18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
KNP w sejmie
e................y • 2014-05-15, 14:33
Dziś Przemysław Wipler dołączył do KNP. Oznacza to, że po raz pierwszy od 21 lat (nie licząc krótkiego epizodu w 2004) partia wolnościowa jest reprezentowana w sejmie.

Wrzucam artykuł z
wmeritum.pl/przemyslaw-wipler-wstapil-kongresu-nowej-prawicy/

Po niemal rocznym okresie bezpartyjności Przemysław Wipler zdecydował się dołączyć do Kongresu Nowej Prawicy. Prezes stowarzyszenia „Republikanie” wrócił zatem po wielu latach pod skrzydła Janusza Korwin-Mikke.

O swojej decyzji były poseł Prawa i Sprawiedliwości poinformował dzisiaj na swoim facebookowym profilu. Wipler zamieścił tam zdjęcie wypełnionej przez siebie deklaracji dotyczącej wstąpienia do KNP oraz tekst zawierający m.in. przyczyny podjęcia przez niego takiej decyzji.

W swoim wpisie Wipler podkreślił, iż przez ostatnie 25 lat stworzono w Polsce prawdziwą biurokratyczną machinę, która blokuje kreatywność Polaków, podczas gdy w tym samym czasie Janusz Korwin-Mikke niezłomnie trwał przy swoich postulatach umożliwiających szybszy rozwój gospodarczy i zahamowanie masowych wyjazdów Polaków za granicę.

Janusz Korwin-Mikke od 25. lat jest liderem środowiska politycznego, które z żelazną konsekwencją zabiega o radykalną naprawę naszego państwa w duchu trzech wartości: wolności, własności i sprawiedliwości – napisał Wipler.

Przemysław Wipler wyraził również przekonanie, że efekty wieloletniej pracy obecnego lidera Kongresu Nowej Prawicy zaczynają przynosić efekty, dzięki czemu znaczenie tej konserwatywno-liberalnej partii zdecydowanie wzrośnie.

Dlaczego środowisko Janusza Korwin-Mikkego, pomimo wielkiego potencjału intelektualnego i poparcia wśród młodych Polaków, nigdy nie rządziło Polską i nie realizowało naszego programu? Przede wszystkim dlatego, że wygrywała obawa, że Polacy nie są gotowi na nasz program głębokiej przebudowy kraju. Wygrywała filozofia „nie marnowania głosu” i doktryna „mniejszego zła”, przejawiające się w głosowaniu na duże partie (…)

Na szczęście Polska się zmienia. Najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego to pierwsza od ponad 20. lat szansa na to, że Janusz Korwin-Mikke i Nowa Prawica osiągną sukces wyborczy pod własnym sztandarem, z programem głębokiej zmiany polskiej polityki oraz oddania Polakom ich pieniędzy i wolności – przekonuje Wipler.

Dołączenie dobrze znanego w polskim środowisku politycznym posła to kolejny dowód wskazujący na rosnące znaczenie Kongresu Nowej Prawicy. Sukces w najbliższych wyborach staje się dla KNP coraz bardziej realny – ostatnie sondaże wskazują na poparcie dochodzące nawet do 10%.
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-05-15, 15:24
Przy okazji mały odłam w pomorskim (radny sejmiku Sylwester Pruś) :

m.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/13323-z-po-do-knp-sylwester...

Nareszcie możemy wznieść toast "za nieoczekiwane powodzenie naszej beznadziejnej sprawy!"
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-05-15, 15:34
no jezeli typy zmieniajacy partie co chwila, z kregoslupem z gumy sa dla was powodem do domu to spoko
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-05-15, 15:56
@UP
Nikogo nie zamierzam bronić tak jakbyś pewnie chciał Ale moim zdaniem Wipler nigdy nie zmienił poglądów do tego stopnia żeby mu nie ufać. Wydaje mi się, że w pisie był z pewnych powodów, a jak się połapał, że nie ma szans to zwyczajnie odszedł.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-05-15, 16:15
elBiaauawy, no sorry ale jezeli przeskoczyl od knp do pisu potem znowu do knp, po drodze pewnie jeszcze inne partyjki byly to koles zwyczajnie pcha sie do koryta zeby sie nakrasc a nie chce cos zrobic
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-05-15, 16:30
Ja nie wiem co on chce, bo go nie znam. Czytałem kiedyś, że dostał zielone światło od UPR, żeby wstąpić do PiS gdzie miał tworzyć liberalne skrzydło. W każdym bądź razie na STS spadły kursy na KNP i to jest chujowe, bo miałem kupon skleić Ale jest to też dość wyraźny znak
Zgłoś