18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Polska lekarka odmówiła założenia pacjentce spirali antykoncepcyjnej. A jakże, powołała się przy tym na popularną w Polsce klauzulę sumienia. Jednak norweski szpital wyrzucił ją za to na bruk. Polka poszła do sądu, ale ten właśnie stanął po stronie pracodawcy i uznał, że kobieta nie miała prawa ograniczać praw swojej pacjentki ze względu na swój światopogląd.

Źródło (nie zbyt wiarygodne): natemat.pl/201221,polska-lekarka-przegrala-w-norwegii-nie-miala-prawa-...
Zgłoś
Avatar
GlassEdi 2017-04-22, 7:09 188
Bardzo dobrze zrobili. Gratulacje i zimny browarek dla szpitala i sądu
Zgłoś
Avatar
domat1 2017-04-22, 7:54 69
I bardzo dobrze tępej id*ce. Wprowadzają w Polsce talibanizm katolicki i myślą, że w całym świecie są nawiedzeni ludzie.
Idąc tym tokiem rozumowania oznacza to, że nie lubiąc czarnych/ciapatych/żydów/polityków itp. mogę ich bezkarnie zabić (bo mam takie przekonania i moja wiara mi na to pozwala).
Właśnie takie postępowanie panowało w średniowieczu.

Nie tylko powinni taką lekarkę zwolnić, ale też żądać odszkodowania, bo nie po to zatrudniają fachowca, by nie wykonywał swoich obowiązków.

Wyobraźmy sobie:
- lekarz nie założy spirali
- aptekarz nie sprzeda gumki
- policjant nie zareaguje na pobicie kobiety, bo jej mąż to wierzący katolik
- adwokat nie będzie bronił innowierców
- sklepikarz nie sprzeda alkoholu, bo szkodzi
- nauczyciel nie będzie nauczał o ewolucji, bo to nie godzi się z jego wyznaniem
- itd.

Jak się idzie do danego zawodu, to wiadomo na początku na co się człowiek pisze. A jak komuś odwala, to niech idzie do fabryki sreberka zawijać.

A ciemnogród uważa, że może dyktować swoje prawa innym (tak właśnie zachowują się talibowie, ISIS i inne "postępowe" organizacje - PiS.)
Zgłoś
Avatar
RoboCat 2017-04-22, 8:01 15
Ale jak taki muslim powie ze nie moze bo jego zjebana religia mu nie pozwala to go jeszcze po dupie beda calowac i przepraszac a pacjentke do pierdla wsadza...
Zgłoś
Avatar
razor123 2017-04-22, 8:03 19
ja zaraz przestane płacić podatki i powołam się na klauzę sumienia. Jak widzę jak nieroby z Wiejskiej trwonią moje pieniądze to uważam, że mam do tego prawo!
Zgłoś
Avatar
~Velture 2017-04-22, 8:36 26
Stawiam dyszkę, że jakby to była ciapacka lekarka to by dostała jeszcze premię.
Zgłoś
Avatar
MgrMajster 2017-04-22, 9:08 15
Jest to nieco śmieszne...Nie pozwalają narzucić pielęgniarce swego światopoglądu pacjentce, ale SOBIE pozwalają narzucić światopogląd ciapatych
Zgłoś
Avatar
TB303 2017-04-22, 9:12 8
No niby fajnie, że utarli nosa katolskiej wariatce, ale...
MgrMajster napisał/a:

Nie pozwalają narzucić pielęgniarce swego światopoglądu pacjentce, ale SOBIE pozwalają narzucić światopogląd ciapatych


No właśnie.
Zgłoś
Avatar
mygyry 2017-04-22, 9:18 29
Akurat w tym temacie panuję wszechobecna hipokryzja o ile w tym przypadku sąd ma rację, bo jest to osoba zatrudniona przez kogoś i ma realizować swoją pracę, to w przypadku gdy otwieram sobie aptekę i inny sklep, dlaczego mi kurwa nie wolno zdecydować co i komu będę sprzedawał? Tak samo, gdybym sobie otworzył gabinet ginekologiczny i powiedział, że nie będę zakładał spirali to wielki chuj komu do tego dlaczego, idź sobie gdzie indziej.
Była ostatnio sprawa, że drukarzowi dojebali karę, bo nie chciał pedałom drukować ulotek, gdzie jest jego wolność?
Jak mechanik ci powie, że nie będzie ci Reno naprawiać, to też do sądu, bo ma to zrobić i chuj?
Niech się pierdolą ci piewcy wolności, którzy chcą wolności dla jednych zabierając ją innym.
(Jeszcze raz, w tym przypadku sąd ma rację, bo jest to osoba zatrudniona u kogoś, gdyby miała swój gabinet, to byłbym murem za nią)
Zgłoś
Avatar
mazin 2017-04-22, 9:27 2
A teraz z serii "Sadol bawi i uczy":

Klauzula to warunek, zastrzeżenie zapisane aktach prawnych, w dokumentach;
Klauzura to reguła zakonna ograniczająca kontakty członków zakonu z osobami świeckimi lub część klasztoru, do której żadna osoba świecka nie ma wstępu.
Zgłoś
Avatar
pXIX 2017-04-22, 9:46 10
@mygry generalnie się z Tobą zgadzam, mam tylko jedno zastrzeżenie - takie punkty powinny być oznaczone. Skoro nie realizują jakiejś usługi nie powinny mieć prawa do podpisywania na nią kontraktów (bo niby jak? Brać pieniądze za nic, a innym nie starczy? Kpina), poza tym głupotą jest sytuacja gdy pacjent dowiaduje się na miejscu - nie dość że robi sztuczną kolejkę to jeszcze płaci, a czasem gdy liczy się czas ma rażąco zmniejszaną szansę na uzyskanie pomocy. Trochę jak ze sklepikarzem- możesz prowadzić spożywczak, rzeźnię, warzywnak, monopol czy inny rybny, tylko do cholery napisz, a nie ciskaj się że ktoś chce kupić u Ciebie mięso a Ty vege jesteś. Wystarczy napisać "warzywa/owoce" a nie się ciskać. Od razu będzie milej, a klient pójdzie kupić schab gdzie indziej i nie będzie marnować czasu
Zgłoś
Avatar
mygyry 2017-04-22, 10:13 1
pXIX, Ale wyobraź sobie, żeby w obecnym czasie zadowolić wszystkim takimi oznaczeniami, brakło by ci elewacji na twoim przybytku. Każdy kto otwiera swoją firmę i zamierza świadczyć jakieś usługi to z czasem z nurtu ogólnego ustawia się pod konkretne realizacje, odrzucając to mniej sprzyjające.
W myśl takich wyroków, można się dojebać absolutnie do każdego, gdy odmówisz mu jakiejś realizacji.
Brak zwykłej, prostej normalności u jednych i drugich
Zgłoś
Avatar
~Velture 2017-04-22, 10:50 5
mygyry napisał/a:

w przypadku gdy otwieram sobie aptekę i inny sklep, dlaczego mi kurwa nie wolno zdecydować co i komu będę sprzedawał?


No akurat w Polsce jest przepis mówiący, że nie wolno ci odmówić sprzedaży komuś czegoś w twoim sklepie bez podania wyraźnej i sprecyzowanej przyczyny.
I nie trzeba latać po sądach bo wystarczy wezwać policję i ci dojebią.

Już nie kojarzę dokładnych paragrafów ale miałem zapisane na starym kompie w ulubionych linki do tego bo samemu prowadzę sklep i jakaś kurwa się zaczęła nosić, że odmówiłem jej sprzedaży więc potem w necie szukałem i faktycznie nie można odmówić sobie od tak bo grozi za to mandat jak ktoś zadzwoni po niebieskich albo sąd jak nie przyjmiesz mandatu i musisz bardzo precyzyjnie i dokładnie określić dlaczego komuś odmawiasz.

W praktyce chuja zrobisz bo odmówić możesz tylko pijanemu sprzedaży gorzały albo nieletniemu alko i fajek. W innym wypadku jak się ktoś uprze to jesteś przesrany równo z każdej strony czego najlepszym przykładem był temat o tym jak jakiś drukarz odmówił bandzie pederastów z lgbt wydrukowania ulotek bo nie chciał aby jego firma była kojarzona w jakikolwiek sposób z nimi a sąd uznał takie wytłumaczenie jako bezzasadne i dojebał mu karę za odmowę.
Zgłoś
Avatar
nowynick 2017-04-22, 11:24 4
Jakby jebnela ze Allah jej broni to by wszyscy pokiwali głową ze zrozumieniem
Zgłoś
Avatar
piotrek_poldek 2017-04-22, 11:25 4
Jakby ta Polak była muzułmańskim transwestytą, wyrok byłby z pewnością inny.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie