18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
mare30ks 2014-03-14, 22:45
autorze - ten material to zwykle propagandowe bezwartsciowe i stronnicze gowno

z jednej strony mest wielbiony przez tworce tego gniota ustroj powszechnej szczesliwosci gdzie oczywiscie nie ma finalnie monopoli ktore moga sobie wedle uznania narzucac swoje zdanie, i z ktorymi nie mozna ani dyskutowac ani konkurowac, a z drugiej wypala ze zwykla dyktatura
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-03-15, 0:06 1
mare30ks, encyklopedia PWN "monopol" [link] ostatnie zdanie:

Cytat:

Najbardziej zmonopolizowaną gospodarką była gospodarka socjalistyczna, co było spowodowane dominacją państwowej własności i centralnym planowaniem.



Monopol jest tylko i wyłącznie skutkiem koncesji państwa na produkcje. W wolnym rynku, gdy nie ma koncesji, a monopol będzie chciał podwyższyć ceny automatycznie stworzy sobie tańszą konkurencje łamiąc tym samym monopol.
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-03-15, 13:00 1
@mare30ks

Ja pierdolę. Jak można być tak głupi jak ty. Kapitalizm i wolny rynek nie prowadzą do tworzenia monopoli. Poczytaj może trochę zamiast pierdolić to "ja swoje wiem".

A socjalizm poprzez kolektywizm, który narzuca cel odgórny (dobro wspólne, dobro narodu itd) doprowadził do powstania komunizmu, nazizmu, faszyzmu, które z natury różnią się od siebie, ale podstawy mają te same.

Jeśli chcesz coś odpisać to już ci mówię- nie kompromituj się nawet tylko do nauki, nigdy nie jest na nią za późno.
Zgłoś