18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:22
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
Kościół a młodzi ludzie
Goalkeeper • 2013-10-06, 11:39
Witam Sadoli!

Będąc dzisiaj w kościele (tak chodzę do kościoła, wierzę w Boga nie w kler) na kazaniu był jakiś list wiadomo od pedofili na najwyższych szczeblach. Pierdo*enie o farmazonach, ale na końcu zaczęli takimi tekstami rzucać, "JP II byłby wniebowzięty jakby się dowiedział że jakaś tam organizacja wspiera młodych, w pełni poparłby to dzieło tak szlachetne i piękne w swych zamiarach". Chodziło o stypendia dla studentów. Niby wspierają 2500 studentów. I po kolejnej próbie manipulacji używając osoby papieża 'prosimy o ofiarę w następną niedzielę'.

Tak sobie myślę, jakby każdy spasiony biskupik sprzedał swoje auto, przyjmijmy że min. 250 000 zł. Bo nie oszukujmy się, to jest całkowite minimum, (proboszcz u mnie na wsi ma nissana za 100 patyków). Student uczy się 5 lat, 5 lat * 12 miesięcy * 500 zł (bo już i tak dobre stypendium) = 30 000 zł. Czyli jakby jakiś z władczych pedofilii przedał swojego merca to dałby szansę studiowania ponad 7 studentom, którzy z braku pieniędzy nie mogą się rozwijać chociaż by chcieli..

Ale przecież im zależy na rozwoju młodzieży... ciekawe jakiej ( )

Zgłoś
Avatar
hans55 2013-10-06, 11:48 14
Na chuj chodzisz do kościoła skoro nie wierzysz w ta instytucje?

Kto ci broni wierzyć w boga w domu, lesie czy łazience?

Nie czaje.
Zgłoś
Avatar
AgentGrzesiek 2013-10-06, 11:56 7
hans55 napisał/a:

Na chuj chodzisz do kościoła skoro nie wierzysz w ta instytucje?



wiek 19 lat
mama go wysłała
Zgłoś
Avatar
qhash 2013-10-06, 12:00 1
ja się naprade zastanawiam po co ludzie chodzą do kościoła
Zgłoś
Avatar
Goalkeeper 2013-10-06, 12:12 4
Nikt mi niczego nie każe. Nic mi się nie stanie jak pójdę sobie raz na 2 tyg.
32, 33 lata. Obstawiam że już się hajtneliście, tak? I obstawiam także że ślub wzięliście w kościele, nawet ze względu na swoją kobietę która chce mieć białą suknię i jakiś marsz na organach zagrany. To ja się zapytam, skoro nie wierzycie w kościół i Boga to czemu tam poszliście?
Zgłoś
Avatar
AgentGrzesiek 2013-10-06, 12:17 1
Goalkeeper napisał/a:

To ja się zapytam, skoro nie wierzycie w kościół i Boga to czemu tam poszliście?



haha no masz rację
a odpowiedź jest prosta
jak człowiek młody i to i głupi
Zgłoś
Avatar
stich69 2013-10-06, 12:20 2
Goalkeeper napisał/a:

którzy z braku pieniędzy nie mogą się rozwijać chociaż by chcieli...



W polskiej wypuszczalni gnoju i tak jest nadmiar tych co by nie chcieli się rozwijać W czasach dzisiejszej, pojebanej skądinąd, bezpłatności nauczania na uczelniach wyższych (może szerszych), nie sądzę żeby to brak stypendiów ograniczał ludzi. Ogranicza ich brak chęci i zbyt duża liczba osób na uczelniach - poziom będzie więc nieustannie spadał.
Zgłoś
Avatar
Goalkeeper 2013-10-06, 12:26 2
stich69, zależy na jakie studia idziesz, bo są studia po których skończysz na magazynie (nie mam nic do magazynierów, sam tak dorabiam) a są studia które wymagają trochę więcej niż bycia na nich i po których na rynku nie ma 3 miejsc na 100 studentów tylko są 3 miejsca a 5 kandydatów. Sam teraz poszedłem na studia (rat-med) dlatego że medycyna mnie kręci. A myślę że na takiej pedagogice czy politologi to raczej nie ma ludzi którzy zawsze marzyli o tym by być politologiem
Zgłoś
Avatar
stich69 2013-10-06, 12:43
Wciąż utrzymuję że nasz system edykacji dąży do nieustannego spadku jakości nauczania. Nawet prestiżowe kierunki w końcu takimi przestaną być, z powodu, że jeśli jest coraz więcej słabych studentów (a nie ma co ukrywać, przy darmowej edukacji słabi są głównym gronem) to uczelnia będzie dostosowywać się do kształcenia słabych absolwentów. Jeśli musiałaby wypieprzyć 95% roku, to powstała by fala "demokratycznych" "protestów", przez "mniejszości" debili, jako że oni też mają prawo żyć i kończyć uczelnie. Poziom spada.

@down: NIE WYKLUCZAM, że są prestiżowe kierunki, ale jest ich bardzo mało - te w których twoja wiedza musi być na najwyższym poziomie, inaczej skończy się zgonem Twoim, bądź innych. (edit: pewno są i takie które nie kończyłyby się zgonem, ale to już pewno na palcach jednej ręki po wybuchu granatu można policzyć) Nie da się też zamknąć oczu i powiedzieć, że na wielu kiedyś prestiżowych, teraz coraz częściej panuje zasada "na ósmym terminie zdam, będzie do przodu".
Zgłoś
Avatar
dextress 2013-10-06, 12:47 2
studiuję lotnictowo na jeden z warszawskich uczelni. w przeciągu roku odpadło jakieś 40%. niezaliczenia nawet na poziomie 80% dążą do tego że po następnym semestrze zostanie kilka osób (tych którym się coś chce robić i którzy chyba 'mają coś w głowach')
Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-10-06, 13:15
Cóż. Chodzisz, twoja sprawa. Wierzysz, jest to również twoja sprawa.
Mnie wystarczyłoby, żeby nasz kraj miał choć minimalną kontrolę nad tym co robi
Kościół Rzymskokatolicki w Polsce. Ponieważ, co często zaznaczam:
Nie ma takiej instytucji jak - Kościół Polski. Kościół Katolicki jest watykańską
filią w Polsce. Tak jak McDonald's Polska, Fiat Polska, itd., itp.

Sam represji od wierzących czy kleru nie doznaje bezpośrednio.
Choć znajomy, wierzący oczywiście, dość często wmawia mi,
iż źle skończę niewierząc w jego boga.
Sugerowanie mu, że jego bóg nie musi być tym właściwym
rozbija się o mur fanatyzmu religijnego.
Ale do tego zdążyłem się przyzwyczaić i zwyczajnie
ględzenie znajomka spływa po mnie jak woda po kaczce.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-06, 13:24 1
@Goalkeeper - wierz mi, gdyby można było brać legalny ślub CYWILNY w miejscu innym niż urząd stanu cywilnego (np. nad morzem czy jeziorkiem) a były do tego przeznaczone jakieś spacjalne budynki gdzie byłyby np. te wspomniane przez Ciebie organy to mało kto by się pisał na ślub kościelny, z moich znajomych "na smyczy" 99% wzięło ślub kościelny, realnie wierzących (tzn chodzących do kościoła raz w tygodniu, uprawiających tylko seks klasyczny bez gumki, niejedzących mięsa w piątek, płacących sutą tacę i przyjmujących księdza na kolędzie etc) nie znam, wszyscy bez wyjątku zgodzilli się na ślub kościelny, mimo kosztów i niedogodności, pod wpływem nacisku rodziców i piękniejszej połowy ale nie z wiary a tylko i wyłącznie z powodu: "a co ludzie powiedzą tak bez ślubu kościelnego żyć", "zastaw się a postaw się, ślub na 200 osób być musi, koniecznie w kościele, z limuzyną" albo właśnie "chce ślub w białej sukni, z welonem do samej ziemi i z organistą grającym Marsz Mendelsona bo inny ślub to nie ślub".
Zgłoś
Avatar
Goalkeeper 2013-10-06, 13:40
bloodwar, mam świadomość tego o czym napisałeś. Chodzi o to że zaraz po dodaniu tematu spadła na mnie fala krytyki którą rozumiem bo to w końcu Sadistic ale też chciałem pokazać że te 3 osoby też nie są "święte"
Zgłoś
Avatar
Kopalny 2013-10-06, 13:57 1
Nie mam nic do treści wiadomości. Ale formalnie pierwsze zdanie mnie już wkurwiło.

"Będąc w kościele na kazaniu był list"

Nosz kurwa list sobie przyszedł i był będąc w kosciele.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-10-06, 14:44
hans55, wyjąłeś mi to z klawiatury.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie