18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Legendy kulturystyki cz. 2
Kapsel101 • 2013-08-06, 20:49
Jako, że temat się przyjął, dodaje następną część . Na wstępie proszę moderatorów o nie robienie z tego tematu zbiorczego.

Kim jest ten człowiek?



To Franco Columbu ps. „The Sardinian Strongman” ur. 7 sierpnia 1941 w Ollolai na Sardynii.



Columbu swoja karierę sportową rozpoczynał od podnoszenia ciężarów. W trójboju olimpijskim (rwanie, wyciskanie, podrzut) uzyskiwał w kategorii półciężkiej 420 kg. (140+120+160).

Oto martwy ciąg 329kg:




Franco był jednym z najsilniejszych kulturystów swoich czasów. Podnosił w przysiadzie 295 kg, a w martwym ciągu 340 kg.
Ale najlepsze jest to, że robił to będąc bardzo niskiego wzrostu 167cm (inne źródła podają 164) oraz ważąc jedynie 90 kg. Jak łatwo obliczyć podnosił ciężar 3-krotnie większy od WŁASNEJ MASY CIAŁA!!!



Franco jest przyjacielem i długoletnim partnerem treningowym Arnolda Schwarzeneggera (napiszę o nim niedługo ). Niewątpliwie treningi z Austriakiem bardzo pomogły Francowi, ale prawda jest taka, że to właśnie Franco wymuszał na Arnoldzie treningi z bardzo dużymi ciężarami.



Na tym zdj. widać dokładnie różnice wzrostu między Serge Nubretem, Franco Columbu oraz Arnoldem.

Franco Columbu jest dwukrotnym zdobywcą tytuł Mr.Olympia, a biorąc pod uwagę jego zwycięstwa w kategorii lekkiej w 1974 i 1975 roku, Franco wygrał Mr.Olympia aż 4 razy.

Wymiary Franco:

wzrost: 167 cm
waga podczas zawodów: 86 kg
waga poza sezonem: 90 kg
biceps: 47 cm
klatka piersiowa: 134 cm
udo: 63 cm

Niewątpliwym atutem Columbu były plecy (jedne z największych jakie widziałem)




Muzyka Distubed-Voices

A teraz ciekawostka i wyzwanie w jednym.

A czy Ty jesteś silniejszy od 13-latki??
Wielu facetów chodzących po ziemi odpowiadając twierdząco na to pytanie, może się baaaardzo zdziwić

Maryana Naumova bo o niej mowa, to zwykła/niezwykła 13-letnia Rosyjska dziewczyna której pasją jest wyciskanie na ławeczce. O to film z bicia rekordu:



Dziewczyna wycisnęła ok. 109 kg. Jeżeli myślisz, że robi to niezgodnie z przepisami to jesteś w błędzie. Wyciskanie jest w pełni z zasadami ponieważ jej barki, tyłek dotykają ławki, a stopy są oparte na ziemi. Wykorzystuje tzw. mostkowanie. To samo robią trójboiści.


Dziękuje za uwagę.
Zgłoś
Avatar
j................s 2013-08-06, 20:57 1
Malucha tez tak przestawiałem na parkingu jak nie chciał kaszlak odpalić
Zgłoś
Avatar
nvck 2013-08-06, 21:19 21
robi wrażenie...
ale i tak chuj jej w dupe za symbol na koszulce na ostatnim zdjęciu ;]
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2013-08-06, 21:31 1
no robi wrazenie ale i tak sie dojebie. Wiadomo ze soby nizsze sa silniejsze w takich typu cwiczeniach gdyz maja krotsze miesnie i ruch ktory musza wykonac jest krotszy. Pamietam(czasy gimnazjum) jak na suwnicy( na nogi- wypychmy ciezar do gory) laska 150cm-155cm wyjebala 200kg a ja mając 185cm, kolana przy uszach nie mogłem wyjebac 160kg
Zgłoś
Avatar
j................s 2013-08-06, 21:33
NieWiemZeWiem napisał/a:

no robi wrazenie ale i tak sie dojebie. Wiadomo ze soby nizsze sa silniejsze w takich typu cwiczeniach gdyz maja krotsze miesnie i ruch ktory musza wykonac jest krotszy. Pamietam(czasy gimnazjum) jak na suwnicy( na nogi- wypychmy ciezar do gory) laska 150cm-155cm wyjebala 200kg a ja mając 185cm, kolana przy uszach nie mogłem wyjebac 160kg


Nie mam się do czego przyjebać więc główna nagroda spadła na ciebie.
SJP kurwa
Zgłoś
Avatar
bonszejd 2013-08-06, 22:00
Franco jeden z najlepszych.
Zgłoś
Avatar
takija 2013-08-06, 22:04
NieWiemZeWiem napisał/a:

no robi wrazenie ale i tak sie dojebie. Wiadomo ze soby nizsze sa silniejsze w takich typu cwiczeniach gdyz maja krotsze miesnie i ruch ktory musza wykonac jest krotszy. Pamietam(czasy gimnazjum) jak na suwnicy( na nogi- wypychmy ciezar do gory) laska 150cm-155cm wyjebala 200kg a ja mając 185cm, kolana przy uszach nie mogłem wyjebac 160kg



Jak byk tonie to wola że woda rzadka
Zgłoś
Avatar
Kapsel101 2013-08-06, 22:35
nvck napisał/a:

robi wrażenie...
ale i tak chuj jej w dupe za symbol na koszulce na ostatnim zdjęciu ;]



Musisz jeszcze poczekać ze 3 latka.
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2013-08-06, 22:43
hehe domyslam sie ze dojebali sie do mnie male karki
No juz tak nie panikujcie, kobiety lubia tez karłów
Zgłoś
Avatar
zypon 2013-08-06, 22:45 1
kolejny gejowski temat ... znajdźcie sobie jakieś forum dla homoseksualistów ...
Zgłoś
Avatar
b00mba 2013-08-06, 22:52
kurwa, tym nastolatką to zawsze odpierdala. Jak będzie miała 17 lat , 50 cm w łapie, 2 m w barach i wąsa to zamarzy się jej bycie księżniczką i znalezienie księcia(jak się z nią nie umówi to w ryj, ciekawe kto kogo będzie przenosił przez próg)
Zgłoś
Avatar
ripman 2013-08-06, 23:06
Arnold, Columbo, Reg Park, Lue Ferigno ( pierwsza rola hulka ), Sergio Oliwa, Zane to legendy prawdziwe potem dopiero pojawił się Dorian Yates, Gaspari i rekordzista Coleman ( sam king kong był mniejszy od niego ) potem już standard Cutler, Phil, Warren, Greene jedna liga ciekawostką dawnych lat był jeszcze Tom Platz który miał pojebane nogi, w tamtych czasach miał nogi na poziomie koksiarzy z dzisiejszych MO

Trochę siedzę w tym, aczkolwiek pedalski motyw oglądać facetów w gaciach

PS. Lee Haney miał tyle samo MO co Coleman wiec sry za opisanie go jako rekordzisty, rekordzistą był w rozmiarach największe plecy w dziejach kulturystyki, większe od Doriana Yatesa nawet
Zgłoś
Avatar
E................k 2013-08-07, 2:41
Dobra dupcia .
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-08-07, 2:50
kmsm1990 napisał/a:



Jak byk tonie to wola że woda rzadka



On ma rację. Praca=siła*przemieszczenie. Facet z krótszymi rączkami podniesie większy ciężar bo w trakcie podnoszenia mięśnie wykonując pracę męczą się.

To tylko takie bardzo, bardzo, BARDZO uproszczone wyjaśnienie. Przydałby się jakiś biofizyk do rozwinięcia tematu.
Zgłoś
Avatar
takija 2013-08-07, 11:08
!Timon napisał/a:



On ma rację. Praca=siła*przemieszczenie. Facet z krótszymi rączkami podniesie większy ciężar bo w trakcie podnoszenia mięśnie wykonując pracę męczą się.

To tylko takie bardzo, bardzo, BARDZO uproszczone wyjaśnienie. Przydałby się jakiś biofizyk do rozwinięcia tematu.



Ale ja to rozumiem, mi tłumaczyć nie musisz Sam widzę ile podnoszę na siłowni a ile podnoszą inni, mniejsi. I widzę też że zapierdalanie się opłaca bo często podnoszę więcej od nich Jeśli w gimnazjum dziewczyna podnosi od niego więcej na nogi to albo dziewczyna sporo ćwiczy albo chłopak jest pipką. Proste. Mam 189cm wzrostu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie