18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Japońska technologia
Jesse.Pinkman • 2013-11-14, 15:06
Japończycy przebijają swoją technologią amerykańskich naukowców i orbitując sobie wokół Księżyca sondą Kaguya, nakurwiają fotki w jakości HD. Jedyne, takiej jakości zdjęcia naszego naturalnego satelity a panowie z NASA mogą conajwyżej buty czyścić swoim skośnym odpowiednikom z JAXA (Japońska Agencja Kosmiczna):

Ziemia widziana z orbity Księżyca


Krater w jakości HD


Z wyższej orbity


LINK


Jeden z tzw basenów


Nisko nad powierzchnią


Aż trudno uwierzyć, że to prawdziwe zdjęcie


Krater uderzeniowy widziany z niskiej orbity



Reszta w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
Joseph_Fritzl 2013-11-14, 17:12 12
Uwielbiam się spizgać i oglądać zdjęcia wrzechświata :O
Zgłoś
Avatar
Bociek 2013-11-14, 17:17 2
Szaro tam jak na śląsku
Zgłoś
Avatar
Jab7kO 2013-11-14, 17:19
Niech się kulną na tą "zasłoniętą" stronę księżyca i porobią zdjęcia. Ponoć ufole tam mają stateczek
Zgłoś
Avatar
drabson 2013-11-14, 17:27 1
Eh.. zdjęcia piękne satelita zrobił.. full opcja hd pierdu pierdu ale jak przychodzi co do czego i zauważa się na księżycu albo innej planecie coś naprawdę niezwykłego i ciekawego, co mogłoby wszystkich zainteresować, jak na przykład sławny "pomnik" ludzkiego kształtu na księżycu, to takie zdjęcie muszą zostać zrobione wyłącznie tosterem...
Zgłoś
Avatar
Kemys 2013-11-14, 17:30 1
Nie moge z ludzi ktorzy nadal snują teorie spiskowe jakoby lądowanie na księżycu to była tylko fikcja na potrzeby zimnej wojny.
Jest parę sposobów żeby to udowodnić ale najbardziej wiarygodnym są zwierciadła umieszczone na naszym satelicie podczas trwania misji. Jezeli ktos nie wierzy moze za pomoca lasera sam sprawdzic

@up
Wystarczy ze wpiszesz w googlach i mozesz ogladac do woli zidiecia niewidocznej dla nas strony ksiezyca, musze Cie jednak rozczarować nie widze tam żadnego statku
Zgłoś
Avatar
avalanch 2013-11-14, 17:38 9
adam091991 napisał/a:

Żadne ze zdjęć, które wrzuciłeś nie jest w jakości HD (1920×1080 pikseli) więc sie goń


No nie do końca

drugi w kolejce ma nawet 6040x2400
Klikaj w żółte napisy
Zgłoś
Avatar
Marbax 2013-11-14, 17:58 1
Nie wiem czym autor się podnieca. Skoro mam aparat i kamerę hd w telefonie, to nie widzę żadnych przeszkód żeby umieścić ją na dowolnej sondzie kosmicznej. Osiągnięciem samym w sobie jest to, że mają sondę, która orbituje wokół księżyca, ale i amerykanie i ruscy robili to już 50 lat temu, więc jeszcze daleka droga przed nimi. Nie wspominając o innych sondach, czy lotach załogowych. Od 45 lat czyli od lądowania człowieka na księżycu układ sił jest oczywisty. 1. USA; 2. Rosja; potem długo, długo nic; 3. Chiny; Znowu spora przepaść; 4. Cała reszta.
Zgłoś
Avatar
Jesuz 2013-11-14, 18:29 21
Ale po co to oczernianie NASA i "białego człowieka"?

NASA ma internet na księżycu z downloadem z Ziemi 622 Mbps i uploadem 20Mpbs:
nasa.gov/press/2013/october/nasa-laser-communication-system-sets-recor...

Zdjęcia Ziemii z SATURNA! w Full HD:
nasa.gov/sites/default/files/20130722_annotated_earth-moon_from_saturn...

Robią ze stacji kosmicznej zdjęcia Ziemii takim sprzętem:
nasa.gov/images/content/754607main_8979887826_2d815d55ca_o-full_full.jpg

W 1966 wysłali z księżyca na Ziemię takie zdjęcie:
images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/064/cache/eart...

A w 1965 robili astronautom takie zdjęcia (pierwszy spacer w kosmosie):
i.imgur.com/5OEEs1y.jpg

Nie, biały człowiek nie jest "za żółtkami". Poza tym podróże w kosmos to w większości przypadków i tak wspólne przedsięwzięcia.
Zgłoś
Avatar
mooop12 2013-11-14, 18:33
thefabweb.com/wp-content/uploads/2012/07/ibxkMdpCcl7zp9.jpg

2 zdjęcie z pierwszego postu jest zrobione przez NASA... Patrz podpis na zdjęciu wysokiej rozdzielczości (lewy dolny róg).
Zgłoś
Avatar
Jesse.Pinkman 2013-11-14, 18:42 6
No faktycznie 2 fotki od NASA, nie zauważyłem, zdarza się. Co do HD to tak sobie palnąłem żeby wyrazić swój podziw nad jakością niektórych zdjęć . Klikajcie w podpisy nad zdjęciami to ukażą się tradycyjnie większe rozmiary. Pozdro.

Krater księżycowy Giordano Bruno


Giordano Bruno z innej perspektywy

Zgłoś
Avatar
evilmatt 2013-11-14, 19:31
A gdzie niemiaszki?
Zgłoś
Avatar
synu24 2013-11-14, 19:48 2
A gdzie obóz nazistów ??
Zgłoś
Avatar
Rumcajs89 2013-11-14, 20:41
Ktoś coś wspominał o teori konspiracyjnej, obracałem się trochę w tym temacie ,czytałem dostępne artykuły, argumenty za i przeciw. Gdzieś były jakieś zdjęcia NASA z sondy orbitującej wokół księżyca, ukazujące miejsca lądowań, pozostawiony sprzęt, flagę, łaziki, oraz same ślady tylko ,że bardzo kiepskiej jakości. Jak dla mnie ,skoro dysponują taką technologią, to niech zrobią wyraźne zdjęcia tego sprzętu i całej reszty, i będzie koniec dyskusji, bo jak ktoś mówił o jakiś "lustrach" czy czymś ,że można laserem sprawdzić, to równie dobrze mogła to pozostawić bezzałogowa wyprawa...
Zgłoś
Avatar
maldini 2013-11-14, 21:57
Amerykańce dysponują oficjalnie technologią pozwalającą robić zdjęcia z rozdzielczością jednego piksela na zdjęciu tak aby przedstawiał 41 cm, do cywilnych zastosowań 50cm. Tak na dobrą sprawę z pewnością doszli już do 20, a moze i 10 cm. Ciekawe gdzie będzie granica takich możliwości wykonywania zdjęć i obserwacji. Szkoda, że nie mamy powszechnego dostępu do wszystkich obrazów satelitarnych z całego świata, można by ciekawe rzeczy sobie pooglądać.
Japońce dobrze, że uderzają w taką technologie, wielka przyszłość przed nimi, czekam na chińszczyznę bo i ona może tu namieszać
Zgłoś
Avatar
Wolf3D 2013-11-14, 22:27
Podróby nie widać gwiazd.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie