18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
hogg 2014-01-25, 4:09
Ta inicjatywa uderza w interes państwa. Pomysłodawcę może dopaść masowy samobójca.
Zgłoś
Avatar
Ucholski 2014-01-25, 4:58
Chuja! Mieszkam koło tego skrzyżowania, same problemy z nim. Od początku uruchomienia tam świateł(po prawej jest szkoła) były 4 wypadki, wcześniej nic takiego się nie zdarzało. Zresztą na mieście są wysepki, które także spowalniają. Owszem światła dają ale wkurwienie i nic więcej. Sygnalizacja nie jest synchronizowana z światłami dla pieszych, kiedyś wyjeżdżając z prawej strony miałem zielone, w tej samej chwili dziewczynka (stojąca na pasach obok) też miała zielone. Ale to jeszcze nic, ile razy ja, czy mój ojciec bądź kolega miał sytuacje w której wyjeżdżając z prawej (jest tam blok w którym mieszkam) jakiś debil zignorował zielone i prawie przypierdolił w bok auta. Świetnie to wygląda na filmach takich jak ten, zapewne kierowcy zauważyli że ktoś nagrywa skrzyżowanie to się obsrali i zatrzymywali się. W praktyce nie jest tak kolorowo, szczerze to włączając się tam do ruchu czy to z prawej czy lewej, towarzyszy mi strach że jakiś pajac, szczególnie jadący ze strony Stargardu, przyjebie we mnie. Zresztą światła są od bodajże 2-3 lat i tak wszyscy którzy jeżdżą tędy dość często, nie patrzą na światła. Mogę kiedyś nagrać jak naprawdę wygląda to wszystko.
Zgłoś
Avatar
Shymeq 2014-01-25, 6:18
We Wrocławiu jest kilka takich sygnalizatorów.
Zgłoś
Avatar
moonmaker05 2014-01-25, 8:14 3
Taki pomysl nie wypali, urzedas woli postawic fotoradar zeby mogl zarobic na nowa haupe albo nowe bmw
Zgłoś
Avatar
N................y 2014-01-25, 8:37
Podobny motyw jest w Portugalii. Są dwie czujki, które mierzą czas jak szybko samochód dany odcinek drogi. Jeżeli za szybko, to za drugą czujką zapala się czerwone światło. Najlepsze jest to, że ten system jest stosowany na zwykłych drogach międzymiastowych, po prawej i po lewej szczere pole, zero niebezpieczeństw. Nie wiem jak długo ten system u nich działa i jak wysoki jest mandat za przejechanie na czerwonym, ale miejscowi się stosują, a ich miny kiedy muszą przez turystę zatrzymać się na światłach są bezcenne
Zgłoś
Avatar
kurpiq 2014-01-25, 8:55 1
osobiście miałem z tym do czynienia i bardzo dobra sprawa dla mnie i wcale nie zmusza do nagłego hamowania jak się jedzie 50k/h, po 2 ja nigdy nie hamuję gwałtownie przed światłami jak widzę czerwone (zawsze na luzie ze 100 metrów dojeżdżam sobie, a i dodałbym fotokomórkę dla ludzi przejeżdżających na czerwonym dla aparaciku (tak zdarzają się tacy), i 100% bardziej wolę to jak fotoradar.
Zgłoś
Avatar
j................3 2014-01-25, 8:57
Pomysł na pewno lepszy od fotoradaru, który i tak pozwala na przejechanie odcinka z dużo większą prędkością od dozwolonej. Tutaj mamy światło, które wymusza na kierowcy zatrzymanie się, albo chociaż zmniejszenie prędkości. Pierwsza klasa.
Zgłoś
Avatar
MihauIC 2014-01-25, 8:59 3
hehe ale tym nie da się załatać dziury budżetowej to nie przejdzie
Zgłoś
Avatar
kudi88 2014-01-25, 9:00
Babilonczyk skończ pierdolic niby jak bezpieczniejsza skoro za światłami można znowu dać pizdę i nie widziałeś jak od 1:23 Tir ma troszkę kłopot z wyhamowaniem a wbiega jeszcze jakiś pajac? zobacz,że zatrzymał się dopiero na pasach.. To jest pojebane zamiast budować drogi jakieś poza miejskie to napierdalają czujki w asfalt.. Tylko że takie czujki są już w chuj dawno na naszych drogach tylko nie są tak czujne lecz czasem zdarzają się światła z takim systemem dosyć czujnym co wkurwia kierowców bo rośnie palone paliwo nawet przy prędkości 60km/h jedziesz i zmiana światła na czerwone już prawie stoisz ok 10km/h i znowu redukuj i wrzucaj bieg.. Komu to ma służyć ktoś zapierdalać będzie to i na czerwonym przeskoczy..
Zgłoś
Avatar
Fiszu92 2014-01-25, 9:23
Standard we Francji.
Zgłoś
Avatar
bohdan_lazuka 2014-01-25, 9:33
Wieśniakom sie technikę da, to sie nauczo, ze kijem po plecach nie leje i mozna zapierdalac. Kura, co za kraj.
Zgłoś
Avatar
Peter-Norivotset 2014-01-25, 9:38
Bardziej krety.skiego sposobu nie widzialen...
Zgłoś
Avatar
!Timon 2014-01-25, 10:01
Dobry pomysł. System oczywiście wymaga dopracowania bo w Polsce, jak wiadomo, większość rzeczy robi się na odpierdol.
Zgłoś
Avatar
xXMolochXx 2014-01-25, 10:02
u nas jest stosowany od dłuższego czasu i powiem szczerze działa dużo bardziej niż fotoradar, szczególnie dla osób które tam mieszkają wiedzą że muszę zwolnić bo jak nie to będzie czerwone:) sposób na poprawę bezpieczeństwa a nie napchanie portfeli urzendasom
Zgłoś
Avatar
kalboy92 2014-01-25, 10:41 1
Jest to najgorsze rozwiązanie jakie może być. Zwiększa ilość wypadków i potrąceń... Dlaczego?
Miejscowi czy inni uczestnicy ruchu wiedząc już o tych światłach, często się już nie zatrzymują, czasami bywa tak, że pieszy naprawdę tam stoi i będzie przechodził, a taki ktoś się nie zatrzyma.

Przykładowo kierowca dużego zestawu (TIR'a) który po takim wyhamowaniu do niemalże zera musi się od nowa rozpędzać, a jak wiadomo taką załadowaną masę ciężko nieraz ruszyć.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie