18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info



Cytat:

Francja od wtorku objęta jest kwarantanną, zgodnie z którą obywatele mogą wychodzić z domu tylko do pracy, na krótki spacer lub po niezbędne zakupy. Jak donosi serwis Euronews, najbardziej poszkodowani są w tej sytuacji bezdomni, którzy są karani przez policję za niestosowanie się do zasad izolacji.
Za nieuzasadnione wyjście z domu we Francji obecnie można być ukaranym grzywną w wysokości od 38 do 135 euro. Póki co przekonali się o tym głównie bezdomni z Paryża, Lyonu i Bajonny, którzy nie mają możliwości zastosować się do kwarantanny.
Maud Bigot z ośrodka pomocy społecznej Samu Social twierdzi, że w ciągu dwóch dni dostała kilkanaście telefonów od bezdomnych.
"Nie ma wystarczająco wielu noclegowni, a centra handlowe i inne miejsca, w których można się schronić, zostały zamknięte. Ludzie są przerażeni, bo policja wlepia im mandaty i grozi grzywnami, choć nie mają się gdzie podziać" - poskarżyła się serwisowi Euronews.
W ciągu najbliższych kilku dni we Francji mają zostać otwarte centra izolacji dla bezdomnych zakażonych COVID-19, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji.
"To nie pomoże jednak bezdomnym bez objawów zakażenia, którzy nadal nie będą mieli dokąd pójść" - dodała Bigot.
Władze Lyonu zapewniają, że po wewnętrznym dochodzeniu anulują wszystkie mandaty wypisane bezdomnym, bo są one "niezgodne z instrukcjami".



https://bezprawnik.pl/bezdomni-a-kwarantanna/
https://www.euronews.com/2020/03/20/coronavirus-france-s-homeless-fined-for-not-staying-indoors-during-covid-19-lockdown

2020-03-23, 19:02
widzę że burdel zamknięty

2020-03-23, 19:26
nie ma pracy nie ma domu to won z miasta i po problemie :D

2020-03-23, 19:28
Co to k***a za obyczaje żeby być bezdomnym wypie**alać z leniwym larwami, tylko chlać i srać po siebie na środku miasta a inżyniery z Afryki muszą do pracy jeździć

2020-03-23, 20:24
99% bezdomnych to alkoholicy, ćpuny, pojeby albo nieroby.
Są organizacje pomocowe, sposoby wyjścia z nałogu, oferty pracy ale oni nie chcą bo wolą żyć jak żyją.
To niech gniją, wcale im nie współczuję.

2020-03-23, 22:34
A czego sie boi bezdomny dostajac mandat? Co na konto mu siada?

2020-03-23, 23:49
wilkoala napisał/a:

99% bezdomnych to alkoholicy, ćpuny, pojeby albo nieroby.
Są organizacje pomocowe, sposoby wyjścia z nałogu, oferty pracy ale oni nie chcą bo wolą żyć jak żyją.
To niech gniją, wcale im nie współczuję.



Widzisz płytko ten problem jak zresztą większość ludzi, którzy się nad tym nie zastanawiali lub nawet nie mają ochoty. Nikt nie sięga po alkohol, narkotyki i inne gówna bez przyczyny, bo chce sobie życie sp***olić. To tak nie działa. Tak samo nie istnieje coś takiego jak lenistwo. Zawsze jest głębszy powód dlaczego ktoś czegoś nie robi.

2020-03-24, 07:54
bakus1233 napisał/a:

Widzisz płytko ten problem jak zresztą większość ludzi, którzy się nad tym nie zastanawiali lub nawet nie mają ochoty. Nikt nie sięga po alkohol, narkotyki i inne gówna bez przyczyny, bo chce sobie życie sp***olić. To tak nie działa. Tak samo nie istnieje coś takiego jak lenistwo. Zawsze jest głębszy powód dlaczego ktoś czegoś nie robi.



a co jesli ktos pije bo lubi sie najebac?

2020-03-24, 08:28
n3grom napisał/a:

A czego sie boi bezdomny dostajac mandat? Co na konto mu siada?



Komornik zajmie mu reklamówkę.

2020-03-24, 08:35
państwo w państwie

2020-03-24, 09:08
bakus1233 napisał/a:

Widzisz płytko ten problem jak zresztą większość ludzi, którzy się nad tym nie zastanawiali lub nawet nie mają ochoty. Nikt nie sięga po alkohol, narkotyki i inne gówna bez przyczyny, bo chce sobie życie sp***olić. To tak nie działa. Tak samo nie istnieje coś takiego jak lenistwo. Zawsze jest głębszy powód dlaczego ktoś czegoś nie robi.



To pomagaj im, weź sobie stado bezdomnych na posesję. Na życzenie sobie takie życie sprawili więc j***ć k***a ich. j***ne lumpy tylko smród po nich zostaję. Dla mnie bezdomny jest śmieciem jak księża pedofilę. To się k***a powinien zwalczać a nie k***a pomagać. Wy k***a dalej nie widzicie że nas jest za dużo? Głąby j***ne jest przeludnienie a wy się litujecie nad jakimiś śmieciami. O ja pie**ole , myślenie nie boli ....

2020-03-24, 09:10
bakus1233 napisał/a:

Widzisz płytko ten problem jak zresztą większość ludzi, którzy się nad tym nie zastanawiali lub nawet nie mają ochoty. Nikt nie sięga po alkohol, narkotyki i inne gówna bez przyczyny, bo chce sobie życie sp***olić. To tak nie działa. Tak samo nie istnieje coś takiego jak lenistwo. Zawsze jest głębszy powód dlaczego ktoś czegoś nie robi.



Jestem świadom tego że noga może się człowiekowi podwinąć, ale w dzisiejszych czasach jest multum możliwości poradzenia sobie z takim problemem. Człowiek nie zostaje sam i ma oparcie w społeczeństwie które stworzyło odpowiednie organizacje i system walki z tymi patologiami. Jedyną przeszkodą są ci ludzie którzy plują na wyciągnięta z pomocą dłoń.

2020-03-24, 10:08
IOI napisał/a:

a co jesli ktos pije bo lubi sie najebac?


To jest jedno z zachowań autodestrukcyjnych. Duży wpływ na takie zachowania ma też dzieciństwo. Skłonność do szybkiej jazdy samochodem to również przykład zachowania autodestrukcyjnego. Najlepsze jest to, że człowiek świadomie nie zdaje sobie sprawy, że to co robi wynika z tego, że podświadomie chce się zniszczyć.



Rogrog napisał/a:

To pomagaj im, weź sobie stado bezdomnych na posesję. Na życzenie sobie takie życie sprawili więc j***ć k***a ich. j***ne lumpy tylko smród po nich zostaję. Dla mnie bezdomny jest śmieciem jak księża pedofilę. To się k***a powinien zwalczać a nie k***a pomagać. Wy k***a dalej nie widzicie że nas jest za dużo? Głąby j***ne jest przeludnienie a wy się litujecie nad jakimiś śmieciami. O ja pie**ole , myślenie nie boli ....



Halucynujesz rzeczywistość :mrgreen: nigdzie nie napisałem żeby im pomagać czy się litować, błędnie interpretujesz.
Chodziło mi o przekazanie, że problem jest głębszy niż się ludziom, którzy nie mają wiedzy w tym temacie wydaje. Jasne, z pozoru to tak wygląda jak piszesz, ale to jest uproszczenie, ludzki mózg lubi uproszczenia, bo nie trzeba wiele myśleć dlatego tak dobrze się mają np stereotypy.
Co do tego, że ludzi jest za dużo, to taka półprawda. Miejsca na ziemi jest jeszcze sporo, problem w tym, że rzeczywiście są takie miejsca na ziemi gdzie skupisko ludzi jest zbyt duże. Np teraz gdy większość siedzi w domach podoba mi się ten spokój na ulicach.




wilkoala napisał/a:

Jestem świadom tego że noga może się człowiekowi podwinąć, ale w dzisiejszych czasach jest multum możliwości poradzenia sobie z takim problemem. Człowiek nie zostaje sam i ma oparcie w społeczeństwie które stworzyło odpowiednie organizacje i system walki z tymi patologiami. Jedyną przeszkodą są ci ludzie którzy plują na wyciągnięta z pomocą dłoń.



Niby tak pięknie i kolorowo a jednak coś nie działa ;-)
Poczytaj sobie chociażby o takim zjawisku jak "wyuczona bezradność"

2020-03-24, 10:20
Jeśli to są ćpuny, alkoholicy i ludzie co łamali prawo, to niech gniją i umierają. Nikt płakać nie będzie. Chociaż będzie więcej tlenu dla nas.

2020-03-24, 11:06
Bezdomni będą karani mandatami. Ale im w pięty pójdzie! Przynajmniej będą mieli czym dupę sobie podetrzeć w przeciwieństwie do nas. Nie mają żadnych dochodów, nie ma z czego ściągać. I kółeczko się zamyka. Do tego mają pierwszeństwo do lekarza, pomimo braku ubezpieczenia, a ty gnij na SORze zdychając z bólu kilkanaście godzin.