18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Koniec gimbazjum
KanapkaZMP • 2012-11-19, 18:09
Najwyzszy czas

Kod:
 Szef PJN Paweł Kowal poinformował, że trwająca od kilku dni akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przewidującej zniesienie gimnazjów cieszy się dużą popularnością; po zebraniu podpisów projekt ma trafić do Sejmu.<br> <br> Jak powiedział Kowal na konferencji prasowej w Sejmie, za zniesieniem gimnazjów opowiada się większość Polaków, także pedagogów, a zdaniem ekspertów zniesienie gimnazjów bardzo zwiększyłoby bezpieczeństwo i poziom edukacji w polskich szkołach.<br> <br> - W gimnazjum jest najwięcej przypadków pobić, rozbojów, po tym co się dzieje na ulicach - przekonywał Kowal. Przytoczył opinie ekspertów, że młodsze dzieci należy dłużej wychowywać w tym środowisku, które już znają, co stanowi zabezpieczenie zarówno przed przemocą, jak też przed narkotykami i innymi patologiami.<br> <br> - W Polsce nie ma ani jednej partii, ani jednego eksperta, który by podawał poważne argumenty za utrzymaniem gimnazjum, z wyjątkiem argumentów dotyczących ewentualnych problemów organizacyjnych i finansowych - zaznaczył Kowal.<br> <br> Tymczasem - jego zdaniem - jeśli chodzi o przyszłość młodego pokolenia, to argumenty organizacyjne i finansowe nie powinny być pierwszorzędne. - Takimi argumentami powinny być argumenty dotyczące wychowania i wyników naukowych w gimnazjach - podkreślił.<br> <br> Kowal przypomniał też, że projekt ustawy w sprawie likwidacji gimnazjów jest jednym z czterech projektów obywatelskich, pod którymi od kilku dni zbierane są podpisy. Pozostałe dotyczą zmian w finansowaniu partii politycznych, zwiększenia roli internetu w życiu obywatelskim oraz likwidacji powiatów.<br> <br> Pod projektem obywatelskim musi się podpisać co najmniej 100 000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.
Zgłoś
Avatar
grzybek507 2012-11-19, 18:12
Czyli mam rozumieć że będzie 9 lat podstawówki?
Zgłoś
Avatar
Filo1 2012-11-19, 18:13 1
gimbazja lepsze są bo jak idziesz do lepszego to te głąby wszystkie z podstawówki się nie dostaną i spokój.
Inna sprawa jak do tych z rejonu ;P Ogólnie to nic nie da jak jest w gimbazjach tak będzie w podstawówce, dopiero jak do liceum to odsiew jakiś będzie
Zgłoś
Avatar
Kriski 2012-11-19, 18:16 19
3Xtak, w całej rozciągłości tak, zlikwidować, zakopać, zaorać i las posadzić.
Zgłoś
Avatar
SheryZa4 2012-11-19, 18:35 2
Już teraz gimbony mądrością nie grzeszą... Przecież jak im podstawówkę przedłużą, będą wpierdalać skórki z mandarynek w rytm Biebera
Zgłoś
Avatar
KanapkaZMP 2012-11-19, 19:16 3
grzybek507 napisał/a:

Czyli mam rozumieć że będzie 9 lat podstawówki?


Jeszcze nie wiadomo, mozliwe ze bedzie tak jak kiedys 8 lat podstawowki, 4 liceum.
Zgłoś
Avatar
Darksaider 2012-11-19, 19:34 49
Powrócić do starego systemu, wałkują to już tyle lat i rezultatu jak nie był tak nie ma. Podpisuje się pod tym rękami i nogami, bo gimbaza to wylęgarnia patologii i inkubator zwyrodnialców ze spierdoloną psychą.
Aczkolwiek panowie na Wiejskiej mają większe problemy niż hodowla młodych przestępców, np. takie GMO, które w każdym normalnym kraju jest nielegalne a u nas od kilku dni jak najbardziej.
W tym kraju już mnie nic nie zdziwi...

W tym temacie tylko jedno:
Zgłoś
Avatar
czyhanastrychu 2012-11-19, 20:56 3
Gdzie mam się podpisać?
Zgłoś
Avatar
toka 2012-11-19, 21:17
Tylko to nie wina szkoły, tylko zachowania młodzieży w tym wieku. Po prostu teraz będzie większy rozpierdol w podstawówce, a co za tym idzie większe problemy dla młodych. Jak dla mnie powinna nastąpić większa selekcja w ostatniej klasie podstawówki i egzamin na ukończenie szkoły podstawowej opierać się na procentach. 50% zdane, jak nie to zostawić na rok.
Zgłoś
Avatar
JezusToŻyd 2012-11-19, 21:59 6
Aleście się podniecili. Poseł partii która praktycznie nie istnieje bo ma poparcie na granicy korwina statystycznego proponuje projekt gdzie trzeba zebrać podpisy, który potem po złożeniu przechodzi przez sejm, senat i prezydenta.

A tu jeden z drugim już mówią że super, bo zaraz zniosą. Kurwa ale z was matoły.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-11-19, 22:43 3
Problem nie leży w tym że mamy jakąś nagłą zmianę "klimatu".
Problemem jest to że nauczyciel nie ma prawa jak dawniej pierdolnąć parę razu ucznia po łapach za debilizm. Dostanie 2/3 razy to następnym razem wizja uczucia długiej drewnianej linijki "smyrającej" go po łapie skutecznie wymusi na nim myślenie. Nawet jeśli nie wydusi się z tego człeka wielkiej inteligencji to się przynajmniej nauczy szacunku.
Zgłoś
Avatar
KanapkaZMP 2012-11-19, 23:20 1
JezusToŻyd napisał/a:

Aleście się podniecili. Poseł partii która praktycznie nie istnieje bo ma poparcie na granicy korwina statystycznego proponuje projekt gdzie trzeba zebrać podpisy, który potem po złożeniu przechodzi przez sejm, senat i prezydenta.

A tu jeden z drugim już mówią że super, bo zaraz zniosą. Kurwa ale z was matoły.


Chuj ze partia nieznana, przeciez wpierdolili to w internet. Teraz tylko na fejsbuniu umieszcza link z petycja, rozejdzie sie w try miga. Czemy sejm, senat czy prezydent mieli by miec cos przeciwko temu ?
Zgłoś
Avatar
marna 2012-11-20, 5:58
phi. już widzę jak się z tego wywiążą
przecie nie od dziś wiadomo, że władzy lepiej się steruje "mniej rozgarniętymi" ludźmi, a gimnazjum skoro dla większości jest przedsmakiem dorosłego życia to no..
Zgłoś
Avatar
DarthV 2012-11-20, 10:52 2
Ja się uczyłem w systemie 8+4 i moim zdaniem stworzenie potworka edukacyjnego o nazwie "gimnazjum" to był akt skrajnego debilizmu w wykonaniu P. Romana G. Co komu przeszkadzała 8 klasowa podstawówka? Jaki cel przyświecał G. by utworzyć gimnazja? Nostalgia za międzywojennym systemem nauczania? Przesłanek merytorycznych jakoś nie widzę...
Mam syna który za 3 lata pójdzie do gimnazjum i trzymam kciuki za to by do tego czasu powrócono do dawnego systemu czyli 8 letniej podstawówki.
Zgłoś
Avatar
B................D 2012-11-20, 12:45
I co to za roznica czy osiem lat podstawowki i 4 liceum czy 6 lat podstawowki i 3 gim i 3 licemu jeden wielki CHUJ
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie