18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Kiedy? Prawdopodobnie styczeń 2020 roku
Gdzie? Pogotowie opiekuńcze, Tarnów, województwo Małopolskie
Kto? 25 letnia madka, brak danych nt ojca
Cel wizyty? Oddanie czterech chłopców w wieku od roku do 6 lat
Rzekomy powód oddania? Weźcie je sobie, nie chcę ich wychowywać, nie chcę się nimi zajmować, nie mogę ich utrzymywać.
Informacje dodatkowe: Dzieci 2 tygodnie wcześniej trafiły na pogotowie, gdzie stwierdzono zaniedbania w kwestii rozwoju socjalnego (co sugeruje brak uwagi ze strony rodziców - tj. samopas) lub i nie).
Źródła: RMF

Komentarz: Dana kobieta rodziła dzieci przynajmniej od 18/19 roku życia, co jasno sugeruje, iż nie używa zalecanych metod antykoncepcyjnych, gdyż takowe mają skuteczność na poziomie min. 98%+ przy stosowaniu wyłącznie jednej z nich, co sugeruje pochodzenie raczej z niższych warstw społecznych, dla których wyciąganie na czas jest skuteczne - choć statystycznie nawet takowa metoda nie była stosowany, gdyż w takim wypadku zakładając prawidłowe wykonywanie, matka miałaby 1-3 dzieci (z prawdopodobieństwem wynoszącym 70%+).
Kolejną kwestią jest fakt, iż są to sami chłopcy, a jak niektórzy wiedzą, plemniki z chromosomem Y są szybsze od tych z X (ale gorzej sobie radzą z penetracją osłonki przejrzystej od tych z X), dlatego jeśli zostaną dostarczone przed owulacją, to szansa na potomka męskiego jest dużo wyższa niż żeńskiego, a po owulacji sytuacja się odwraca, co wynika z twardnienia osłonki przejrzystej. Lub jej wiadro było częściej zalewane niż bukłaki mleczarza.

Dane statystyczne:
- owulacja ma miejsce 14-17 dnia od rozpoczęcia krwawienia
- komórka jajowa żyje 24h (b. rzadko do 48h)
- plemniki żyją do 3 dni (w bardzo rzadkich wypadkach 4-5 dni)
- szansa na zapłodnienie w czasie pojedynczego zaplemnienia kobiety w czasie tuż przed owulacją lub w czasie owulacji ~28%
- szansa na zapłodnienie kobiety przez prawidłowy stosunek przerywany przez cały miesiąc stosowania wynosi <3%
- Zaplemnienie przed owulacją zwiększa szansę na powstanie zygoty XY, a po owulacji na zygoty XX (nie pamiętam dokładnie o ile, ale jest to statystycznie istotna zmiana)

Dni płodne kobiety występują:
- od 10 dnia od rozpoczęcia krwawienia do 19 dnia od rozpoczęcia krwawienia
---> a dokładniej 3 dni przed owulacją i 2 dni po, w/w przedział jest prawdziwy dla 95%+ kobiet - dlatego znajomość kalendarzyka swej wybranki w połączeniu z np. stosunkiem przerywanym drastycznie zmniejsza szansę na zapłodnienie
- szansa na zapłodnienie w pozostałych dniach jest <1% po całorocznym stosowaniu przy w miarę regularnych cyklach (wraz ze stosunkiem przerywanym)

Skuteczność metod antykoncepcyjnych w ciągu całego roku przy prawidłowym stosowaniu:
- Prawidłowy stosunek przerywany: 2800 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę
- Prezerwatywy: <200 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę (bo gumka pękła lub miała ślady nasienia)
- Spirala: <20 kobiet na 10 000 (bo była źle założona lub przez in. zaburzenia, np. leczenie pewnymi lekami czy anomalie anatomiczne/genetyczne)
- Antykoncepcja hormonalna: <1 kobieta na 10 000 zajdzie w ciąże
- Antykoncepcja analna: 0 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę

Podsumowanie i ciekawostki:
- Pojedynczy stosunek przerywany jest 10-15x bezpieczniejszy od stosunku zakończonego zaplemnieniem w czasie dni płodnych
- Stosowanie dwóch metod antykoncepcyjnych jednocześnie (np. prezerwatyw i stosunku przerywanego) powoduje, iż szansa na zapłodnienie jest znikoma i porównywalna z antykoncepcją za pomocą spirali
- Przy stosowaniu metod inwazyjnych należy pamiętać o poinformowania lekarza o lekach, które się przyjmuję, gdyż np. inhibitory pompy protonowej czy induktory cytochromów P450 hamują działanie antykoncepcji hormonalnej, czego efektem może być niechciane bobo
- Każdą metodę antykoncepcyjną należy stosować zgodnie z zaleceniami instrukcją, gdyż złe założenie prezerwatywy czy niewłaściwe przyjmowanie tabletek zwiększa szansę na niechcianą ciążę
- Młodym kobietom, z zakrzepicą, palącym, po 35 roku życia nie zaleca się antykoncepcji hormonalnej - a przed podjęciem jakiejkolwiek antykoncepcji zalecam porozmawiać ze swoim lekarzem lub farmaceutą, gdyż jest to tańsze niż wycieczka do Czech
- Antykoncepcja za pomocą spirali nie chroni przed zapłodnieniem, ale przed rozwojem zarodka, dlatego ma działanie wczesnoporonne (antykoncepcja hormonalna nie ma takiego działania)
- Tabletka dzień po to de facto antykoncepcja hormonalna, ale w dużo większym stężeniu stosowana w dużo krótszym okresie czasu
- Tabletki powodujące poronienie można kupić w Polskich aptekach za ok. 500 zł mając odpowiednią receptę - są to analogi prostaglandyn, przepisywane np. na niektóre choroby reumatyczne
- Aborcja w Czechach kosztuje z transportem ok. 1000 - 1500 zł

PS. Zapraszam do dyskusji i ew. pytań. Skąd info? Wykłady z ginekologii, farmakologii i badań klinicznych, jak ktoś jest nadgorliwy to mogę ich poszukać. Oczywiście wszystko w/w ma cel wyłącznie informujący i może zawierać błędy (np. szansa na zapłodnienie zależy od ilości stosunków, a takowe są bardzo zmienne osobniczo xD).

2020-01-31, 15:28
Nie chce kasy z dzieci to ch*j jej w grzbiet. dostanie ten co będzie wychowywać (może i lepiej)
Aborcja jest dobra jeśli chodzi o jakieś niedorobki, w przypadku zdrowych dzieci ma być zakazana. kto będzie na moją i innych emeryturę pracował w przyszłości?
Tępa dzida dobrze postąpiła dzieci oddając, lepsze to jak je kisić klik

2020-01-31, 15:28
Zaraz ktoś napisze "Didint read" i wklei głupi obrazek.

No...........iX
2020-01-31, 15:33
Myślisz, że ona lub jej podobne to przeczytają?

2020-01-31, 15:35
NorbiX napisał/a:

Myślisz, że ona lub jej podobne to przeczytają?



Jeśli będzie na pudelku to jest takie prawdopodobieństwo. Choć w takich wypadkach lepiej posłużyć się pismem obrazkowym.

2020-01-31, 15:38
Kriski napisał/a:

Aborcja jest dobra jeśli chodzi o jakieś niedorobki, w przypadku zdrowych dzieci ma być zakazana. kto będzie na moją i innych emeryturę pracował w przyszłości?
Tępa dzida dobrze postąpiła dzieci oddając, lepsze to jak je kisić



niechciane dziecko zawsze bedzie niechciane a tobie ch*j do tego czy ktos dokona aborcji czy nie. martw sie o siebie i swoje poglady.
na co beda pracowac ?! na emeryture? zebys sie k***a nie zdziwil jak ją w ogole dostaniesz za x lat w pieknym kraju dobrobytu :D

2020-01-31, 15:42
Pierwsza madka, która zauważyła, że dzieciaki kosztują więcej niż 500/miesiąc, może kiedyś do gimbazy też to dotrze i przestanie pod każdym tematem pisać o burżujstwie z 500+

2020-01-31, 15:43
NorbiX napisał/a:

Myślisz, że ona lub jej podobne to przeczytają?



Właściwie jestem przekonany, że nie. Po prostu zebrałem najważniejsze informacje nt. antykoncepcji w jednym miejscu, ażeby drogie Sadole i Sadolki nie musieli szukać informacji w randomowych zaułkach internetu. Dla patusów łatwiej zostawić bachora/dziecko niż założyć prezerwatywę.

No...........iX
2020-01-31, 15:52
hanney napisał/a:

Właściwie jestem przekonany, że nie. Po prostu zebrałem najważniejsze informacje nt. antykoncepcji w jednym miejscu, ażeby drogie Sadole i Sadolki nie musieli szukać informacji w randomowych zaułkach internetu. Dla patusów łatwiej zostawić bachora/dziecko niż założyć prezerwatywę.



I hałwa Ci za to!

2020-01-31, 15:53
hanney napisał/a:

Dla patusów łatwiej zostawić bachora/dziecko niż założyć prezerwatywę.



Dla bogatych,nowoczesnych i wykształconych łatwiej usunąć dziecko/płód niż założyć prezerwatywę

2020-01-31, 15:55
hanney napisał/a:

Właściwie jestem przekonany, że nie. Po prostu zebrałem najważniejsze informacje nt. antykoncepcji w jednym miejscu, ażeby drogie Sadole i Sadolki nie musieli szukać informacji w randomowych zaułkach internetu. Dla patusów łatwiej zostawić bachora/dziecko niż założyć prezerwatywę.



Pan Doktor Zieba na niechciane ciaże poleca zastrzylki z perhydrolu, ostatnio tak leczył koronowirusa, aż mu konto na Youtubie zablokowali :-) .

Dodam ze perhydrolu uzywało sie do usypiania psów, jeden zastrzyk za ucho i po sprawie.

No...........iX
2020-01-31, 16:02
poligon6 napisał/a:

Pan Doktor Zieba na niechciane ciaże poleca zastrzylki z perhydrolu, ostatnio tak leczył koronowirusa, aż mu konto na Youtubie zablokowali .
Dodam ze perhydrolu uzywało sie do usypiania psów, jeden zastrzyk za ucho i po sprawie.



Jedne głąby dają się robić w ciula przez innych głąbów. Zięba mówił o roztworze 0.05% . Przy tego typu wlewach zachodzą pozytywne procesy, które warto zbadać i do tego namawiał Zięba lekarzy.


2020-01-31, 16:06
NorbiX napisał/a:

Jedne głąby dają się robić w ciula przez innych głąbów. Zięba mówił o roztworze 0.004% . Przy tego typu wlewach zachodzą pozytywne procesy, które warto zbadać i do tego namawiał Zięba lekarzy.



mam nadzieję, że leczysz siebie metodami zięby. oby skutecznie :homer:

2020-01-31, 16:12
mygyry napisał/a:

Dla bogatych,nowoczesnych i wykształconych łatwiej usunąć dziecko/płód niż założyć prezerwatywę



Z osobistych doświadczeń właśnie tak nie jest, ludzie z świetnymi zarobkami praktycznie zawsze stosują przynajmniej jedną metodę antykoncepcyjną (wyjątkiem są szerokopojęci artyści, szczególnie aktorzy i muzycy, a także „humaniści”, których kompletnie nie potrafię zrozumieć).

Z ciekawostek znam osobiście tylko jeden przykład wpadki lekarzy, zero panów mgr. inż., a 15 ludzi bez studiów. O aborcji wiem u dwóch osób, jednej studentki aktorstwa, a drugiej u pewnej znanej piosenkarki, której imienia nie wymienię, aczkolwiek jest dosyć znaną i „szanowaną rockmenką”.

NorbiX napisał/a:

Jedne głąby dają się robić w ciula przez innych głąbów. Zięba mówił o roztworze 0.05% . Przy tego typu wlewach zachodzą pozytywne procesy, które warto zbadać i do tego namawiał Zięba lekarzy.



„Zachodzą pozytywne procesy”. Taki wlew jest równie aktywny jak głaskanie Freda piórkiem, ogólnie to super wydział chemii uniwersytetu jagiellońskiego (w skrócie WCh UJ).

2020-01-31, 16:18
Zięba to was nawet w ch*ja robi z tym tytułem doktora