18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 58 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Youtubery w McLarenie - teraz popularne
Avatar
mornest 2013-12-21, 14:16 11
Tłumaczenie poetyckie do chuja pana.
Zgłoś
Avatar
giboN31 2013-12-21, 16:23
@up dzięki, starałem się z całego serca
Zgłoś
Avatar
kamuha 2013-12-21, 16:33
No ...troche poplynales z tlumaczeniem, ale analogia ciekawa.
Zgłoś
Avatar
M................s 2013-12-21, 17:10 1

w kapitalizmie różnica polega na tym że kasa ląduje w kieszeni grubasa- na jedno wychodzi pracownik wszedzie tak samo jest ruchany.
Zgłoś
Avatar
l................8 2013-12-21, 22:23 22
Michalluss napisał/a:


w kapitalizmie różnica polega na tym że kasa ląduje w kieszeni grubasa- na jedno wychodzi pracownik wszedzie tak samo jest ruchany.


W kapitalizmie są niskie podatki a płace reguluje rynek do tego należy uwzględnić brak gnębienia przedsiębiorców a firmy wzrastają jak grzyby po deszczu pracownik ma wybór nie to , co dzisiaj "na to stanowisko jest 60 chętnych" tym samo łatwiej negocjować warunki.
Prosta jak drut jest zasada działania kapitalizmu i wolnego rynku no, chyba że ktoś wierzy w teorie chorego umysłu pijaka, damskiego boksera, człowieka, który zagłodził na śmierć własne dziecko a sam wydawał pieniądze na hazard - Karola Marksa.
Proszę zajrzeć na temat z mojego profilu, żeby zrozumieć, kto jest ojcem i mentorem socjalizmu: LINK
Zgłoś
Avatar
kroplowa 2013-12-22, 2:43 16
Michalluss napisał/a:

w kapitalizmie różnica polega na tym że kasa ląduje w kieszeni grubasa- na jedno wychodzi pracownik wszedzie tak samo jest ruchany.



Skoro grubas ma łeb do interesów to chyba może być bogaty? Skoro pracownik czuje się ruchany w dupsko to zmienia pracę, czy nie? Mówię o kapitalizmie, gdzie człowiek ma wybór, a nie o socjalizmie, gdzie jest niewolnikiem nierobów.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-12-22, 11:36 4
leszek8 napisał/a:


W kapitalizmie są niskie podatki a płace reguluje rynek do tego należy uwzględnić brak gnębienia przedsiębiorców a firmy wzrastają jak grzyby po deszczu pracownik ma wybór nie to , co dzisiaj "na to stanowisko jest 60 chętnych" tym samo łatwiej negocjować warunki.
Prosta jak drut jest zasada działania kapitalizmu i wolnego rynku no, chyba że ktoś wierzy w teorie chorego umysłu pijaka, damskiego boksera, człowieka, który zagłodził na śmierć własne dziecko a sam wydawał pieniądze na hazard - Karola Marksa.
Proszę zajrzeć na temat z mojego profilu, żeby zrozumieć, kto jest ojcem i mentorem socjalizmu: LINK



zapomniales dopisac ze w ksiazkowym kapitalizmie. ktory mozesz polozyc obok innych bajek o wspanialych ludziach ktorzy troszcza sie o drugiego i nie beda ich starac sie wyruchac za wszelka cene

w realnym bedziesz zapierdalal w fabryce jak w chinach czy indiach i jeszcze sie cieszyl jak bedziesz mial co do gara wlozyc.
uwielbiam tych ksiazkowych teoretykow ktorzy wiedza najlepiej co by bylo gdyby, a jakby tak nie bylo to napewno przez lewakow by sie popsulo
Zgłoś
Avatar
e................y 2013-12-22, 11:36 5
@up @up , nie ma co tłumaczyć , jak się takich nie rozumie, to się jest na poziomie małpy, jak każdy socjalista zresztą
Zgłoś
Avatar
W3bst3r 2013-12-22, 12:39 1
mare30ks napisał/a:



zapomniales dopisac ze w ksiazkowym kapitalizmie. ktory mozesz polozyc obok innych bajek o wspanialych ludziach ktorzy troszcza sie o drugiego i nie beda ich starac sie wyruchac za wszelka cene

w realnym bedziesz zapierdalal w fabryce jak w chinach czy indiach i jeszcze sie cieszyl jak bedziesz mial co do gara wlozyc.
uwielbiam tych ksiazkowych teoretykow ktorzy wiedza najlepiej co by bylo gdyby, a jakby tak nie bylo to napewno przez lewakow by sie popsulo



Dobra, nawet nie mam sił na zwyczajową masakrę (zresztą jak nie ma argumentów to nie mogę postawić kontrargumentów). Po prostu daj mi swój tysiąc złotych, bo złamałem nogę. Chuj, że specjalnie to zrobiłem dla kasy, dawaj kasę i tyle. Problem socjalisto?

PS: Widzę, że w państwowym urzędzie nie wydali jeszcze polskich znaków
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-12-22, 13:48
a no tak, kazde zdanie gimbusa to automatycznie masakra zbieracie jakies odznaki na ilosc masakr czy co ?
uwielbiam te "masakry" znawcow rynku i swiata na utrzymaniu mame i tete

a jak bede mial prywatne ubezpieczenie i specjalnie zmamie noge i ubezpieczyciel bedzie mi musial dac ten 1000 zl to bedzie to kapitalizm ?
jezeli twoim argumentem jest ta bzdura o zlamanej nodze to nie mam pytan, widze ze w chuj duzo wiesz o swiecie.

tak, u nas w urzedzie mamy windowsa pirata bez polskich znakow
Zgłoś
Avatar
e................y 2013-12-22, 14:27 3
@mare30ks, Friedman, von Misses, poczytaj trochę i wróć , a tymczasem zamknij mordę i ciesz się ciepłą państwową posadka jebany pasożycie spod znaku sierpa i młota
Zgłoś
Avatar
michal2000 2013-12-22, 15:26
elBiaauawy napisał/a:

@up @up , nie ma co tłumaczyć , jak się takich nie rozumie, to się jest na poziomie małpy, jak każdy socjalista zresztą



A tak wyglądają argumenty naszych internetowych zwolenników wolnego rynku. Dobry system masz w Kanadzie czy Szwajcarii gdzie nie masz wolnego rynku jakiego chcieliby internetowi wojownicy pod dowództwem JKM tylko system, który próbuje znaleźć równowagę pomiędzy pomiędzy prawicą i lewicą. Jak widać na przykładzie tych państw taką równowagę da się znaleźć a taki kierunek polityczny nazywa się "trzecią drogą" (w Polsce niby mamy partie które realizują taką wizję ale te wszystkie partie to w większości byli komuniści).
Zgłoś
Avatar
W3bst3r 2013-12-22, 16:21 3
michal2000 napisał/a:



A tak wyglądają argumenty naszych internetowych zwolenników wolnego rynku. Dobry system masz w Kanadzie czy Szwajcarii gdzie nie masz wolnego rynku jakiego chcieliby internetowi wojownicy pod dowództwem JKM tylko system, który próbuje znaleźć równowagę pomiędzy pomiędzy prawicą i lewicą. Jak widać na przykładzie tych państw taką równowagę da się znaleźć a taki kierunek polityczny nazywa się "trzecią drogą" (w Polsce niby mamy partie które realizują taką wizję ale te wszystkie partie to w większości byli komuniści).



Szwajcaria ma podatki w wysokości od 12% do 33% (na firmy) także to jest jeszcze w granicach wolnego rynku, a nie jakiejś tam "trzeciej drogi". Trzecią drogę to już masz w Polsce (można założyć firmę, ale i tak wszystko robi państwo) i to się nazywa socjalizm. Socjalizm jest między kapitalizmem, a komunizmem i widzisz jak jest - i tak wychodzi na lewo.

A i jeszcze jedno - pozwól, że padniesz ofiarą mojego ulubionego zabiegu czyli zestawienie dwóch cytatów tej samej osoby.

Cytat:

A tak wyglądają argumenty naszych internetowych zwolenników wolnego rynku.


Cytat:

jakiego chcieliby internetowi wojownicy pod dowództwem JKM tylko system



A i jeszcze jedno... hejtować każdy umie, ale hejt nie wejdzie do Sejmu tylko partia. Jak masz pomysł to promuj partię, a nie tylko krytykuj inne pomysły.
Zgłoś
Avatar
michal2000 2013-12-22, 17:10
W3bst3r napisał/a:



Szwajcaria ma podatki w wysokości od 12% do 33% (na firmy) także to jest jeszcze w granicach wolnego rynku, a nie jakiejś tam "trzeciej drogi".



Że co? To istnieje limit podatków "w graniach wolnego" rynku? Jeszcze raz, że co? Szwajcaria wydaje też znacznie więcej % PKB na socjal. Dokładnie 27,3 % a Polska 18.9%. Szwajcaria jest wręcz modelowym przykładem realizowania polityki "trzeciej drogi". Do tego pojęcia podchodzisz jak do novum co dziwne, skoro tak interesujesz się polityką.

Po drugie - nie bardzo wiem w jaki osób "padłem ofiarą" zestawienia cytatów. Co one mają ze sobą wspólnego?

Cytat:

A i jeszcze jedno... hejtować każdy umie, ale hejt nie wejdzie do Sejmu tylko partia. Jak masz pomysł to promuj partię, a nie tylko krytykuj inne pomysły.



I znowu, że co? To muszę promować partie aby wyrazić swoje zdanie? Ciekawa zasada. Swoją drogą to śmieszne, że gdy ja grzecznie bez obrażania kogokolwiek wyrażam swoją opinię to hejt a wyzwiska niuepoprarte zadnymi argumentami @elBiaauawy są pewnie już ok bo lecą "w dobrą stronę"
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie