18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:44
A absurdów ciąg dalszy na naszym podwórku...
Cytat:

Nie masz długów? To nieważne, bo komornik może przyjść i zabrać twoją własność np. za długi sąsiada. Taka sytuacja miała miejsce we wsi Kulany na Mazowszu. Do pewnego rolnika przyjechał komornik i stwierdził, że zabierze jego ciągnik. Tyle, że dług miał nie on, a sąsiad. Komornik nie był zainteresowany wyjaśnieniami, za to ciągnikiem bardzo. Zabrał go na lawetę i sprzedał w komisie – po zaniżonej wartości – twierdzi poszkodowany rolnik.

Gdyby Radosław Zaremba ze wsi Kulany na Mazowszu nie nagrał filmu z zajęcia jego własności, to pewnie nikt by uwierzył, że komornik zabrał mu majątek za długi sąsiada. – Wszedł na moją posesję informując mnie, że zabiera ciągnik na poczet długu – powiedział „Wiadomościom” TVP1 Zaremba.

Asesor komorniczy z Łodzi Grzegorz K., który przeprowadził egzekucję, nie chciał nawet słuchać, że wtargnął na niewłaściwą posesję, że domaga się spłaty długu od niewłaściwego człowieka.

– Informowałem komornika wielokrotnie, że to jest mój ciągnik, ja nie mam długów i musiała zaistnieć pomyłka. On na to, że wszyscy się tak tłumaczą. Odpowiedział: „Mam takie paragrafy, że ja pokażę państwu, że ja wyjadę tym ciągnikiem" – dodał poszkodowany rolnik.

Izba Komornicza: komornik miał prawo tak postąpić

Łódzka Izba Komornicza w postępowaniu kolegi nie widzi nic złego.

– Jest dopuszczalna sytuacja, że komornik, mając informację od dłużnika, że nie jest właścicielem, na przykład ciągnika, dokonuje zajęcia tego ciągnika – powiedział Andrzej Ritmann z Izby Komorniczej w Łodzi.

Chodzi o sytuację, kiedy komornik ma informację, że dłużnik korzysta z danej rzeczy i na tej podstawie ją zajmuje. Ale o tym, że z ciągnikiem pana Radosława jego zadłużony sąsiad nie ma nic wspólnego komornika przekonywali wszyscy: policja, rodzina pana Radosława, a nawet sam sąsiad. Na próżno. Komornik ciągnik zabrał z posesji i szybko sprzedał go w komisie za 40 tys. zł., mimo że zdaniem właściciela, był wart prawie 100 tys. zł.

„Traktuję to jak zwykły rozbój”

Adwokat Radosława Zaremby nie może uwierzyć, że urzędnik państwowy tak potraktował niewinnego człowieka. – Podejmujemy takie kroki prawne, jakie podejmuje się wobec przestępców, bo ja traktuję, że jest to rozbój – powiedział Lech Obara, adwokat Radosława Zaremby.

Mecenas złożył wniosek o wszczęcie wobec komornika postępowania dyscyplinarnego, domaga się odszkodowania i zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przez komornika przestępstwa. Komornikowi grożą trzy lata więzienia.

Rolnik nie ma teraz czym pracować na roli

Poszkodowany rolnik martwi się jednak, że zanim zostaną wykonane czynności on i jego rodzina naprawdę popadną w długi, bo na gospodarstwie bez ciągnika wiele nie zdziała. – Za trzy miesiące trzeba wejść w pole, ja nie będę miał czym. Mówię tak jak jest, bo inny sąsiad będzie się bał mi pomóc (…), powie: ja ci pomogę, a komornik przyjdzie i mi zabierze ciągnik – mówi Radosław Zaremba.



Dlaczego żaden z kandydatów na posła, prezydenta itp. nigdy nie obiecuje, że jakikolwiek urzędnik państwowy będzie odpowiadał materialnie za swoje czyny i decyzje?

Źródło
Zgłoś
Avatar
Adam_1791 2015-01-20, 20:20 4
conderus napisał/a:

Powinna dostać kilkanaście mln pln odszkodowania od panstwa za to wszystko.


Nie od państwa, tylko od komornika.
Zgłoś
Avatar
Dragonov 2015-01-20, 20:33
I kurwa, gdzie te cipy co są za zakazem broni? W normalnym kraju, złodziej, czytaj ten pseudo-komornik dostałby kulę w łeb za bezprawną kradzież mienia. Tylko kurwa u nas takie inby można odpierdalać, a sąd powie, że przecież mógł i auta sprzedane i trudno, co zrobić?
Zgłoś
Avatar
TheByQ 2015-01-20, 20:46
@Dragonov A ty byś kartoflu poszedł siedzieć do pierdla za zabójstwo, bo to nie ty decydujesz czy komornik ma prawo ci się wbić na chatę i zabrać telewizor. Gdyby tak było to by łatwiej było znaleźć latający dywan niż odebrać dłużnikowi to co ci się należy, bo jeden z drugim by nagle zaczęli odpierdalać maniany że oni długów nie mają, auto nie ich, mieszkanie nie ich, nawet gacie na dupie nie ich, a spróbuj im udowodnić że ich i zmusić do oddania tego to wystrzelają ludzi którzy tylko wykonują swoją pracę.
Zgłoś
Avatar
twinspark 2015-01-20, 20:57 1
mmaakkss napisał/a:

Z czymś takim to tylko do Stonogi


I co zrobi? Wrzuci rozmowę telefoniczną z sekretarką komornika na youtube?
Zgłoś
Avatar
Peciak 2015-01-20, 21:20 1
nie zdziwiłbym się gdyby ten komis należał do "Szwagra" tego komornika, a kupował te fury po zaniżonej wartości jego "sąsiad", a hajsem z ponownej sprzedaży dzielili się. Swoją drogą fajna sprawa być takim komornikiem, masz wyjebane, potem sprawy się ciągną latami, a ty tymczasem tyle zrobisz na boku, że czeka się cie przyjemna emeryturka na Bali.
Zgłoś
Avatar
Vendetti 2015-01-20, 21:20
@TheByQ - gdyby każdy miał broń, to komornik by przynajmniej wiedział, czy się wbija na tą chatę, co powinien. Jeśli ma rzeczywiście podstawy, żeby Ci zabrać jakieś mienie, to niech powiadomi policję, że wtedy a wtedy będzie wbijał tu i tu i niech mu wyślą jednego mundurowego, co będzie świadkiem, że wszystko jest zgodnie z prawem. Tępy chuju. Wolisz, żeby Ci jutro wbił komornik i zajebał coś twojego, bo sąsiad ma długi? Pierdolony leming.
Zgłoś
Avatar
f................3 2015-01-20, 21:30
Ostatni raz dałem piwo, dając ponieść się emocjom.
Zgłoś
Avatar
dmesg 2015-01-20, 21:41 9
Narodu! W większości komentarzy do większości tematów można doczytać, jak to "gazety kłamią"! A teraz? Łykacie to wszystko jak pelikany cegły, bezkrytycznie patrzycie na relacje redaktorzyny, który dla odsłon i/lub większej poczytności, a co za tym idzie, łatwiejszemu przyciąnięciu reklamodawców, opisze jak gwałcił własną matkę! I Wy, szanowna i krytyczna wobec świata, władzy oraz mediów, społeczności sadola, zdrowe jądro narodu polskiego... I Wy w to wszystko w ciemno wierzycie?
Powiem tak: ze źródeł zbliżonych do komorniczej braci mam następujące informacje: w roku wyborczym aktywują się siły, które mają za zadanie pozyskać elektorat. Lwią część potencjalnego a paradoksalnie dość łatwego elektoratu stanowią DŁUŻNICY. Kurwa, pomyślcie: kto będzie się grzał przy ogniu stosów, na których pali się komorników? Łatwy elektorat, łatwe poparcie dla władzy, która OBIECA, że natychmiast po wygraniu wyborów ukróci bezkarność komorników, czyli de facto służby, która pozwoli choćby zachować Wam integralność majątkową po tym, jak pożyczycie pieniądze nieuczciwemu wierzycielowi bądź utopicie swój szmalec w mega-atrakcyjnym funduszu inwestycyjnym...
Otrzeźwiejcie. Polowania na czarownice zawsze były najlepszym narzędziem ogłupiania społeczeństwa.

Chuj, i tak nikt nie przeczyta, bo na końcu drugiej strony
Zgłoś
Avatar
Lenart 2015-01-20, 22:08
uho82 napisał/a:

nie darowałbym nieprawnego zajęcia mienia, a za poronienie zabiłbym bez wahania.



Dokładnie. Najgorsze kurwa jest to, że to przepisy im na to pozwalają bo prawo jest tak skonstruowane, że te kurwy nikomu nic nie raportują.

Ale czekam z niecierpliwością na dzień, kiedy ktoś takiej hienie upierdoli ręce, nogi i ujebie łeb. I może takie samosądy na takich bandytach okażą się normą.
Zgłoś
Avatar
gaclav3 2015-01-20, 22:13
Beke macie z ciapaków, a sami chcecie samosądy robić
Zgłoś
Avatar
graczgraczkowski 2015-01-20, 22:17 1
uho82 napisał/a:

nie darowałbym nieprawnego zajęcia mienia, a za poronienie zabiłbym bez wahania.


Zesrałbyś się rzadką kupą.

deliriumpermanent napisał/a:



Kpisz sobie? Od państwa, czyli ode mnie i z moich podatków?

Nawet jeśli się jej należy (a jak widać są dwie wersje zdarzenia), to płacić powinien tylko komornik - z własnego majątku.

Koniec debilnych haseł "odszkodowanie od państwa" za błędy jebanych urzędasów. Za błędy urzędasów trzeba licytować ich razem z całym dobytkiem - i wypierdalać ich na bruk, podobnie jak oni wypierdalają uczciwych i często niewinnych ludzi.

Bo na dzień dzisiejszy tylko urzędasy są zwolnione z odpowiedzialności finansowej za błędy.


a jak napierdzielasz na kasie w biedronce, to za złe skasowanie towaru powinni Ci zabierać cały majątek?
Zgłoś
Avatar
Nihilus89 2015-01-20, 22:22 1
Wolf3D napisał/a:

Sama pewnie głosowała na PO więc chuj jej w dupe.



Proszę, przywiąż się do torów i poczekaj na pociąg. Zrobisz wszystkim przysługę.
Zgłoś
Avatar
John.ny 2015-01-20, 22:28 2
@pytolsky

Problem w tym przypadku polega na tym, że nie było żadnej licytacji komorniczej. Sprzedano auto i traktor w komisie po zdecydowanie zaniżonej cenie. Oba pojazdy sprzedano tego samego dnia gdy w sądzie podjęto decyzje o wyjęciu spod egzekucji wymienionych pojazdów.

Co do licytacji komorniczej to najpierw musi zostać oszacowana wartość owej ruchomości lub nieruchomości. Później w trybie licytacji w wyznaczonym terminie jest wystawiana z ceną początkową równą 75% wartości. Jeśli rzecz nie zostanie zlicytowana to w następnym terminie licytacji cena początkowa to 50% wartości oszacowania. Tu komuś zależało na czasie.

Toyota sprzedana przez komornika do komisu za 7 tys. i wystawiona parę dni później w komisie za 26,9 tys. zł. Traktor wart 100tys. za 40tys. zł. Iveco kupione w 2014 r. za 68 tys. zł, wycenione na 38 tys. zł. Niieeee.... Na pewno nikt tu nie robi wałków na lewo....
Zgłoś
Avatar
Damieeen 2015-01-20, 23:03
@graczgraczkowski nie wiem czy jesteś zjebany, czy tylko udajesz, ale ta kobieta straciła dziecko przez działania tych "ludzi" więc wypadało by aby byli za to osądzeni i płacili jej z własnej kieszeni odszkodowanie do końca życia.
Zgłoś
Avatar
twinspark 2015-01-20, 23:12
graczgraczkowski napisał/a:

a jak napierdzielasz na kasie w biedronce, to za złe skasowanie towaru powinni Ci zabierać cały majątek?


Takie rzeczy są obcinane z pensji spryciarzu. Urzędnikowi też można pensję obciąć albo rozłożyć zadośćuczynienie na raty. Może też wziąć kredyt albo myśleć dwa razy zanim coś spierdoli.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie