18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 25 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Kto wygrał kosmiczny wyścig zbrojeń?
w................4 • 2014-03-20, 11:55


Mit o tym, że to amerykanie wygrali wyścig w kosmos wkładam na półkę razem z mitami:
- człowiek wykorzystuje tylko 10% swojego mózgu
- drzewa są największym producentem tlenu na świecie
- kameleon zmienia kolor w zależności od otoczenia, w którym się znajduje
- złota rybka pamięta tylko 8 sekund swojego życia

i innego gówna z faktopedii czy bezużytecznej, w które debile tak mocno wierzą.
Zgłoś
Avatar
w................4 2014-03-20, 14:36 5
Ekspertem napisał/a:

Amerykanie wygrali wyścig wysyłając jako pierwsi ludzi na Księżyc. Zdeklasowali Związek Radziecki, było to ogromne technologiczne osiągnięcie ale także tryumf PR-owy godzący w ruską propagandę bardziej niż chuj w dupę Sashy Grey.


Idąc twoim tokiem rozumowania, to jest amerykańska propaganda
Zgłoś
Avatar
E................m 2014-03-20, 15:38
wiesiors4 napisał/a:


Idąc twoim tokiem rozumowania, to jest amerykańska propaganda



Były szumne zapowiedzi Kennedy'ego i się NASA musiała uwijać aby zdążyć z terminem. Telewizje i kroniki filmowe również dawały czadu aby obywatele się nie bulwersowali kasą która na to idzie.

Wyścig w kosmos to część propagandy - sowieckiej, amerykańskiej, teraz także chińskiej. Tak było, jest i będzie ponieważ za tym idą kolosalne środki i trzeba obywateli przekonać co do zasadności wypraw w kosmos, łożenia na programy lotów załogowych. itp.
Zgłoś
Avatar
CahirAepMawr 2014-03-20, 17:45
Pierdolisz takie kocopoły, że aż mi się srać zachciało. Wyścig wygrywa osoba, która prowadzi przez 99% trasy, czy ten kto był pierwszy na mecie?
Zgłoś
Avatar
tds1974 2014-03-20, 17:49 9
Jakiś wysyp postów chwalących kacapów zauważyłem...
Zgłoś
Avatar
golip 2014-03-20, 17:57 5
@up
Się zabezpieczają w razie wojny
Zgłoś
Avatar
noiL 2014-03-20, 18:01 1
Jako iz interesuje sie technologia kosmiczna i zimna wojna od dluzszego czasu. Przeczytalem ten temat i wszystkie komentarze od deski do deski.

Jedyne co stwierdzam z ciezkim bolem dupy....

Jestescie wszyscy pierdolonymyni nieedukowalnymi cebulastymi polaczkami.

Nie macie zadnej wiedzy na ten temat, a kurwa wypowiadaja sie sami znawcy...

Poprostu kurwa nie nawidze jesli widze pierdolenie kocopolow w 15 komentarzach i kazdy jak zwykle zgrywa wielkiego znawce, a tak naprawde jego wiedza opiera sie na tym co slyszal czy przeczytal kiedys na wp.pl, a wysnuwacie jakies idiotyczne teorie.

Nawet nie chce mi sie zaczynac pisac na kazdego pokolei jakie glupoty powypisywal bo to nawet nie ma sensu. W koncu sadol z nia na dzien przeobraza sie coraz bardziej w kwejka. Jeszcze troche i besty bedziecie tutaj wrzucac.

Jedyne co napisze do wszystkich to:

Chuj wam ciemniaki w dupy i dawac mi tu warna.
Zgłoś
Avatar
O................p 2014-03-20, 18:10
Wyścig zbrojeń wygrał ten kto sobie lepszych Niemców po wojnie zgarnął. To Niemcy byli pionierami w produkcji rakiet. USA i ZSRR przejęły wiele z tej technologii. Zresztą wystarczy poczytać. Wernher von Braun (były nazista swoją drogą) był projektantem rakiety, która dostarczyła USAńczyków na Księżyc.
Zgłoś
Avatar
LICH0 2014-03-20, 18:14 1
Polecieli pierwsi w kosmos a teraz 2/3 Rosjan żyje w biedzie.

ps. "dzięki" Rosjanom na Ukrainie (spichlerzu Europy) umarło z GŁODU(!!!) 10 mln osób.
Zgłoś
Avatar
OjciecBonifacy 2014-03-20, 18:21 2
Abstrachując od obrazka. Czy to nie jest hipokryzja, mieć w avatarze skreślony sierp i młot, a na wrzutach chwalić dokonania komunistów? Czegoś tu nie rozumiem...
Zgłoś
Avatar
1701 2014-03-20, 18:35 1
Butter napisał/a:

Przypomniała mi się pewna opowiastka dotycząca astronautyki. Powstał problem z pisaniem na papierze w stanie nieważkości więc, USA zaprojektowało za kilkanaście tysięcy dolarów długopis mogący w tych warunkach pisać, podobnie w stanie próżni i minusowych temperatur. Rosjanie mieli ten sam problem, więc użyli ołówków.

Kurna, ciągle cytujecie tą gównianą historyjkę.

Ołówki są niebezpieczne w zerowym ciążeniu, starty grafit mógłby spowodować spięcia w instalacjach elektrycznych nie mówiąc jak upierdliwe było by struganie.

Nasa nie wydała ani centa kosmiczne długopisy. Zostały opracowane za prywatne pieniądze prywatnej formy Fisher. A te długopisy kupiło NASA jak i ruscy.

Zgłoś
Avatar
Catacombe 2014-03-20, 18:38
Sowieci pierwsi by wylądowali na Księżycu, gdyby nie awaryjność rakiety która miała wynieść kosmonautów.
A mówienie że Amerykanie wygrali wyścig kosmiczny to przesada. To tak jakbym wygrał 9 biegów na 200 metrów, a 10 na 500 bym przegrał. Mimo że osiągnąłem więcej niż przeciwnik jestem przegrany. Propagandą jest to że wierzycie w wygraną Amerykanów. To wygranej jeszcze daleko.
Zgłoś
Avatar
zylasty 2014-03-20, 18:50
Odpowiem starym jak świat dowcipem:

Pewnego razu Nikita Chruszczow założył się z J.F. Kennedy'm kto będzie szybszy w biegu na 100 metrów . Jako młodszy, bardziej wysportowany wygrał Kennedy.
Na drugi dzień radziecka "Prawda" napisała: "Serce Narodu Radzieckiego Towarzysz Chruszczow, zajął zaszczytne drugie miejsce, Kennedy zaś był przedostatni".

Amen
Zgłoś
Avatar
w................4 2014-03-20, 19:07 1
tds1974 napisał/a:

Jakiś wysyp postów chwalących kacapów zauważyłem...


Co za kasztan Gdzie tu masz chwalenie kogokolwiek? To są fakty historyczne i ogólnodostępne dane. oraz dzielenie się wiedzą.

OjciecBonifacy napisał/a:

Abstrachując od obrazka. Czy to nie jest hipokryzja, mieć w avatarze skreślony sierp i młot, a na wrzutach chwalić dokonania komunistów? Czegoś tu nie rozumiem...


Kolejny kasztan Abstrahując już od tego, że nie wiesz jak napisać "abstrahując". Czy ja kogokolwiek chwalę? Przedstawiłem tylko historię lotów w kosmos. Przez to, że dokonali tego komuniści, musimy wymazać to z historii? Wymażmy więc z historii wszystkie dokonania: faszystów, morderców, gwałcicieli, pedofilów i innych. I rozwalmy pałac kultury! Masz rację, czegoś tu nie rozumiesz, ale jak ja czegoś nie rozumiem to się po prostu nie odzywam...
Zgłoś
Avatar
hellmartin 2014-03-20, 19:10 2
technik_oskar napisał/a:

I tak Korea Północna przebija wszystkich - ich obywatel wylądował na Słońcu.
Źródło: Koreańskie media.



Bo ich naukowcy wynaleźli sposób jak zrobić żeby się nie spalił! Poleciał w nocy

PS. Nie wrzucać mi tu kapitana bomby
Zgłoś
Avatar
PapkinPulp 2014-03-20, 19:29
Co jest zdaniem autora tego teksu, największym producentem tlenu jeśli nie rosliny? Pomijając fakt ze rosliny, po za protistami i bakteriami jako jedyne organozmy sa w stanie syntezowac zwiazki organiczne z CO2? Bardzo proszę o poparcie swojej teori reakcjami chemiicznymi. Bo oczywiscie rozumiem ze autor rozumie w pelni te procesy i nie jest "debilem ślepo wierzącym w informacje z faktopedi"
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie