Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:08
📌 Konflikt izrealsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:23
Avatar
T................h 2019-07-28, 12:39 4
Przecież Rosja to jest ruina
Zgłoś
Avatar
ARock 2019-07-28, 19:47
Tilg_die_Schmach napisał/a:

Przecież Rosja to jest ruina



no ale Polska dzięki UsA to potęga

sadistic.pl/images/smiles/coffee.gif
Zgłoś
Avatar
T................h 2019-07-29, 18:54 5
ARock napisał/a:

no ale Polska dzięki UsA to potęga



Nie pierdol mi tu głupot cymbale. Gdy mówię: owoce kaktusa są słodkie, to nie oznacza że banany są gorzkie. Typowy leming się kurwa uzewnętrznił
Zgłoś
Avatar
Nimr0d 2019-07-30, 11:10 3
Nie wyprowadził tylko przeprowadził z mniejszej ruiny do większej. Za cenę znikomych zdobyczy terytorialnych doprowadził do wieloletniej stagnacji czy nawet recesji gospodarki. Obecnie jedyne ich wyroby na europejskich półkach sklepowych to wóda.
Zgłoś
Avatar
skywalker75 2019-07-30, 13:17 1
Rosja to największy kraj na świecie, z PKB gdzieś pomiędzy Hiszpanią a Włochami, tyle w temacie

______________

czarna fortuna
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2019-07-30, 13:47 2
Kacapowo to jest reżim hybrydowy. Ustrój w którym rządzi oligarchia i mafie pod centralnym zarządem Kremla w którym jak wiadomo zasiada Wladimir Wladimirowicz.
Cały ustrój został podporządkowany oraniu biedoty i okradaniu kraju.
Oligarchia może robić kasę w dowolny sposób pod warunkami, że mają być bezwzględnie posłuszni i mają płacić haracz hersztowi. Kto spróbuje chociaż wyłamać się z szeregu traci wszystko na zawsze. A dostać się do uprzywilejowanej kasty nietykalnej elity nie jest łatwo bo reszta nie lubi się dzielić rynkiem.

Biedotę poi się tanią wódką, żeby siedzieli cicho. Mądrzejszym i okazyjne trzeźwym daje się poczucie wolności w postaci internetu. Pozostali, którzy coś tam próbują popiskiwać kończą w gułagu, z talem w herbacie lub całym magazynkiem z Makarova w potylicy. Ucieczka za granicę to tylko przedłużanie nieuchronnego. KGB i FSB znajdzie każdego wszędzie.

Kraj, który nie ma przemysłu, nie ma technologi, nie ma prawa. Kurwa nie ma nic. Mają tylko wódkę i Putina.

Naprawdę jaranie się rosją to ostateczne zjebanie mózgu.

Kacapy miały dobrze za cara. Uciskał ich ale tylko tyle, żeby trzymać tą dzicz w dyscyplinie. Zachciało im się socjalizmu, przyszedł bolszewiki i zrujnował ten kraj do reszty.

______________

Każdy myślący człowiek jest ateistą.
-Ernest Hemingway

***** ***
Zgłoś
Avatar
T................h 2019-07-30, 20:27 4
skywalker75 napisał/a:

Rosja to największy kraj na świecie, z PKB gdzieś pomiędzy Hiszpanią a Włochami, tyle w temacie



No właśnie... Z takim potencjałem i bogactwami naturalnymi jakie mają powinni zostawić całą Europę daleko z tyłu.

Skoro Rosję Putin wyciągnął z ruiny to zobacz jak wyglądają ich miasta. Nie takie jak Moskwa czy Sankt Petersburg, bo tam bieda się jednak trochę gubi. Zobacz jak wyglądają np. Saratów, Jekaterynburg, Machaczkała, Tomsk, czy jakieś miasta na dalekim wschodzie.

@Wiewiór dobrze gada - całą Kasa spływa do oligarchów i człowieka u steru, a ludziom zostawiono jedynie miraż swobody, tanią wódę oraz brednie o imperium i bliskiej zagranicy . Ostatnio trafiłem na fajny cytat z książki Anne Apelbaum (no to teraz podpadłem... Podpierać się Żydówką ) czy u kogoś innego. Jak wrócę z roboty to go znajdę i wrzucę.

EDIT.
Ok. Jak napisałem tak zrobiłem.

Pierwszy cytat. Rezun vel. Wiktor Suworow "Szpieg. Czyli podstawy szpiegowskiego fachu" Rebis 2016 r., Strony 20-21:

"W 1991 roku nadarzyła się okazja, by jeśli nie rozwiązać, to przynajmniej zneutralizować tajną armię wrogów ludu. Ich ustrój zgnił i się rozpadł. Wszyscy wiedzieli, że w ciele społeczeństwa znajduje się wielomilionowy pasożyt, który wysysa z niego krew i zatruwa wszystko wokół.
Co z nim zrobić?
Postanowiono: niech sobie żyje!
Nikt nie nawoływał, żeby donosicieli zlikwidować. Proponowano aby donosicieli - czyli wywiad wewnętrzny - ujawnić, podać nazwiska. Żeby w przyszłości inni nie mieli ochoty wstępować w szeregi konfidentów. Hordy szpicli zostałyby unieszkodliwione poprzez zwyczajne ujawnienie ich nazwisk.
Ale nasi dobrzy obywatele tego nie zrobili, bo przecież donosicielom można by przypadkiem krzywdę zrobić. Sądzono, że obudzi się w nich sumienie i sami przestaną donosić. Zmienią się. Zreedukują. A towarzysze z Łubianki, jak łudziło się wielu, zrezygnują z pracy, swoich pensji, dacz, premii i pójdą ulice zamiatać.
Bezpieka w tamtym momencie historycznym bardzo szybko się odnalazła. Gdy wieczorem 22 sierpnia 1991 roku po nieudanej próbie puczu na placu Łubiańskim odbył się wielki wiec i tysiące ludzi były gotowe szturmować budynek KGB, energię protestu umiejętnie skierowano na pomnik Dzierżyńskiego. KGB udało się zneutralizować sytuację: skończyło się na tym, że decyzją rady miejskiej Moskwy w nocy z 22 na 23 sierpnia figurę Żelaznego Feliksa zdemontowano i razem z cokołem wywieziono na pustą działkę w pobliżu nowego budynku Galerii Tretiakowskiej. Wrażenie było takie, jakby oni sami wyrwali trujący chwast. Ale korzeń pozostał...
Na czym opierał się komunizm?
Na strachu.
A strach?
Na donosicielach. Na wywiadzie wewnętrznym.
Komunizm rzekomo skończył się, ale mechanizm kontroli społecznej pozostał. Każdy z nas ma w piwnicach na Łubiance teczkę. W otoczeniu każdego z nas zawsze jest jakiś "też szpieg". Tak jak kiedyś przysłuchuje się, przygląda, węszy. Społeczeństwo jest targane odwiecznym strachem, a władze mają do dyspozycji scentralizowaną, zdyscyplinowaną armię wyszkolonych bojowników niewidzialnego frontu, gotowych toczyć wojnę z obywatelami z taką samą zaciekłością jak za towarzysza Dzierżyńskiego.
Z trującego korzenia nie mógł wykiełkować inny niż trujący pęd. I wykiełkował. oplótł rosyjskie państwo niczym pasożyt.
Można burzyć i budować pomniki, zmieniać nazwy instytucji państwowych, wymyślać i tworzyć demokratyczne dekoracje, jednak istota władzy państwowej w Rosji się nie zmieni: za naszymi plecami niezliczone hordy informatorów wewnątrzresortowych, obozowych, więziennych, dworcowych, i innych podobnego autoramentu.
O czym mówię? A o tym, że Rosja nie zazna szczęścia, dopóki istnieje masowe donosicielstwo i stada donosicieli. I proszę nie mylić: wywiad - to zdobywanie i analiza informacji o nieprzyjacielu. W tej książce będziemy mówić o wywiadzie wojskowym, w którym nie ma podziału na wywiad zewnętrzny i wewnętrzny zwyczajnie dlatego, że własnych obywateli nie traktuje on jak wrogów i nie toczy z nimi tajnej wojny"

Drugi cytat. Anne Applebaum (wyżej popełniłem literówkę w nazwisku) "Gułag" Świat Książki 2005 r. ,

Strona 519, akapit drugi raz trzeci:
"Aleksandr Jakowlew, przewodniczący rosyjskiej komisji rehabilitacyjnej, ujmuje rzecz bardziej brutalnie: "Społeczeństwo jest obojętne na zbrodnie przeszłości, ponieważ zbyt wielu ludzi czynnie w niej uczestniczyło". System sowiecki uwikłał miliony ludzi w różne formy kolaboracji i zgniłych kompromisów. Wielu godziło się na to dobrowolnie, ale do czynów, wręcz strasznych, zmuszano również ludzi skądinąd uczciwych i prawych. Oni sami - ich dzieci i wnuki - nie zawsze mają ochotę teraz o tym pamiętać
Najistotniejszym wszakże powodem milczenia nie są jednak ani obawy młodszej generacji, ani kompleks niższości czy poczucie winy pokolenia jej (osoby wspomnianej jeszcze w poprzednim akapicie - mój dopisek) rodziców, lecz kwestia legitymizacji władzy i prestiżu nowej elity rządzącej - nie tylko zresztą w Rosji, ale również w większości byłych republik sowieckich i państw satelickich ZSRS. W grudniu 2001 roku, w dziesiątą rocznicę rozpadu Związku Sowieckiego, postkomuniści rządzili trzynastoma z piętnastu byłych republik sowieckich i kilkoma byłymi państwami satelickimi ZSRS włącznie z Polską - której setki tysięcy obywateli zaludniały w swoim czasie Gułag. Nawet w krajach nie rządzonych przez bezpośrednich spadkobierców ideowych komunizmu byli komuniści i ich dzieci lub sympatycy osadzeni są mocno w środowiskach intelektualnych, mediach i świecie wielkiego biznesu. P:rezydent Rosji Włodzimierz Putin to były oficer KGB, z dumą określający się mianem "czekisty". Jeszcze jako premier uznał za swój święty obowiązek pojawić się - w kolejną rocznicę utwoerzenia CzeKa - w centrali KGB na Łubiance i wmurować tam tablicę pamiątkową ku czci Jurija Andropowa"

Strony 520-521 (od akapitu trzeciego).
"Największym ciężarem przeszłość kładzie się na Rosji - państwu, które odziedziczyło symbole mocarstwowości sowieckiej. Odziedziczyło również po Związku Sowieckim jego gigantyczny kompleks militarny, establishment wojskowy i imperialne ambicje. W rezultacie wymazanie pamięci o przeszłości ze świadomości społecznej może mieć w Rosji konsekwencje znacznie dalej idące niż w innych państwach postkomunistycznych. Stalin deportował cały naród czeczeński na kazachskie pustkowia, gdzie połowa Czeczenów wymarła, a reszta miała ulec wynarodowieniu zasymilować się z otoczeniem, zatracić własną kulturę i język. Pięćdziesiąt lat później w swoistej powtórce tego wydarzenia Federacja Rosyjska zrównała z ziemią czeczeńską stolicę Grozny, mordując przy okazji - w dwóch sukcesywnych wojnach - dziesiątki tysięcy cywilów. Gdyby Rosjanom - i szeregowym obywatelom, i elicie władzy - wryło się głęboko w pamięć to co Stalin uczynił Czeczenom, to w latach dziewięćdziesiątych nie doszłoby do wojskowej inwazji na Czeczenię - ani pierwszej ani drugiej. W gruncie rzeczy rosyjski najazd na Czeczenię był tym samym - z punktu widzenia moralnego - czym mogłaby być aneksja polskich ziem zachodnich przez dzisiejsze państwo niemieckie. Prawie nikt w Rosji nie postrzega tego w ten sposób - co już samo przez się świadczy, jak niewiele Rosjanie wiedzą o własnej historii.
Luki w świadomości historycznej mają również poważne konsekwencje dla procesu kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego i rządów prawa w Rosji. Mówiąc bez ogródek - jeśli łotry i kanalie starego systemu pozostają bezkarni, nie ma żadnych szans aby dobro zatriumfowało nad złem. Brzmi to może nieco apokaliptycznie, ale znajduje bezpośrednie odbicie w sferze życia politycznego. Żeby zapewnić poszanowanie porządku publicznego, policja nie musi wyłapać wszystkich kryminalistów, ale nieodzowne jest, by ujęła znaczący och odsetek. Nic tak nie sprzyja bezprawiu jak widok cieszącego się bezkarnością bandyty, unoszącego swój łup i śmiejącego się obrabowanym w twarz. Funkcjonariusze tajnej policji zachowali swoje służbowe mieszkania, swoje dacze i swoje specjalne emerytury. Ich ofiary żyją w nędzy, zepchnięte na margines życia społecznego. Większość Rosjan odnosi wrażenie, że im bardziej ktoś kolaborował w przeszłości tym lepiej na tym wyszedł, a stąd prosty wniosek - im więcej ukradniesz i nałgasz dzisiaj, tym lepsza czeka cię przyszłość.
W głębszym sensie znaczna część ideologii Gułagu przetrwała w mentalności i światopoglądzie współczesnej elity rosyjskiej. Byłam kiedyś świadkiem klasycznej "nocnej Rosjan rozmowy", która toczyła się w mieszkaniu moich moskiewskich przyjaciół. W pewnym momencie - bardzo już późno w nocy - dwóch uczestników spotkania - obaj dobrze prosperujący przedsiębiorcy - zaczęło rozważania w duchu: jakże skretyniały i naiwny jest lud rosyjski. I o ileż my go przewyższamy inteligencją. Stara stalinowska zasada podziału ludzi na kategorie, głębokiego rozziewu między wszechmocną elitą i bezwartościowymi "wrogami ludu" przejawia się wyraźnie w pogardzie, z jaką "nowi Ruscy" traktują resztę swoich rodaków. Jeśli elita rosyjska nie dojdzie - i to szybko - do wniosku, że ważni są wszyscy obywatele kraju, Rosja skończy w ostatecznym rozrachunku jako państwo w rodzaju dzisiajszego Zairu, kraju żyjącej w skrajnej nędzy chłopów i polityków miliarderów, którzy trzymają swoje pieniądze w bankach szwajcarskich, a gotowe w każdej chwili do startu prywatne odrzutowce na pobliskim lotnisku.
Nieszczęście polega także i na tym, że brak zainteresowania własną przeszłością pozbawił Rosję nie tylko ofiar, ale i bohaterów. Nazwiska tych, którzy potajemnie sprzeciwiali się Stalinowi - nawet jeśli nieskutecznie - studentów, takich jak Susanna Pieczuro, Wiktor Bułhakow i Anatolij Żygulin, przywódców buntów i rebelii w Gułagu, dysydentów - od Sacharowa poczynając, kończąc na Bukowskim i Orłowie - powinny być znane w Rosji równie powszechnie, jak w Niemczech znane są nazwiska uczestników spisku na życie Hitlera. Nad wyraz obfita spuścizna literatury "gułagowej" - opowieści ludzi, których charakter zatriumfował nad przerażającą rzeczywistością sowieckich obozów koncentracyjnych - powinna być powszechniej czytana, lepiej znana i częściej cytowana. Gdyby dziatwa szkolna lepiej znała swoich bohaterów i ich losy, znalazłaby inne niż imperialne podboje i zwycięstwa militarne powód do dumy z - nawet sowieckiej - przeszłości.
Brak znajomości własnej historii ma również bardziej przyziemne konsekwencje. Można z całym uzasadnieniem zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie ów brak jest przyczyną obojętności społeczeństwa rosyjskiego na różne formy cenzury i trwającej nadal wszechobecności tajnej policji, przemianowanej teraz na Federalną Służbę Bezpieczeństwa. Większość Rosjan nie wydaje się szczególnie obchodzić fakt, że FSB może kontrolować korespondencję prywatną, podsłuchiwać rozmowy telefoniczne i wchodzić do mieszkań prywatnych bez nakazu sądowego. Nikt też specjalnie nie jest zainteresowany tym, że FSB przez dłuższy czas prześladowało Aleksandra Nikitina, ekologa który ujawnił rozmiary spustoszeń jakie rosyjska Flota Północna poczyniła w ekosystemie Morza Bałtyckiego (tutaj nie wiem czy nie jest to błąd autorki lub wydawcy)"

Rozpisałem się trochę to teraz wracam do swojego robolskiego zycia.
Zgłoś
Avatar
hfbnmiuytp 2019-08-06, 16:19 1
@up, Przecież ten pierwszy cytat doskonale opisuje Polskę po 89 do dzisiaj, dokładnie te same mechanizmy. Dlatego z obrzydzeniem patrzę na tych co się z Rosji nabijają, jaki to tam nie jest zamordyzm. Bo to trochę tak jak by samemu brodzić w szambie po kolana, ale wytykać sąsiadowi że jemu wybiło aż po pas.
Zgłoś
Avatar
T................h 2019-08-08, 9:35 2
hfbnmiuytp napisał/a:

@up, Przecież ten pierwszy cytat doskonale opisuje Polskę po 89 do dzisiaj, dokładnie te same mechanizmy. Dlatego z obrzydzeniem patrzę na tych co się z Rosji nabijają, jaki to tam nie jest zamordyzm. Bo to trochę tak jak by samemu brodzić w szambie po kolana, ale wytykać sąsiadowi że jemu wybiło aż po pas.



Wytykanie wytykaniem , jednak Polska przy Rosji to niemal wzorzec transformacji ustrojowej. Może i popełniono wiele błędów z lustracją i funcjonariuszami służb specjalnych PRL, jednak u nas SB nie umiejscowiła się na najwyższym szczeblu władzy, żąglując od 20 lat stanowiskami tak by sprawiać wrażenie demokratycznego państwa.
Zgłoś
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów