18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Kamienie na Szaniec- bojkot
wudun • 2014-03-06, 8:37
Premiera filmu już jutro więc jak ktoś idzie niech zda relację czy jest tak na prawdę.

Tekst oczywiście ctrl+c i ctrl+v.

Cytat:

Film Roberta Glińskiego nie wszedł jeszcze do kin, a już doczekał się protestów.
Na Facebooku powstało już wydarzenie, które nawołuje do zbojkotowania „Kamieni na szaniec”. Na razie grupa „Tylko świnie siedzą w kinie” nie jest zbyt liczna. Jednak rośnie w siłę.
Film „Kamienie na szaniec” okazuje się być przygotowaną szmirą, która chce zniszczyć obraz „Rudego”, „Zośki” i „Alka”, która jedyne, co ma wspólnego z książką, to tytuł i imiona bohaterów. Zbojkotujmy to - nie idźmy do kin na antypolską produkcję! W filmie bohaterowie przedstawieni są jako desperaci, nieumiejętnie przygotowujący akcje dzieciaki oraz prostytutki. Mówimy NIE przekłamanemu obrazowi historii! -
czytamy wpis założyciela wydarzenia, publicysta i bloger Dominik Ćwikła.
Ekranizacja „Kamieni na szaniec” nie podoba się także środowisku harcerskiemu. Zarzucają producentowi i reżyserowi filmu, że nie skontaktował się z rodziną i żyjącymi znajomymi bohaterów. Mają także pretensję, że nie byli zaproszeni na pierwszy pokaz filmu.
To jest film w stylu „Mściciela” z Clintem Eastwoodem. Taki western z szybką, żwawą akcją, tyle tylko że to nie ma nic wspólnego z „Kamieniami na szaniec” i harcerstwem. Reżyser, zdaje się, nie odrobił lekcji i w ogóle nie wiedział, czym były Szare Szeregi. Akcja pod Arsenałem, która uważana jest za jedną z najlepiej przeprowadzonych operacji polskiego podziemia, pokazana jest tu jako chaos i bałagan, gdzie nikt nad niczym nie panuje –
mówi „Naszemu Dziennikowi” harcmistrz Marek Podwysocki, były komendant Szczepu „Pomarańczarnia”.
Zdaniem harcmistrza, rodziny „Zośki” i Rudego zostały ukazane w filmie jako tchórze, a sam Zawadzki przedstawiony jako samobójca.
To jednak nie wszystko. Rodzina Zawadzkiego i Bytnara została zaprezentowana tutaj w wyjątkowo złym świetle, jako osoby podszyte tchórzostwem. Sam „Zośka” jako sfrustrowany młodzieniec, skłócony z całym światem, histeryczny, przeklinający, krzyczy na wszystkich, co jest absolutnie niezgodne z prawdą. Nie ginie, jak było w rzeczywistości, lecz usiłuje popełnić samobójstwo, przystawiając sobie pistolet do głowy, a w końcu w akcji pod Sieczychami opuszcza rękę i czeka, aż go Niemiec zabije –
zauważa Podwysocki.
Ci harcerze, którym udało się zobaczyć film (m.in. na pokazie u prezydenta Bronisława Komorowskiego), nie mają wątpliwości, że jest on antypolski.
Wydźwięk filmu jest antyharcerski, anty-AK-owski i antyinteligencki -
uważa były komendant Szczepu „Pomarańczarnia”.
To nie jedyne jego zarzuty. Zdaniem Marka Podwysockiego, dziewczyny „Rudego” i „Zośki” (Maria Trzcińska i żyjąca jeszcze Hala Glińska - przyp. red.) zostały pokazane w filmie jak prostytutki.
Takie pokazanie filmu nie podoba się także rodzinie autora „Kamieni na szaniec”. Wycofania swojego nazwiska z czołówki filmu domaga się dr Wojciech Feleszko, obecny właściciel praw do książki, prywatnie wnuk Aleksandra Kamińskiego.
Fundacja Harcerstwo Drugiego Stulecia zwróciła się także do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nie obejmował filmu swoim patronatem.
Przypomnijmy jednak, że „Kamienie na szaniec” to film, który nie musi być dosłowną ekranizacją książki. W 1977 roku Jan Łomnicki nakręcił „Akcję pod Arsenałem”, film, który także częściowo oparty był na książce Aleksandra Kamińskiego. Czy wówczas harcerze także chcieli go bojkotować?



źródło
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 16:59
Alek leżał zaćpany kiedy Zośka z Rudym dupili się po krzokach.

Zadowoleni?
Zgłoś
Avatar
Linneus 2014-03-06, 17:00
@Timon

A skąd wiesz? Nie wiesz tego ani Ty, ani ja. Kamiński nie jest wiarygodnym źródłem historycznym, to jest beletrystyczna książka upamiętniająca grupę dzielnych i oddanych młodych ludzi, którym przyszło żyć w odrażających warunkach. Czy to znaczy, że byli nieomylnymi półbogami, których działania zawsze były skuteczne a myśli czyste i piękne? Oczywiście, że nie. I jeżeli nie potrafimy dyskutować o tych czasach i tych bohaterach poza obrębem narodowego mitu, to znaczy, że jako społeczeństwo nie dojrzeliśmy do debaty o naszej historii (ergo: nie dojrzeliśmy też do samodzielnego myślenia politycznego).

Skąd wiesz, jak zachowałaby się dzisiejsza młodzież gdyby nagle wybuchła dla Polski wojna totalna? Bo ja nie mam pojęcia. Ekstremalne warunki wydobywają w ludziach najlepsze i najgorsze cechy - może i nasze pokolenie dojrzałoby szybciej?
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 17:01
Ty na szczęście siedział byś na niezdobytej od czasów Wilhelma wyspie więc spokojna głowa.
Zgłoś
Avatar
g................t 2014-03-06, 17:26 1
Polskie robactwo musi zawsze wszystko skrytykować. To dlatego odstajemy od krajów tzw. pierwszego świata, bo sami ze sobą nie potrafimy się dogadać. Zamiast zebrać się do kupy i ciężko pracować jak Niemcy, Amerykanie czy Japończycy to w większości jako Polacy kłócimy się o każdą pierdołę a nieróbstwo zasłaniami polskim mesjanizmem. To jest do prawdy żenujące.
Zgłoś
Avatar
Machol 2014-03-06, 18:02
Nie bardzo rozumiem sens zapraszania żyjących potomków na przedpremiery i konsultacje. Bo oni wiedzą, co tam się naprawdę wydarzyło? Przekaz podawany jeden przez drugiego, przez lata nie można wykluczyć że został zniekształcony i wyidealizowany. A tu reżyser chcąc nawet nakręcić film __na motywach__ musi jeszcze znosić sranie żarem.
Niektórzy chyba zapominają, że harcerze to nie byli cichociemni, żaden z nich specnaz tylko po prostu bojowy duch silny jak sam skurwysyn. Pokazywanie ich kolejny raz niczym w lśniących zbrojach to... nieeeee... kurwa, od razu to podkręćmy, zróbmy o nich Mission Impossible 5.
Zgłoś
Avatar
A................r 2014-03-06, 18:25 3
Do remika zamarmota i reszty autorów ociekających wprost "mądrością" postów.
Tak kurwa, powinniśmy tępić ten durny Polski mesjanizm. Róbmy filmy pokazujących nas jako tchórzy,ćpunów i złodziei. Bo durne polaczki muszą znać swoje miejsce,co?
Co ciekawe, jakoś tacy np. naziści(tzn.szwaby) nie mają problemu by ze swoich kurwiarzy robić bohaterów(nasze matki,nasi ojcowie na przykład) i wydawać tony książek pseudo-historycznych sławiących ich "bohaterstwo".
Zresztą nie chce mi się nawet produkować.
Szkoda tylko,że na wymazanie waszych wadliwych genów jest mała szansa, bo kiedy moja rodzina ginęła na wojnie, w powstaniach etc. to wasi dziadkowi zapewne grzecznie współpracowali z "oświeconym narodem niemieckim" i zapewne w każdej kolejnej wojnie wy i wasi potomkowie będziecie ten kraj tak samo sprzedawać.
Zgłoś
Avatar
remi1982 2014-03-06, 18:32 1
Antalor napisał/a:

Do remika zamarmota i reszty autorów ociekających wprost "mądrością" postów.
Tak kurwa, powinniśmy tępić ten durny Polski mesjanizm. Róbmy filmy pokazujących nas jako tchórzy,ćpunów i złodziei. Bo durne polaczki muszą znać swoje miejsce,co?
Co ciekawe, jakoś tacy np. naziści(tzn.szwaby) nie mają problemu by ze swoich kurwiarzy robić bohaterów(nasze matki,nasi ojcowie na przykład) i wydawać tony książek pseudo-historycznych sławiących ich "bohaterstwo".
Zresztą nie chce mi się nawet produkować.
Szkoda tylko,że na wymazanie waszych wadliwych genów jest mała szansa, bo kiedy moja rodzina ginęła na wojnie, w powstaniach etc. to wasi dziadkowi zapewne grzecznie współpracowali z "oświeconym narodem niemieckim" i zapewne w każdej kolejnej wojnie wy i wasi potomkowie będziecie ten kraj tak samo sprzedawać.



Nie znasz mnie, ani dziejów mojej rodziny, także się odpierdol.
Uwielbiam takich bohaterów wiklinowej doliny jak Ty. Jestem ciekaw czy w godzinę próby, byłbyś w stanie poświęcić dla kraju coś więcej aniżeli swoje konto na FB.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 18:35 2
Antalor, ale polacy najebali już książek gloryfikujących wszystko co tylko polskie. Poczytaj Sienkiewicza, poczytaj Kamienie na szaniec, poczytaj Dywizjon, toz to nawet lektury są obowiązkowe! Cały czas produkuje się tony propagandowego (bo nie historycznego) gówna a jak wyjdzie coś innego to od razu zapalenie anusa .
Zgłoś
Avatar
A................r 2014-03-06, 18:48 1
remi1982 napisał/a:



Nie znasz mnie, ani dziejów mojej rodziny, także się odpierdol.
Uwielbiam takich bohaterów wiklinowej doliny jak Ty. Jestem ciekaw czy w godzinę próby, byłbyś w stanie poświęcić dla kraju coś więcej aniżeli swoje konto na FB.



To mówisz,że jedyny taki jesteś w całej swojej rodzinie? Taka czarna owca? No cóż bywa i tak.
A konta na FB niestety nie posiadam.
A co do poświęcania się dla kraju,to sam nie wiem co bym zrobił. Bo Polskę kocham,ale nie chciałbym walczyć dla kraju do którego po wojnie wróciłbyś od wujka z niemiec czy skądśtam.

@Dekster
Całe szczęście,że dzięki herosom takim jak ty, te nasze "propagandowe" gówna są skutecznie deptane.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 18:55
Deptane? Te książki są omawiane w szkołach od wieków . O czym Ty mówisz? Krzyżacy doczekali się bodaj dwóch ekranizacji (nie adaptacji). Ostatnio nakręcono takie gnioty jak Katyń czy 1920 . Widziałes te filmy? To ma służyć propagowaniu postaw patriotycznych czy kompromitowaniu polskiego przemysłu filmowego? Widziałeś ekranizację Przedwiośnia? Pana Tadeusza? Przecież te ekranizacje urągają oryginałom .
Zgłoś
Avatar
wrobel242424 2014-03-06, 19:25
"Zły to ptak, co własne gniazdo kala." Tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2014-03-06, 19:29 3
No tak, wszystkie narody idealizują swoich bohaterów wojennych, przemilczają niewygodne fakty. No ale oczywiście w Polsce trzeba olać patos i zrobić film w którym obrzuca się błotem, Polskich Bohaterów.

To nie pierwszy film, gdzie Polaków pokazuje się z prymitywnej strony, film o Westerplatte, czy Pokłosie.
Jesteśmy chyba jedynym narodem, któremu coś się pojebało i przemilcza Bohaterstwo, a idealizuje, chamstwo, głupotę. Zamiast propagować Ideały, to propaguje przyziemne gówna, aby się nażreć, najebać i poruchać.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 19:33
W dupie byłeś gówno widziałeś. Na całym świecie są robione filmy w danym kraju "kontrowersyjne" (tzn generujące ból anusa). U nas się o nich nie słyszy tak jak za granicą ludzie w końcówce chuja mają nasze pokłosia, pany tadki, kamienie i inne temu podobne filmy. Myślisz, że polacy są pod tym względem jakimś kurwa wyjątkiem?
Zgłoś
Avatar
wrobel242424 2014-03-06, 19:44 1
@up Z tego co wrzucił autor tematu wynika, że nie będzie to film "wywołujący kontrowersje", tylko najzwyczajniej w świecie przekłamujący historię. To zasadnicza różnica.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 19:48
Dowiemy się jak oglądniemy i porównamy z danymi historycznymi. Historycznymi a nie wersją Kamińskiego.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie