18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
Madka roku
Dżepetto • 2024-08-10, 19:41
Madka i bachor na rowerku to złe połączenie. Przekonał się o tym 56 letni kierowca Audi, który 5 sierpnia w Piasecznie potrącił 5 latka który przejeżdżał przez przejście. Swojego kaszojada nie potrafiła upilnować matka widoczna na filmiku z innym bombelkiem. Kierowcy Audi zatrzymane zostało prawo jazdy.

Zgłoś
Avatar
AlbertoNihilo 2024-08-11, 2:21 4
triball napisał/a:

Dzieciak wjechał na pasy w 9 sekundzie filmiku, a został skasowany w 11 sekundzie; całość akcji trwała 2 sekundy. Zakładając, że standardowy czas reakcji (wciśnięcia hamulca) wynosi ok. 1 sekundy, a czas zatrzymania z dozwolonej prędkości 50km/godz. jest dłuższy niż 1 sekunda, kierowca nie miał szans na uniknięcie wypadku. Dlatego przed sądem się wybroni. Zatrzymanie mu prawa jazdy to zwykłe kurestwo, za które zapłacą podatnicy.



Ekspert się kurwa odezwał. Przez te 2 sekundy nie było żadnego hamowania. Wina kierowcy. Zbliżał się do przejścia dla pieszych i nie zachował ostrożności.
Zgłoś
Avatar
niejemmiesa 2024-08-11, 3:43 5
Wina kierowcy. Masz pasy przed sobą musisz zachować szczególną ostrożność. Dodatkowo jak znajdują się ludzie w pobliżu powinieneś się zatrzymać i rozejrzec szczególnie jak są krzaki. Matka medalu za opiekę nie otrzyma bo również zjebała. Ps dzieciak ma niegroźne obrażenia tak na tvn24 napisali
Zgłoś
Avatar
danielxc717 2024-08-11, 6:53 2
triball napisał/a:

A co, jakby kierujący zachował szczególniejszą uwagę to zmieniłyby się prawa fizyki a auto zatrzymałoby się w mniej niż 2 sekundy?



Szczególną? Ten skurwiel w Audi ślepy chyba jest żeby nie widzieć gówniarza na rowerze. Albo stary złom nie sprawny alboo pedał w rurkach gapił się w telefon albo wysłać go na, badania
Zgłoś
Avatar
KomornikSądowy 2024-08-11, 7:39 1
Mam nadzieję że dzieciak pójdzie siedzieć na długie lata za wtargnięcie na ulicę, a matka do odstrzelenia, razem z rodziną, żeby się nie mogli rozmnożyć
Zgłoś
Avatar
bojleros 2024-08-11, 7:52 1
baronturbina napisał/a:

Masz rację co do wjechania na pasy przez osobę na rowerze ale dziecko z filmu traktowane jest jak pieszy. Mały był na końcu przejścia co oznacza że gość mógł go zauważyć. Z jakichś powodów nie zauważył i nie zahamował. Co innego by było gdyby dzieciak mu bezpośrednio przed maskę wjechał. Tu są dwie sprawy. Matka, która nieupilnowana dziecka i naraziła go na uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, oraz kierowca, który potrącił dziecko na pasach. Ogólnie ciężki temat.



Pewnie kierownik nie widział gówniaka przez ten żywopłot i będzie właśnie mówił o wtargnięciu na pasy.
Zgłoś
Avatar
gaja1 2024-08-11, 7:53 3
baronturbina napisał/a:

Masz rację co do wjechania na pasy przez osobę na rowerze ale dziecko z filmu traktowane jest jak pieszy. Mały był na końcu przejścia co oznacza że gość mógł go zauważyć. Z jakichś powodów nie zauważył i nie zahamował. Co innego by było gdyby dzieciak mu bezpośrednio przed maskę wjechał. Tu są dwie sprawy. Matka, która nieupilnowana dziecka i naraziła go na uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, oraz kierowca, który potrącił dziecko na pasach. Ogólnie ciężki temat.



W Polsce dziecko do 10. roku życia poruszające się na rowerze jest traktowane jako pieszy. W praktyce oznacza to, że takie dziecko może jeździć po chodniku, a nie po jezdni czy drogach rowerowych. Warto również zaznaczyć, że dziecku poniżej 10. roku życia na rowerze musi towarzyszyć osoba dorosła, która również może poruszać się po chodniku, jeśli opiekuje się dzieckiem. I tu jest problem, bo opiekuna w czasie wjazdu na przejście nie było obok dziecka. Proszę zauważyć, że od strony dzieciaka jest żywopłot aż do linii przejścia. Co zatem kierowca miał przewidzieć jeśli dzieciak do chwili wjazdu był zasłonięty. Wg mnie na chodnikach taki zarost powinien być wygolony.

[ Dodano 2024-08-11, 08:03 ]
KomornikSądowy napisał/a:

Mam nadzieję że dzieciak pójdzie siedzieć na długie lata za wtargnięcie na ulicę, a matka do odstrzelenia, razem z rodziną, żeby się nie mogli rozmnożyć



LUDZIE obudźcie się to system jest chory. Co z tego, że pieszy ma pierwszeństwo tu czy tam. Ja idę, więc PRAWO mnie chroni. Debilu jenen z drugim ja ja Ci rozwalę nogi, zakuty łeb albo coś innego autem co waży ponad tonę lub więcej to powiedz mi gdzie w chwili wypadku było te Twoje prawo. Ty pójdziesz na wózek albo do piachu ja mandat i dalej będę jeździł. Kto Ci odda to Twoje zdrowie lub Zycie. Rząd, PZU, czy inny czarnoksiężnik. Pamiętaj życie to nie matura nie ma poprawki jak je raz przesrasz nie ma odwrotu. Masz łeb to myśl, przewiduj. Masz dzieci to myśl i pilnuj. Masz głos to ryknij na dzieciaka, bo przylać rózgą dziś jest be i dzieciaki wtedy mają starych w d... .
Zgłoś
Avatar
n1ck.ee 2024-08-11, 8:13 2
Chuj z kaszojadem, rodzice nie pilnowali dzieciak tępy się nie rozejrzał więc sami sobie winni. Auto tylko do malowania czy blacharka?
Zgłoś
Avatar
Tal-Rash 2024-08-11, 8:20 1
@PsikutaBezS: jestem klawiszem. Takich sie nie rucha.
Zgłoś
Avatar
siabada 2024-08-11, 9:17
Dziecka, szkoda, matki szkoda, kierowcy szkoda, choć gdyby miał 30 lat i ciasne majtasy, biłbym brawo, ale niech się eksperci wypowiedzą
Zgłoś
Avatar
bansheex 2024-08-11, 9:33 1
Co za baba. Idę z tak małymi dziećmi na rowery to zasada jest taka, że w mieście rowerek jest prowadzony a dzieciaki idą przy nodze i czekają na zgodę by przejść przez ulicę. Przy okazji robię wykład: przed jezdnią zawsze się zatrzymujemy i patrzymy czy nic nie jedzie. A na rowerkach popierdzialać mogą w parku, a nie w mieście, przy ulicy. I najważniejsze to zakodować dziecku już od małego "nie wolno samemu wchodzić na ulicę". Rodzic musi dać zgodę na przejście, bez dyskusji.
Zgłoś
Avatar
Polak_mały 2024-08-11, 10:27
twister_sy napisał/a:

Wina w 100% dla debila kierowcy, oby go w pierdlu ostro codziennie ruchali. Dziecko nie wtargnęło mu pod koła, ludzie przy przejściu dla pieszych dawno powinien hamować by ich wpuścić.



Widocznie nie masz prawka, tylko pierdolisz głupoty z tv. Ludzie zatrzymali się 3 metry od przejścia a wg ciebie już dawno powinien hamować?? W końcu wpierdolisz się komuś pod koła.
Zgłoś
Avatar
mej2dej 2024-08-11, 11:38 2
To jest Skoda Octavia Combi
Zgłoś
Avatar
kawior2007 2024-08-11, 11:46
Nie wiem jak można dziecko nauczyć po prostu wjeżdżania na jezdnię, moi mnie wyprzedzają i czasem czekają ze 3 minuty aż przyjdę i im pozwolę wjechać, a mówimy o osiedlowych uliczkach
Zgłoś
Avatar
PsikutaBezS 2024-08-11, 11:47
Tal-Rash napisał/a:

@: jestem klawiszem. Takich sie nie rucha.



To w końcu jakich się rucha?
Zgłoś
Avatar
janiestad666 2024-08-11, 12:21
janczo89 napisał/a:

5 lat temu miałem to samo , tylko gówniak 8lat wieczorem mi wjechał na pasy rowerem, prosto pod koła, czoło miał rozcięte , pękniecie w kręgosłupie szyjnym i chodził miesiac w usztywniaczu,matka była zajęta telefonem.......gówniak bez odblasków, bez świateł przy rowerze zabrali mi prawo jazdy, ciągali po policjach , prokuratorach , sądach , 1 instancja prawo jazdy zabrane na 2 lata , 12 tysiecy kar, 20 tysiecy odszkodowania dla matki gówniakaaaaa, odwołałem sie i zostałem uniewinniony z wszystkich zarzutów , sedzia wzięła pod uwagę zapis z mojego wideorejestratora w apelacji , gdzie sędzie 1 sprawie nawet nie odniósł się do nagrania, ps matka gówniaka zdązyła od PZU zajebać odszkodwanie z mojej polisy OC , z tego co wiem PZU odzyskało cała kwotę od niej, a ja OC musiałem płacic zawyzone PS. 17 miesięcy nie mogłem jezdzić samochodem..................................



pracowałes jako kierowca? jak daleko miałeś do pracy? czy straciłeś pracę? za takie coś idz jeszcze ich dojebać niech oddają równowartość za bilety komunikacji miejskiej z 17 miesiecy, nawet jak jeździłeś z kimś do roboty

[ Dodano 2024-08-11, 12:27 ]
KomornikSądowy napisał/a:

Mam nadzieję że dzieciak pójdzie siedzieć na długie lata za wtargnięcie na ulicę, a matka do odstrzelenia, razem z rodziną, żeby się nie mogli rozmnożyć



a mniejszy dzieciak do bidula a jego rowerek skonfiskowac i wyslac na ukraine niech posłuży w walce z kacapami
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie