18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Złodzieje ukradli 26-letniego kabrioleta z Sopotu, więc jego właściciel zaczął go szukać na własną rękę.



Skradziony pojazd został odnaleziony dzięki pomocy internautów, którym namierzenie auta zajęło tylko dziesięć godzin.

Pasjonat motoryzacji, który jest DJ-em w jednym z sopockich klubów, kradzież zauważył około godz. 6 nad ranem wracając z pracy. "Za bramą w podwórzu zobaczyłem tylko puste miejsce między samochodami sąsiadów. Złodzieje zabrali nawet pokrowiec, którym na co dzień przykryty jest samochód. Wpadłem w szał, bo ten samochód jest dla mnie jak dziecko. Wartość emocjonalna auta, które budowałem latami, jest nie do oszacowania" - mówi właściciel skradzionego kabrioletu.

Właściciel pojazdu nie poprzestał jedynie na zawiadomieniu policji o kradzieży i zaczął poszukiwania samochodu na własną rękę. W Internecie umieścił informację o swojej zgubie. Poszukiwania przerodziły się w gigantyczną akcją na portalu społecznościowym.

"Tylko na moim Facebooku przez trzy godziny było ponad 1,3 tys. ponownych udostępnień informacji o kradzieży. Na innych kontach i forach łącznie było następne 6 tysięcy. Według moich obliczeń, informacja mogła dotrzeć nawet do kilkuset tysięcy osób w całej Polsce. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że była niedziela. Wielu młodych ludzi było przy komputerach. Gdyby byli w pracy, czy na uczelniach mógłbym nie mieć tyle szczęścia" - mówi właściciel samochodu.

10 godzin po kradzieży dostał telefon od nieznajomej osoby, która zauważyła samochód na osiedlowym parkingu w Lęborku. Auto miało zmienione tablice rejestracyjne i wgniecioną karoserię.

"Chciałbym bardzo podziękować każdemu, kto udostępnił informacje na swoim Facebooku oraz społeczności entuzjastów motoryzacji z regionu pomorza, którzy wykazali się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w poszukiwania. Cała akcja przywróciła mi wiarę w ludzi - mówi.

Mimo odnalezienia samochodu, policjanci zapewniają, że dalej będą szukać sprawców jego kradzieży. "Policjanci cały czas zbierają materiał dowodowy, który pozwoli na zidentyfikowanie złodziei i ich zatrzymanie. Funkcjonariusze cały czas byli w kontakcie z pokrzywdzonym, który na własną rękę, przekazał informację o kradzieży na forum miłośników tego typu pojazdów. Na efekty nie trzeba było długo czekać" - mówi Karina Kamińska, oficer prasowy sopockiej policji.

Właściciel samochodu jeszcze go nie odebrał. Kabriolet wciąż jest w Lęborku na policyjnym parkingu. Technicy kryminalistyki muszą dokonać oględzin i zabezpieczyć ślady kradzieży.

Podebrane z motoryzacja.interia.pl


A tak od siebie gruby murzyński kutas w dupe wszystkim złodziejom w tym kraju łącznie z tym :



Zgłoś
Avatar
G................y 2013-06-24, 18:13
złodziejom łapy upierdolić, odciąć palce i stopy!!!! kurwy jebane!! ( kolego z VW - ) obgadamy to
Zgłoś
Avatar
Snaku 2013-06-24, 18:20 16
Calios20 napisał/a:


Mimo odnalezienia samochodu, policjanci zapewniają, że dalej będą szukać sprawców jego kradzieży. "Policjanci cały czas zbierają materiał dowodowy, który pozwoli na zidentyfikowanie złodziei i ich zatrzymanie.

Właściciel samochodu jeszcze go nie odebrał. Kabriolet wciąż jest w Lęborku na policyjnym parkingu. Technicy kryminalistyki muszą dokonać oględzin i zabezpieczyć ślady kradzieży.



Wkurwia mnie takie pierdolenie. Gówno zrobią, sprawa będzie umorzona przez brak dowodów. Gdyby nie zaangażowanie właściciela, nigdy by już samochodu na oczy nie widział.

W Polsce jeśli coś załatwiać to tylko na własną rękę.

Piwko za temat i jeszcze jedno dla właściciela samochodu
Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-06-24, 18:24 4
Nie lubię uskuteczniać stereotypów o idiotach ale czy psińscy nie mogli trochę poczekać na "właściciela" pojazdu, który toto zaparkował?
A nuż menda by przylazła.
Zgłoś
Avatar
pakov1 2013-06-24, 18:25 1
ten to miał szczęście bo auto mimo wszystko charakterystyczne, a strać tu passata srebrnego na stalówkach...
Zgłoś
Avatar
D................a 2013-06-24, 19:20 6
Pff, pewnie jakiś dres zajebał innemu dresowi golfa Wiejski tuning, nie mogło być inaczej. Pewnie i blachy ZPY.
Zgłoś
Avatar
qhash 2013-06-24, 19:31 2
Dyadya_Sasza napisał/a:

Pff, pewnie jakiś dres zajebał innemu dresowi golfa Wiejski tuning, nie mogło być inaczej. Pewnie i blachy ZPY.



zamknij pysk trolu

tobie ktoś mUSk chyba podpitolił w trakcie snu
Zgłoś
Avatar
D................a 2013-06-24, 19:32
Kolega wyżej golfem jeździ?
Zgłoś
Avatar
Skiter18 2013-06-24, 19:33
Za murzyńskiego kutasa w dupę Tuskowi, zawsze piwo !
Zgłoś
Avatar
qhash 2013-06-24, 19:34
Dyadya_Sasza napisał/a:

Kolega wyżej golfem jeździ?



nie ale domyślam się co musiał czuć właściciel tego golfa
Zgłoś
Avatar
Brzydkii 2013-06-24, 19:38 4
Golfik pierwsza klasa, co wy chcecie.
Zgłoś
Avatar
ArkaSzatana 2013-06-24, 19:39
Za pojechanie po tej rudej kurwie, Piwo!
Zgłoś
Avatar
markop4321 2013-06-24, 19:42
Piwo za wrzute na rudego.
Zgłoś
Avatar
wojciechp1 2013-06-24, 19:46
rudy gębę rozdziawił nic tylko murzyńskiego kutasa zapakować
Zgłoś
Avatar
mjrZenada 2013-06-24, 19:55
No to chyba znów go jebneli, bo widziałem go na granicy Polsko-Ukraińskiej.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie