18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Ciąg dalszy naszych niesamowitych przygód Madki P0lki niezabezpieczonej!

Przypominając:
Cytat:

Kiedy? Prawdopodobnie styczeń 2020 roku
Gdzie? Pogotowie opiekuńcze, Tarnów, województwo Małopolskie
Kto? 25 letnia madka, brak danych nt ojca
Cel wizyty? Oddanie czterech chłopców w wieku od roku do 6 lat
Rzekomy powód oddania? Weźcie je sobie, nie chcę ich wychowywać, nie chcę się nimi zajmować, nie mogę ich utrzymywać.



Część I wraz z poradnikiem antykoncepcyjnym i in. informacjami nt prokreacji

Co dalej? Chłopcy znaleźli zawodową rodzinę zastępczą, która mieszka niedaleko Tarnowa (tj. blisko rodziców).
Czy rodzice biologiczni nadal będą mieli kontakt z dziećmi? Tak.
Jakie konsekwencje poniosą rodzice? Dostaną pomoc i wsparcie ze strony opieki socjalnej. Hehe.
Co to znaczy, że rodzina zastępcza jest zawodowa? To znaczy, że dana rodzina podpisała umowę z prezydentem RP na przynajmniej 4 lata i otrzymuje (jeden z rodziców) wynagrodzenie za opiekę nad dziećmi (tj. jest to jego pracą). Dzieli się na interwencyjną, która bierze pod opiekę dzieci na max 4 miesiące (najprawdopodobniej z tą mamy tu do czynienia) i specjalistyczną, która zajmuje się dziećmi cięższymi (np. upośledzonymi, z dziećmi xd i in.).
Na jaką pomoc finansową może liczyć w/w rodzina zastępcza? 1500 zł na każde dziecko (tj. 1000 zł i 500+), a także min. 2500 zł brutto dla rodzica, który zrezygnował z pracy, czyli razem min. 8500 zł, a także różnorakie ulgi i pomoc specjalistyczną.

Źródło

PS. Jeśli trzeba połączyć tematy, to o wielki adminie działaj!

2020-02-13, 03:00
Psilocke napisał/a:

Zgodzę się z tobą ale....
To tą właśnie patologię rząd wspiera.
Nie normalnych ludzi, którzy chcą założyć rodzinę i ją mieć.
Tylko takich co jebia się bez opamiętania bo dajo.
Ja jako pracujący rodzic nie mam praktycznie niczego. Ot z pitu mogę odpisać 1000+ rocznie na dzieciaka.
Żadnych ulg podatkowych choćby przy zakupie towaru dla dziecka. Niczego.
No ale będąc szczerym jest 500+ na pierwsze.
Biorę. Znaczy małżonka bierze.
Tyle, że przewalutowuje i ładuje to na konto dzieciaka w innym kraju. Bo to jebnie. Jebnie z wielkim hukiem.
Mam nadzieję, że ta kasa za granicami do czegoś mu się przyda kiedyś.
Tymczasem jest ch*jnia. Dla ludzi takich jak ja, którzy starają się dbać o własne dziecko jest po prostu ch*jnia.
Ot dla przykładu.
Dzieciak mój uczęszcza do przedszkola.
Płacę za to co miesiąc pln. Ile konkretnie to nie wiem bo stara się tym zajmuje.
Tymczasem w równorzędnej grupie jest 3 dzieciakow z patologii.
Przedszkole opłaca państwo.
Dzieci odbiera babcia, bo jak się dowiedziałem starzy zadko kiedy nadają się do tego aby dzieci odebrać. Oboje nie pracują.
Wszyscy o tym wiedzą i nikt nic nie robi.
Rodzice mają wyj***ne bo kasa idzie i ch*j.
No to jaki morał z tego może być?
Jebac się jak królik. Chlac na umor w dzień i noc. Miec wysrane na wszystko bo dadzą.
Ja rozumiem, że obraz głośnej mniejszości przysłania rzeczywistość ale tak właśnie jest.
Widzę to każdego dnia.
Każdego j***nego dnia, kiedy to brudny potomek patologii jest obskakiwany z każdej strony a mój dzieciak jest wyj***ny na margines bo niczego mu nie brakuje.
I żeby nie było to nie mam pretensji do dzieci bo one niczemu nie winne.
Wk***ia mnie tylko to, że normalne dziecko jest spychane na dalszy plan, ponieważ trzeba się zająć tym którego rodzice mają wyj***ne.
A czyje to dziecko?
Moje?
Twoje?
Ma rodziców więc niech się nim zajmą. Ja mam swoje do utrzymania i wychowania. Nie powinienem utrzymywać tysięcy obcych.


Dam Ci piwo bo nasza dalsza rozmowa na ten temat przyniesie tylko wysyp trolli które nie rozumieją o czym rozmawiamy.
Ty wiesz o co mi chodzi a ja wiem o co tobie chodzi.

2020-02-13, 03:52
koras24 napisał/a:

Dobrze że to nie w Łodzi.



W mieście Łodzi! łodzią to się pływa do ch*ja

Dodam, że znam ziomka obecnie urodziło mu się 3 dziecko
Ziomek pracuje jako mechanik więc nie ma za bardzo problemu z hajsem ale powiedział jedną rzecz która zapadła mi w pamięć.
Mówi tak ja pie**ole te ich 500+ wszystko inne tak k***esko podrożało, że wolał by nie dostawać 500+ a by ceny i opłaty były normalne.

PS: ~Velturek Ty się chyba zaczynasz cofać w rozwoju

2020-02-13, 07:55
Widzę debilne komentarze w stronę rodzin zastępczych zawodowych (przyznaję, że pojęcia nie miałem, że istnieje coś takiego ). Znajomi prowadzą pogotowie rodzinne - generalnie to samo (dostają hajs), tylko wyższy level bo dzieciaki przebywają tam do kilku miesięcy, trafiają tam znienacka dzieciaki z interwencji policyjnych (gdzie rodziców ktoś zabił, albo się zaćpali i w podobnych hardcorach), a w zastępczej zawodowej mogą zostać zdecydowanie dłużej i nikt im nie dorzuca kolejnych.
W każdym razie ci ludzie rezygnują z własnego życia, żeby zajmować się dzieciakami - i to trudnymi dzieciakami patologicznymi najczęściej, to nie żadna sielanka i szastanie kasą. I to nie są i nie będą twoje dzieci, bo to nie adopcja. I to nie jest tak, że jedna osoba się tym zajmuje, bo to niemożliwe, ta robota obciąża całą rodzinę.

A jak robisz kalkulacje jeden z drugim, to nie zapomnij podzielić tej kasy na 3, jak zestawiasz ze zwykłymi zarobkami, bo to jest robota 24/7, a nie 8h pierdzenia w stołek, aha i nie ma urlopu ani chorobowego. Więc trochę szacunku, bo ci ludzie się zwyczajnie poświęcają dla innych.

2020-02-13, 08:01
@MrFalken
jak widac najwiecej do powiedzenia maja ludzie ktorzy nie maja dzieci, bo jakby mieli to by wiedzieli ze nawet te 8 tysi na czworke dzieci to zadne kokosy.
jak ktos mieszka u mamusi, zarabia 3tys na reke i nie ma zadnych wydatkow to dla nich 8 tys to bogactwo

2020-02-13, 08:02
I teraz pomyślcie, że ludzie cywilizowani jak chcą adoptować dziecko to urzędy robią im schody i rzucają kłody pod nogi.
Muszę udowodnić, że będą dobrymi rodzicami, chodzą na szkolenia i inne bzdury...
A jakby się okazało, że mieli kiedyś jakiś konflikt z prawem albo są chorzy to nikt im dzieci już nie da.

Natomiast podludzie mogą produkować dzieci w każdej ilości i jak się im znudzą to państwo opiekuńcze je za nich odchowa bez konsekwencji.
Gdy porzuca dzieci powinna być przymusowo sterylizowana jaka kot, żeby więcej nie robiła państwu problemów.

2020-02-13, 08:49
Bożesz ile Wy zarabiacie że taki ból dupy o te 8tysi? 500+ przychodzi (samo, nikt za to nie płaci ;) ) na każde dziecko to daje 2 koła. Zostaje 6 do przeliczenia. Ja mam dwójkę czyli 1000 dostaję, bo mi kochaniutki PiS "daje" (chociaż mógłby najpierw nie zabierać ;) ). Zostaje 5 koła różnicy. Wychodzi mi że sam (nie uwzględniając zarobków żony) mam więcej chajsu miesięcznie....

2020-02-13, 10:52
j***ć patologie i tych co się za nią nie uważają, ale każdy dobrze wie że nią są!

2020-02-13, 13:51
Wiewór napisał/a:

I teraz pomyślcie, że ludzie cywilizowani jak chcą adoptować dziecko to urzędy robią im schody i rzucają kłody pod nogi.
Muszę udowodnić, że będą dobrymi rodzicami, chodzą na szkolenia i inne bzdury...(...)



Jednym z najważniejszych kryteriów pozwolenia na adopcje jest właśnie posiadanie odpowiednio dużych zarobków - bo w wypadku adopcji państwo nie dopłaca do dziecka (z wyjątkiem 500 plus, ale na takich samych zasadach jak dla wszystkich). Co się tym zyskuje? Dziecko ma Twoje nazwisko, a biologiczni rodzice mogą się cmoknąć w dupę.

Osobiście nie znam dziecka, które by było adoptowane/w rodzinie zastępczej/domu dziecka, a które wyrosło na ludzi. Znam za to wiele przypadków nastoletnich wpadek, prób samobójczych, alkoholizmu, narkomaństwa i innych.

I zgadzam się z Wami wyżej, to chore, że nasz kraj pomaga ułomnym, bezmózgim amebom kosztem normalnych ludzi, którzy zamiast płakać spinają dupsko i pracują.

2020-02-13, 15:57
Moje miasto, znam sprawę. To cyganka. 4 dzieci z 3 facetami. Ojciec najmłodszego siedzi . Pozostałych dwóch jest alkoholikiem

2020-02-13, 16:12
Panowie a teraz Hit!!!

U mnie jest nieletnia która w wieku 16 urodziła...
ojciec oczywiście nie znany bo poszedł by siedzieć.....
Wiec kasa jest...
A teraz uwaga....
Należy jej się mieszkanie socjalne do remontu i ona już wie, że musi pismo napisać i jej dadzą 10 tys zł na meble...-no i wyremontują...- potem dopłata do czynszu itp.

A ty Debilu bierz kredyt na 25 lat i żyj!!!!! :)

2020-02-13, 16:47
RadosnyRabarbar napisał/a:

Pozostałych dwóch jest alkoholikiem



Jednym alkoholikiem?

2020-02-13, 17:09
mr-dupa napisał/a:

Panowie a teraz Hit!!!
U mnie jest nieletnia która w wieku 16 urodziła...
ojciec oczywiście nie znany bo poszedł by siedzieć.....
Wiec kasa jest...
A teraz uwaga....
Należy jej się mieszkanie socjalne do remontu i ona już wie, że musi pismo napisać i jej dadzą 10 tys zł na meble...-no i wyremontują...- potem dopłata do czynszu itp.
A ty Debilu bierz kredyt na 25 lat i żyj!!!!!



Żaden to hicior! Znam co najmniej 3 takie przypadki z przed 15lat. Cała familija dzieciorobów mieszkających w rozpadajacym się domu pamietającym carską Rosje. I biegają pracownicy socjalni mopsy sropsy mcpry i inne zj***ne instytucje żeby w syfie nie zdechli i to jest dopiero patologia ze strony systemu. Bo muszą żyć w przyzwoitych warunkach....

2020-02-13, 18:40
dr.goebbels napisał/a:

Żaden to hicior! Znam co najmniej 3 takie przypadki z przed 15lat. Cała familija dzieciorobów mieszkających w rozpadajacym się domu pamietającym carską Rosje. I biegają pracownicy socjalni mopsy sropsy mcpry i inne zj***ne instytucje żeby w syfie nie zdechli i to jest dopiero patologia ze strony systemu. Bo muszą żyć w przyzwoitych warunkach....



Generalnie Ci ludzie wiedzą jak zakombinować by mieć bo jak mówią „należy nam się”....
To stał już się ich sportem rodzinnym bo matka robi tak samo....
Najczęściej robią tak że....
Mieszkają z facetem ale nie podają go jako ojca dziecka, wiec fundusz alimentacyjny....- potem jako samotna matka i uwierzcie mi 5 tys zł miesięcznie potrafią nie wychodząc z łóżka wyciągać....

Ja...........ro
2020-02-13, 18:56
Masz/macie dzieci a nie chce sie juz na prawdę pracować a przytulać hajs? Oto krotki poradnik.
-znajdz rodzica/rodziców w podobnej sytuacji.
-oboje oddajdzie dzieci do bidula jak maDka z artykułu.
-mozna wyciągnąć łapki po pierwszy socjal, pomoc psychologa, kuratora i jakies mieszkanko.
-idz do pracy. Wiem, brzmi okrutnie, ale to tylko tymczasowe, mozna sie przemeczyc te pare dni w maku. I to tez tylko 1-2x w tygodniu max po 3-4h, przeciez nie na etat od razu...
-Zreszta... L4 wejdzie gładko zaraz po podpisaniu umowy wiec luz.
-idz do ośrodka na drugi dzien i adoptuj dzieci osoby z którą jestes dogadany jako zawodowy opiekun.
-aplikuj i orzytul wieksze mieszkanie ktore bedzie soelniac standardy do opieki nad jednym czy wieksza uloscia bombelkuf.
-zrezygnuj z pracy mówiąc, ze opieka nad czyimiś gowniakami to twoja praca.

Przytulaj 500+, rowniez oplate za opiekę zawodowa nad dziećmi, socjal oraz dopłatę za rezygnacje z pracy.

-podmien gowniaki z powrotem na swoje.

W razie kontroli mówisz, ze jako rodzice biologiczni macie prawo widzenia swoich dzieci i sie wlasnie macie z nimi widzenie a swoje adoptowane...tez oddaliście na widzenie

PROFIT

2020-02-14, 14:18
Nie czytałem wszystkich komentarzy ale kogoś tu ostro poj***ło. Dostajesz 3 dzieciaki na niech po 1500 zł. Dzieciak sam przeje 1000 miesięcznie do tego inne koszty życia. Czyli maks zostaje 1500 zł . Masz płacone 2500 brutto . Idzie się dorobić w ch*j. Gdyby to był dobry interes to każdy by to robił. Dodatkowo robota na 24h na dobę, kontrolę itd. nie możesz nawet popic. Nie wiesz jakie dzieciaki dostaniesz czy normalne czy chore na głowę z ADHD itd. siedzicie w tych piwnicach to wam widzę odpie**ala!