18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25


Do Sejmu trafił projekt ustawy u ustalaniu płci autorstwa Anny Grodzkiej - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Nowe prawo dawałoby możliwość szybkiej zmiany płci metrykalnej zapisanej w dokumentach każdemu, kto ukończył 16 lat.
Ruch Palikota kwestionuje określanie płci przy urodzeniu dziecka na podstawie dwóch kryteriów: wyglądu narządów płciowych niemowlęcia i badań genetycznych. Od płci metrykalnej ważniejsza miałaby być tzw. tożsamość płciowa - "utrwalone, intensywnie doświadczane odczuwanie i przeżywanie własnej płciowości, które odpowiada lub nie płci metrykalnej".

"Urzędnicy nie mogą narzucać płci"

Ustawa dawałaby prawo przyspieszonego uzgodnienia płci metrykalnej i tożsamości płciowej. Wystarczyłby wniosek złożony do sądu okręgowego, z załączonym oświadczeniem o niezgodności płci metrykalnej i tożsamości oraz orzeczeniem dwóch lekarzy specjalizujących się w psychiatrii i seksuologii. Prawo do formalnej zmiany płci miałaby każda osoba po ukończeniu 16. roku życia. Zdaniem posłów RP tożsamość płciowa kształtuje się właśnie do tego czasu. - Urzędnicy nie powinni odgórnie narzucać, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką - uzasadniają posłowie RP.

Projekt zakłada, że zmiana zapisu w dokumentach nie byłaby uzależniona od przeprowadzonych wcześniej zabiegów medycznych i kuracji hormonalnych. Oznaczałoby to, że osoba pozostająca pod względem fizycznym mężczyzną otrzymywałaby nowy akt urodzenia oraz dokumenty wystawione na kobietę potwierdzające zmianę imienia i nazwiska.

Cały tekst w dzisiejszej Rzeczpospolitej
Zgłoś
Avatar
Kupa_w_majtkach 2013-02-06, 7:13 1
@Loaloa

Przedstawiasz swoją osobą typowego widza TVN'u, i czytelnika gazety.pl. Wiek-66 oczywiście zmyślony, przyjmuję, że masz okolo 16-20 lat, bo ktos w wieku 66 lat miałby szacunek do polskiej tradycji (chybaże byłby komuchem). Odpierdolcie się w końcu od Kościoła,bo jakoś wcześniej nikomu on nie przeszkadzał, a wy podchwyciliscie jakies pierdolenie z zachodu i gówno zaczyna śmierdziec.
(dopiero wstałem, wybaczcie wszelkie błędy logiczne)

Btw. mój temat poleciałod razu do sucharów: sadistic.pl/partia-janusza-palikota-chce-pomoc-kolejnej-grupie-vt173655.htm
Zgłoś
Avatar
Raar 2013-02-06, 7:19
Zgłoś
Avatar
marcin9002 2013-02-06, 7:53
W czasach kiedy na świecie szaleje kryzys finansowy, w Polsce rośnie bezrobocie w każdej sferze wiekowej, ludzie nie mają za co żyć bo ich płace są głodowe cały rząd (460 pOsłów) woli zajmować się sprawami pedałów,transów i innych dewiantów :| nasz kraj zmierza ku katastrofie, a chyba nie o to nasi dziadkowie czy ojcowie walczyli. Tak jak już ktoś wspomniał, Grecy czy Hiszpanie mają odwagę wyjść na ulice i walczyć o swoje, niestety u nas jedyną formą sprzeciwu są skromne kilkugodzinne strajki ostrzegawcze (ostatni przykład-kolej). Jest nas ponad 36mln! to w NAS jest siła! nie w tych 460 pOsłach z Wiejskiej! Nasz rząd od kilku kadencji składa się z pajaców i marionetek szefów partii zamiast z kompetentnych specjalistów. Po co dokarmiać 100 senatorów którzy i tak nic nie robią dla państwa tylko siedzą na stołkach i zbierają szmal? Po co dokarmiać 460 debili którzy pojawiają się w pełnym składzie na sali tylko kiedy pada dyskusja na temat ich przyszłości lub ich pensji? Po co dokarmiać bandę pracowników administracji publicznej? Ludzie do w NAS jest ta siła! Pokażmy że potrafimy walczyć o swoje! Bo nikt z nas nie chce chyba obudzić się za parę lat z ręką w nocniku kiedy pomiatać tobą będzie transmuzłumanin i będziesz zarabiał 100ojro Tygodniowo :|
Zgłoś
Avatar
m................t 2013-02-06, 8:01 1
a niech se szybko metrykalnie płeć zmieniają ,tyle że powinno być to możliwe od 18 roku życia kiedy to niby w świetle prawa zaczynasz być odpowiedzialnym prawnie za siebie. W czym ma mi to przeszkadzać? Co mnie obchodzi, czy ktoś ma M czy K w dowodzie jako płeć wpisane.
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-02-06, 8:05 1
Co to tu robi? Może zbyt delikatny jestem, ale jak widzę foto tego czegoś, to bym to na harda wrzucił.
Zgłoś
Avatar
hueip8 2013-02-06, 8:11 1
Widzicie podobieństwo
Zgłoś
Avatar
Skądinąd 2013-02-06, 8:13 1
Wy się zastanawiacie, czemu rząd was tak dyma? Ja wam powiem, bo dla mnie to oczywiste: jesteście tak bezdennie głupi, że można wam wcisnąć każdą głupotę. Dowodem na to jest wasza reakcja na tej materiał, który przedstawia sprawę nierzetelnie, sugerując reakcję na pomysł posłanki Grodzkiej. Kto z was sięgnął po projekt ustawy, który dostępny jest w internecie? Kto z was sprawdził, co właściwie autorka miała na myśli, a dopiero potem rzucał tu kurwami, zbokami i chujami?

Boję się kraju, w którym 15,16-latkowie mają poglądy ekstremistyczne, naprawdę. Boję się, co będzie z Polską za kilka lat, kiedy część z was pójdzie do polityki i będzie wypowiadać się publicznie w tym tonie, co tutaj (a przy was "prof." Pawłowicz to będą wyżyny retoryki). Tu nie chodzi o same poglądy (bo można mieć każde, nawet najbardziej irracjonalne - w końcu mamy to zagwarantowane w Konstytucji), ale o poziom dyskursu, który sobą reprezentujecie. Dla normalnych ludzi, wygłaszanie swojego zdania na tym poziomie jest nie do przyjęcia, nawet jeśli są one samo w sobie akceptowalne. Dla was wstrzymanie się z reakcją to słabość. Nikt z was nie pomyśli, że kłapanie dziobem bez znajomości tematu (to się tyczy wszystkich spraw, nie tylko tej konkretnej) robi z człowieka durnia i ignoranta.

Kończąc moją wypowiedź, można z wami zrobić cokolwiek, bo łykacie jak młode pelikany każde, nawet najbzdurniejsze info z mediów, a niczego nie szukacie na własną rękę. A rząd tylko zaciera rączki, bo dano wam właściwie niekontrolowany internet, gdzie możecie się - prawie - bezkarnie wyżyć, a przy okazji politycy ładnie wam wszystko w główkach poukładają. Gdyby politycy kolektywnie napluli narodowi na łby, a w internecie media podały, że deszcz padał - jeszcze byście się cieszyli, że klęski nieurodzaju w tym roku nie będzie.
Zgłoś
Avatar
Dakanred 2013-02-06, 8:22
Chuj jej wwww.... ehm dupe!
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-02-06, 8:28 1
Do wszyscy pro-transioli:
Jego DNA i innych ludzi jasno wskazuje na płeć inną niż deklarują. Na dodatek, na przykładzie Grodzkiego, obecność większości ciała z genotypem 23XY nie pozwoli na jakiekolwiek poprawne działanie narządów 23XX. Nie chodzi tu o niezgodność tkankową bo to nie jest problemem, chodzi o to że męskość i żeńskość kontroluje spora ilość hormonów spoza "okolic" macicy czy jąder. A te nadal będą ustawione zgodnie z genotypem na produkcje przeciwnych hormonów i innych związków. Jakiekolwiek terapie genowe też nie są rozwinięte by usuwać całe chromosom, wstawiać nowe i szczerze mówiąc nie jestem pewny czy to będzie możliwe bo nie wiem jakim cudem będą wstanie upakować cały duży chromosom X do małego wirusowego kapsydu oraz jak stworzą enzym będący wstanie rozpoznać tylko ten chromosom 23Y/23X i go zdegradować.
Podsumowaując: nie da w żaden fizyczny sposób z transioli zrobić pełnoprawną kobietę/mężczyznę, więc dlaczego my ludzie, gatunek zwierzęcia obdarzonego inteligencją i posługującego się nauką które bawi się w rozumienie jak działa świat, mamy nazywać rzeczy inaczej niż się nazywają i zaprzeczać nauce...?
Zgłoś
Avatar
ypsilanti 2013-02-06, 8:37
Kolejna sprawa, która gówno mnie obchodzi. A najbardziej jak zwykle śmieszy ten bulwers sadoli. Fajnie poczytać z rana i się pośmiać.
Zgłoś
Avatar
Mom and Death 2013-02-06, 8:47 1
Rozwalają mnie ludzie którzy piszą "do tłumu" jak by byli, kurwa, wrzechwiedzący i wrzechmogący Ładnie wam się pierdoli w głowach.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-02-06, 8:53
Mnie rozwalają ludzie którzy w ramach wyśmiewania idei "do tłumu" całkowicie ignorują treść takiego tekstu. Świadczy to albo o byciu zakłamanym skurwielem który będzie łgał i ignorował by tylko postawić na swoim albo ktoś jest głupi i nie rozumie co zostało tam napisane. Więc jak to jest?
Zgłoś
Avatar
Riffer 2013-02-06, 8:55
Loaloa napisał/a:

Nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał. Za to ludzie z konfliktem płci moga mieć ułatwioną operację zmiany płci i wszystkich dokumentów urzędowych z taką zmiana związanych. Nie rozumiem dlaczego chcecie narzucac swoją wolę innym i co was tak boli kto co robi ze SWOIM ciałem. Jesteście bandą kołtunów, niestety w większości bardzo młodych. Nie wiem czy się tym martwić, że w takim wieku jesteście już tak pojebani, czy mieć nadzieję, że kiedyś uwolnicie wazych rodziców od przykrego obowiązku dokarmiania was, założycie własne rodziny i priorytetem stanie się zapewnienie tym waszym rodzinom bytu, a nie zaglądanie obcym osobom pod spódnicę czy do rozporka.



wez czlowieku co ty pierdolisz za glupoty, ja ci fiuta narzucilem czy tam pizde, ale dobra huj ktos chce obciac se fiuta spoko, sluchaj ale te cos zamiast kurwa chociarz udawac ze dziala dla spoleczenstwa zeby bylo lepiej, to siedzi i jakies pedalskie ustawy wymysla i pobiera za to hajs.
Zgłoś
Avatar
gawron1987 2013-02-06, 8:56
Ja się tylko pytam czy ten kraj nie ma innych problemów? Bezrobocie, służba zdrowia, szkolnictwo, rolnictwo, budżet, gospodarka i kryzys trwający do 1945 roku to wg rządu nie problem, a ułatwianie zwyrodnialcom to teraz top temat na którym trzeba się skupić... W jakiej Polsce przyszło nam żyć?
Zgłoś
Avatar
Mom and Death 2013-02-06, 9:07
Cytat:

. Mnie rozwalają ludzie którzy w ramach wyśmiewania idei "do tłumu" całkowicie ignorują treść takiego tekstu. Świadczy to albo o byciu zakłamanym sk***ielem który będzie łgał i ignorował by tylko postawić na swoim albo ktoś jest głupi i nie rozumie co zostało tam napisane. Więc jak to jest?Świadczy to albo o byciu zakłamanym sk***ielem który będzie łgał i ignorował by tylko postawić na swoim albo ktoś jest głupi i nie rozumie co zostało tam napisane. Więc jak to jest?



Coś ci się chyba lekko popierdoliło. Nie chodziło mi o jakąś konkretną treść postów ale o to że wielu za bardzo się wywyższa i wybiela kosztem innych tak jakby byli jakimiś bogami z innej planety obserwujący ten marny świat z daleka a nie częścią tego społeczeństwa.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie