18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Made in China - Poaborcyjny towar

O tym, jak mało Chinom zależy na przestrzeganiu podstawowego prawa człowieka – prawa do życia, czy o tym, w jak wielkiej pogardzie w ChRLjest życie, świadczą nie tylko liczba dokonywanych tam aborcji, lecz także to, że wiele biznesów i instytucji czerpie korzyści z zabijania nienarodzonych dzieci.

Harry Wu, były więzień laogai (chiński system obozów pracy), katolik, twórca Fundacji Badającej Laogai, stwierdził w 2001 r. w amerykańskim Kongresie, iż „aby Chiny stały się naprawdę nastawionym pokojowo, pełnym dobrobytu, demokracji i wolności krajem, musi nastąpić zdecydowana poprawa w przestrzeganiu podstawowych praw człowieka. Inaczej coraz więcej wieżowców, więcej producentów, więcej technologii służyć będzie tylko wzmocnieniu komunistycznego reżimu”.

Ciała na śmietniku

Od lat 70. w Chinach obowiązuje zakaz posiadania więcej niż jednego potomka. Głównym narzędziem zapewniającym, iż „polityka jednego dziecka” jest przestrzegana, jest aborcja. Według oficjalnych danych opublikowanych ostatnio przez rządową Chińską Komisję Planowania Rodziny w Państwie Środka w 2008 r. dokonano 13 mln aborcji.

Dyrektor Instytutu Badań Zaludnienia (Population Research Institute), Colin Mason, twierdzi, że w większości przypadków ciężarne zmuszane są do aborcji. Wiele z chińskich kobiet spotyka taki los jak Wei Linrong, chrześcijankę mieszkającą w prowincji Guangxi. Wei miała już 12-letniego chłopca, gdy zaszła ponownie w ciążę. Pewnego dnia pracownicy Urzędu Planowania Rodziny odwiedzili ją w domu. Stwierdziwszy, że jest w 7. miesiącu ciąży, siłą zaciągnęli ją do szpitala. „Bałam się. W szpitalu było pełno kobiet przyprowadzonych tam siłą” – powiedziała w wywiadzie dla amerykańskiego National Public Radio. W szpitalu wyjaśniono kobiecie, że złamie prawo, jeśli urodzi kolejne dziecko, i dokonano aborcji. Pielęgniarki powiedziały niedoszłej matce, że jej dziecko wylądowało na śmietniku.

Takim śmietnikiem może być na przykład plac budowy. Pod koniec czerwca tego roku pracownicy firmy budowlanej na miejscu budowy w mieście Xiangfan położonym w centralnej prowincji Chin – Hubei, znaleźli zwłoki sześciorga nienarodzonych dzieci. Znajdowały się one w worku, na którym widniało logo miejscowego szpitala. W artykule, jaki ukazał się w chińskiej gazecie „China Daily”, stwierdzono, że coraz częściej szpitale pozbywają się zwłok właśnie w taki sposób, albowiem nie mają wystarczająco miejsca na ich przechowywanie. Okazuje się jednak, że są chętni na „zagospodarowanie poaborcyjnych odpadów”.

Chiński przysmak

Dwa lata temu żony tajwańskich biznesmenów doznały szoku na jednym z chińskich przyjęć. Pomoc domowa, pani Liu, w przypływie szczerości wyznała zebranym paniom, że najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia i urody (gładkiej cery) jest jedzenie zupy z poaborcyjnych płodów. Jak zapewniła chińska gospodyni, ważne, aby płód był dojrzały. Najlepiej z aborcji dokonanych w 7. lub 8. miesiącu.

Dziennikarz wydawanego w Hongkongu czasopisma „Next” udał się do miejsca wskazanego przez panią Liu, gdzie przygotowywane są „rarytasy” pozwalające zachować zdrowie i urodę. Krojąc męski płód, kucharka zachęcała dziennikarza do konsumpcji: „Nie bój się, to przecież tylko mięso pochodzące ze zwierzęcia wyższego gatunku”.

O podobnych praktykach kulinarnych doniosła południowokoreańska gazeta „The Seoul Times”, opisując danie serwowane w jednej z restauracji w chińskiej prowincji Guangdong: zupy z ciał dzieci zabitych w wyniku aborcji. Potrawa ta ma wzmacniać nie tylko organizm, ale przede wszystkim wydajność seksualną. Cena takiego afrodyzjaka to ok. 2 tys. chińskich yuanów (ok. 800 zł) – im dojrzalszy płód, tym większa wartość. Pod koniec lat 90. dziennikarze wydawanego w Hongkongu czasopisma „Eastweek” pytali w kilku szpitalach miasta Shenzen (prowincja Guangdong) o możliwość kupienia ludzkich płodów. W Centrum Zdrowia dla Kobiet i Dzieci jeden z lekarzy wręczył dziennikarce szklany pojemnik. „Tutaj jest 10 świeżych płodów zabortowanych dzisiaj. Zwykle zanosimy je do domu i konsumujemy, ale ponieważ nie wyglądasz najlepiej, to możesz je zatrzymać” – powiedział lekarz.

Obiekt badań

Ale w Chinach nie tylko na śmietniku czy na talerzu lądują nienarodzone dzieci. Mogą one być także wykorzystywane w badaniach medycznych. Członkini jednego z chińskich instytutów medycznych w liście do gazety „The Epoch Times” opisała, w jaki sposób zdobywany jest i wykorzystywany w badaniach poaborcyjny płód. Naukowiec wyjawiła, że cena za płód wynosi ok. 80 yuanów (32 zł), a niektóre z nienarodzonych dzieci mają 7–8 miesięcy. „Instytut badawczy wysyła kogoś na rowerze z kontenerem pełnym lodu po odbiór płodu” – pisze chińska pani badacz i przyznaje, że wielu młodych ludzi, zwłaszcza kobiet, rozpoczynając pracę w instytutach medycznych, nie widzi różnicy między dokonywaniem eksperymentów na myszach a nienarodzonych dzieciach. Olśnienie przychodzi, gdy pracownice same zachodzą w ciążę. Autorka listu do „The Epoch Times” opisuje przypadek znajomej naukowiec, która po zajściu w ciążę poprosiła o przeniesienie z grupy dokonującej badań na płodach.

Eksperymenty dokonywane na płodzie czy na więźniach laogai i skazanych na karę śmierci traktowane są w ChRL jako „badania na najwyższym międzynarodowym poziomie”.

Kosmetyki z „odpadów porodowych”

Ciała uśmierconych podczas aborcji dzieci wykorzystuje się również jako niezwykle cenny materiał do produkcji kosmetyków. W 2008 r. brytyjski „Guardian” ujawnił, iż w Chinach powstają kosmetyki zawierające składniki produkowane ze skóry rozstrzelanych więźniów i z płodów poddanych aborcji. Produkty te prawdopodobnie trafiły na rynek angielski i amerykański. Gazeta skontaktowała się z przedstawicielem chińskiej firmy kosmetycznej, który przyznał, że w ChRL wykorzystywanie ciał nienarodzonych dzieci do produkcji składników kosmetycznych jest czymś normalnym. „I o co robicie tyle hałasu?” – pytał zdziwiony reprezentant firmy. Z płodów poddanych aborcji pozyskiwany jest m.in. kolagen, wykorzystywany zwłaszcza do produkcji kremów i maści przeciwzmarszczkowych. Składniki, jak to określił przedstawiciel, można łatwo zakupić od firm biotechnologicznych w prowincji Heilongjiang (płn.-wsch. część Chin), lecz także w innych częściach Państwa Środka.

„Oświecone” zachodnie elity

Te nieludzkie praktyki stosowane w Chinach odbywają się jednak często przy poparciu z Zachodu. W maju tego roku Ted Turner, twórca koncernu medialnego Turner Broadcasting System, nadającego m.in. CNN, w wywiadzie udzielonym NPR wychwalał chińską „politykę jednego dziecka” i stosowane kary za jej nieprzestrzeganie. „Tak więc mamy przykład Chin, i oni dokonali tego bez jakichś drakońskich środków. Naprawdę zachęcają ludzi do posiadania tylko jednego dziecka” – komentował „oświecony” przedsiębiorca.

Także Parlament Europejski przyczynia się do wspierania chińskiego programu kontroli urodzeń, którego głównymi narzędziami są aborcja i sterylizacja. Parlament co roku decyduje o wspólnotowych nakładach na problemy „planowania rodziny”: aborcję, antykoncepcję i edukację seksualną w krajach rozwijających się. Pieniądze te przekazywane są do Funduszu Ludnościowego ONZ – zwanego coraz częściej funduszem ludobójstwa. W 2002 r. prezydent George W. Bush wycofał amerykańskie dotacje na ten cel dla Funduszu Ludnościowego wobec podejrzeń, że pieniądze te mogą być przeznaczane m.in. na przymusowe aborcje w Chinach (Barack Obama przywrócił dotacje dla Funduszu). Oświecone elity EU nie miały takich obiekcji.

Wymuszone aborcje, potrawy z dzieci uśmierconych w wyniku aborcji, płód wykorzystywany przy badaniach czy produkcji kosmetyków – to trochę inny obraz Państwa Środka niż ten serwowany nam przez media głównego nurtu. Zza informacji o chińskim cudzie wyłaniają się bardziej ponure, wręcz bestialskie opowieści snute często, niestety, za aprobatą oświeconych elit krajów EU i lewicy amerykańskiej.
Zgłoś
Avatar
tored 2012-12-06, 11:48
Orange28 napisał/a:

Aborcja 3-miesięcznego płodu ok. Ale aborcja 6-7 MIESIĘCZNEGO? Moim zdaniem to juz morderstwo. Czemu tak sądzę? Bo mój syn urodził się w 8 miesiącu ciąży i żyje, jest normalnym dzieckiem. Mój mąż jest jeszcze lepszy bo urodził się w 7 miesiącu ciąży, a skoro jest moim mężem to znaczy, że także żyje i jest człowiekiem. W dzisiejszych czasach urodzenie dziecka nawet w 6 miesiącu nie oznacza dla niego śmierci bo medycyna jest w stanie mu pomóc się rozwinąć i przeżyć.
To, że 6-8 miesięczne dziecko znajduje się jeszcze w łonie matki nie oznacza go już moim zdaniem jako płód, bo to już jest dziecko, które w każdej chwili może przyjść na świat i być człowiekiem.



Rozumiem, ale jak dokladnie wyznaczysz granice ? Będzie to ktoerys dzień ciąży, wyksztalcenie się któregoś z organów, czy co innego ?
Zgłoś
Avatar
booore 2012-12-06, 12:46
@tored
Ano właśnie.
Więc całą "dyskusję" tutaj razem z użytymi argumentami można wsadzić w buty.
Jest bez znaczenia.
Zgłoś
Avatar
j................x 2012-12-06, 13:36 1
tored napisał/a:



Rozumiem, ale jak dokladnie wyznaczysz granice ? Będzie to ktoerys dzień ciąży, wyksztalcenie się któregoś z organów, czy co innego ?


dziecko przestaje być płodem w monecie urodzenia, przeżycie porodu jest swoistym dowodem na zdolność do życia poza macicą czyli nie bycia płodem, dlatego mówimy o aborcji nie morderstwie, wcześniejszy etap jest związany tworzeniem się układu nerwowego tak mi się wydaje specjalistą nie jestem
Zgłoś
Avatar
Orange28 2012-12-06, 14:01 1
Cytat:

dziecko przestaje być płodem w monecie urodzenia, przeżycie porodu jest swoistym dowodem na zdolność do życia poza macicą czyli nie bycia płodem,



To w takim razie jak wytłumaczysz fakt, że czasem porody są wywoływane specjalnie, gdy np. istnieje zagrożenie życia matki itp. mimo, iż dziecko samo nie pcha się jeszcze na świat. Wtedy rodzi się płód ? Tak rozumiem Twoje rozumowanie, bo skoro w 8 mcu ciąży dziecko samo nie chce wyjść, bo Twoim zdaniem nie jest jeszcze zdolne do życia to znaczy, że jest płodem i wywołanie porodu wiąże się z urodzeniem płodu, a nie dziecka?

Cytat:

Rozumiem, ale jak dokladnie wyznaczysz granice ? Będzie to ktoerys dzień ciąży, wyksztalcenie się któregoś z organów, czy co innego ?



Z tego co wiem to granica do aborcji w Polsce jest na około 4 mcu ciąży. Ale nie dam sobie ręki uciąć.
I moim zdaniem do 4-go miesiąca, max 5, można by przeprowadzać aborcje bo taki płód niewykształcony nie będzie miał prawa przeżyć (poza może specyficznymi wyjątkami, które zaraz wygooglujecie ) poza łonem. 6 miesięczne dzieci rodzą się na świecie i dzisiaj mają się świetnie, więc dla mnie 6 miesiąc ciąży oznacza już noszenie w sobie dziecka, a nie płodu.

Zresztą... Większość z was jeszcze pewnie nie ma dzieci. Jak wasza wybranka będzie w ciąży to sami na własnej skórze odczujecie różnicę dziecko/płód, bo założę się, że jak by jakiś typ powiedział coś w stylu " ee tam przecież ta Twoja dziewczyna nosi Twój płód a nie dziecko..." to byście chcieli palnąć mu w pysk, bo przecież jak to on obraża Twoje dziecko, a tym bardziej jak to już będzie 7-8 miesiąc i będziesz znał płeć, i być może już imię dla dziecka, a kolo wyskakuje z jakimiś płodami :O
Zgłoś
Avatar
sebeks 2012-12-06, 14:29
ale pierdolicie, tak samo te stare mochery
a za komuny sie skrobały aż iskrzyło
Zgłoś
Avatar
tored 2012-12-06, 16:18 1
sebeks napisał/a:

ale pierdolicie, tak samo te stare mochery
a za komuny sie skrobały aż iskrzyło



Ale nie mamy komuny, więc przestań pierdolić

@Orange28
Ja do etapu swoich dzieci mam jeszcze czas (mam taką nadzieję i myślę, że nic mi sie nie odwidzi, ani nie przytrafi) i sam nie wyobrażam sobie aborcji i jestem jej przeciwny jeżeli nie występuje jakaś szczególna sytuacja. Problem jest taki, że różne płody/dzieci (niech każdy sobie wybierze) rozwijają się w bardzo różnym tempie (oczywiście w pewnych granicach), a przez to nie da się określić jednej złotej granicy. Dla mnie "około 4 miesiąca" nie jest odpowiedzią - jeżeli granica ma realnie działać i zostać zaakceptowana powszechnie (o ile to jest w ogóle możliwe) to musi być ustalona konkretnie do danego okresu życia płodu (wykształcenie się organu, czy coś takiego).
Zgłoś
Avatar
maciekawski 2012-12-06, 17:39
Coś sadistic zrobił się mało sadystyczny i zaczął wspierać płody i murzynów. Co tu się dzieje? Rozchmurzcie się

Co jest śmieszniejsze od martwego płodu?
Martwy płód w stroju clowna.
Zgłoś
Avatar
sebeks 2012-12-06, 18:24
tored napisał/a:



Ale nie mamy komuny, więc przestań pierdolić



i sam zacząłeś pierdolić w dalszej części postu
no to bardzo mi przykro, ale powinieneś usunąć z listy swoich autorytetów wszystkich co się chociaż otarli o tamte czasy bo nie mają dziś racji bytu a przecież wtedy się kształtowała ich psychika i systemy wartości prawda?
ciekawe ile miał byś wujków i cioć gdyby nie skrobanko
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-12-06, 19:24 1
jabolmax napisał/a:

nie po prostu usuwam sobie włosy obcinam paznokcie tą są zabiegi higieniczne.


Nie zmienia to faktu że uszkadzasz w ten sposób cześć swojego ciała. Nieistotnie ale nadal.

jabolmax napisał/a:

Tak jest czyli człowieka upośledzonego genetycznie np. z zanikiem jąder lub niedorozwojem macicy można zabić na legalu bo widzę że twoja definicja człowieka opiera się jedynie na zdolności do rozmnażania i DNA tak? kto jest zdrowym człowiekiem według ciebie skoro nie da się określić normy na podstawie DNA co opisałem ci we fragmencie metrologii.


Ale to ty chcesz zabijać ludzi nie ja. Ja jestem za zakazem aborcji i tyle. Nie wnikam co tam w środku siedzi bo ma prawo się urodzić tak czy owak.
I daruj sobie jakieś teksty o metrologii, to że ktoś nazwał dziedzinę metod pomiarów własną nazwą nie robi z niej niczego wyjątkowego.

jabolmax napisał/a:

tworzysz pewną konstrukcje ideologiczną tylko że jak to ideologia często nie trzyma się kupy i ma dziury nie potrafisz ustalić jasnych definicji co oznacza że nie był byś wstanie tworzyć sensownego prawa gdybyś miał nie daj boże władzę, w dodatku obrażasz wszystkich którzy się z tobą nie zgadzają, gorzej nawet obrażasz każdego kto twierdzi że można myśleć inaczej niż ty, i masz odwagę mi przypisywać miłość do nazizmu, pomyśl nad sobą


Sprawa jest kurwa prosta: Aborcja to zwykłe morderstwo i tyle.
A jak ci Hitler nie pasuje mogę cię nazwać doktorem Mengele. lepiej?

jabolmax napisał/a:

jest idiotyzmem bo? ty tak twierdzisz to trochę mało, mi chodziło o to że tamto zdanie nie miało ładu i składu


Tak twierdzę bo taka jest naukowa definicja człowieka.

jabolmax napisał/a:

nie jesteś naukowcem masz 19 lat, tak przynajmniej jest na profilu, nie masz jeszcze chłopie matury, a bycie naukowcem to zajmowanie się poszerzaniem obszaru wiedzy dostępnej ludzkości to nie kwestia poglądu a metodologii myślenia, postępowania


Źle zdanie sformowałem. Miałem na myśli że jak tak twierdzę i wszyscy naukowcy na tej planecie. Nie mam matury jeszcze...? 19lat w profilu...? Ty kurwa wiesz co piszesz?
A bycie naukowcem nie zabrania posiadania poglądów, idei etc. W innym wypadku wszyscy bylibyśmy jak naukowcy hitlerowscy...

jabolmax napisał/a:

hitler zakazał aborcji po dojściu do władzy założył też coś co można nazwać fabrykami dzieci, takie domy dziecka, stosował eugenikę ale polegała ona na sterylizacji i zabijaniu ludzi nie odpowiednich jego zdaniem


Czyli właśnie zaprzeczyłeś sam sobie. Bo albo zakazał aborcji albo eugenika nadal kwitła...

jabolmax napisał/a:

ty podobnie myślisz tyle że ty wolisz zabijać


Nie wciskaj mi w usta swoje chore wywody skurwysynie... To ty tutaj marzysz o mordowaniu dzieci bo czegoś im tam brakuje.

jabolmax napisał/a:

ale o dzieci nie narodzone bardzo dbał jako o przyszłych żołnierzy do budowy rzeszy


Zwłaszcza dbał o tych obywateli żydowskich, cygańskich etc...

jabolmax napisał/a:

eugenikę stosowano jeszcze długo po upadku rzeszy mniej więcej koło lat 70 zaprzestano jej w USA i w Skandynawii polegała ona na sterylizacji przestępców[...]


Sterylizacja morderców to nie eugenika.

jabolmax napisał/a:

i tak uważam, że eugenika ma wiele wad, główny powód to brak obiektywnego wzorca idealnego do którego byśmy dążyli oraz fakt że to wychowanie nie DNA definiuje nas jako ludzi, jest w gruncie rzeczy nie najgorszym pomysłem


Nie wiem jak ty ale moralniej jest uważać że eugenika to po prostu dzieło suczysynów których należy powywieszać...

jabolmax napisał/a:

co nie zmienia faktu który opisałem że z tej tkanki powstaje dopiero układ nerwowy jak zauważyłeś niżej układ nerwowy to nie mózg



jabolmax napisał/a:

wiesz że zdobywanie wiedzy przypomina proces zapłodnienia


Chyba wiedzy WFu... Bo nigdzie indziej pierwszy na mecie nie oznacza najlepszy...

jabolmax napisał/a:

domyśliłem się że piszesz z telefonu nie mogłem sobie odmówić tego przytyku kiedy zaproponowałeś mi powrót do szkoły.


Nadal proponuje... Zapchałeś sobie głowę jakąś metrologią i teraz chcesz mordować dzieci bo albo uznajesz je nie za dziecko ludzkie bo ma trochę inne DNA albo uznajesz je nie za ludzkie bo nie ma tak wykształconego mózgu jak dorosły osobnik...

jabolmax napisał/a:

biologia to nie moja specjalizacja ale metodologia moich badań i badań biologów jest taka sama


Ciekawa sprawa. Czyli co? bez wiedzy biologicznej możesz orzekac to samo co biolog bo znasz metody ich badania?

jabolmax napisał/a:

i kiedy w biologii jest mowa o zygotach blastocystach zarodkach i płodach a nie o dzieciach czy ludziach jest tam mowa to z konkretnego powodu a jest nim fakt że z punktu widzenia biologii to nie człowiek jedynie etap prowadzący do uformowania się takiego takim samym etapem jest uwolnienie jajeczka do jajowodu


Nie za bardzo się interesujesz biologią w takim razie...
Z punktu naukowego widzenia to są po prostu nazwy etapów rozwoju człowieka w łonie matki. Zostały stworzone by jakoś czasowo umieszczać różne etapy rozwoju, określać jakie choroby/defekty mogą w rożnych etapach się pojawić by wspomóc szybką diagnozę a potem pomoc.
Nikt tego kuźwa nie wymyślił by powiedzieć że to jeszcze nie człowiek...

jabolmax napisał/a:

nie to pokazuje jedynie że chciałem cię obrazić zalecając przeczytanie jednego zdania które się tam znajduje, inaczej dałbym ci linka do jakiegoś podręcznika z zakresu embriologii


Ale nie dasz. Bo każdym znajdziesz jasne zwroty że ta jedna komórka na początku życia to tez człowiek...

jabolmax napisał/a:

ja nie robię problemu pokazuję ci do czego prowadzi twoje rozumowanie opierające się na postrzeganiu człowieka jako kod genetyczny


Nie. Pokazujesz tylko swoją niewiedzę nt. biologii i próbę jej zrozumienia pojęciami bardziej filozoficznymi/humanistyczni a nie naukowymi.

jabolmax napisał/a:

słyszałeś o czymś takim jak ludzie hybrydy?


Takie pojęcie z gatunku sci-fi nie mające wiele wspólnego z

jabolmax napisał/a:

słaba bo nie spójna i pozbawiona logiki.
Jak trochę wyżej. Problem jest z twoją logiką ustawioną na pojęcia humanistyczna a nie naukowe.



jabolmax napisał/a:

słaba bo nazywasz dziećmi coś co dzieckiem dopiero będzie słaba bo dajesz więcej praw temu czemuś niż osobie która to nosi w swojej macicy,



jabolmax napisał/a:

powiedz mi czemu w po mimo istnienia okien życia w Polsce jest dokonywanych nawet 100 tys aborcji rocznie.


Powiem ci tyle że to bzdura. Skąd masz takowe dane? Bo jeśli są one oficjalne to znaczy ze każdej tej osobie można postawić zarzut. Czyli z twoich słów wynika że ok. 100tys polek rocznie trafia do paki za ten czyn.
Nie liczę tu bardzo rzadkich przypadków które te gówniane prawo w Polsce "rozgrzesza" z tego mordu.

jabolmax napisał/a:

czy naprawdę uważasz, że od aborcji zarodków lepsze jest topienie dzieci w beczkach czy upuszczanie na próg czy jedyną twoją odpowiedzią jest powiększanie rozmiarów tej tragedii do mordowania kolejnej osoby tym razem w majestacie prawa.


Nie widzę różnicy między aborcją a zabiciem już urodzonego dziecka. Morderstwo to morderstwo.

mjr napisał/a:

A w szczególności podłych morderców życia nienarodzonego!

W Polsce od dawna nie wolno zabijać morderców...


Powinno się* zabijać morderców każdego życia. Lepiej?

mjr napisał/a:

Jak zaczniesz wołać "żydy do gazu i na mydło", to będziesz hitlerowcem. Powtarzasz nielogiczne pierdoły głoszone przez facetów w czarnych sukienkach, to jesteś katolem.


Muzułmanie w takim razie oraz Żydzi których religia także zawiera zasadę "Nie morduj" dotyczy to też Katole?

jabolmax napisał/a:

dziecko przestaje być płodem w monecie urodzenia, przeżycie porodu jest swoistym dowodem na zdolność do życia poza macicą czyli nie bycia płodem, dlatego mówimy o aborcji nie morderstwie, wcześniejszy etap jest związany tworzeniem się układu nerwowego tak mi się wydaje specjalistą nie jestem


Ale wiesz że żadna zmiana nie nastąpiła w momencie porodu...?
No i wiesz że matka dostarcza dziecku tylko związki odżywcze? Każda komórka dziecka od dnia zero do ostatniego dnia w łonie jest zdolna do samodzielnych procesów typu oddychanie, replikacja, podział komórkowy...?
Zgłoś
Avatar
mjr 2012-12-06, 21:44 2
maciekawski napisał/a:

Co jest śmieszniejsze od martwego płodu?
Martwy płód w stroju clowna.


Murzyński martwy płód w stroju clowna!

Arashel napisał/a:

Morderstwo to morderstwo.


Płód to płód. I chuj.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-12-06, 21:45
mjr napisał/a:

Płód to płód. I chuj.


To mnie miało przekonać...?
Zgłoś
Avatar
j................x 2012-12-06, 21:52 1
Arashel napisał/a:


Nie zmienia to faktu że uszkadzasz w ten sposób cześć swojego ciała. Nieistotnie ale nadal.


nie uszkadzam ale poprawiam by lepiej spełniało swoje funkcje
modyfikacja nie oznacza uszkodzenia
Arashel napisał/a:


Ale to ty chcesz zabijać ludzi nie ja. Ja jestem za zakazem aborcji i tyle. Nie wnikam co tam w środku siedzi bo ma prawo się urodzić tak czy owak.
I daruj sobie jakieś teksty o metrologii, to że ktoś nazwał dziedzinę metod pomiarów własną nazwą nie robi z niej niczego wyjątkowego.

jak nie ty co chwilę chcesz kogoś mordować i wieszać, ja chcę by nie przekładano praw zarodków nad prawa ludzi

Arashel napisał/a:


Sprawa jest kurwa prosta: Aborcja to zwykłe morderstwo i tyle.
A jak ci Hitler nie pasuje mogę cię nazwać doktorem Mengele. lepiej?

nie sprawa nie jest prosta tylko tobie się tak wydaje w twoim systemie 01 wartości w tym fragmencie poruszaliśmy biologiczne podstawy do orzekania czy ktoś jest człowiekiem czy aborcja osób upośledzonych genetycznie jest dopuszczalna nie ty nie potrafiąc mi powiedzieć czy takie są zacząłeś mnie wyzywać od nazistów
Arashel napisał/a:


Tak twierdzę bo taka jest naukowa definicja człowieka.

to znaczy jaka proszę przytocz mi ją

Arashel napisał/a:


Źle zdanie sformowałem. Miałem na myśli że jak tak twierdzę i wszyscy naukowcy na tej planecie. Nie mam matury jeszcze...? 19lat w profilu...? Ty kurwa wiesz co piszesz?
A bycie naukowcem nie zabrania posiadania poglądów, idei etc. W innym wypadku wszyscy bylibyśmy jak naukowcy hitlerowscy...


czyli jednak dopuszczasz fakt że duża jeśli nie większość ludzi nauki nie uznają zarodka za człowieka tyko że nazywasz ich nazistami tak
Arashel napisał/a:


Czyli właśnie zaprzeczyłeś sam sobie. Bo albo zakazał aborcji albo eugenika nadal kwitła...

jak zaprzeczam eugenika i aborcja to dwie różne kwestie

Arashel napisał/a:


Nie wciskaj mi w usta swoje chore wywody skurwysynie... To ty tutaj marzysz o mordowaniu dzieci bo czegoś im tam brakuje.

ja ci niczego nie wciskam po prostu konsekwentnie pokazuje ci do czego prowadzi droga twoje toku myślowego

Arashel napisał/a:


Zwłaszcza dbał o tych obywateli żydowskich, cygańskich etc...

nie dbał o nich bo wierzył w eugenikę a takowych uważał za rak na tkance społeczeństwa dlatego ich sterylizował i mordował

Arashel napisał/a:


Sterylizacja morderców to nie eugenika.

sterylizowano ich w jednym celu by nie płodzili innych morderców ergo eugenika

Arashel napisał/a:


Nie wiem jak ty ale moralniej jest uważać że eugenika to po prostu dzieło suczysynów których należy powywieszać...


nie eugenika wynikła z pragnienia poprawy bytu społeczeństwa i świadomości że naturalne procesy doboru naturalnego nie działają

Arashel napisał/a:


Chyba wiedzy WFu... Bo nigdzie indziej pierwszy na mecie nie oznacza najlepszy...

mało wiesz o życiu

Arashel napisał/a:


Nadal proponuje... Zapchałeś sobie głowę jakąś metrologią i teraz chcesz mordować dzieci bo albo uznajesz je nie za dziecko ludzkie bo ma trochę inne DNA albo uznajesz je nie za ludzkie bo nie ma tak wykształconego mózgu jak dorosły osobnik...

ono w ogóle nie ma mózgu to raz, dwa nie zrozumiałeś w ogóle o czym mówię nie da się na podstawie dna na dobrą sprawę człowieczeństwa, bardziej o człowieczeństwie zarodka świadczy fakt bycia w macicy kobiety niż on sam

Arashel napisał/a:


Ciekawa sprawa. Czyli co? bez wiedzy biologicznej możesz orzekac to samo co biolog bo znasz metody ich badania?

zasadniczo tak podam ci przykład w chwili w której pewien francuz opublikował badania na temat GMO wiedziałem że te badania są z dupy bo miał za małe grupy kontrolne potem doczytałem o innych błędach metodologicznych

Arashel napisał/a:


Nie za bardzo się interesujesz biologią w takim razie...
Z punktu naukowego widzenia to są po prostu nazwy etapów rozwoju człowieka w łonie matki. Zostały stworzone by jakoś czasowo umieszczać różne etapy rozwoju, określać jakie choroby/defekty mogą w rożnych etapach się pojawić by wspomóc szybką diagnozę a potem pomoc.
Nikt tego kuźwa nie wymyślił by powiedzieć że to jeszcze nie człowiek...

i pewnie dlatego setki biologów nie ma żadnych problemów z badaniami za embrionach dopiero religijni etycy się o to przyjebali i powymyślali zakazy

Arashel napisał/a:


Ale nie dasz. Bo każdym znajdziesz jasne zwroty że ta jedna komórka na początku życia to tez człowiek...

są to podręczniki akademickie czy do szkoły i jeszcze czy powstały w Polsce gdzie panuje reżim kościoła katolickiego czy np. podręcznik z Anglii? i czy nie pisze tam raczej że to życie a nie człowiek bo to dwa różne pojęcia zapewne dla ciebie tożsame nie da się odmówić komórce w której zachodzą procesy życiowe że żyje ale tam gdzie nie zachodzą procesy myślowe nie ma człowieka

Arashel napisał/a:


Nie. Pokazujesz tylko swoją niewiedzę nt. biologii i próbę jej zrozumienia pojęciami bardziej filozoficznymi/humanistyczni a nie naukowymi.

nauki humanistyczne to też nauka i wbrew pozorom całkiem ścisła z rozbudowaną metodologią badawczą

Arashel napisał/a:


Takie pojęcie z gatunku sci-fi nie mające wiele wspólnego z

nie to pojęcie z gatunku biologii mówi o osobniku który powstał w wyniku połączenia dwóch zygot posada dwa różne DNA w swoim ciele

Arashel napisał/a:


Powiem ci tyle że to bzdura. Skąd masz takowe dane? Bo jeśli są one oficjalne to znaczy ze każdej tej osobie można postawić zarzut. Czyli z twoich słów wynika że ok. 100tys polek rocznie trafia do paki za ten czyn.
Nie liczę tu bardzo rzadkich przypadków które te gówniane prawo w Polsce "rozgrzesza" z tego mordu.

do tego fragmentu odniosłem się przy oknach życia nie chce mi się powtarzać

Arashel napisał/a:


Nie widzę różnicy między aborcją a zabiciem już urodzonego dziecka. Morderstwo to morderstwo.

to że ty tego nie widzisz nie znaczy ze takowego nie ma

Arashel napisał/a:


Powinno się* zabijać morderców każdego życia. Lepiej?

a tych którzy mordują tych morderców też i tak w nieskończoność?

Arashel napisał/a:


Ale wiesz że żadna zmiana nie nastąpiła w momencie porodu...?
No i wiesz że matka dostarcza dziecku tylko związki odżywcze? Każda komórka dziecka od dnia zero do ostatniego dnia w łonie jest zdolna do samodzielnych procesów typu oddychanie, replikacja, podział komórkowy...?

no na pewno żadna zmiana dziecko wcale nie zaczęło oddychać a odżywiać się za pomocą przewodu pokarmowego nie łożyska. takie kurwa tylko to powiedz czemu to dziecko musi siedzieć tyle w macicy psując figurę kobiecie przecież można my było trzymać to w probówce i dolewać składników odżywczych a potem upuścić je wolno niech żyje sobie
Zgłoś
Avatar
maciekawski 2012-12-06, 22:06
Arashel napisał/a:

Ale wiesz że żadna zmiana nie nastąpiła w momencie porodu...?
No i wiesz że matka dostarcza dziecku tylko związki odżywcze? Każda komórka dziecka od dnia zero do ostatniego dnia w łonie jest zdolna do samodzielnych procesów typu oddychanie, replikacja, podział komórkowy...?


Co ty pieprzysz? Jak płód może oddychać od dnia i godziny zero, jak nie ma nic wykształconego? Żadnych płuc, układu nerwowego, serca etc. I czym ma oddychać w tym łonie? Płynem owodniowym?! Substancje odżywcze pobiera od matki, bez tego nie byłoby zdolne do przeżycia oraz do wymienionego przez Ciebie podziału komórkowego, a dodatkowo zwraca później do organizmu matki te substancje, których nie może przetworzyć, bo nie ma działających narządów. Każda komórka do życia potrzebuje energii, a takiej płód nie jest w stanie samoistnie wytworzyć. Ogarnij się, poczytaj trochę zeszyty z liceum i napisz komentarz jeszcze raz.
Zgłoś
Avatar
mjr 2012-12-06, 23:02
Arashel napisał/a:

To mnie miało przekonać...?


Tak.

Nikt nie czyta tych jebanych tasiemców...
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-12-06, 23:11 1
jabolmax napisał/a:

nie uszkadzam ale poprawiam by lepiej spełniało swoje funkcje
modyfikacja nie oznacza uszkodzenia


To że coś ci ładnie wygląda nie oznacza że lepiej spełnia swoje funkcje. Zwłaszcza jeśli mowa o włosach...

jabolmax napisał/a:

jak nie ty co chwilę chcesz kogoś mordować i wieszać, ja chcę by nie przekładano praw zarodków nad prawa ludzi


Skoro tak kurwa łżesz. To proszę wskaż mi tu miejsce gdzie mówię o mordowaniu.
Tylko nie ośmieszaj się cytowaniem moich postów o zabijaniu w ramach kary śmierci...

jabolmax napisał/a:

nie sprawa nie jest prosta tylko tobie się tak wydaje w twoim systemie 01 wartości w tym fragmencie poruszaliśmy biologiczne podstawy do orzekania czy ktoś jest człowiekiem czy aborcja osób upośledzonych genetycznie jest dopuszczalna nie ty nie potrafiąc mi powiedzieć czy takie są zacząłeś mnie wyzywać od nazistów


Jak na razie to w żaden sposób naukowy nie podważyłeś moich racji co do zakazu aborcji... Więc z czym ty do mnie...?

jabolmax napisał/a:

to znaczy jaka proszę przytocz mi ją


Organizm posiadający 23pary chromosomów o odpowiedniej kolejności umiejscowienia na niej odpowiednich genów.
To tak skrótowo. Fenotyp sobie podaruje bo powinieneś trochę o nim wiedzieć.

jabolmax napisał/a:

czyli jednak dopuszczasz fakt że duża jeśli nie większość ludzi nauki nie uznają zarodka za człowieka tyko że nazywasz ich nazistami tak


Poglądy i idee to nie to samo co wiedza naukowa.
Mówiłem o poglądzie w sensie zakazu aborcji a nie poglądzie czy "płód" to dziecko czy nie. Tutaj pełna zgoda jest że dziecko zaczyna żyć od momentu zapłodnienia.

jabolmax napisał/a:

jak zaprzeczam eugenika i aborcja to dwie różne kwestie


To to samo.

jabolmax napisał/a:

ja ci niczego nie wciskam po prostu konsekwentnie pokazuje ci do czego prowadzi droga twoje toku myślowego


Jak na razie to zarzuciłeś mi chęć mordowania ludzi samemu chcąc to robić. Więc nie pierdol że coś tu pokazujesz...

jabolmax napisał/a:

nie dbał o nich bo wierzył w eugenikę a takowych uważał za rak na tkance społeczeństwa dlatego ich sterylizował i mordował


No i wreszcie uznałeś że to ty z nim dzielisz poglądy aborcyjne i eugeniczne. A nie ja przeciwnik tych świństw.

jabolmax napisał/a:

sterylizowano ich w jednym celu by nie płodzili innych morderców ergo eugenika


Cechy psychiczne nie dziedziczą się. Chyba że defekty strukturalne mózgu, ale wtedy to nie za bardzo cecha nabyta.

jabolmax napisał/a:

nie eugenika wynikła z pragnienia poprawy bytu społeczeństwa i świadomości że naturalne procesy doboru naturalnego nie działają


Dzieckiem jesteś...? To dzieło paru bogatych inteligencików którym zamarzyło się byciem bogami i decydowaniu o tym kto ma żyć a kto nie.
Jak z socjalizmem. W niego wierzą już tylko ci którzy coś mają a nie ci którzy chcą coś osiągnąć...

jabolmax napisał/a:

mało wiesz o życiu


Mówi to ktoś kto wierzy w jakiś raport do którego źródeł liczbowych nie jest pewny i nie próbuje ich sprawdzić...?

jabolmax napisał/a:

ono w ogóle nie ma mózgu to raz, dwa nie zrozumiałeś w ogóle o czym mówię nie da się na podstawie dna na dobrą sprawę człowieczeństwa, bardziej o człowieczeństwie zarodka świadczy fakt bycia w macicy kobiety niż on sam


Wyślij się panie doktorancie, stwórz sztuczne łono i zobaczysz że dziecko jest w stanie się w nim rozwinąć równie dobrze. Jak go wtedy nazwiesz skoro nie pochodzi z łona matki?

jabolmax napisał/a:

zasadniczo tak podam ci przykład w chwili w której pewien francuz opublikował badania na temat GMO wiedziałem że te badania są z dupy bo miał za małe grupy kontrolne potem doczytałem o innych błędach metodologicznych


I się tutaj sromotnie jebłeś...
Bo problemem ich jest ignorowanie sprawdzania mechanizmów metabolizmu komórek...

jabolmax napisał/a:

i pewnie dlatego setki biologów nie ma żadnych problemów z badaniami za embrionach dopiero religijni etycy się o to przyjebali i powymyślali zakazy


A co ma mój cytat do tej twojej riposty...?

jabolmax napisał/a:

są to podręczniki akademickie czy do szkoły i jeszcze czy powstały w Polsce gdzie panuje reżim kościoła katolickiego czy np. podręcznik z Anglii?


Żyjemy w świeckim kraju zdominowanym przez laicką lewacką post-PRLowską elitę. Tutaj kościół nie ma mocy innej jak mądre słowa wygłaszane podczas kazań.

jabolmax napisał/a:

i czy nie pisze tam raczej że to życie a nie człowiek bo to dwa różne pojęcia zapewne dla ciebie tożsame nie da się odmówić komórce w której zachodzą procesy życiowe że żyje ale tam gdzie nie zachodzą procesy myślowe nie ma człowieka


Procesy myślowe człowieka zachodzą dzięki komórką. Więc tak nie chojrakuj z wyższością ludzi...

jabolmax napisał/a:

nauki humanistyczne to też nauka i wbrew pozorom całkiem ścisła z rozbudowaną metodologią badawczą


Badać to sobie co najwyżej możecie skład bigosu opisywanego w Panu Tadeuszu swoim humanistycznymi metodami, a nie to co jest człowiekiem a co nie...

jabolmax napisał/a:

nie to pojęcie z gatunku biologii mówi o osobniku który powstał w wyniku połączenia dwóch zygot posada dwa różne DNA w swoim ciele


Nie. Hybryda ludzko-zwierzęca to niemożliwe połączenie gamety człeka i innego gatunku. Co ma stworzyć działający organizm.
Niestety ludzie mają najbliżej do paru gatunków małp ale i tak ulokowania genów różnią się za bardzo by mogło coś z tego wyjść.
A z tego co wiem to zygota się nie łączy z drugą.

jabolmax napisał/a:

to że ty tego nie widzisz nie znaczy ze takowego nie ma


A co powiesz o reszcie biologów na tym globie? Też się mylą?

jabolmax napisał/a:

a tych którzy mordują tych morderców też i tak w nieskończoność?


Zabicie mordercy to normalna rzecz. Człowiek umyślnie i z premedytacją zabił kogoś to należy mu się to samo.

jabolmax napisał/a:

no na pewno żadna zmiana dziecko wcale nie zaczęło oddychać a odżywiać się za pomocą przewodu pokarmowego nie łożyska.


Brawo wiedzy... Brawo... Skoro każda komórka, poza erytrocytami chyba, posiada w sobie mitochondria to jakim cudem możesz mówić że procesy oddychania nie zachodzą?
Odżywanie tak samo. Matka tylko dostarcza składniki. Dziecko samo się buduje i odżywia.

jabolmax napisał/a:

takie kurwa tylko to powiedz czemu to dziecko musi siedzieć tyle w macicy psując figurę kobiecie przecież można my było trzymać to w probówce i dolewać składników odżywczych a potem upuścić je wolno niech żyje sobie


Bo kurwa debilu gdy powstał "model" rozmnażania płciowego to nie było probówek...? Rozwój w ciele matki został wytworzony na drodze ewolucji jako najbezpieczniejsze dla potomków rozwianie. Ewolucja i natura faworyzuje potomków a nie rodziców, resztą oni sam tez tak robią.

maciekawski napisał/a:


Co ty pieprzysz? Jak płód może oddychać od dnia i godziny zero, jak nie ma nic wykształconego? Żadnych płuc, układu nerwowego, serca etc. I czym ma oddychać w tym łonie? [...] Ogarnij się, poczytaj trochę zeszyty z liceum i napisz komentarz jeszcze raz.


Jak na razie to ty powinieneś wrócić do zeszytów z liceum i dowiedzieć się czym jest proces oddychania. Dokładnie rzecz mówiąc oddychanie wewnątrz komórkowe.

mjr napisał/a:

Nikt nie czyta tych jebanych tasiemców...


Niestety wymagam trochę więcej wiadomości by w coś uwierzyć. Więc jeśli masz wiedzę na temat który głosisz to się nią podziel bym mógł to zweryfikować.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie