18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Koniec gimbazjum
KanapkaZMP • 2012-11-19, 18:09
Najwyzszy czas

Kod:
 Szef PJN Paweł Kowal poinformował, że trwająca od kilku dni akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przewidującej zniesienie gimnazjów cieszy się dużą popularnością; po zebraniu podpisów projekt ma trafić do Sejmu.<br> <br> Jak powiedział Kowal na konferencji prasowej w Sejmie, za zniesieniem gimnazjów opowiada się większość Polaków, także pedagogów, a zdaniem ekspertów zniesienie gimnazjów bardzo zwiększyłoby bezpieczeństwo i poziom edukacji w polskich szkołach.<br> <br> - W gimnazjum jest najwięcej przypadków pobić, rozbojów, po tym co się dzieje na ulicach - przekonywał Kowal. Przytoczył opinie ekspertów, że młodsze dzieci należy dłużej wychowywać w tym środowisku, które już znają, co stanowi zabezpieczenie zarówno przed przemocą, jak też przed narkotykami i innymi patologiami.<br> <br> - W Polsce nie ma ani jednej partii, ani jednego eksperta, który by podawał poważne argumenty za utrzymaniem gimnazjum, z wyjątkiem argumentów dotyczących ewentualnych problemów organizacyjnych i finansowych - zaznaczył Kowal.<br> <br> Tymczasem - jego zdaniem - jeśli chodzi o przyszłość młodego pokolenia, to argumenty organizacyjne i finansowe nie powinny być pierwszorzędne. - Takimi argumentami powinny być argumenty dotyczące wychowania i wyników naukowych w gimnazjach - podkreślił.<br> <br> Kowal przypomniał też, że projekt ustawy w sprawie likwidacji gimnazjów jest jednym z czterech projektów obywatelskich, pod którymi od kilku dni zbierane są podpisy. Pozostałe dotyczą zmian w finansowaniu partii politycznych, zwiększenia roli internetu w życiu obywatelskim oraz likwidacji powiatów.<br> <br> Pod projektem obywatelskim musi się podpisać co najmniej 100 000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.
Zgłoś
Avatar
bimbastah 2012-11-20, 19:32 2
Większość chrzani tu takie farmazony że aż ciężko się czyta.
Istnienie gimbazjów ma olbrzymi wpływ na produkcję "młodej patologii" - ktoś w tym wieku nie powinien być wyrywany ze swojego środowiska i być wsadzany gdzie indziej bo chęć zaimponowania nowym koleżkom zazwyczaj źle się kończy.

Sam znam bardzo wiele takich przypadków gdzie ludzie w postawówce byli 'normalni' a z gimnazjum wyszli jako totalni popierdolce , najlepszy przykład to mój kumpel który w podstawówce był wyśmiewaną kluchą z pinglami jak denka od słoików, z gimbazy wyszedł jako łysy dresik a już kilka lat później wyglądał jak trzydrzwiowa szafa JP i nikt mi nie wmówi że gimnazjum nie miało wpływy na jego charakter bo miało ogromny.
Zgłoś
Avatar
FunkDoc 2012-11-20, 19:51
Nie wiem gdzie w gimnazjum patologia. W tv tylko coś słyszałem. Buda jak jak buda, gdzie patologia? Chodzą jakieś hipstery w długich kłakach czy jakieś inne rurkowce. Wojsko dla nich a nie jakieś łączenie szkół.
Zgłoś
Avatar
misiorysio 2012-11-20, 22:47 1
rozwijajac to co pisał bimbastah:

Miałem nieprzyjemność spotkać osobe która jest faktycznie odpowiedzialna za to co dzisiaj mamy tzn. system edukacji (taki pan profesor z KUL). Ale nie będę się chwalił taką przykrością, w kazdym razie jak pewien mądry doktor (lekarz medycyny) powiedział dzieci w wieku lat 12 wyrywane ze swojego wcześniejszego środowiska, tracą oparcie jakie posiadali w swojej poprzedniej grupie, tracą kontakt z nauczycielem który uczył ich 3 lata (czasem nawet 6 ale to różnie bywa) i można powiedzieć ze spierdala im grunt pod nogami. I tu sie rodzą najniższe instynkty gdyż w wieku 12 lat dziecko zaczyna swoja przemiane, ma burze hormonów i ogólnie mu odpierdala, zachowują się jak zwierzęta, bo trzeba zaimponować czymś kolegom a czym najprosciej? oczywisice siłą, przemiocą itd jak psy walczą o miejsce w stadzie, i z juz w pierwszym miesiacu wiadomo kto bedzie oprawca a kto bedzie ofiara klasowa. Taka chujnia juz na wstepie, moja mlodsza siostra w tym roku poszla do liceum i bedac najlepsza uczennica w klasie miala rowno przejebane w gimnazjum, wlasnie z uwagi na świetne stopnie. Dzisiaj wyznacnzikiem standardów nie jest juz rodzic ani nauczyciel a patologiczny kolega z klasy ktore pali papierosy pije piwo itd. A co do samego pomysłu zmiany systemu zawiode was niestety nic z tego nie wyjdzie, aktualnie dług publiczny wynosi 53,4% i jest on sztucznie zaniżony poprzez gre walutowa (wiekszosc naszego długu tzn 600mld zł to obligacje a spora ich czesc jest w walicie obcej euro, i poprzez wyprzedanie naszych zasobow tej waluty sztucznie obnizamy jej kurs co na papierze daje mniejszy dlug publiczny) niema funduszy na takie operacje. Zainteresowanych odsylam do ustawy o finansach publicznych art. 86 który opowiada o stopniach sanacyjnych (takie progi, co robi panstwo jak dlug przekroczy jakas wartosc pkb, jak przekroczymy 60% Polska bankrutuje). W każdym razie niema na to kasy i nie bedzie, po tym jak podniesli nam vat do 23% caly ten 1% czyli ciutke ponad 5 mld złoty poszło na utrzymanie dlugu publicznego ktory nas kosztuej (samo utryzmanie) w roku bierzacym około 43 mld zł. Taka kupa z dupy.
Zgłoś
Avatar
petru23 2012-11-20, 22:56
toka napisał/a:

Tylko to nie wina szkoły, tylko zachowania młodzieży w tym wieku. Po prostu teraz będzie większy rozpierdol w podstawówce, a co za tym idzie większe problemy dla młodych. Jak dla mnie powinna nastąpić większa selekcja w ostatniej klasie podstawówki i egzamin na ukończenie szkoły podstawowej opierać się na procentach. 50% zdane, jak nie to zostawić na rok.



kolego... to szkoła powinna wychowywać. Dzieciak połowę swojego dzieciństwa spędza właśnie w szkole. Teraz szkoła nie wychowuje, tylko nakazuje i zakazuje. Stąd brak szacunku dla pedagogów i chęci do nauki.
Na resztę szkoda słów...
Zgłoś
Avatar
wściekły_koleś 2012-11-20, 23:03
Co do tego GMO to zauważcie czy w winogronach z biedry albo innego tesko w kazdym owocu sa pestki można się przerazić jak to się ma w tym "demokratycznym" państwie.(a winogrono podałem bo sam zauwazylem ze nie ma w nich pestek kurwa mać!)
Zgłoś