18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:53
Dlaczego nie ma światła*?Bo bezpieczni(a)ki nawalili!

Dlaczego towarzysze z KC mrużą oczy? Bo ich światło razi!

Jak się masz Apfelbaum - pyta Rozenblum spotkanego na ulicy przyjaciela. - Nie widziałem Cię od wyjścia z getta! Na to Apfelbaum: - Po pierwsze nie nazywam się Apfelbaum, tylko Jabłkowski! Sy, git! A Twoja rodzina, synowie żyją?
-Oczywiście!
- I co robią ?
-Icek buduje komunizm w ZSRR, Josek socjalizm w PRL. Mosze utrwala władze radziecką w NRD.
-A Aaron?
-Zdaje się, że wyjechał do Izraela.
-Czy też buduje komunizm?
-Coś Ty, głupi?! U siebie?!

Breżniew zaprosił swoją matkę do Moskwy. Babuszka oniemiała patrzą na wszystkie cuda, a gdy breżniew pokazując jej daczę, samochód i wreszcie Kreml powiedział:
-Mamasza, to moje.
Pokiwała głową i odpowiedziała:
-Leonia daragoj, charaszo, czto tebie tak powiezło, no czto ty zdielajesz, kak bolszewiki prijdut?

*Chodzi oczywiście o Józefa Światło.
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-02-12, 3:44
Zdaje się, że to żydów wypędzono z PRL, później gnębiono w ZSRR?

Wiesz co najbardziej w tym wszystkim zadziwia? Że Polacy są najbardziej zażydzonym (wymieszanym z żydami) narodem . Mam nadzieję, że ta świadomość nie pozwoli ci spać .
Zgłoś
Avatar
J................8 2013-02-12, 10:08 9
dionizodoros napisał/a:

Zdaje się, że to żydów wypędzono z PRL, później gnębiono w ZSRR?.


Zdziwiłbyś się ilu żydów było w ub, było stalinowskimi sędziami, czy prokuratorami. Także w wojsku zaraz po IIWŚ się zdarzali. Chyba, że chodzi Ci o 1968 rok.

Władysław Litmanowicz, właśc. Abram Wolf (ur. 20 lutego 1918, zm. 31 marca 1992) – polski szachista, dziennikarz, działacz i sędzia szachowy żydowskiego pochodzenia. Z wykształcenia prawnik, w latach powojennych sędzia w procesach stalinowskich, wydał wyroki śmierci na działaczy polskiego podziemia niepodległościowego.

Helena Wolińska-Brus, pierwotnie Felicja (Fajga Mindla) Danielak, ps. Lena (ur. 28 lutego 1919 w Warszawie, zm. 26 listopada 2008 w Oksfordzie[1]) – polska działaczka komunistyczna pochodzenia żydowskiego, prokurator, polityk, nauczyciel akademicki, oskarżająca w procesach politycznych okresu stalinizmu w Polsce Ludowej w tym w tzw. mordach sądowych.

Stefan Michnik (ur. 28 września 1929 w Drohobyczu) − kapitan Ludowego Wojska Polskiego, oskarżany o zbrodnie stalinowskie, sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji Wojskowej, nauczyciel akademicki. Jest synem Heleny Michnik, nauczycielki w Drohobyczu, działaczki KPZU i KPP, następnie ZPP, po wojnie wykładowczyni historii oraz Samuela Rosenbuscha ps. "Emil", "Miłek", prawnika i działacza komunistycznego

Żydzi w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego:

Według raportu, jaki w 1945 roku pułkownik Nikołaj Seliwanowski (sowiecki doradca przy MBP) pisał do Ławrientija Berii wiadomo, że Żydzi stanowili 18,7% wśród ogółu pracowników MBP, ale aż 50% wśród zajmujących stanowiska kierownicze. Odsetek Żydów w MBP regularnie wzrastał przekraczając podobno w późniejszym okresie 37% ogółu. Był to duży odsetek, gdyż w okresie powojennym Żydzi w Polsce stanowili mniej niż 1% w społeczeństwie na skutek zagłady dokonanej przez III Rzeszę.


Inne przykłady można mnożyć.
Zgłoś
Avatar
zatizdig 2013-02-12, 14:30
dionizodoros napisał/a:

Zdaje się, że to żydów wypędzono z PRL, później gnębiono w ZSRR?

To Gomułka wypędził żydów z Polski w 68 roku, ale wcześniej bardzo wielu z nich było w bezpiece. Niestety taka prawda...

Gomułka był do nich dość uprzedzony bo sam siedział w więzieniu 'za odchylenie nacjonalistyczne'.

Oczywiście polska kultura i nauka bardzo ucierpiały, bo bardzo wielu żydów w 1968 roku było wybitnymi naukowcami i artystami...

Zgłoś
Avatar
medlove 2013-02-13, 3:42 2
dionizodoros napisał/a:

Wiesz co najbardziej w tym wszystkim zadziwia? Że Polacy są najbardziej zażydzonym (wymieszanym z żydami) narodem . Mam nadzieję, że ta świadomość nie pozwoli ci spać .



A szczególnie Kraków.
Zgłoś
Avatar
Beria1 2013-02-14, 14:57 1
Słabe, ale prawackie społeczeństwo Sadistica będzie się śmiało.
Zgłoś
Avatar
Nashi 2013-02-14, 15:00 2
PogromcaDziewic napisał/a:

-Leonia daragoj, charaszo, czto tebie tak powiezło, no czto ty zdielajesz, kak bolszewiki prijdut?


Kolejny kurwa wychodzący z założenia, że każdy powinien znać ten język.
Zgłoś
Avatar
boski_adonis 2013-02-14, 15:01 1
"-Leonia daragoj, charaszo, czto tebie tak powiezło, no czto ty zdielajesz, kak bolszewiki prijdut?" Czy mogę prosić o tłumaczenie?
Zgłoś
Avatar
KJP678 2013-02-14, 15:03 2
Moim zdaniem zabrakło klasyki

W wojsku pytają się Kowalskiego
-Kowalski, co umiecie robić? Oprócz obierania ziemniaków, bo to umie każdy
-Potrafię zrobić bulbulator
-Bulbulator? Pierwsze słyszę. A co to jest?
-Przynieście kawałek blachy, gwoździe, młotek i szklankę wody to zademonstruje.
Otrzymał to o co prosił, wbił gwoździe w blachę, robiąc w niej dziurki, następnie zalał wodą i mówi:
-Robi bulbul? To znaczy, że bulbulator działa.
-K..rwa, Kowalski!! Jesteście durni jak osioł!!
Po czym wyrzucił dzieło Kowalskiego przez okno. Po chwili jednak przychodzi major i krzyczy:
-CO ZA IDIOTA WYRZUCIŁ ZA OKNO SPRAWNY BULBULATOR!!!
Zgłoś
Avatar
torro 2013-02-14, 15:29
Już jakichś nowszych kawałów nie dało rady wyguglać?
Zgłoś
Avatar
stalin_za_mlodu 2013-02-14, 15:34 1
boski_adonis napisał/a:

"-Leonia daragoj, charaszo, czto tebie tak powiezło, no czto ty zdielajesz, kak bolszewiki prijdut?" Czy mogę prosić o tłumaczenie?


serio nie jesteś sobie w stanie poradzić bez tłumaczenia?

Lonia, mój drogi, dobrze, że się tobie tak powiodło, ale co ty zrobisz, jak przyjdą bolszewicy?

O co chodzi w kawale też ci wyjaśnić?
Zgłoś
Avatar
Caban1908 2013-02-14, 16:37 1
Powinno być nie "czto" tylko "szto" i nie "no" tylko "nu" gwoli ścisłośći
Zgłoś
Avatar
stalin_za_mlodu 2013-02-14, 17:30
caban1908 napisał/a:

Powinno być nie "czto" tylko "szto" i nie "no" tylko "nu" gwoli ścisłośći



Szybka lekcja rosyjskiego dla ćwoków z komentarzy:
но - ale
ну - no

Także gwoli ścisłości.
Zgłoś
Avatar
bovski 2013-02-14, 23:31
dionizodoros napisał/a:

Zdaje się, że to żydów wypędzono z PRL, później gnębiono w ZSRR? .


Ten tekst idealnie obrazuje stopień niedouczenia lewactwa w kwestii historii najnowszej.
Za dowcipy wielkie piwko
Zgłoś
Avatar
boski_adonis 2013-02-15, 5:47 1
stalin_za_mlodu, kurwa! poprosiłem grzecznie żeby ktoś przetłumaczył, a tu sie chłop wkurwił. Tak, nie zrozumiałbym kawału bez tego tłumaczenia. Nie, dziękuje wiem o co chodzi. Rozumiem taką reakcję na angielski, no ale kurwa na rosyjski ?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie