18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
🔥 "Nietolerancyjna" Hiszpania - popularne w ostatnich 24h
Jak co roku Halloween to dobry pretekst do gównoburzy i pierdolenia głupot przez opętanych czarowników katolickich oraz pobożnych socjalistów z PiSu

"TOK FM: 'Halloween stało się elementem walki z PiS'

W dzisiejszym "Poranku w Radiu TOK FM" dyskutowano o Halloween. Czy warto przenosić to "święto" na polski grunt? Komentowano również stanowisko Kościoła Katolickiego w tej sprawie.

Niedawno wyraził je rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik, który stwierdził, że ten pogański zwyczaj nie jest zgodny z polską tradycją i kulturą. Duchowny powołał się również na badania psychologiczne, które wskazują, że ta z pozoru niewinna zabawa często niesie za sobą poważne konsekwencje.

Egzorcyści Diecezji Płockiej alarmują natomiast wprost, że "zabawa" w Halloween wiąże się ze wzrostem opętań u dzieci. "Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów"- przestrzegają płoccy egzorcyści.

Swoje zdanie na temat Halloween wyraził również prowadzący audycji w TOK FM, redaktor Jan Wróbel, który nie odnosił się raczej do wiary, jednak Halloween nazwał "absolutnie idiotycznym świętem".

"Nie ma w nim nic, co mógłbym polubić"- podkreślił dziennikarz TOK FM.

"Jeżeli byśmy uznawali, że demona można odeprzeć za pomocą świeczki w dyni, to jest to krok wstecz w stosunku do radzenia sobie z problemem śmierci, odchodzenia, zostawania samotnym. Jest to trudny, ale oswojony problem. Skąd ta dynia, nie ma pojęcia"- mówił prowadzący "Poranka", który doszedł również do całkiem zaskakujących wniosków. Jan Wróbel tłumaczył, że gdy o tej porze roku chce wyrazić swoje zdanie w tej kwestii, "zawsze trafi się jakiś "poczciwy katolik, który dostaje szału i pisze bzdury na temat Halloween".

Zdaniem redaktora, w efekcie "Halloween staje się elementem walki z PiS". Jak uściślił: dzisiaj trzeba popierać to "święto", "żeby ktoś nie pomyślał, że jest się za PiS". "

A na dokładkę oświadczenie płockich czarowników od wypędzania demona:

"Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej Halloween. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się problemów u dzieci, które brały udział w różnych "zabawach", odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne."

A wy jak tam sadole? obchodzicie halloween? boicie się kurwy niebieskiej i szatana czy macie wyjebane na jedno i drugie?

fronda.pl/a/tok-fm-halloween-stalo-sie-elementem-walki-z-pis,101827.html
plock.gosc.pl/doc/4279046.Nie-igraj-z-Halloween
Zgłoś
Avatar
B................k 2017-10-31, 17:48
Sram na to ciepłym moczem.
Zgłoś
Avatar
SpeedyG 2017-10-31, 17:55 5
Serio księża dostali wytyczne, żeby straszyć opętaniami przez niewinne zabawy w halloween?
Niezłe pojeby, tak samo jak koty chodzą po wsiach to ksiądz w kościele doradza, żeby w ogóle im nie otwierać drzwi czy wdawać się w jakąkolwiek rozmowę. Dziwne, że nie przypierdalają się do strojenia choinki, które jest pogańskie lub obchodzenie wszystkich świąt w dniach przesileń Słońca i w tych dniach zawsze swoje święta mieli poganie.
Zgłoś
Avatar
sezamkowyRozpierdol 2017-10-31, 17:57 2
@SpeedyG

Podstawowym credo księdza jest - nie traktowanie ludzi poważnie, tylko jak idiotów
Bo tymi idiotami rzeczywiście są, wystarczy popatrzeć na wyniki wyborów - połowa kretynów 5,7mln zagłosowała na pobożnych socjalistów z PiSu, druga połowa kretynów 5,5mln zagłosowała na niepobożnych socjalistów z PO, N., PSL udających wolnorynkowców i liberałów.
Zgłoś
Avatar
banerr 2017-10-31, 18:01
Też jestem przeciwny temu amerykańskiemu Helołyn. Przecież mamy swoje, prawdziwie polskie i tradycyjne ale zapomniane Dziady.
Zgłoś
Avatar
wszystkozajete1234 2017-10-31, 18:07
@sezamkowyRozpierdol
Czytaleś wgl cokolwiek naukowego na temat pochodzenia święta Halloween?
Zgłoś
Avatar
sezamkowyRozpierdol 2017-10-31, 18:11 3
wszystkozajete1234 napisał/a:

@sezamkowyRozpierdol
Czytaleś wgl cokolwiek naukowego na temat pochodzenia święta Halloween?



Zależy co masz na myśli pisząc naukowego, w sensie historycznego?
Czy może coś "naukowego" ze strony stopnwo.spiseG.pl?
Rozwiń myśl
Zgłoś
Avatar
wszystkozajete1234 2017-10-31, 18:32
@sezamkowyRozpierdol
Historycznego albo jakieś artykuły naukowe np o Samhain.
Strony co podałeś nie znam. Jeśli każdego kto zadaje takie lub podobne pytanie traktujesz z automatu jak nawiedzonego katola
i musisz silić się od razu na sarkazm, to masz problem ze sobą
Nie jestem katolem, po prostu ciekawi mnie czy wgl czytałeś coś na ten temat, z którego się wyśmiewasz.
Najbardziej prawdopodobną teorią jest ta, wg której Halloween to właśnie nawiązanie do celtyckiego święta Samhain.
Polecam ogarnąć temat jesli lubisz historie, wtedy dowiesz się dlaczego "katole z pisowskiego ciemnogrodu znowu majom bul dupska iks de".
Zgłoś
Avatar
sezamkowyRozpierdol 2017-10-31, 18:41 3
@up

Czytałem, wiele lat temu bo zainteresowałem się całym tym bólem dupy o Halloween.
Wyśmiewam spierdolenie umysłowe pojebów wierzących na serio w fantastykę literacką
Wybacz, że wziąłem cię za debila, ale jestem sceptyczny do ludzi
Zgłoś