18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25


Do Sejmu trafił projekt ustawy u ustalaniu płci autorstwa Anny Grodzkiej - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Nowe prawo dawałoby możliwość szybkiej zmiany płci metrykalnej zapisanej w dokumentach każdemu, kto ukończył 16 lat.
Ruch Palikota kwestionuje określanie płci przy urodzeniu dziecka na podstawie dwóch kryteriów: wyglądu narządów płciowych niemowlęcia i badań genetycznych. Od płci metrykalnej ważniejsza miałaby być tzw. tożsamość płciowa - "utrwalone, intensywnie doświadczane odczuwanie i przeżywanie własnej płciowości, które odpowiada lub nie płci metrykalnej".

"Urzędnicy nie mogą narzucać płci"

Ustawa dawałaby prawo przyspieszonego uzgodnienia płci metrykalnej i tożsamości płciowej. Wystarczyłby wniosek złożony do sądu okręgowego, z załączonym oświadczeniem o niezgodności płci metrykalnej i tożsamości oraz orzeczeniem dwóch lekarzy specjalizujących się w psychiatrii i seksuologii. Prawo do formalnej zmiany płci miałaby każda osoba po ukończeniu 16. roku życia. Zdaniem posłów RP tożsamość płciowa kształtuje się właśnie do tego czasu. - Urzędnicy nie powinni odgórnie narzucać, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką - uzasadniają posłowie RP.

Projekt zakłada, że zmiana zapisu w dokumentach nie byłaby uzależniona od przeprowadzonych wcześniej zabiegów medycznych i kuracji hormonalnych. Oznaczałoby to, że osoba pozostająca pod względem fizycznym mężczyzną otrzymywałaby nowy akt urodzenia oraz dokumenty wystawione na kobietę potwierdzające zmianę imienia i nazwiska.

Cały tekst w dzisiejszej Rzeczpospolitej
Zgłoś
Avatar
maniekslupsk 2013-02-06, 11:57
Sie kurwa w dupach pojebało!!! Ja wiem, że wojna to wyjście najgorsze z najgorszych ale czasami mysle ze w tym kraju wojna by sie przydała (najlepiej domowa). Zniknęli by pedałki w rurkach, feminy, ciapate (u mnie w mieście jest gromadka jak narazie spokojna), transdziwolągi i można wymieniać w nieskończoność. Czu aby napewno nasz "rozwój" idzie w dobrym kierunku...16 letnia baba z kutasem..tak to wkrótce urzeczywistni się. Na pohybel skurwysynom!!!! Ale się rozpisałem. Idę fapać
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-02-06, 12:00
Teraz to nawet nie trzeba będzie walczyć o prawo do małżeństw pedałów. Po prostu jeden pójdzie powiedzieć, że jest kobietą i już sobie będą mogli się żenić i adoptować.
Zgłoś
Avatar
Heilotes 2013-02-06, 12:06
Aktualnie aby zmienic plec nalezy miec 18 lat byc pod stala opieka psychologa i seksuologa i jest jakis okres obserwacji chyba rok albo dwa w ktorym pacjent musi cigle chciec zmienic plec, wykazywac inicjatywe przechodzic pozytywnie odpowiednie testy...Naprawde nie ma w tym nic zlego i ta ustawa na pewno nie przejdzie...to nie jest decyzja na 5 minut "chce pieska - chce cycki" a tym bardziej decyzja ktora mozna podjac w wieku 16 lat. Prawda jest taka ze te osoby ktore chca zmienic plec naprawde sie mecza, walcza same ze soba i najczesniej jest to uczucie ktore im towarzyszy juz od najmlodszych lat.Czekaja zazwyczaj z niecierpliwoscia na te 18 lat ale niech to bedzie poprzedzone rzetelnymi opiniami fachowcow a nie na ich widzimisie
Zgłoś
Avatar
g................1 2013-02-06, 12:19
Ja pierdole, co tu się dzieje do kurwy nędzy. Pedały i debile rządzą tym krajem.
Zgłoś
Avatar
k................0 2013-02-06, 12:19
by się kurwa za gospodarkę wzięli!
Zgłoś
Avatar
galanonim 2013-02-06, 12:22
Kurwa, teraz najwazniejszy problem to zmiana płci. niech ten ruch wypierdala z sejmu bo bezuzyteczny jak cale lewactwo
Zgłoś
Avatar
KurwaRomantyk 2013-02-06, 12:26
Dobry projekt, oby przeszedł.
Zgłoś
Avatar
gadom 2013-02-06, 12:32
Wszyscy dajecie sobie zawracać głowę takim gównem, a tutaj właśnie o to chodzi. Martwcie się rzeczami nieistotnymi, a nasze "elity" właśnie robią kolejny niezły przekręt, albo znowu ktoś "popełnia samobójstwo".

Kłóćcie się dalej, Polaczki...
Zgłoś
Avatar
jeloo 2013-02-06, 12:52
Homoseksualizm i inne dewiacje seksualne można leczyć.

Zgłoś
Avatar
BadAttitude 2013-02-06, 13:21 1
gadom napisał/a:

Kłóćcie się dalej, Polaczki...



Nie rozumiem tej nowej mody na używanie słowa "Polaczki". Rozumiem, że kiedyś chcąc ubliżyć niewykształconym, prostym ludziom mówili tak Niemcy. Rozumiem, że w języku angielskim też jest pejoratywnie zabarwione "Pollack". Ale żeby jeden Polak do innego Polaka mówił "Polaczku" i cieszył się że mu dojebał? Co najmniej dziwne. Jednemu z drugim wydaje się, że są kosmopolitami, wykształconymi na "zachodnich" uniwersytetach, znającymi "języki wszelakie", posiadającymi w sobie całe wiadra tolerancji, nowoczesności, ąęizmu itp., itd. etc... Już tak was wszystkich dokumentnie otumanił ten popierdolony hameryko-korpo-syf, że faktycznie uważacie nazwanie kogoś Polaczkiem za najgorszą obelgę? Kurwa! A do własnego ojca tak byś powiedział? Nie przeszkadza ci ani trochę że do twojej babki/dziadka mówił identycznie jakiś nazistowski "bauer" kiedy przymusowo pracowali u niego czasem nawet nie za talerz przysłowiowej zupy? Naprawdę te nowe pokolenia są tak popierdolone, że jest im wszystko jedno? Aż się wierzyć nie chce... Mam nadzieję, że to tylko taka poza, żeby być "fajniejszym" i wybić się troszkę (zawsze, za wszelką cenę, natychmiast) przed szereg...
Zgłoś
Avatar
Robajson 2013-02-06, 13:28
W sumie to skoro Grockie chce być tak bardzo kobietą to temu czemuś mam do przekazania jeden przekaz:
Do garów kurwa a nie do polityki!!!
Zgłoś
Avatar
TR000LAR! 2013-02-06, 13:36
BadAttitude napisał/a:



Nie rozumiem tej nowej mody na używanie słowa "Polaczki". Rozumiem, że kiedyś chcąc ubliżyć niewykształconym, prostym ludziom mówili tak Niemcy. Rozumiem, że w języku angielskim też jest pejoratywnie zabarwione "Pollack". Ale żeby jeden Polak do innego Polaka mówił "Polaczku" i cieszył się że mu dojebał? Co najmniej dziwne. Jednemu z drugim wydaje się, że są kosmopolitami, wykształconymi na "zachodnich" uniwersytetach, znającymi "języki wszelakie", posiadającymi w sobie całe wiadra tolerancji, nowoczesności, ąęizmu itp., itd. etc... Już tak was wszystkich dokumentnie otumanił ten popierdolony hameryko-korpo-syf, że faktycznie uważacie nazwanie kogoś Polaczkiem za najgorszą obelgę? Kurwa! A do własnego ojca tak byś powiedział? Nie przeszkadza ci ani trochę że do twojej babki/dziadka mówił identycznie jakiś nazistowski "bauer" kiedy przymusowo pracowali u niego czasem nawet nie za talerz przysłowiowej zupy? Naprawdę te nowe pokolenia są tak popierdolone, że jest im wszystko jedno? Aż się wierzyć nie chce... Mam nadzieję, że to tylko taka poza, żeby być "fajniejszym" i wybić się troszkę (zawsze, za wszelką cenę, natychmiast) przed szereg...



Nowy w internetach?
Zgłoś
Avatar
pemb 2013-02-06, 13:39 1
"Urzędnicy nie mogą narzucać płci, to się zgodzę, ale przecież to Bóg wybiera dla nas płeć. "
Jaki bóg? Na oazę a nie sadistic.
Każdy ma prawo robić ze swoim ciałem co mu się podoba.
Zgłoś
Avatar
Steven 2013-02-06, 13:43
pl.wikipedia.org/wiki/Kobieta
Zgłoś
Avatar
BadAttitude 2013-02-06, 14:05
TR000LAR! napisał/a:

Nowy w internetach?



Raczej nie Ale wciąż nie mogę pogodzić się ze wszechogarniającym skurwianizmem.

Jestę hipsterę a bycie zjebanym jest zbyt mainstreamowe
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie