18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Artykuł skopiowany ze strony www.dzienniklodzki.pl:
Łódź ma pierwszą w Polsce kartę rabatową dla gejów i lesbijek. Zniżki dla posiadaczy Queercard oferują lokale gastronomiczne i sklepy.
Queercard wypuściła jesienią Fabryka Równości - łódzka organizacja reprezentująca mniejszości seksualne. - Postanowiliśmy stworzyć mapę miejsc przyjaznych osobom nieheteroseksualnym, w których nikt nie będzie wyśmiany ani wyrzucony. Karta z rabatami jest dodatkiem do projektu - wyjaśnia Damian Graczyk, prezes Fabryki.

Posiadacze karty mogą uzyskać od złotówki do 10 proc. zniżki w lokalach, salonach fryzjerskich i sex-shopach. Karta wystartowała z 10 firmami, teraz jest ich 20, dołączają się kolejne.
- Na początku wysłaliśmy zaproszenia do zaprzyjaźnionych lokali, teraz firmy same się do nas zgłaszają - zapewnia Damian Graczyk.

Zniżki oferują m.in.: kawiarnia w Muzeum Sztuki w Łodzi, sklep Pan Tu Nie Stał, klub Narraganset i herbaciarnie Niebieskie Migdały. - Przyłączyliśmy się do akcji, bo w naszych lokalach obowiązuje tolerancja. Na drzwiach mamy specjalne naklejki - mówi Joanna Maciejewska-Sieniawska, właścicielka "Migdałów".

Wydano już 1,5 tys. kart. Można je uzyskać bezpłatnie w Fabryce Równości i na organizowanych przez nią imprezach. Przy jej wydawaniu nikt o orientację seksualną jednak nie pyta, mogą ją dostać wszyscy. - Karta dostępna jest dla wszystkich, którzy czują się związani z naszym środowiskiem - mówi Damian Graczyk.

Podobne karty funkcjonują w innych krajach, np. niemiecka Queercard daje zniżki na samochody, hotele i... szkła kontaktowe

Nie wydaje mi się, że było, bo to świeża sprawa
Zgłoś
Avatar
kulwon przez f 2013-05-19, 17:03
Cytat:

Loaloa już wyjaśnił najlepiej problem w kwestii akurat tego tematu - mentalność psa ogrodnika. Nie chcecie korzystać i zabronicie innym. Rowerzyści mają pobić się z kierowcami osobówek o to, że ci drudzy zbierają punkty za kupowanie paliwa na stacjach benzynowych? No ja pie**olę, przezabawni jesteście!


a dlaczego nie moge ustalic w swoim lokalu cen 10% wyzszych dla homoseksualistow?
Zgłoś
Avatar
Gooral2137 2013-05-19, 17:03 4
Proponuje zrobić heterokartę 5% większy rabat niż w gejkarcie.
To jest jawna dyskryminacja hetero- oraz bi- seksualistów. Może się zrobić to samo co z dyslektykami w szkołach (w tym prawdziwych nikły procent), których się tyle napanoszyło, bo z bycia dyslektykiem są niezłe profity. W przypadku dyslektyków to jeszcze rozumiem, oni mogą sobie nie poradzić bez tych pomocy, ale homosie chyba nie są niezdolne do pracy, żeby dostawali jakieś kurwa zniżki?

Najpierw tolerancja to było bycie obojętnym. Potem tolerancja to było równouprawnienie. Teraz tolerancja to nadawanie większych praw "z grzeczności"
Zgłoś
Avatar
Uechtacz 2013-05-19, 17:11 2
Pierdolenie na antenie.
Rabatów udzielają firmy, których klientelę i tak pewnie w większości stanowią homo, bi i niezdecydowani.
Rozumiem, że np. sklepik z akcesoriami kibica (szaliki, maczety, naklejki) mógłby na takiej promocji więcej stracić, niż zyskać, ale organizatorzy tej akcji wszystko sobie podliczyli.

W dodatku kartę może dostać każdy, jeśli dobrze zrozumiałem, więc pewnie ten i ów weźmie taką myśląc "ale pedałów wychujałem, hehehe".

To jest geszeft, proszę państwa. Wszystko mają skalkulowane, łącznie z wybitymi szybami.
Miasto Łódź, fersztejen?
Zgłoś
Avatar
joe_blackdog 2013-05-19, 17:11 1
tolerancja, rownouprawnienie...taa. a z racji bycia hetero nigdy żadnej zniżki nie dostałem i gdzie tu równość
Zgłoś
Avatar
twardydb 2013-05-19, 17:12 6
jestem z Łodzi i jestem dumny ze takie cos powstanie ! bo bede kurwa tam ciagle im sral na klamke i szczal przez okno
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-05-19, 17:15
Hmm a może oni te karty rozdają aby potem "ciemną nocą kolbami w drzwi załomotać" ?
Jeżeli tak to trzymam kciuki
Zgłoś
Avatar
Peter-Norivotset 2013-05-19, 17:23 2
Najbardziej rozjebalo "nieheteroseksualne", po co takie dlugie, wystarczy pedal
Loala lewaku w kazdym temacie bronisz lewactwa i jezdzisz po prawdziwychpatriotach polakach, oby twoj chłopak zarazil cie hivem ty lewacka spierdolino
Zgłoś
Avatar
troflix 2013-05-19, 17:26
aż się dziwię, że nikt tego nie wkleił

Zgłoś
Avatar
btester 2013-05-19, 17:27 1
A ja uważam, mimo wszystko, że to dobra inicjatywa. W końcu osoby niepełnosprawne też mają zniżki za okazaniem legitymacji rencisty. Ludzie chorzy powinni mieć lżej w życiu, a ta inicjatywa im to ułatwia
Zgłoś
Avatar
m_mytnik 2013-05-19, 17:28
Wiadomo komu dorzucić truciznę do jedzenia. Sprytne posunięcie.
Zgłoś
Avatar
t................� 2013-05-19, 17:44
tak jak przepowiadali- koniec świata jest bliski...
Zgłoś
Avatar
maniiiek 2013-05-19, 18:48
@btester to niech się przyznają, że są chorzy to nawet dam 1% podatku na ich leczenie a nie pierdolą, że "homofobia to choroba a oni są zdrowi i normalni i seks homo jest bardziej naturalny a to, że żyją 10-20 lat krócej to wina hetero!"
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-05-19, 18:57 3
Niemcy im kiedys organizowali grupowe prysznice, to bylo cos...
Zgłoś
Avatar
btester 2013-05-19, 19:55 1
@maniiiek: widzisz, to nie jest takie proste jak by się mogło wydawać. To choroba, która w jakimś ułamku podobna jest do narkomanii i alkoholizmu. Wydaje mi się, że wszystkie pedały są zdania, że w każdej chwili mogą przestać walić się w dupę tak jak narkomani mogą przestać wstrzykiwać sobie marihuanę a alkoholicy odstawić tanie wino raz na zawsze. Tu niestety wina leży po stronie rządu (tego czy innego, nie teraz mowa o wyższości jednych nad drugimi, bo i tej wyższości nie ma, to jedno i to samo bagno, ale nie o tym teraz), rząd powinien interweniować i pomóc tworzyć ośrodki odosobnienia dla pedałów, gdzie powinno się im wbijać kołki w dupę i dawać na rozwolnienie. Ale skoro rząd nie chce pomóc, to chociaż przedsiębiorcy miasta Łodzi wystawili im pomocną dłoń tworząc im w ramach swoich możliwości tymczasowe miejsca odosobnienia. Pamiętaj, że czym więcej pedałów w ich lokalach, tym mniej ich w Twoich czy moich ulubionych miejscach
Zgłoś
Avatar
bary110 2013-05-19, 20:50
trzeba sprawdzic ktore to knajpy i tam nie chodzic
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie