18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
bartolus 2013-01-23, 22:18 1
ludzie krzyczą, że nie mają prawda i nie mają prawa... gówno prawda. Mają prawo ująć takiego człowieka i wezwać policję. Nie biją go, ani nic. Po prostu chcą go zatrzymać w tramwaju, aby im nie uciekł. Dojadą na zajezdnie i tam będzie czekać Policja.

Nie lubię kanarów, ale jeszcze bardziej nienawidzę chamstwa ludzi, co to kurwa co tydzień do Kościoła biegają, a po wyjściu najchętniej zajebaliby sąsiada za 5 zł.
Zgłoś
Avatar
Sebun 2013-01-23, 22:23 1
Kanary zazwyczaj nie grzeszą kulturą i być może w tym przypadku doczepił się niesłusznie chłopaka, ale Ludzie, jeśli nie stać was na bilet za 3zł albo nie podoba się jakość usług komunikacji miejskiej to po prostu z niej nie korzystajcie.
Jeżdżenie rozklekotanym tramwajem nie jest obowiązkowe.
Zgłoś
Avatar
m................e 2013-01-23, 22:27 1
ostatnio miałem również krzywą akcje w łódzkim mpk, jebana pizda, oj przepraszam kontroler, wsiadła razem ze mną do tramwaju i odrazu zablokowała urządzenia do kasowania. nie zdążyłem nawet poszukać, który to bilet mam skasować, bo po nowym roku jak zawsze mieszanka wyborowa w zmienionych cenach. stała kurwa obok mnie, cały czas się ocierała o moją kurtkę i mnie pierwszemu kazała pokazać bilet. powiedzialem szmacie, że jest pojebana, tak samo widziałem jak jakaś kobieta z biletem w dłoni się tłumaczyła (chodzą zawsze we dwóch - regulamin).
krótki dialog po stwierdzeniu, że nie skasowałem biletu:
- proszę pokazać dokumenty
- nie mam (naprawde, byłem tylko na chwilę poza domem i dwa przystanki zresztą od niego, więc po chuj?)
- proszę, bo wezwe policje, to moja praca.
- proszę, mnie puścić, to pani nie trzyma się regulaminu (w regulaminie jest napisane, że ma obowiązek wytrzymać te pare sukund, aż wszyscy skasują bilet. poza tym trzymała mnie za ramię)
- proszę się odsunąć od drzwi, zaraz będą wysiadać pasażerowie
- pani nie słucha moich próśb, ja pani. tak nie będzie.
i tyle mnie szmata widziała, zerwała mi jednak pas od torby na ramię, kurwa. (tak, spierdoliłem, bo mam już dwa mandaty, za to, że kierowca nie sprzedał mi biletu w nocnym autobusie, bo nie miał i kolejne 200zł nie uśmiechało mi się)
dzisiaj poszedłem wyrobić migawke (bilet okresowy) i zwróciłem uwagę na ten incydent ludzikom w biurze ale każdy tam chuja kładzie na wszystko.
więc prostymi słowami - jebać kanarów i wszelkie gówno.
Zgłoś
Avatar
ivra 2013-01-23, 22:27
Cytat:

ivra napisał/a: cena biletu dobowego w Londynie to koszt 54 funtów

Mylisz London Pass z Travelcard, która kosztuje 16.40 £ na wszystkie strefy.



Racja, zwracam honor, źle sprawdziłam.

Cytat:


Mieszkam w Norwegii i oczywiscie ceny biletów tutaj są dużo droższe np. dojezdżając do pracy jeśli nie mam miesięcznego musze zapłacić 32 korony ok. 16 zł z taką małą różnicą, że za moją godzine pracy kupie 4 takie bilety, a w Polsce za godzine pracy ile biletów kupisz ?


Cytat:


Tak jak napisał CanesPL ceny się różnią, ale widzę że żyjesz w innej rzeczywistości, jak ktoś za godzine pracy w Polsce może sobie pozwolić na 4 bilety, a na "zachodzie" gdzie jest euro kupisz sobie takich biletów co najmniej 8. To mała różnica jest, mówię tu o normalnych jednorazowych biletach, nie wspominając już o miesięcznych, poza tym, komfort jazdy się o wiele zmienia, polskie "nowe" tramwaje i autobusy są skupywane z niemieckich złomowisk, sprzęt który ją wyszedł z użytku.



Po pierwsze nie chcę zrównania cen biletów, napisałam tylko, że do tego zmierza polityka wszystkich firm komunikacyjnych w polskich miastach. Dużo lepiej by było gdyby dalej można było jeździć za złotówkę, ale tak na pewno nie będzie.
Po drugie wszystko zależy od miasta gdzie się mieszka. Zarobki warszawskie są dużo wyższe niż przykładowo olsztyńskie. Ja mieszkam w Lublinie, i za podstawową stawkę godzinową, którą tu dostawałam, można kupić 3 bilety. Co nie jest dużym odstępstwem do dużo bogatszej Norwegii. Poza tym jak chyba w każdym mieście w Lublinie dużo bardziej opłacalne jest jeżdżenie na biletach okresowych a nie jednorazowych. To też element polityki firm komunikacyjnych.
Po trzeci, jeśli chodzi o tabor w twoim mieście Shaint, to przykro mi, że musisz jeździć używanymi autobusami, ale to nie jest reguła. Przykładowo w Lublinie w ciągu ostatnich pięciu lat wymieniono ponad 60% taboru na fabrycznie nowe Mercedesy i Autosany, więc nie mam powodu do narzekań w tym mieście.
Poza tym bardzo jestem ciekaw w jakim kraju za podstawową stawkę godzinową można kupić 8 biletów jednorazowych.
Zgłoś
Avatar
andreez91 2013-01-23, 22:31
od 4 lat nie kasuje biletów wiem nie ma sie czym chwalić ale cóż takie życie złapali mnie kilka razy chyba ze 4 może 5 ale płacąc(chyba w snach) te mandaty wyszedłem i tak na swoje w sumie tanie wyszło zapłacić te ponad 500 zł niż kupowanie codziennie 3-4 bilety za 3 zł albo biletu miesięcznego tak wiec nie ma co sie bać zawsze lepiej sie na tym wyjdzie no chyba że codzienne mandacik wpadnie to już nie jest tak kolorowo XD
Ah i ostatnio uciekłem kanarowi najpierw stanałem przy drzwiach on podszedł poprosił o bilet ściemniłem że szukam jak sie drzwi otworzyły i dyla w siną dal XD
Zgłoś
Avatar
misqsi 2013-01-23, 22:32 1
ivra napisał/a:

Kanary są złe, MPK złe bo zatrudnia kanary, kontrola biletów zła bo trzeba płacić, a nowym autobusem, w którym jest cicho, ciepło, można usiąść bez obawy, że siedzenie odpadnie to każdy chciałby jeździć.

Gdybyśmy wszyscy zachowywali się jak w przyzwoitym zachodnioeuropejskim kraju i kupowali normalnie bilety to nie trzeba by było zatrudniać takiego bydła co siłą musi zmusić pasażera na gapę do opuszczenia pojazdu.

Żeby nie było nie mam zamiaru bronić tych chamów co bili tego chłopaczka, tylko mówię, że gdyby on normalnie kupił bilet to nic takiego by się nie stało, więc wina także trochę po jego stronie leży.



Spoko, tylko jak byś słuchał to byś wiedział, ze przysapali się do niego o to, ze bronił tej kobity a nie o to ze nie ma biletu.
Zgłoś
Avatar
mandel9 2013-01-23, 22:33
ja chce dalsza czesc tego materialu
Zgłoś
Avatar
arrdo 2013-01-23, 22:37
dolarinho napisał/a:

po chuj się z tą kamerą chował zamiast mordy tych frajerów filmować...



na jego miejscu też byś się chował żeby popatrzeć na piękność z prawej

chociaż może jakby się postawił, to wyszedłby na bohatera przed tą dziewczyną? .. jebać, lepiej popatrzeć
Zgłoś
Avatar
gin 2013-01-23, 22:49
Kanar ma teraz prawo zatrzymać siłą gapowicza 0_o. Chyba z ryżego chuja taka ustawa weszła. Kurwa przecież człowiek w normalnym kraju kupi bilet. A w Polsce musi się zastanowić. Albo bilet albo chleb. Nigdy osobiście nie miałem problemów z kanarami. Zawsze zachowywali się w porządku wobec mnie.
Zgłoś
Avatar
d................! 2013-01-23, 22:58 2
ivra napisał/a:



Chyba nigdy nie widziałem cen komunikacji miejskiej w "normalnych" krajach. W każdym zachodnim kraju bilety są dużo droższe niż u nas, my w tej chwili dochodzimy do średniej zachodnioeuropejskiej, a że nie można tego zrobić "na raz" bo jednorazowe zwiększenie cen biletów czterokrotnie nie mogłoby przejść, to po to są robione podwyżki co rok, dwa. I będą nadal robione, bo nasza komunikacja miejska wciąż jest dużo tańsza niż w Niemczech Anglii, czy Skandynawii.

Żeby nie być gołosłownym mogę Ci powiedzieć, że cena biletu dobowego w Londynie to koszt 54 funtów, a Warszawie to 15 złotych, więc nawet nie przeliczając różnica jest kolosalna. Świadczy to o tym, że nawet pomimo tego, że zarabiamy dużo mniej niż Brytyjczycy to cena biletów i tak są u nas niewielkie w porównaniu do ich cen.



I mówi to koleś, który na wakacje z rozmachu jeździ samej do pętli.... Co Ty pierdolisz koleżko?

W UK jednorazowy normalny bilet kosztuje 1,25-1,50 funta. w Irlandii to samo tylko, że w euro.
Całodobowy bilet kosztuje 3,60 funta. tygodniowy 15 funtów / euro. Miesięczny 30 funtów, wliczając pociągi i metro 36 funtów. Tak samo jest w Holandii i Belgii.

Nasz transport nie dosyć, że jeździ chujowo i rzadko, to jeszcze drogo.
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2013-01-23, 22:59 1
Boziu. Nie rozumiem o co halo. Kanarzy przytrzymali klienta bo chciał spierdolić z tramwaju(mój przystanek - jaaasne. A ja mam murzyńskiego kutasa) .

Osobiście nigdy mnie nie spotkała sytuacja żebym musiał z takimi się przepychać. Toż to ich praca żeby bez biletów jadących łapać. Mnie nigdy się nie czepiali jak kupiłem bilet. A że polaczki myślą że zakombinują z 4 fejkowymi biletami... Ludzie... te ptaszki żółte znają każdy bilet jak własną matkę. Wiedzą czego wypatrywać. Czy wy naprawdę uważacie że taki numer da jakiś efekt...?

A jak biletu nie miałem - oh well. Stać kurwa przy drzwiach i sztruksów wypatrywać(przynajmniej w Gdańsku - panowie z Renomy zazwyczaj trójkami jeżdżą i kurwa to chyba ich umundurowanie jeżeli chodzi o spodnie, nikt inny sztruksów nie nosi). Taka najlepsza metoda... Podsumowywując moje dotychczasowe doświadczenia - 2x spierdoliłem(dzięki filowaniu przy drzwiach), a reszta razy wysiadałem jak panowie wsiadali. I zazwyczaj miałem rację.

Są sposoby by jechać na gapę - ale do tego trzeba mieć otwarte oczy a nie rozjebać dupsko na siedzeniu jak panisko z biletem.
Zgłoś
Avatar
cripkillah 2013-01-23, 23:05 1
Uwielbiam takie sytuacje. Aż mnie nosi jak siedze przed kompem, że nie mogę się z tym burakiem kłócić.
Uwielbiam po protu jak ktoś narusza moją prywatność nie mając do tego, żadnego prawa.
Kurwa jak jak bym chciał tam być. Kocham gadać z takimi ludźmi, kocham się kłócić.
Wiem jestem debilem xd
Zgłoś
Avatar
Tuiq 2013-01-23, 23:06 1
ivra napisał/a:

Kanary są złe, MPK złe bo zatrudnia kanary, kontrola biletów zła bo trzeba płacić, a nowym autobusem, w którym jest cicho, ciepło, można usiąść bez obawy, że siedzenie odpadnie to każdy chciałby jeździć.

Gdybyśmy wszyscy zachowywali się jak w przyzwoitym zachodnioeuropejskim kraju i kupowali normalnie bilety to nie trzeba by było zatrudniać takiego bydła co siłą musi zmusić pasażera na gapę do opuszczenia pojazdu.

Żeby nie było nie mam zamiaru bronić tych chamów co bili tego chłopaczka, tylko mówię, że gdyby on normalnie kupił bilet to nic takiego by się nie stało, więc wina także trochę po jego stronie leży.



We wszystkim racja, ale jak tak sobie teraz patrze co się dzieje np. w Łodzi to kurwica bierze. Autobusy nie jeżdżą, tramwaje nie jeżdżą, paraliż jak cholera, a ceny biletów rosną. Poczekam rok z kurwowaniem, bo może coś się poprawi, ale raczej wszystko zmierza w jednym kierunku...
Zgłoś
Avatar
d................! 2013-01-23, 23:08 1
Krysztek napisał/a:

Wnioskuje z większości tych komentarzy ze duża grupa osób chciałaby żeby w Polsce panowała anarchia./



Anarchai jest OK, być może nie rozumiesz jej definicji. To ludzie, nie są jeszcze na tyle ogarnięci żeby sobie krzywdy nazwajem nie robić.
Zgłoś
Avatar
Vendal 2013-01-24, 8:56
Mieszkam we Wrocławiu i wiem, że u nas to kanary mają nasrane w bani. Jest taki jeden (z 25 lat na oko) co nosi pałkę teleskopową w spodniach. Po chuj mu ona w godzinach pracy 8:00-16:00 ?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie