18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Kamienie na Szaniec- bojkot
wudun • 2014-03-06, 8:37
Premiera filmu już jutro więc jak ktoś idzie niech zda relację czy jest tak na prawdę.

Tekst oczywiście ctrl+c i ctrl+v.

Cytat:

Film Roberta Glińskiego nie wszedł jeszcze do kin, a już doczekał się protestów.
Na Facebooku powstało już wydarzenie, które nawołuje do zbojkotowania „Kamieni na szaniec”. Na razie grupa „Tylko świnie siedzą w kinie” nie jest zbyt liczna. Jednak rośnie w siłę.
Film „Kamienie na szaniec” okazuje się być przygotowaną szmirą, która chce zniszczyć obraz „Rudego”, „Zośki” i „Alka”, która jedyne, co ma wspólnego z książką, to tytuł i imiona bohaterów. Zbojkotujmy to - nie idźmy do kin na antypolską produkcję! W filmie bohaterowie przedstawieni są jako desperaci, nieumiejętnie przygotowujący akcje dzieciaki oraz prostytutki. Mówimy NIE przekłamanemu obrazowi historii! -
czytamy wpis założyciela wydarzenia, publicysta i bloger Dominik Ćwikła.
Ekranizacja „Kamieni na szaniec” nie podoba się także środowisku harcerskiemu. Zarzucają producentowi i reżyserowi filmu, że nie skontaktował się z rodziną i żyjącymi znajomymi bohaterów. Mają także pretensję, że nie byli zaproszeni na pierwszy pokaz filmu.
To jest film w stylu „Mściciela” z Clintem Eastwoodem. Taki western z szybką, żwawą akcją, tyle tylko że to nie ma nic wspólnego z „Kamieniami na szaniec” i harcerstwem. Reżyser, zdaje się, nie odrobił lekcji i w ogóle nie wiedział, czym były Szare Szeregi. Akcja pod Arsenałem, która uważana jest za jedną z najlepiej przeprowadzonych operacji polskiego podziemia, pokazana jest tu jako chaos i bałagan, gdzie nikt nad niczym nie panuje –
mówi „Naszemu Dziennikowi” harcmistrz Marek Podwysocki, były komendant Szczepu „Pomarańczarnia”.
Zdaniem harcmistrza, rodziny „Zośki” i Rudego zostały ukazane w filmie jako tchórze, a sam Zawadzki przedstawiony jako samobójca.
To jednak nie wszystko. Rodzina Zawadzkiego i Bytnara została zaprezentowana tutaj w wyjątkowo złym świetle, jako osoby podszyte tchórzostwem. Sam „Zośka” jako sfrustrowany młodzieniec, skłócony z całym światem, histeryczny, przeklinający, krzyczy na wszystkich, co jest absolutnie niezgodne z prawdą. Nie ginie, jak było w rzeczywistości, lecz usiłuje popełnić samobójstwo, przystawiając sobie pistolet do głowy, a w końcu w akcji pod Sieczychami opuszcza rękę i czeka, aż go Niemiec zabije –
zauważa Podwysocki.
Ci harcerze, którym udało się zobaczyć film (m.in. na pokazie u prezydenta Bronisława Komorowskiego), nie mają wątpliwości, że jest on antypolski.
Wydźwięk filmu jest antyharcerski, anty-AK-owski i antyinteligencki -
uważa były komendant Szczepu „Pomarańczarnia”.
To nie jedyne jego zarzuty. Zdaniem Marka Podwysockiego, dziewczyny „Rudego” i „Zośki” (Maria Trzcińska i żyjąca jeszcze Hala Glińska - przyp. red.) zostały pokazane w filmie jak prostytutki.
Takie pokazanie filmu nie podoba się także rodzinie autora „Kamieni na szaniec”. Wycofania swojego nazwiska z czołówki filmu domaga się dr Wojciech Feleszko, obecny właściciel praw do książki, prywatnie wnuk Aleksandra Kamińskiego.
Fundacja Harcerstwo Drugiego Stulecia zwróciła się także do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nie obejmował filmu swoim patronatem.
Przypomnijmy jednak, że „Kamienie na szaniec” to film, który nie musi być dosłowną ekranizacją książki. W 1977 roku Jan Łomnicki nakręcił „Akcję pod Arsenałem”, film, który także częściowo oparty był na książce Aleksandra Kamińskiego. Czy wówczas harcerze także chcieli go bojkotować?



źródło
Zgłoś
Avatar
drunkhistory 2014-03-06, 19:51 2
ja pierdole, czy dla was sa tylko dwie sytuacje- bohaterowie jak krysztaly bez skazy albo cpuny ruchajace sie w krzakach? Zluzujcie jajka. Ja wiem, ze fajnie jest czytac o naszych przodkach, jacy to nie byli dzielni i cnotliwi, ale wystarczy dotrzec do ksiazek innych niz listy lektur szkolnych i przekonac sie, ze rozowo nie bylo.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 19:53 1
Ano nie było. Można sięgnąć do Śledzińskiego choćby nawet. Pisze jako historyk a nie powieściopisarz i tam widać trochę lepiej ludzką naturę wojujących za DWŚ Polaków. Ludzką czyli w odcieniach szarości, pomieszania czerni z bielą.
Zgłoś
Avatar
wrobel242424 2014-03-06, 20:01 1
Dexterkrak, No pożyjemy, zobaczymy. Byleby to było obiektywne spojrzenie, zmieszanie czerni z bielą, a nie bezpodstawne zmieszanie z gównem.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 20:04
Nie kojarzę właściwie żadnego filmu, czy to polskiego czy nie który mieszał by polski naród z gównem. Może kiedyś się doczekam i zobaczę ta lawinę bólu .
Zgłoś
Avatar
ewuska 2014-03-06, 20:54
Nie wiem o co tym ludziom chodzi, gość nakręcił film, który jest naprawdę niezły (widziałam go na pokazie przedpremierowym) pokazał część swojej wyobraźni, a ludzie zamiast to uszanować i cieszyć się, że się coś tworzy, produkuje, to tylko umieją wytykać błędy jeszcze przed zobaczeniem filmu... co do bojkotu to jakieś żarty, myślę że film sam się obroni w kinie również dzięki hejterom
Zgłoś
Avatar
nurgiel 2014-03-06, 21:11
Rozumiem w pewien sposób krytykę harcerzy i osób, które widziały ten film. Krytykowanie harcerzy i reszty, żeby poszli się jebać nie rozumiem. Wpierw trzeba obejrzeć, by cokolwiek mówić w tej sprawie i kogokolwiek krytykować.
Zgłoś
Avatar
Bartors 2014-03-06, 22:24 2
Kurwa, ale debilom z narodowego odbija. Harcerze może kiedyś byli jakąś tam siłą, mieli swoje zasady etc, ale dzisiejszych pizdek nie można porównywać do tamtych czasów. Do tego podejrzewam że harcerzyki to takie hitlerjungend wersja ultra light. A że dawniej srali, ruchali i pierdzieli to każdy normalny człowiek wie. Np to że Bolek Chrobry zgwałcił/ przemocą posiadł jakąś tam ruską babkę, czy że Sobieski był nielada jebaką za swoich młodszych czasów, tak samo jak większość szlachty o magnaterii nie wspominając. Wystarczy popatrzeć o życie w latach międzywojennych aby wiedzieć jacy ludzie byli. Piłsudski zdradzał żonę, zmieniał religie bo tak mu było wygodniej, Polski prezydent został zamordowany et cetera. Czy to umniejsza chwale tyvh ludzi? Wcale nie! Pokazuje głębię. Mało kto wie że Smocza Jama pod Wawelem była za czasów I RP najlepszym burdelem w mieście.
Zgłoś
Avatar
matti1987 2014-03-06, 22:47 1
Nie zgodzę się z opinią że to byli tacy sami młodzi ludzie jak dzisiaj. Cwaniacy zawsze byli, ale powiedz mi ilu ludzi stanie, albo chociaż będzie zdolnych mentalnie i fizycznie stawić taki opór jaki zastali hitlerowcy?? Młodzież wychowana na telewizji która łyka każdy idiotyzm tylko dla tego że jest poparty rzekomymi badaniami, profesora z nikąd?? Ja widzę głównie tych znienawidzonych przez media narodowców czy kiboli.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-06, 23:01 1
Pewnie tylu ilu wtedy (procentowo). Co Ty, sądzisz, że wtedy ludzie wiele się różnili? AK liczyła do 100 000 ludzi w całej Polsce, dolicz do tego AL i pomniejsze BCh. Jaki to jest procent zaangażowanych? Większość ludzi myslałą jak przeżyć, co do gara wsadzić i jak uniknąć łapanek a nie o walce z okupantem. Tak samo dziś- znalazło by się część, procent jakiś konspiratorów itp a reszta jak wtedy, martwiła by się problemami dnia zwykłego.
Zgłoś
Avatar
S................n 2014-03-07, 0:24 2
A ja Wam powiem tyle:
Od jakiegoś czasu Polska jest starannie opluwana.
Czy to przez "naszych polskich" polityków, czy z innych narodowości.
Ich działania są anty-polskie, a działania ku "naprawieniu polskiej gęby" ŻADNE.

Patrzę na to przez pryzmat tej wypowiedzi:

Cytat:

„Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (...) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”



Przepis na holo-biznes...

I tak się dzieje.

Nie żaden dzisiejszy, szary, Rusek, Niemiec, Angol, Francuz czy inny SZARY człowiek, na tym padole nie jest nam bardziej wrogiem, jak ta odwieczna zaraza, pasożytująca na mnie/Tobie, trudniąca się lichwą i robieniem sztucznych podziałów dla umacniania swoich wpływów.

Syjoniści.

To jest najstarszy, najbardziej nie okiełznany Pasożyd wszech czasów.

Wielu z nich powołuje się że są Żydami.
Ale wielu z nich podaje się za "żydka"
Którego jak wiadomo nie za bardzo idzie "uderzyć"
Holo-biznes czuwa.

I to Ty automatycznie dla nich stajesz się antysemitom.
A tak naprawdę jesteś, człowiekiem z Argumentami, tyle że z łatą na plecach.

Od antysemity do psychola droga krótka.
Oni Ci w tym pomogą.

Tak, ja też powinienem mieszkać w pokoju bez klamek.

Tylko aby były okna!
Zgłoś