18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Kampanie przeciw paleniu - git produkcje czy nic nie warte?
l................5 • 2016-01-03, 23:35
Z nowym rokiem, nowe postanowienia, których większość skończy się już z końcem stycznia. Jednak coś jest w kampaniach antynikotynowych, że ogląda się je z pewnym smaczkiem.

Poniżej kilka ciekawych produkcji, może komuś da do myślenia? Aczkolwiek kto chce palić, palić i tak będzie, tak jak z grubasami i alkoholikami (i tak na koszt obywateli się wszystkich leczy, na szczęście sporo z nich umiera). Wymagany podst. angielski. Enjoy





Porady od palaczy z usuniętą krtanią z powodu palenia, info może się kiedyś przydać




Na deser w spoilerze kilka reklam starych, dobrych, kultowych czerwonych Marlboro i nie tylko

ukryta treść

Cowboye na propsie




Flintstone'owie też jarali




Czy takie kampanie w ogóle przynoszą korzyść? Według statystyk z UK, liczba palaczy z roku na rok się zmniejsza, jednak wątpię że to przez takie kampanie, a prędzej przez wysokie ceny. Czarny rynku, rośnij!
Zgłoś
Avatar
eunstachy 2016-01-04, 10:02 1
ale dyskusja. Siadam, odpalam moje ulubione papierosy - Marlboro i zabieram się do czytania
Zgłoś
Avatar
poranny_kubek 2016-01-04, 11:32 4
Palenie jest zajebiste, tylko te ku*wy brukselskie za dużo chcą na tym zarobić. Fakt, że od tego się umiera, no ale przecież każdemu wolno...
Zgłoś
Avatar
idejakprzecinak 2016-01-04, 11:56 4
Ja paliłem około 14 lat. Wyliczając ostatnio ile mnie to kosztowało to mocno uśredniając:

14lat x 365 dni = 5110 dni palenia

zakładam, że średnio paliłem paczkę dziennie bo różnie bywało. Jak zaczynałem palić to paczka L&M kosztowała 4,60, jak kończyłem palić to paczka Nevad kosztowała coś ponad 11zł (zaokrąglam do 12).

Średnia cena paczki przez okres palenia wynosi 8.30 zł

czyli wychodzi na to:

5110x8.30 = 42413zł

czyli przez 14 lat palenia przepuściłem z dymem średniej klasy nowe auto. Takie są liczby (oczywiście mocno uśrednione). Jednak powiem, że nie żałuję ani jednego fajka wypalonego. Zawsze najlepiej smakowały te, które przy piwie i wódce wypalało się ze swoją ekipą

Teraz jak mam już dzieci to szkoda mi tej kasy na fajki. Wolę im coś kupić
Zgłoś
Avatar
Karsa 2016-01-04, 12:47
@up
Więc wydales 42 tysiące przez 14 lat palenia.
Dalej nie ogarniam dlaczego państwo miałoby sie bogacić na palaczach. Ile z tych 42k to akcyza?

papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,

Tak kurwa, państwo utrzymuje sie dzięki palaczom...
Zgłoś
Avatar
G................D 2016-01-04, 13:43
palenie jest przyjemne tylko przez pierwszy miesiąc
Zgłoś