18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:44
A absurdów ciąg dalszy na naszym podwórku...
Cytat:

Nie masz długów? To nieważne, bo komornik może przyjść i zabrać twoją własność np. za długi sąsiada. Taka sytuacja miała miejsce we wsi Kulany na Mazowszu. Do pewnego rolnika przyjechał komornik i stwierdził, że zabierze jego ciągnik. Tyle, że dług miał nie on, a sąsiad. Komornik nie był zainteresowany wyjaśnieniami, za to ciągnikiem bardzo. Zabrał go na lawetę i sprzedał w komisie – po zaniżonej wartości – twierdzi poszkodowany rolnik.

Gdyby Radosław Zaremba ze wsi Kulany na Mazowszu nie nagrał filmu z zajęcia jego własności, to pewnie nikt by uwierzył, że komornik zabrał mu majątek za długi sąsiada. – Wszedł na moją posesję informując mnie, że zabiera ciągnik na poczet długu – powiedział „Wiadomościom” TVP1 Zaremba.

Asesor komorniczy z Łodzi Grzegorz K., który przeprowadził egzekucję, nie chciał nawet słuchać, że wtargnął na niewłaściwą posesję, że domaga się spłaty długu od niewłaściwego człowieka.

– Informowałem komornika wielokrotnie, że to jest mój ciągnik, ja nie mam długów i musiała zaistnieć pomyłka. On na to, że wszyscy się tak tłumaczą. Odpowiedział: „Mam takie paragrafy, że ja pokażę państwu, że ja wyjadę tym ciągnikiem" – dodał poszkodowany rolnik.

Izba Komornicza: komornik miał prawo tak postąpić

Łódzka Izba Komornicza w postępowaniu kolegi nie widzi nic złego.

– Jest dopuszczalna sytuacja, że komornik, mając informację od dłużnika, że nie jest właścicielem, na przykład ciągnika, dokonuje zajęcia tego ciągnika – powiedział Andrzej Ritmann z Izby Komorniczej w Łodzi.

Chodzi o sytuację, kiedy komornik ma informację, że dłużnik korzysta z danej rzeczy i na tej podstawie ją zajmuje. Ale o tym, że z ciągnikiem pana Radosława jego zadłużony sąsiad nie ma nic wspólnego komornika przekonywali wszyscy: policja, rodzina pana Radosława, a nawet sam sąsiad. Na próżno. Komornik ciągnik zabrał z posesji i szybko sprzedał go w komisie za 40 tys. zł., mimo że zdaniem właściciela, był wart prawie 100 tys. zł.

„Traktuję to jak zwykły rozbój”

Adwokat Radosława Zaremby nie może uwierzyć, że urzędnik państwowy tak potraktował niewinnego człowieka. – Podejmujemy takie kroki prawne, jakie podejmuje się wobec przestępców, bo ja traktuję, że jest to rozbój – powiedział Lech Obara, adwokat Radosława Zaremby.

Mecenas złożył wniosek o wszczęcie wobec komornika postępowania dyscyplinarnego, domaga się odszkodowania i zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przez komornika przestępstwa. Komornikowi grożą trzy lata więzienia.

Rolnik nie ma teraz czym pracować na roli

Poszkodowany rolnik martwi się jednak, że zanim zostaną wykonane czynności on i jego rodzina naprawdę popadną w długi, bo na gospodarstwie bez ciągnika wiele nie zdziała. – Za trzy miesiące trzeba wejść w pole, ja nie będę miał czym. Mówię tak jak jest, bo inny sąsiad będzie się bał mi pomóc (…), powie: ja ci pomogę, a komornik przyjdzie i mi zabierze ciągnik – mówi Radosław Zaremba.



Dlaczego żaden z kandydatów na posła, prezydenta itp. nigdy nie obiecuje, że jakikolwiek urzędnik państwowy będzie odpowiadał materialnie za swoje czyny i decyzje?

Źródło
Zgłoś
Avatar
Boss-man 2015-01-20, 18:54 3
Zapraszam niech przyjedzie do mnie, ale się nachapie, hrhrhrhrhr

kurwa przegrałem życie, nawet komornik nie ma mi co zabrać
Zgłoś
Avatar
KrisCFC 2015-01-20, 18:58 8
Boss-man napisał/a:

Zapraszam niech przyjedzie do mnie, ale się nachapie, hrhrhrhrhr

kurwa przegrałem życie, nawet komornik nie ma mi co zabrać



Nie ma? Żebyś się kurwa nie zdziwił, już oni zawsze coś znajdą...
Zgłoś
Avatar
Aedero 2015-01-20, 19:36 3
Zwrócić się do odpowiednich osób i załatwić mu wycieczkę do lasu lub jakieś piwnicy
Zgłoś
Avatar
c................s 2015-01-20, 19:43 1
Powinna dostać kilkanaście mln pln odszkodowania od panstwa za to wszystko.
Zgłoś
Avatar
notSplik 2015-01-20, 19:46
"Zapraszam niech przyjedzie do mnie, ale się nachapie, hrhrhrhrhr

kurwa przegrałem życie, nawet komornik nie ma mi co zabrać"

Nie musisz być właścicielem ruchomości lub nieruchomości - wystarczy, że jej użytkujesz. Np. użytkujesz auto ojca, znaczy, jeździsz samochodem, którego właścicielem jest ojciec - komornik zagarnie. Nie leży w obowiązku komornika dochodzenie czego jesteś właścicielem, a czego nie. Trafisz na kogoś, kto uszanuje pewne kwestie, a czasem trafisz na kogoś, kto poleci po bandzie i zgarnie wszystko.
Zgłoś
Avatar
Blurey 2015-01-20, 19:47 3
No dalej patrioci, otwierać kolejny durny temat, jak to byście ginęli za ojczyzne i jakie te państwo jest zajebiste. Beka z wieprzów.
Zgłoś
Avatar
R................y 2015-01-20, 19:48 3
Z czymś takim to tylko do Stonogi
Zgłoś
Avatar
EROENTUZJASTA 2015-01-20, 19:49
gdzie michałów trzech tam nie ma co jeść
Zgłoś
Avatar
abdul 2015-01-20, 19:54
TomasX napisał/a:


Pani Katarzyna wezwała na pomoc policję. Była pewna,że funkcjonariusze ją obronią


glupia jest, niech ginie
Zgłoś
Avatar
protagonista 2015-01-20, 19:54
Sounds legit, co nie pelikany?
Zgłoś
Avatar
abdul 2015-01-20, 19:55 3
conderus napisał/a:

Powinna dostać kilkanaście mln pln odszkodowania od panstwa za to wszystko.


a cos ty taki rozrzutny?
Zgłoś
Avatar
kenzol 2015-01-20, 19:58 1
i załóż tu firmę w Polsce...
Zgłoś
Avatar
d................t 2015-01-20, 20:04 13
conderus napisał/a:

Powinna dostać kilkanaście mln pln odszkodowania od panstwa za to wszystko.



Kpisz sobie? Od państwa, czyli ode mnie i z moich podatków?

Nawet jeśli się jej należy (a jak widać są dwie wersje zdarzenia), to płacić powinien tylko komornik - z własnego majątku.

Koniec debilnych haseł "odszkodowanie od państwa" za błędy jebanych urzędasów. Za błędy urzędasów trzeba licytować ich razem z całym dobytkiem - i wypierdalać ich na bruk, podobnie jak oni wypierdalają uczciwych i często niewinnych ludzi.

Bo na dzień dzisiejszy tylko urzędasy są zwolnione z odpowiedzialności finansowej za błędy.
Zgłoś
Avatar
Fox1992 2015-01-20, 20:04
Tak sobie pomyślałem, drugi raz słyszę o tym komorniku, czy to nie jest przykrywka żeby ludzie mieli czym się zająć, kogoś znienawidzić; zlinczować i nie interesować się tym co wpływowi ludzie chcą zachować dla siebie.
Zgłoś
Avatar
pytolsky 2015-01-20, 20:09
Sprzedał za połowę ceny? No ciekawe czemu. Może dlatego że ceny wywoławcze licytacji komorniczych są ustalane na podstawie przepisów kodeksu cywilnego a nie widzimisię dłużnika. Swoją drogą pozbywanie się majątku dłużnika to nie jest fakt, który jest skrzętnie ukrywany przez komorników, więc za sprzedaż za taką a nie inną cenę odpowiedzialność ponosi nie kto inny jak dłużnik. Przestańcie demonizować komorników do kurwy nędzy. Albo inaczej - pożyczcie komuś kasę, a gdy on wam jej nie odda to wtedy srajcie żarem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie