18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Kto wygrał kosmiczny wyścig zbrojeń?
w................4 • 2014-03-20, 11:55


Mit o tym, że to amerykanie wygrali wyścig w kosmos wkładam na półkę razem z mitami:
- człowiek wykorzystuje tylko 10% swojego mózgu
- drzewa są największym producentem tlenu na świecie
- kameleon zmienia kolor w zależności od otoczenia, w którym się znajduje
- złota rybka pamięta tylko 8 sekund swojego życia

i innego gówna z faktopedii czy bezużytecznej, w które debile tak mocno wierzą.
Zgłoś
Avatar
E................m 2014-03-20, 12:15 20
Typowa prorosyjska propaganda. Kosmiczny wyścig zbrojeń zakończył się na Księżycu. To była meta!
Tak wiec nie widzę sensu świętowania wygranego okrążenia podczas gdy przejebało się na finiszu.

Gagarina, Łajkę i Sputnika każdy kojarzy, ale to lądowanie na obcym ciele niebieskim stanowi przełom, symbol. Amerykanie wygrali i to zdecydowanie.

Zgłoś
Avatar
w................4 2014-03-20, 12:28 30
Ekspertem napisał/a:

Typowa prorosyjska propaganda.


Ja myślałem, że to fakty ale jak internetowy ekspert mówi, że to propaganda, to musi tak być...
Pierwszy satelita - Sputnik 1 - 4 października 1957, ZSRR
Pierwsze zwierzęta w kosmosie - suczki Biełka i Striełka, muszki owocowe i myszy wystrzelone na pokładzie Sputnika 5 - 19 sierpnia 1960, ZSRR mimo, że wszyscy myślą, że to Łajka Łajka była pierwszym zwierzęciem na orbicie okołoziemskiej, a nie w przestrzeni kosmicznej w ogóle
Pierwszy człowiek w kosmosie - Jurij Gagarin, 12 kwietnia 1961, ZSRR
Pierwsze udane lądowanie na księżycu - Łuna 9, 3 lutego 1966, ZSRR

Ale masz racje, to tylko propaganda, ale ciii

PS
Ekspertem napisał/a:

Kosmiczny wyścig zbrojeń zakończył się na Księżycu. To była meta!


W takim razie i tak pierwszy był związek radziecki i Łuna 9
Zgłoś
Avatar
technik_oskar 2014-03-20, 12:30 52
I tak Korea Północna przebija wszystkich - ich obywatel wylądował na Słońcu.
Źródło: Koreańskie media.
Zgłoś
Avatar
E................m 2014-03-20, 12:39 14
wiesiors4 napisał/a:


Ja myślałem, że to fakty
Pierwszy satelita .. bla, bla bla



Ale przecież ja nie neguję dokonań Rosjan! W którym miejscu przeczę faktom? No w którym, bo jakoś nie widzę?
Amerykanie wygrali wyścig wysyłając jako pierwsi ludzi na Księżyc. Zdeklasowali Związek Radziecki, było to ogromne technologiczne osiągnięcie ale także tryumf PR-owy godzący w ruską propagandę bardziej niż chuj w dupę Sashy Grey.



Wyścig na Marsa nie wygra ten kto wysłał tam pierwszy łazik, sondę orbitalną czy inne autoboty, ale posadzi tam moduł z astronautami, którzy wbiją proporzec z flagą.
Zgłoś
Avatar
Butter 2014-03-20, 12:41 9
Przypomniała mi się pewna opowiastka dotycząca astronautyki. Powstał problem z pisaniem na papierze w stanie nieważkości więc, USA zaprojektowało za kilkanaście tysięcy dolarów długopis mogący w tych warunkach pisać, podobnie w stanie próżni i minusowych temperatur. Rosjanie mieli ten sam problem, więc użyli ołówków.

Co do kosmicznego wyścigu, czy przypadkiem USA nie zezłomowało swoich promów, a budżet NASA diametralnie zmniejszono? Kto teraz lata w kosmos? Ruskie i jeszcze Chinole zaczynają.

@Ekspertem
Kosmiczny wyścig zbrojeń nigdy się nie skończył, zostało tyle do zdobycia. Mars, eksploatacja pozaziemska, kolonizacja planet... problemem jest to, że nikt nie chce dać na to kasy.
Zgłoś
Avatar
E................m 2014-03-20, 12:49
Butter,
Chodzi mi o tą propagandową walkę mocarstw w latach '50-'70. Oczywiście że wyścig kosmiczny nadal trwa i trwać będzie, dopóki ludzie będą mieli aspiracje i jakiegoś rywala.

Przewiduję, że na Marsie wylądują jako pierwsi Chińczycy, bo mają pędzącą do przodu gospodarkę i ogromny głód narodowych sukcesów.
Zgłoś
Avatar
rantanplan 2014-03-20, 12:53 3
@Ekspertem
spoko idąc Twoim tokiem rozumowania to ja wygrałem każdą wojnę bo ustaliłem taką zasadę że władcą świata jest ten kto pierwszy zwali mi konia.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2014-03-20, 12:57 1
Chciałbym zauważyć iż tan naprawdę wyścig kosmiczny wygrała ani Rosja ani USA. Wygrali Niemcy. Za programem rakietowym w USA stał Von Braun który stał za V2. W ZSRR także czerpano garściami z niemieckich doświadczeń. Ale chuj najważniejsze że opinia publiczna widziała tylko te durne przekomarzania... Tak więc wyścig kosmiczny powstał dzięki naziście...
Zgłoś
Avatar
E................m 2014-03-20, 13:05 4
rantanplan napisał/a:

@Ekspertem
spoko idąc Twoim tokiem rozumowania to ja wygrałem każdą wojnę bo ustaliłem taką zasadę że władcą świata jest ten kto pierwszy zwali mi konia.



Nie idziesz moim tokiem rozumowania, tylko próbujesz sprowadzić moją wypowiedź do absurdu. To spora różnica.
Ignorujesz zupełnie fakt sukcesu propagandowego jaki szedł za posadzeniem Amerykanów na Księżycu, wydźwięk propagandowy, upokorzenie ZSRR.

PS.
O zwaleniu ci konia żadne encyklopedie nie wspomną - no chyba że twój koń to Bucefał, a ty jesteś władcą-gejem i nazywasz się Aleksander.
Zgłoś
Avatar
Kabanosx 2014-03-20, 13:30 1
Kogo interesuje kto jako pierwszy wysłał kobiete w kosmos ... ?
Zgłoś
Avatar
Siogun85 2014-03-20, 13:34 7
O czym wy tu piepszycie, co z tego że ZSRR zrobił prawie wszystko pierwszy... Jak i tak cały wyścig podboju kosmosu jak i zbrojeń zeżarł takie nakłady hajsu że na koniec ZSRR jebnoł na pysk... USA usadziło frajera na księżycu wydając na to też w chuj hajsu ale raz i ich gospodarka to wytrzymała... KONIEC...
Zgłoś
Avatar
x................s 2014-03-20, 13:44 2
polemizowałbym z tym wylądowaniem na księżycu przez człowieka, odsyłam do wikipedii i pasów van allena pl.wikipedia.org/wiki/Pas_Van_Allena
Zgłoś
Avatar
j-t-t-s 2014-03-20, 13:49 3
Tak naprawdę jedyne ważne kategorie, w których można uznać "wyższość" Rosjan to aktualne i dość regularne wnoszenie ludzi/sprzęty na orbitę.
Jednak nie jest to na tyle zasługa "wyższości technologicznej" bo ta w dużej mierze przejęta została od amerykanów i europejczyków, nie jest to też zasługa ogromnych pieniędzy - bo finansowanie nadal w dużej mierze pokrywają stany zjednoczone... przede wszystkim to zasługa bliskości rafinerii i taniej kazahskiej i rosyjskiej ropy.

Jeżeli przyjrzeć się temu co naprawdę ważne - badania i rozwój - Rosja nie ma najmniejszych szans na konkurowanie nie tylko z USA, ale nawet z UE czy Chinami.
Niedawno ktoś wklejał statystyki cytowania prac naukowych. Nawet Polscy naukowcy są częściej cytowani i mają więcej odniesień i wkładu w światową bazę naukową.

Rosjanie nie wygrali wyścigu kosmicznego. Wycofali się z wyścigu.

Jeżeli dobrze pamiętam przed rozpadem ZSRR USA wysłało mniej więcej tyle samo wahadłowców na orbitę ile Rosjanie mieli misji z ludźmi w ogóle. (ok. 50 misji) Należy jednak zaznaczyć, że wahadłowce latały od 80 roku, a Rosjanie prowadzili program od lat 60.

Zresztą: Teleskop Hubble'a, Montaż ISS, GPS... Rosjanie dopiero teraz partycypują w tych kosmicznych zabawkach.

Nie wiele się pomyliłam:

en.wikipedia.org/wiki/List_of_Soviet_manned_space_missions
en.wikipedia.org/wiki/List_of_space_shuttle_missions
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-03-20, 14:29
kosmiczny wyścig polegał na tym kto pierwszy stanie na księżycu a nie kto co pierwszy wystawi w atmosferze bo amerykanie jeszcze wczesniej do ruskich wysylali w atmosfere balony kurwa...
Wiec jesli mętą był ksiezyc to logiczne ze amerykanie wygrali wyscig zwany xxx. Jeśli był by konkurs kto pierwszy wysle czlowieka w kosmos to wiadomo kto wygrał.

A tak naprawdę to amerykanie sa z kosmosu i chuj
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie