18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Koniec gimbazjum
KanapkaZMP • 2012-11-19, 18:09
Najwyzszy czas

Kod:
 Szef PJN Paweł Kowal poinformował, że trwająca od kilku dni akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przewidującej zniesienie gimnazjów cieszy się dużą popularnością; po zebraniu podpisów projekt ma trafić do Sejmu.<br> <br> Jak powiedział Kowal na konferencji prasowej w Sejmie, za zniesieniem gimnazjów opowiada się większość Polaków, także pedagogów, a zdaniem ekspertów zniesienie gimnazjów bardzo zwiększyłoby bezpieczeństwo i poziom edukacji w polskich szkołach.<br> <br> - W gimnazjum jest najwięcej przypadków pobić, rozbojów, po tym co się dzieje na ulicach - przekonywał Kowal. Przytoczył opinie ekspertów, że młodsze dzieci należy dłużej wychowywać w tym środowisku, które już znają, co stanowi zabezpieczenie zarówno przed przemocą, jak też przed narkotykami i innymi patologiami.<br> <br> - W Polsce nie ma ani jednej partii, ani jednego eksperta, który by podawał poważne argumenty za utrzymaniem gimnazjum, z wyjątkiem argumentów dotyczących ewentualnych problemów organizacyjnych i finansowych - zaznaczył Kowal.<br> <br> Tymczasem - jego zdaniem - jeśli chodzi o przyszłość młodego pokolenia, to argumenty organizacyjne i finansowe nie powinny być pierwszorzędne. - Takimi argumentami powinny być argumenty dotyczące wychowania i wyników naukowych w gimnazjach - podkreślił.<br> <br> Kowal przypomniał też, że projekt ustawy w sprawie likwidacji gimnazjów jest jednym z czterech projektów obywatelskich, pod którymi od kilku dni zbierane są podpisy. Pozostałe dotyczą zmian w finansowaniu partii politycznych, zwiększenia roli internetu w życiu obywatelskim oraz likwidacji powiatów.<br> <br> Pod projektem obywatelskim musi się podpisać co najmniej 100 000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.
Zgłoś
Avatar
H................g 2012-11-20, 16:55
No kurwa i gdzie ja laski teraz będę podrywał Przeca wszyscy wiedza, ze gimnazjalistki w łózku zrobią wszystko.
Zgłoś
Avatar
matiqq 2012-11-20, 16:58
Patryk czyli znany tu z kilku filmików mój syn uczy się obecnie w systemie 10+Berufpraktikum
czyli mówiąc jaśniej ma 10 klas szkoły (odpowiednik Polskiej podstawówki) a potem już praktyki pracy w wybranym kierunku.
Zgłoś
Avatar
n................e 2012-11-20, 16:59
pomysł z dupy wzięty, to nie zależy od gimnazjum, tylko od wieku tych ludzi, ich wewnętrznych zmian i bezstresowego wychowywania
Zgłoś
Avatar
KanapkaZMP 2012-11-20, 17:07
Az sie boje co by bylo jakby przywrocili stara mature. Zdawalnosc byla by na poziomie 30% ale przynajmniej odpowiedni ludzie by studiowali.
Zgłoś
Avatar
tigerqaz 2012-11-20, 17:12 3
MIhau_ napisał/a:

Skoro nie bedzie gimbazy to jak bedziemy mowic na gimbusow?



Po prostu "debile"
Zgłoś
Avatar
Barthuss 2012-11-20, 17:25
Gimnazja zlikwidują, a gimbusy jak były tak będą dalej. Głupoty nie "wyleczysz" reorganizacją własnego podwórka
Zgłoś
Avatar
d................k 2012-11-20, 17:26 1
Akurat ja jestem z tego pokolenia, które jako pierwsze się załapały do gimby.
Pierwsza klasa to było powtórzenie materiału z 6 klasy podstawówki. Słowo w słowo - identyczne. Więc po chuj te całe gimnazjum? By pokazać takim szczylom, że jacy to oni są mądrzy, bo 2x mówią o tym samym? Wykurwić wszystkie gimnazja i wrócić do starego systemu:
8 Lat podstawówki a dopiero później średnia szkoła i dalej a tym co się nie podoba to do OHaPu. Zawodówki też bym zlikwidował.
Zgłoś
Avatar
blendziooh 2012-11-20, 17:32
Wszystko zależy od tego do jakiego środowiska trafimy.
Na swoim przykładzie:
- podstawówka - patologia, bójki, wyzwiska, kradzieże, wyzywanie nauczycieli ( i pomyśleć, że to dzieci w wieku 6-12 lat takie pojebane były)
Po podstawówce wyrwałem się z tej patologi do jednego z najlepszych gimnazjów w mieście (w sumie było to liceum + gimnazjum w jednym).
- gimnazjum - ten okres wspominam jako najbardziej normalny pod względem zachowania młodzieży. Do tej szkoły nie przyjmowali tak zwanego ścierwa. Czystki na początku.
- technikum - powrót do podstawówki, różne ściepki z różnych klas społecznych, zarówno elity jak i patologie, na przykładzie mojej klasy mogę powiedzieć "normalna", ale ilość patologi ogólnie w szkole jest dosyć duża.

Każdy z nas, drodzy sadole, ma własne wyrobione zdanie w tej kwestii. Jeden będzie słuchać rodziców, którzy mówili, że kiedyś było lepiej 8+4 (ale były inne czasy i nauczyciele więcej mogli), drugi na własnym przykładzie stwierdzi czy to dobrze, że było gimnazjum, czy źle, jeden z was bedzie mieć tak jak ja, inny na odwrót, jeszcze inny będzie miał sielanke a ktoś całkiem przejebane.

Ile ludzi, tyle światopoglądów i opini.

Według mnie młodzież szkolna za dużo sobie w tych czasach pozwala. Kiedyś papierosy w podstawówkach były nie do pomyślenia, teraz są bardzo często spotykane, a widziałem nawet dziecko z przedszkola z petem, więc sorry, ale coś się pierdoli z mózgach. Do tego alkohol. Rozumiem, raz na jakiś czas napij się, ale żeby co chwile zgonować bo ktoś chce pokazać ile to nie wypije, a po alkoholu jak wiadomo włącza się tryb "nic mi nie ma, pijemy". Tacy ludzie potem trafiają do liceum, gdzie w wieku 18 lat wszystko im wolno, a w głowach gówno. Do tego dragi, w mojej szkole bardzo powszechne.
Skąd bierze się patologia? Z braku pieniędzy. Gdyby każdy żył w dostatku, to rodzice więcej uwagi poświęcaliby swoich pociechom, wychowując ich na normalnych ludzi. Ale jak żyć, skoro rząd w ciągu kilku lat zwiększył dług publiczny o 400 miliardów, żarcie wzrosło 2 krotnie, paliwo +3 zł, płace te same. Ludzie ciężko harują i chuj z tego mają. Jeździmy gratami bo na nowy samochód nas nie stać, a wyrażenie "fajny samochód" określa samochód, który ma nie więcej niż 10 lat.

Wszystko w tym kraju należy się do naprawy, do serwisu, do mechanika można by rzec.
Państwo mogłoby wychowywać ludzi w szkołach na mądrych, ale na chuj? Debilami łatwiej sterować poprzez telewizję, niż osobami, które mają własne i odmienne zdanie.

Mam nadzieję, że tak za 50 lat, jak już pozdychają elity rządzące, pamiętające komunizm, zmieni się coś w tym kraju. Jednak wątpię, że w ciągu tych 50 lat nie będzie chociaż jednej wojny, musi coś być i będzie wkrótce.
Zgłoś
Avatar
danis008 2012-11-20, 17:34
Darksaider napisał/a:

Powrócić do starego systemu, wałkują to już tyle lat i rezultatu jak nie był tak nie ma. Podpisuje się pod tym rękami i nogami, bo gimbaza to wylęgarnia patologii i inkubator zwyrodnialców ze spierdoloną psychą.
Aczkolwiek panowie na Wiejskiej mają większe problemy niż hodowla młodych przestępców, np. takie GMO, które w każdym normalnym kraju jest nielegalne a u nas od kilku dni jak najbardziej.
W tym kraju już mnie nic nie zdziwi...

W tym temacie tylko jedno:



jak już wrzucasz muzykę to zarzuć tytułem ..
Zgłoś
Avatar
lith 2012-11-20, 17:38
Właśnie taka opinia kto do jakiego gimnazjum trafił. Mi nowy system na dobre wyszedł.

Podstawówka to było takie pirdolenie o szopenie, każdy tam był 'od zawsze' nauka była jakoś gdzieś tam z boku, przez większość czasu traktowanie jak dzieciuchów.

Potem nowa szkoła, naowi nauczyciele. Na nowo można było wyrobić sobie opinię, zupełnie inne podejście i tu rzeczywiście jakaś nauka na serio się zaczęła.

LO to już chillout, każdy się niby uczy tego co mu do matur sie głównie przyda, reszta zlewana ciepłym moczem, więc jak czegoś miałem sie z tych podstawowych przedmiotów nauczyć to się nauczyłem głównie w gimbazie.
Zgłoś
Avatar
Imm 2012-11-20, 17:45 4
danis008 napisał/a:



jak już wrzucasz muzykę to zarzuć tytułem ..



Łona - Nic dziwnego
Zgłoś
Avatar
s................r 2012-11-20, 17:50
Ta reforma będzie kosztować,

Tamta reforma w 99 bodajże kosztowała.

Wracamy do punktu zero (teoretycznie) za grubą kasę.

Nawet nie macie pojęcia jakie łapówki chodziły na czarno przy obsadzaniu stanowisk w 99 i dyrektorskich i innych
Zgłoś
Avatar
tora-tora 2012-11-20, 17:59 1
Hahahaha, PJN? Lol, ta partia gówno może, jeśli jeszcze tego nie wiecie. Kto ma poprzeć ten zasrany projekcik? Wiecie wgl jak działają mechanizmy wdrażania ustaw? Żadnych zmian nie będzie.
Zgłoś
Avatar
Magnic 2012-11-20, 18:10
Ja jestem przeciw. Kolejne wydawanie kasy.
Gimnazja nie mają tu nic wspólnego z tym jak się zachowują nastolatki a TEN wiek. Połączenie gimnazjów z podstawówkami to najdebilniejszy pomysł o jakim słyszałem. Dzieciaki które w miarę są grzeczne poddać działaniu dojrzewających debili. Ja akurat mogę bez obaw powiedzieć, że nie byłem gimbazjalistą. Należałem raczej (jak to ujął soban2100 ) do dobrego domu gdzie nakładano spory nacisk na wychowanie i kształcenie (choć nie przeczę, że była patologia. Do 12roku życia wpierdol codziennie dostawałem i to nie zawsze pasem).
Zamiast zmieniać system edukacji to trzeba zmienić podejście ludzi a nie "gimnazjum to, gimnazjum tamto". Jedyne co wydaje mi się dobrym pomysłem to wprowadzenie ograniczeń do gimnazjów. Nikt bez zachowania co najmniej poprawne< nie powinien dostawać się do kolejnej klasy a nie, że obniżenie ocen o 1.
Zgłoś
Avatar
krag 2012-11-20, 19:16
@Magnic

I co Ci da to zachowanie? Dzieci są coraz gorsze bo rodzic zamiast po stronie nauczyciela, staje po stronie ucznia. To pierwsze i najważniejsze.

Po drugie winni są pedagodzy wprowadzający w środowisku to "bezstresowe wychowanie". Pierdolenie głupot. Ja jak byłem "niegrzeczny" w szkole, albo dostałem jedynkę to ojciec lał mnie pasem po tyłku tak, że potem nawet przez myśl mi nie przeszło zrobić znów to samo. Teraz za takie coś mój ojciec poszedłby siedzieć bo wmówiliby mu, że to nie jest Twoja sprawa jak wychowujesz dziecko tylko państwa i, że to niby jakaś przemoc domowa. Rzygać się chcę.

Po trzecie. W gimnazjum w którym ja byłem, gdy ktoś przesadził to był z niego usuwany. Miałem w klasie takich dwóch cwaniaczków, którzy pomimo kilku interwencji nie wzięli sobie słów dyrektorki do serca i polecieli ze szkoły na pysk. Takie osoby od ręki posyłać do szkół specjalnych.

W tych 3 prostych krokach można rozwiązać wszystkie problemy obecnego gimnazjum. Wina jest po stronie rodziców głównie, ale także głupich regulacji prawnych.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie