18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 2 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Cyrk 2012-10-13, 8:48
O gustach się nie dyskutuje i każdy może jeździć tak nisko jak mu się podoba. Problem w tym, że obniżanie zawieszenia na polskich drogach jest równoznaczne z "za mało mam problemów w życiu, więc będę sobie samochód na dziurach rozpierdalał"
Zgłoś
Avatar
thez 2012-10-13, 9:26
Tak jak powiedział Philipek. Wygląd jest dodatkiem do mocnego silnika. Tuning (ang. dostrajanie) jest modyfikacją silnika, przeniesienia napędu i zawieszenia dla maksymalizacji osiągów auta. I jak to się zrobi to można ogarnąć auto, żeby do tego jakoś jeszcze wyglądało.

Ale jak się zaczyna od spojlerów, dyfuzorów, nakładek na progi, maksymalnej gleby a pod maską wściekłe 80KM, do tego w środku wypasione radio Alpine z 40-stoma głośnikami i tubą jak zbiornik od Kamaza, to choćby nie wiem jak pięknie by to wyszlo to jest to wieśniactwo Koleś będzie cierpiał z każdym przejechanym kilometrem i będzie ryzykował uraz kręgosłupa na dziurach, żeby tylko ktoś pomyślał, że ma superszybkie, supermocne, super fajne auto i przez to on też na pewno jest supermocny, i superszybki, i superfajny.
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-10-13, 9:38 2
Nie ma to jak poczytać w sobotę z rana jak polaczki się gryzą na temat tuningu A co jeden to mądrzejszy od drugiego. Cóż taki urok polaczków.

A teraz hejtować.
Zgłoś
Avatar
artiee 2012-10-13, 9:43
BornToBeGenius napisał/a:


(a co do samych golfów to tylko 2 i 3 jest wieśniacka - 3 najbardziej)



Każdy golf jest wieśniacki...
Zgłoś
Avatar
Dziamian 2012-10-13, 9:48
Cytat:

Każdy golf jest wieśniacki...


Sam nienawidzę VW ale jeżeli chodzi o golfa 1 i 2 to pokłon dla producentów bo te auta wyszły im bardzo dobrze, ale z niemców to tylko mercedesy, audi i seaciory ewentualnie jakieś tam inne :p
Zgłoś
Avatar
Abi.M.Sahim 2012-10-13, 10:00
daf098 napisał/a:



Nie chodzi mi o kraj pochodzenia wideł.
Japoński tuning jest przynajmniej śmieszny a to ładne,wygodne,praktyczne ani śmieszne nie jest. Poczytaj sobie w jakim celu obniża się auta (sportowe) i jakie są wady jazdy takim autem po naszych drogach to może zrozumiesz dlaczego.



Jaki wieśniacki tuning? Zwyczajna hydrauliczna gleba, w prawie nietkniętym wizualnie Golfie R32 czwartej generacji... Jeden z fajniejszych jakie widziałem (koleś przegiął jedynie z głębokim rantem z tyłu - R32 prezentuje się najlepiej na 4 identycznych felgach).

A jedynej zmiany wizualnej - tj. doboru felg - my marudne Polaczki, możemy jedynie pozazdrościć. Po primo - BBS'y to nie jest tania, szpetna chińszczyzna. Po secondo - profil opony świadczy o tym, że drogi tam mają o niebo lepsze niż u nas...

PS: Jeżeli autor tematu, myśli że właściciel auta tak jeździ na co dzień, to znaczy, że sam jest wieśniakiem Po to stosuje się właśnie zawieszenie hydrauliczne, żeby to na postoju świetnie wyglądało, a w trasie (po dodaniu 30-50 mm prześwitu) nie przeszkadzało.

PPS: I jeszcze raz powtórzę, bo niektóre tępaki pewno już zapomniały zanim zdążyły przeczytać tego posta, a do niektórych pewnie w ogóle nie dotarło znaczenie słów "nietknięty wizualnie": NIEMAL TAK WYGLĄDA SERYJNY GOLF IV R32! Jedyna różnica to felgi i zawieszenie air (które do jazdy się podnosi!). Nie ma tu żadnych nieseryjnych poszerzeń, spojlerów, zderzaków, czy innych ch*jowin. Dotarło wreszcie do zakutych łbów niektórych 'znafffcuf'?
Zgłoś
Avatar
dzony91 2012-10-13, 10:08
Dzimi napisał/a:


ale z niemców to tylko mercedesy, audi i seaciory ewentualnie jakieś tam inne :p



SEAT- Sociedad Española de Automóviles de Turismo

To ,że jest z koncernu VW to nie znaczy ,że jest niemiecki...
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-10-13, 10:17
To leci na niemieckich częściach to jednak jest niemiecki. Z Hiszpanii to może mieć co najwyżej znaczek seata.
Zgłoś
Avatar
Abi.M.Sahim 2012-10-13, 10:25
SQT napisał/a:

To leci na niemieckich częściach to jednak jest niemiecki. Z Hiszpanii to może mieć co najwyżej znaczek seata.

... i desing Jednak po tych autach, z zewnątrz nie widać, że to są golfy i polo z innymi karoseriami (z wyjątkiem Exeo - no cóż: VW potrzebował na szybko wprowadzić sedana kl.średniej, żeby podbudować wyniki finansowe seata, to wziął stare A4 i zmienił znaczek na kratce - chociaż i tak całkiem udanie zmienił ;] )
Zgłoś
Avatar
SKR 2012-10-13, 10:27
niema jak wieśniacka gleba alu fela i podtlenek lpg - widze że na sadolu są ludzie których to jara. Huj że na każdej dziurze słychać jebniecie że zaparkować nie ma gdzie (chyba że mieszka sie na wiosce wtedy sie parkuje pod oborą bo tam niema krawężników ) ale jest lans, jest tłumik który ładnie napierdala i wiejskie blachy się lepią jak gówno do przyczernianej szyby
pozdro
Zgłoś
Avatar
Abi.M.Sahim 2012-10-13, 10:40
SKR napisał/a:

niema jak wieśniacka gleba alu fela i podtlenek lpg - widze że na sadolu są ludzie których to jara. Huj że na każdej dziurze słychać jebniecie że zaparkować nie ma gdzie (chyba że mieszka sie na wiosce wtedy sie parkuje pod oborą bo tam niema krawężników ) ale jest lans, jest tłumik który ładnie napierdala i wiejskie blachy się lepią jak gówno do przyczernianej szyby
pozdro

No to Ty jaraj się swoim seryjnym Seicento 0,9, albo Corsą 1,0, ale jak będę cię mijał, seryjnie wyglądającym Golfem R32, z nieseryjnymi podzespołami dającymi mu 500+ KM (popytaj wujka google o 'R32 HGP twin turbo'), to się i tak posrasz z zazdrości
Zgłoś
Avatar
SKR 2012-10-13, 10:48
El-Miczelov napisał/a:

No to Ty jaraj się swoim seryjnym Seicento 0,9, albo Corsą 1,0, ale jak będę cię mijał, seryjnie wyglądającym Golfem R32, z nieseryjnymi podzespołami dającymi mu 500+ KM (popytaj wujka google o 'R32 HGP twin turbo'), to się i tak posrasz z zazdrości


rób łeb! Mam terenówke i ma w dupie wasze turbo hiper mega tunig pojazdy które są (ponoć) piękne/ładne ,robią hałas, mają lotki, neony i inne badziewie kture robi to że auto nie nadaje sie do jazdy . Może w twojej wiosce jest to wyznacznik statutu ale w moim mieście jest to buractwo pierwszego sortu . Idź paś kozy a nie wypowiadaj sie na forum!
Zgłoś
Avatar
Abi.M.Sahim 2012-10-13, 11:14
SKR napisał/a:


rób łeb! Mam terenówke i ma w dupie wasze turbo hiper mega tunig pojazdy które są (ponoć) piękne/ładne ,robią hałas, mają lotki, neony i inne badziewie kture robi to że auto nie nadaje sie do jazdy . Może w twojej wiosce jest to wyznacznik statutu ale w moim mieście jest to buractwo pierwszego sortu . Idź paś kozy a nie wypowiadaj sie na forum!

Nie umiesz czytać, pisać (które dyslektyku) i się nie znasz na tuningu to nie odzywaj się buraku.
Sram na tjunink z plastiku, włókna szklanego i pseudo-chormu.

Pewnie Ci tego nikt nie powiedział, że w prawdziwym Tuningu, liczy się to co masz pod maską, a nie na karoserii i końcu tłumika? Oj biedaczysko - jakże mi Cię szkoda, że dowiadujesz się tego w tak brutalny sposób

Wyjaśniam - R32 HGP z zewnątrz wygląda jakby dopiero opuścił fabrykę - nie różni się niemal niczym od wersji seryjnej. Jego prawdziwą naturę poznajesz dopiero gdy widzisz jak to jedzie.

Odezwał się 'znaffca', w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia...
Zgłoś
Avatar
Dziamian 2012-10-13, 11:20
Cytat:

niema jak wieśniacka gleba alu fela i podtlenek lpg - widze że na sadolu są ludzie których to jara. Huj że na każdej dziurze słychać jebniecie że zaparkować nie ma gdzie (chyba że mieszka sie na wiosce wtedy sie parkuje pod oborą bo tam niema krawężników ) ale jest lans, jest tłumik który ładnie napierdala i wiejskie blachy się lepią jak gówno do przyczernianej szyby
pozdro



aha no to czyli że czarne szyby to dla Ciebie wiocha

a dla mnie przyciemnione szyby to trochę prywatności, bo nie widać kogo wiozę z tyłu, wygoda bo fura się tak nie nagrzewa no i wygląd mi auto z przyciemnianymi szybami podoba się bardzo i już nie wyobrażam sobie nie mieć przyciemnionych szyb w aucie, czy to będzie maluch czy to będzie ferrari i nie ma tu żadnej wiochy w tym i tyle... śmieszny jesteś
Zgłoś
Avatar
SKR 2012-10-13, 11:49
Dzimi napisał/a:



aha no to czyli że czarne szyby to dla Ciebie wiocha

a dla mnie przyciemnione szyby to trochę prywatności, bo nie widać kogo wiozę z tyłu, wygoda bo fura się tak nie nagrzewa no i wygląd mi auto z przyciemnianymi szybami podoba się bardzo i już nie wyobrażam sobie nie mieć przyciemnionych szyb w aucie, czy to będzie maluch czy to będzie ferrari i nie ma tu żadnej wiochy w tym i tyle... śmieszny jesteś


PRZCZERNIANA - czyli połączenie foli przyklejonej przez marjana w stodole i szyby właściwej (każdy wiej jak to potem wygląda )

El-Miczelov napisał/a:

Nie umiesz czytać, pisać (które dyslektyku) i się nie znasz na tuningu to nie odzywaj się buraku.
Sram na tjunink z plastiku, włókna szklanego i pseudo-chormu.

Pewnie Ci tego nikt nie powiedział, że w prawdziwym Tuningu, liczy się to co masz pod maską, a nie na karoserii i końcu tłumika? Oj biedaczysko - jakże mi Cię szkoda, że dowiadujesz się tego w tak brutalny sposób

Wyjaśniam - R32 HGP z zewnątrz wygląda jakby dopiero opuścił fabrykę - nie różni się niemal niczym od wersji seryjnej. Jego prawdziwą naturę poznajesz dopiero gdy widzisz jak to jedzie.

Odezwał się 'znaffca', w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia...


ujebałeś sie konkretnego auta ja mówie o wieśniakach takich jak ty co swoimi ''sportowymi'' autami wożą sie po wsi i każdy taki wiejski wiraszka przez miesiąć zbiera sos żeby zalać LPG i podjechać pod dyskotekę, rozumiem tuning który spełnia swoje zadanie np w rajdach sam podniosłem auto założyłem odpowiedni but i kilka innych rzeczy bo lubię sobie napierdalać w terenie ale to ma jakiś cel ! Więc ogarnij sie troche i pomyśl jaki ktoś ma cel żeby tak tuningować auto i śmigać po mieście/wsi - dla mnie jest zwykłym kretynem i burakiem tyle w temacie
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie