18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Zbieranie podpisów pod wnioskiem o europejskie referendum ws. wprowadzenia bezwarunkowego minimalnego dochodu podstawowego, który otrzymywałby każdy obywatel - zapowiedziały we wtorek stowarzyszenia: Ryszarda Kalisza, Anny Grodzkiej, Piotra Ikonowicza oraz Zieloni.

Przewodniczący stowarzyszania "Dom Wszystkich Polska" Ryszard Kalisz podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki, że zbieranie podpisów pod referendum europejskim na rzecz wprowadzenia bezwarunkowego minimalnego dochodu podstawowego to wspólna inicjatywa.

- Działamy wspólnie, mamy sporo podpisów, ale chcielibyśmy, aby Polska (...) pomogła innym Europejczykom w zebraniu miliona podpisów - podkreślił poseł.

- Chcemy walczyć o takie rozwiązania polityczne (...) zarówno w Polsce, jak i w Europie - wtórowała mu posłanka Twojego Ruchu Anna Grodzka, reprezentująca stowarzyszenie "Społeczeństwo fair". Przekonywała też, że nowoczesna lewica jest potrzebna Europie jak powietrze.

Szefowa partii Zielonych Agnieszka Grzybek dodała, że o wprowadzeniu takiego rozwiązania mówi się w Niemczech czy Szwajcarii.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Zielonych oraz stowarzyszeń: "Społeczeństwo fair", "Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej" i "Dom Wszystkich Polska".

W sprawie ustanowienia bezwarunkowego dochodu podjęto Europejską Inicjatywę Obywatelską. Rozwiązanie to umożliwia mieszkańcom UE zgłaszanie propozycji legislacyjnych. Jeśli w ciągu 12 miesięcy zyskają one poparcie co najmniej miliona osób z siedmiu krajów UE, mogą zaowocować nowymi unijnymi decyzjami, strategiami lub przepisami.

Kalisz pytany na konferencji we wrześniu, ile miałby wynieść w Polsce taki dochód - gdyby został wprowadzony - odparł, że szacunkowo "musiałby być na poziomie ponad 1000 zł, pewnie między 1000 a 2000".
Zgłoś
Avatar
606 2013-10-23, 18:58 1
Jeśli będą mi dawać z własnej kieszeni, a nie od obywateli, to nawet od Grodzkiej wezmę te pieniądze.
Zgłoś
Avatar
mineten 2013-10-23, 21:23
I dobrze niech dają jeszcze więcej. To tylko przyśpieszy upadek tego pierdolonego systemu. Nie mogę już patrzeć na tych czerwonych skurwieli.
Zgłoś
Avatar
Tarvil 2013-10-23, 22:18
Komuś się wydaje że mieszkamy w Szwajcarii . Nie ma szans na wdrożenie tego pomysłu.
Zgłoś
Avatar
Hangman108 2013-10-25, 1:21
Mimo, że jestem do pewnego stopnia socjalistą i zdecydowanie antyklerykałem, w tym momencie muszę przytoczyć pewną katolicką mądrość, z którą w pełni się zgadzam: ,,Kto nie pracuje, ten nie je". Kraje, które zbyt liberalnie udzielały zasiłków musiały to ukrócić przez kombinatorstwo różnych, leniwych skurwysynów, a przy dochodzie podstawowym, nie dość, że będziemy zapierdalać na jakąś patologię spośród rodaków, to jeszcze wszelakiego brudu się nazjeżdża. Pisząc brud nie mam na myśli koloru skóry, tylko ludzi o podejściu roszczeniowym, którzy nie jadą gdzieś, żeby stać się częścią społeczeństwa, tylko od samego początku się opierdalają. Uważam, że każdy powinien mieć równy dostęp do wszystkich ścieżek kariery, niezależnie od swojego statusu majątkowego. Natomiast dawanie publicznych pieniędzy konkretnym ludziom prowadzi do podupadania państwa i nadmiernej reprodukcji idiotów, których dzieci (nawet jeśli trafi się jakieś mądre), powielają schemat pogardy dla edukacji i życia w biedzie, lub z działalności przestępczej.
Zgłoś
Avatar
T................h 2013-10-26, 21:38 2
ciekawe kto bedzie zapierdalał na ten "bezwarunkowy" dochód minimalny dla wszystkich, jak kazdy bedzie miał wyjebane, bo rzeciez i tak ma zagwarantowane pieniądze. Pierdolone, populistyczne, postkomunistyczne, spasione fleje. Kalisz, kóry nie ma roźnicy czy stoi do Ciebie bokiem czy przodem, facet który lubi damskie fatałaszki i dał sobie uciąć kutasa oraz facet który tylko pierdoli "dla nas ciężko pracujących trzeba wiecej wiec zabierzmy wszystkim i dajmy nam", chuj z tym że jak sie zabierze tym 10% społeczeństwa które jest bogate i rozda tym 90% biednych to nagle wszyscy bedą dalej biedni.

Co tak kurwa wszystkich ciągnie do debilnych pomysłów? To że w Szwajcarii czy w Niemczech sie do tego przymierzają nie świadczy o tym że jest to dobre, ale nasze postępowe elity wychodzą z założenia że skoro miliony much siedza ciągle w gównie to nie moga sie mylić i gówno musi być zajebiscie dobre.

Odpierdolta sie od moich pieniedzy, na które sam ciężko zapierdalam.
Zgłoś