18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:55
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:06
Januszeria marketingu
~Velture • 2024-09-13, 23:14
Aż nie wiem jak to kurwa skomentować...

Pracowałem tam jako analityk... zarabiałem minimalną... jak każdy inny zdalny niepełnosprawny pracownik (wtedy brali na mnie ok 11k pln miesięcznie a płacili minimalną - zatrudniali tylko takich jak ja z 4x odpisem PFRON i każdemu płacili minimalną)... mój przełozony zarabiał minimalną i jego przełozony też minimalną... więc nawet nie było aspiracji aby się wybijać.

Każdy szeregowy pracownik którego widzicie w sklepie stacjonarnym zarabia minimalną krajową (pracownicy stacjonarni mają też niewielką prowizję/bonus/premię od sprzedaży).

W grudniu dostaje się premię świąteczną. 300zł w 2 bonach. Jeden bon 200zł na wszystko (poza kartami przedpłaconymi) oraz drugi 100zł na produkty marek własnych media expert.
Znaczy tyle dostawaliśmy wszyscy.

Skończył mi się okres na papierze gdzie nie mogłem o tym gadać jawnie więc jak zobaczyłem dzisiaj tę fotkę to postanowiłem wrzucić i opisać jak ta firma traktuje pracowników i ile im płaci.

Ten billboard pokazuje mentalność tej patologii jaka tam panuje.

______________

Jakie są moje poglądy polityczne? Pierdolę wszystko co ma i miało związek z AWS, SLD, PSL, UPR oraz partią kobiet.

Powodzenia w dawaniu mi łatki.
Zmieniono 1 razy Zgłoś
Avatar
Montana1 2024-09-14, 11:24
MisiaXD napisał/a:

Zapomniałeś pizdusiu że 14k masz za rok pracy.



Nie zazdrość pizdusiowi
Zgłoś
Avatar
Mrocznyzniwiarz 2024-09-14, 11:24 1
tu_przemek napisał/a:

Trochę tak a trochę nie, bo niemiecki kołchoz tu podatków nie zapłaci i będzie śmiał się Polaczkom w ryj, przy czym rząd nie zrobi nic z tym faktem, a polski średniej wielkości przedsiębiorca będzie wydymany do końca, a za opóźnienie lub niedopatrzenia na kwotę 21,37zł netto pójdzie pierdzieć w pasiak.



Dokładnie tak! Zagraniczne firmy unikają w Polsce opodatkowania na potęgę, a polskie firmy płacą w chuj. Dobrym przykładem jest InPost i jego branża. Ponadto w trakcie pandemii większość rządów wspierała firmy w swoich państwach, a w Polsce, w największym kryzysie dla biznesu dojebali nagle podatek handlowy! Jak polskie podmioty mają konkurować z zagranicznymi podmiotami, które nie płacą podatków i mają wsparcie własnych rządów, podczas gdy u nas firmy są regularnie jebane przez Państwo?
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-09-14, 11:26
Owszem, skurwysyństwo. Ale wyżalanie się na Sadolu nic nie da, bo kogo to tutaj obchodzi?
Zgłoś
Avatar
Mrocznyzniwiarz 2024-09-14, 11:32 5
smc napisał/a:

Nie jest tak, bo urzędnikom śmieję się w ryj. Płacę ile chcę i kiedy chcę, a kobieta z zusu dzwoni czy w tym miesiącu zapłacę ZUS bo przelewy nie doszły. To jej tłumaczę, że wyślę jak będę miał czas, bo mam ważniejsze rzeczy do zrobienia. Nawet nie wiem, kiedy płaci się podatki. Wszystko robię po swojemu, a jak ktoś kiedyś zaczął naliczać ki kary to wystarczył jeden telefon i wszyscy się obsrali.
Jedyne co płacę to pensje. Płacę dwukrotność tego, co płacą inni i dopisuję godzin nadliczbowych każdemu ile się tylko da. Podwyżki ja życzenie, premie za nieistniejące zdarzenia. Każdego pracownika zasypuję pieniędzmi.
Dzięki temu pojawiam się w firmie czasami, coś tam zrobię lub rzucę okiem, a wszystko się kręci na najwyższych obrotach. W kasie firmy zostaję góra szmalu, każdy jest zadowolony. Nie rozumiem januszy biznesu, co latami dokładają i muszą oszczędzać każdy grosz, a skarbówka ich wsadza do więzienia za 26 50zł. To są ci sami, co kupują pasztet i rajstopy w biedronce. Taka bieda umysłowa



Bardzo dziwnie brzmi ta Twoja historia. Z ZUS to sobie może jeszcze mógłbyś tak pogrywać, ale US się nie cacka. Dostaniesz wezwanie, zrobią Ci kontrolę, zablokują konta bankowe, ustalą karę i przez komornika ściągną Ci z konta zanim zdążysz napisać kolejny komentarz, a w skrajnych przypadkach konsekwencje mogą być jeszcze bardziej daleko idące zarówno dla Twojej firmy, jak i dla Ciebie personalnie.

Bajeczek o tym, że płacisz dwa razy więcej niż konkurenci też nie kupuję, bo z dwa razy wyższymi kosztami od konkurentów poszedłbyś z torbami szybciej niż Ci się wydaje. W biznesie każdy musi liczyć koszty a nie rozpierdalać hajs na prawo i lewo. No i właściciel zawsze musi doglądać biznesu, bo nieważne ile płaci, będą problemy jak nie będzie kontrolował sytuacji.

Na moje oko to wymyślasz historie i nie masz pojęcia o tym co piszesz
Zgłoś
Avatar
Yolanda 2024-09-14, 11:33 2
U nas zarobisz 5,5 miliona.

*gdy zaczniesz pacę jako 13 latek i pracując do 85 roku życia. Kwota podana brutto w indyjskich rupiach.
Zgłoś
Avatar
sensation87 2024-09-14, 12:11
przecież fajnopolacy lubią być dymani, kolorowa uśmiechnięta polska im pasuje.
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-09-14, 12:29
Antoni79 napisał/a:

Pokolenie 70/80 nie miało nic. W tym kraju kurwa nic nie było i trzeba było zaczynać z poziomu niższego, niż 0. To pokolenie musiało tyrać za michę ryżu, żeby przeżyć. Taki był ustrój. To właśnie to pokolenie doszło do pieniędzy i jako takiego dobrobytu. To całe pokolenie Z to tylko upadek. Oni mają roszczenia, ale nic nie potrafią i nic im się nie chce. Za kawałek ciepłej pizzy i obiecankę skrobanki zagłosują tak jak im tvn każe. Normalna kolej rzeczy. Po dorobkiewiczach przychodzą utracjusze, a potem znowu dorobkiewicze itd, itp. Pokolenie Z było chowane pod kloszem. Oni myślą, że nigdy nie będą pracować.


Modne jest to narzekanie na pokolenie Z, a przecież młodzi też są różni. Jedni będą narzekać i żyć na garnuszku mamusi w nadziei, że ktoś im da 10 tysi na rękę za nicnierobienie, inni opierdalać się w robocie za minimalną, a jeszcze inni jebać tamtych i zarabiać na tym dobrą kasę. Będzie, jak było zawsze.

[ Dodano: 2024-09-14, 12:31 ]
Mrocznyzniwiarz napisał/a:

Na moje oko to wymyślasz historie i nie masz pojęcia o tym co piszesz


Wymyśla, to pewne. Pytanie, czy robi to dla jaj, czy też cierpi na zaburzenie psychiczne zwane powszechnie mitomanią.

[ Dodano 2024-09-14, 12:43 ]
Mrocznyzniwiarz napisał/a:

Dokładnie tak! Zagraniczne firmy unikają w Polsce opodatkowania na potęgę, a polskie firmy płacą w chuj. Dobrym przykładem jest InPost i jego branża. Ponadto w trakcie pandemii większość rządów wspierała firmy w swoich państwach, a w Polsce, w największym kryzysie dla biznesu dojebali nagle podatek handlowy!


Gówno prawda, o tarczach antykowidowych nie słyszałeś? Niejedna polska firma nieźle na nich zarobiła. Inna sprawa, czy tak powinno być. Cała ta kowidowa histeria nauczyła ludzi, że można siedzieć w domu, brać kasę i to jest dobra, obywatelska postawa. Cały wysiłek z lat poprzednich żeby przekonać nierobów na zasiłkach, że opłaca się pracować poszła psu w dupę. Teraz potrzeba całej dekady, a może i dłużej żeby to odkręcić.

Mrocznyzniwiarz napisał/a:

Jak polskie podmioty mają konkurować z zagranicznymi podmiotami, które nie płacą podatków i mają wsparcie własnych rządów, podczas gdy u nas firmy są regularnie jebane przez Państwo?


Te podatki to kolejny mit. Płacą je wszyscy, ale zgodnie z zasadami panującymi w UE możesz sobie założyć filię, albo centralę w kraju, gdzie CIT (czyli to co płacą firmy) jest niższy, przetransferować tam zyski i tam zapłacić. Polskie firmy też tak robią, a działalność np. w Irlandii możesz założyć online, kto ci broni? I jest to legalne.
Zgłoś
Avatar
Antoni79 2024-09-14, 12:54 1
TwójCzarnyPan napisał/a:

Modne jest to narzekanie na pokolenie Z, a przecież młodzi też są różni. Jedni będą narzekać i żyć na garnuszku mamusi w nadziei, że ktoś im da 10 tysi na rękę za nicnierobienie, inni opierdalać się w robocie za minimalną, a jeszcze inni jebać tamtych i zarabiać na tym dobrą kasę. Będzie, jak było zawsze.
Wymyśla, to pewne. Pytanie, czy robi to dla jaj, czy też cierpi na zaburzenie psychiczne zwane powszechnie mitomanią.

Gówno prawda, o tarczach antykowidowych nie słyszałeś? Niejedna polska firma nieźle na nich zarobiła.
Te podatki to kolejny mit. Płacą je wszyscy, ale zgodnie z zasadami panującymi w UE możesz sobie założyć filię, albo centralę w kraju, gdzie CIT (czyli to co płacą firmy) jest niższy, przetransferować tam zyski i tam zapłacić. Polskie firmy też tak robią, a działalność np. w Irlandii możesz założyć online, kto ci broni? I jest to legalne.



Dziś bogaci swoje dzieci wyuczą. Będą miały popłatne zawody. Dla pospólstwa w szkołach poziom jest niszczony.Nie ma zadawania lekcji do domu, nie ma wymagań, nie ma selekcji na lepszych, gorszych. W klasie zamykają dzieci z dałnem albo aspergerem i wszystko leży i kwiczy, równa do ich poziomu. Potem nawet większość skończy studia, ale nic z nich nie wyniknie. Socjalizm za to w szkole dużo wymagał zbytecznych rzeczy. Ciągnij klasę ślusarzy z zawodówki na operetkę, a nuż ktoś odnajdzie w sobie potrzebę sztuki, jak przed przedstawieniem nie wypije za dużo wina. Ludzie wykształceni są wrogiem każdego systemu, są niesterowalni.
Zgłoś
Avatar
BambiPMT 2024-09-14, 12:55
Kurwa a ile byś chciał dostawać za układanie gówna na półkach?
Zgłoś
Avatar
~Velture 2024-09-14, 13:08
@Montana1

Tylko ogólnie wiesz, że ME to też elektro, avans i jeszcze kurwa już nie pamiętam ale łącznie 5 albo 6 sieci?

[ Dodano 2024-09-14, 13:12 ]
BambiPMT napisał/a:

Kurwa a ile byś chciał dostawać za układanie gówna na półkach?



Pracowałem również kiedyś w DB Schenker jako pracownik biurowy, o czym wielokrotnie pisałem,. Tam mieliśmy taki *dobrowolny* program "Widzę i Reaguję" (WiR).
W każdym razie ja w ramach tego programu chodziłem na magazyn i punktowałem ogólnie pojęte BHP odnośnie indywidualnych pracowników, oczywiście 100% anonimowo bez nazwisk ale wpisywać musiałem dokładną godzinę oraz sektor magazynu, w skali punktowej.
W każdym razie jakbyś zobaczył jak w szenkerze kurwa magazynierzy zapierdalają, a szczególnie na wózkach, to byś nie pierdolił o układaniu gówna na półkach.

Nie wiem jak w ME wygląda praca magazyniera.

______________

Jakie są moje poglądy polityczne? Pierdolę wszystko co ma i miało związek z AWS, SLD, PSL, UPR oraz partią kobiet.

Powodzenia w dawaniu mi łatki.
Zgłoś
Avatar
Mrocznyzniwiarz 2024-09-14, 13:26 1
TwójCzarnyPan napisał/a:

Modne jest to narzekanie na pokolenie Z, a przecież młodzi też są różni. Jedni będą narzekać i żyć na garnuszku mamusi w nadziei, że ktoś im da 10 tysi na rękę za nicnierobienie, inni opierdalać się w robocie za minimalną, a jeszcze inni jebać tamtych i zarabiać na tym dobrą kasę. Będzie, jak było zawsze.
Wymyśla, to pewne. Pytanie, czy robi to dla jaj, czy też cierpi na zaburzenie psychiczne zwane powszechnie mitomanią.

Gówno prawda, o tarczach antykowidowych nie słyszałeś? Niejedna polska firma nieźle na nich zarobiła. Inna sprawa, czy tak powinno być. Cała ta kowidowa histeria nauczyła ludzi, że można siedzieć w domu, brać kasę i to jest dobra, obywatelska postawa. Cały wysiłek z lat poprzednich żeby przekonać nierobów na zasiłkach, że opłaca się pracować poszła psu w dupę. Teraz potrzeba całej dekady, a może i dłużej żeby to odkręcić.
Te podatki to kolejny mit. Płacą je wszyscy, ale zgodnie z zasadami panującymi w UE możesz sobie założyć filię, albo centralę w kraju, gdzie CIT (czyli to co płacą firmy) jest niższy, przetransferować tam zyski i tam zapłacić. Polskie firmy też tak robią, a działalność np. w Irlandii możesz założyć online, kto ci broni? I jest to legalne.



Tarcze antycovidowe to była relatywnie mała pomoc w porównaniu do strat wywołanych obostrzeniami, zakazami, pozamykanymi całymi branżami itd. Masa polskich firm w tamtym okresie się pozamykała, bo po prostu zbankrutowała. W tamtym okresie wprowadzono też podatek handlowy, który wynosi wiele milionów rocznie dla wielu polskich podmiotów i był kosmicznym obciążeniem w bardzo trudnym okresie. Dożynano w zasadzie polskie firmy, które już i tak były w olbrzymich trudnościach. Można było to zrobić kiedy indziej, ale na gwałt trzeba było wyciągnąć pieniądze na socjal dla nierobów. W Niemczech za to firmy dostawały znacznie większą pomoc finansową od państwa na preferencyjnych warunkach, a potem środki te transferowały do swoich polskich spółek i wykorzystywały do tworzenia przewagi nad polskimi firmami.

To co piszesz o centralach w innych krajach to nic innego jak unikanie opodatkowania. Unia pracuje obecnie intensywnie nad rozwiązaniami, które to ukrócą. Duże, zagraniczne podmioty jednak to robią bardzo sprawnie i efektywnie, ale mniejsze polskie podmioty nie mają takich możliwości. Tworzy to sytuację, gdzie amerykańskie czy inne zagraniczne duże firmy efektywnie płacą prawie zero podatku, a polskie firmy z tych samych branż są uwalone daninami, przez co mają znacznie mniej środków na rozwój, wypłaty wynagrodzeń itd. I co robi takiej sytuacji Polski rząd? Zamiast pracować nad rozwiązaniami, żeby opodatkować równo z polskim biznesem rownież zagraniczne firmy, co jest trudne, idzie na łatwiznę i zwiększa obciążenia dla polskich podmiotów, bo to łatwiejszy i szybszy sposób na wyciąganie kasy do rozdania potem nierobom w formie socjalu
Zgłoś
Avatar
BambiPMT 2024-09-14, 13:32 1
Velture napisał/a:

@
Tylko ogólnie wiesz, że ME to też elektro, avans i jeszcze kurwa już nie pamiętam ale łącznie 5 albo 6 sieci?
Pracowałem również kiedyś w DB Schenker jako pracownik biurowy, o czym wielokrotnie pisałem,. Tam mieliśmy taki *dobrowolny* program "Widzę i Reaguję" (WiR).
W każdym razie ja w ramach tego programu chodziłem na magazyn i punktowałem ogólnie pojęte BHP odnośnie indywidualnych pracowników, oczywiście 100% anonimowo bez nazwisk ale wpisywać musiałem dokładną godzinę oraz sektor magazynu, w skali punktowej.
W każdym razie jakbyś zobaczył jak w szenkerze kurwa magazynierzy zapierdalają, a szczególnie na wózkach, to byś nie pierdolił o układaniu gówna na półkach.
Nie wiem jak w ME wygląda praca magazyniera.



Byś kurwa zaobqczyl ile inżynier poświęca żeby kurwa zacząć robić robotę ludzi z mózgiem, a później dostaje ochłap porównywalny do tego tępego chuja, to byś może zmienił zdanie.
Zgłoś
Avatar
Black_Hole 2024-09-14, 14:08
Dobra płacą dla polskiego robola po zawodówce ogólniaku albo po podstawówce. Idzie za to odłożyć na dom i wakacje w Chorwacji. Nie wiem dlaczego narzekacie na 4700 brutto przecież to w chuj pieniędzy dla paljaaakaa pijaka
Zgłoś
Avatar
sebastian.kwiecien 2024-09-14, 14:18 1
Velture napisał/a:

na tym polega januszerka tego



Za niedługo wszyscy będziemy chyba zarabiać najniższą krajową. Najniższa krajowa rośnie a moja wypłata stoi od lat. Ci co teraz do pracy przychodzą zarabiają tyle co ja. Oczywiście nie żałuję nikomu, moim zdaniem każdy powinien zdecydowanie więcej zarabiać. Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
Mocade 2024-09-14, 15:37
jestem magazynierem w ośrodku wypoczynkowym, i nie życzę nikomu magazynierki w ośrodku wypoczynkowym
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie  
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery, pomimo tego iż na całej stronie mamy oznaczenie że strona jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników pełnoletnich. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Przyjmuję do wiadomości, że wszystkie materiały audiowizualne wgrane na serwery na tej stronie przeznaczone są dla osób pełnoletnich i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolem dozwolone od lat 18 na odtwarzaczu filmów