których krajach osoby LGBT czują się najbardziej dyskryminowane (im ciemniejszy kolor, tym więcej osób zadeklarowało bycie dyskryminowanym). W Polsce to 60 proc. respondentów. Po kliknięciu na mapę na stronach UE można zobaczyć procentowe odpowiedzi na każde pytanie z podziałem na kraje:



- w ciągu ostatnich pięciu lat 26 proc. badanych padło ofiarą napaści lub przemocy ze względu na orientację seksualną (odsetek ten rośnie do 35 w przypadku osób transpłciowych)

- do ataków dochodziło zwykle w miejscach publicznych, uczestniczyło w nich zwykle więcej niż jedna osoba, zwykle osobą atakującą był mężczyzna

Ukrywają się, nie trzymają za ręce

- dwie na trzy osoby, będąc w wieku poniżej 18. roku życia, uczęszczając do szkoły ukrywały lub maskowały fakt przynależności do grupy LGBT

- dwie trzecie badanych unika w miejscach publicznych trzymania za rękę swojego partnera/partnerki tej samej płci w obawie przed napaścią

- co najmniej 60 proc. badanych osobiście doświadczyło negatywnych uwag lub zachowania w szkole ze względu na swoją przynależność do grupy LGBT

- 80 proc. badanych z każdej grupy LGBT i w każdym kraju było świadkami negatywnych uwag lub postępowania wobec szkolnych kolegów, których uważano za osobę z grupy LGBT (dotyczy to w szczególności gejów i biseksualnych mężczyzn)

- prawie połowa badanych uważa: politycy w naszym kraju posługują się mową nienawiści, mówiąc o osobach LGBT

"Brak zrozumienia, brak pomocy"

Oto kilka cytatów z ankiet Europejczyków:

"Prześladowania, jakich doświadczyłem w szkole, to najgorsza forma homofobii, z jaką kiedykolwiek się spotkałem". Gej, 25 lat.

"Bardzo chciałabym otwarcie mówić o tym, że jestem lesbijką. Ale moje środowisko jest bardzo homofobiczne. Więc nie mam wyboru". Lesbijka, 40 lat.

"Brak zrozumienia i jakiejkolwiek pomocy to zbyt dużo do zniesienia. Często myślę, że wolałbym nie żyć". Transseksualista, 26 lat.



A w Polsce? "Nauczycielka mówi: geje to nie ludzie"

Podobnie wyglądają relacje Polaków. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią KPH opublikowała swój kolejny spot. O tym, jak wygląda sytuacja osób o innej orientacji w polskich szkołach:



"Moja nauczycielka na lekcji obrażała homoseksualistów. Mówiła, że to nie są ludzie, że takie istoty nie powinny żyć na ziemi". "Usłyszałam, że homoseksualiści to narkomani i rodzą się na dworcach". "Na lekcji rzucali we mnie różnymi przedmiotami, długopisami, książkami". "Wystarczy, że pójdę do łazienki. Słyszę: O ten, pedał! Ciota, ciota!". "Boję się, że ktoś może mnie pobić ze względu na to, kim jestem".



I kończą: "Żyjemy w XXI wieku, każdy ma prawo do życia. Nie może być tak, że ktoś ma prawo się nad inną osobą znęcać! Nie ma takiego prawa!". "Bądźcie sobą. To wasze życie, wy o nim decydujecie" - mówią z filmie bohaterowie spotu Kampanii Przeciw Homofobii.

A tak z dyskryminacją walczy Irlandia:


źródło
Zgłoś
Avatar
xXMolochXx 2013-05-18, 9:39 4
Wychodzi na to że jesteśmy jednym z państw które najbardziej gnoją pedałów? Przynajmniej raz jestem dumny z mojego kraju
Zgłoś
Avatar
vodoslav 2013-05-18, 10:09 1
facet z facetem.. okropne. dlatego wole posuwac siostre..
Zgłoś
Avatar
kamiljot 2013-05-18, 10:16 5
Zauważyłem dziwne zależności: pedały to zazwyczaj cioty, które nie umieją znaleźć sobie kobiety, a lesbijki to brzydkie babska, często jeszcze potężne jak betoniary i głupie.
Zgłoś
Avatar
goomba 2013-05-18, 10:19 1
Numernabis napisał/a:

Pieprzone ruchane w dupe cioty.

Facet z facetem do czego to doszło.



Ale dwie babki to już nie przeszkadzają?
Zgłoś
Avatar
Tassadar 2013-05-18, 10:35
I dobrze, trzeba walczyć nie z homofobią tylko z homoseksualizmem. Dla mnie to jest choroba, choć dziś wyrażanie się publicznie źle o gejach kolorowych to wielka nie poprawność polityczna, ale i tak mam to gdzieś bo mówię co myślę a to jeszcze nie jest zabronione. Taki temat napewno bierze żniwo warn'ów. Stop zdebilaniu Polski
Zgłoś
Avatar
vedkonner 2013-05-18, 10:57 2
Pedalstwo były powszechne nawet w starożytnym Rzymie, dwóch facetów często jebało się na ulicy. Tak więc nie wiem dlaczego tak przypierdalacie się, że promowanie homoseksualizmu wyszło dopiero teraz.
Zgłoś
Avatar
qtacz 2013-05-18, 11:02
Jestem dumny z Polski a jednoczesnie troche zawiedziony bo powinno być 100%
Zgłoś
Avatar
SiemaPL 2013-05-18, 11:26 2
-"Nie patrzcie na innych, po prostu bądźcie sobą!"
-No to ja jestem homofobem
Zgłoś
Avatar
cisse09 2013-05-18, 11:29 2
Nadchodzi nowa moda. Murzynowi nie wolno powiedzieć, że jest czarny, bo murzyn się poskarży i masz przejebane. O pedałach też nie wolno mówić pedały, bo masz przejebane. Jakaś kurwa jebana nietykalność dla wynaturzeń typu facet z facetem. Dobrze tam u góry ktoś pisał, że następne będą prawa dla pedziów. A najgorszy i tak jest Kościół, bo walczy z homosiami.
Wkurwiłem się.
Zgłoś
Avatar
KMD 2013-05-18, 11:54 1
Ej, ej, ej nazwy im się chyba pomyliły

homofobia to strach przed pedałami przecież

Powinno być kampania przeciw homoseksualistom

Nie ma za co, jestem Cpt. Obvivus
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-05-18, 12:01
goomba napisał/a:



Ale dwie babki to już nie przeszkadzają?



Przeszkadzać nie przeszkadzają (o ile są ładne) można sobie chociaż popatrzyć. Ale nie zmienia to faktu że jest to nienormalne i chore.
I osobiście wolałbym aby jedna z drugą poszła ze mną do łóżka zamiast lizać cipke koleżance.
Zgłoś
Avatar
ladykaren 2013-05-18, 12:25
"Na lekcji rzucali we mnie różnymi przedmiotami, długopisami, książkami".
bo rudy! rudych nikt nie lubi niezależnie czy są homo czy nie.
Zgłoś
Avatar
matlos 2013-05-18, 14:10
Jak tak tym gejom źle, to niech jakiś bogaty kupi wyspę, zabierze tam wszystkich homo i zrobi tak żeby byli samo wystarczalni, a i żadnych kobiet (lesbijki jakoś przeboleje na ulicy) i sierocińców w promieniu 1000km, wtedy zaraza sama wyginie, a oni będą mogli sobie robić orgie na ulicy i trzymać sie za rączki i nikt ich nie opluje.
Zgłoś
Avatar
Szerokikarq 2013-05-18, 14:32 2
KMD napisał/a:

Ej, ej, ej nazwy im się chyba pomyliły

homofobia to strach przed pedałami przecież



Nazwali to homofobia, żeby pokazać, że to MY mamy problem, że to z nami jest nie halo. Według progejowskiej propagandy to my chorujemy na lęk przed homoseksualizmem, a oni są normalni.

I najlepszy argument progejowski jaki można znaleźć-"no przecież w Starożytnym Rzymie walili się w dupala..." Było też niewolnictwo i walki gladiatorów, tego nikt nie promuje?
Zgłoś
Avatar
Bad_Motherfucker 2013-05-18, 17:03
Numernabis napisał/a:

Pieprzone ruchane w dupe cioty.

Facet z facetem do czego to doszło.



Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie