18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Moja wycieczka
fryca88 • 2012-11-02, 12:32
Ogólnie to mam małe pojęcie o fotografowaniu, ale lubię czasem popstrykać. Nie nazywam się, jak byle jaki kutas z lustrzanką fotografem i nie wpierdalam wszędzie fotek, ale przed chwilą przeczytałem tutaj o nawiedzonych miejscach i tak się składa, że niedawno odwiedziłem ciekawe miejsce, oczywiście nawiedzone tylko przez srające koty i szczające psy, ale klimat dość ciekawy.

Opuszczona część winnicy Achaia Claus z XIX wieku. Okolice Patras - Grecja. Szukałem niedaleko grobu Tholosa, ale to inna opowieść.











Reszta jak coś w komentach
Zgłoś
Avatar
rockface123 2012-11-02, 12:35
komentarz
Zgłoś
Avatar
~Velture 2012-11-02, 12:38 6
Zrób czarno-białe zdjęcia i myśl ,że jesteś zajebisty. Ależ to kurwa oryginalne.
Zgłoś
Avatar
~Sunday 2012-11-02, 12:39 29
up.
Nie czytaj opisu, napisz głupi komentarz i myśl, że jesteś zajebisty.
Zgłoś
Avatar
fryca88 2012-11-02, 12:42 54
Velture napisał/a:

Zrób czarno-białe zdjęcia i myśl ,że jesteś zajebisty. Ależ to kurwa oryginalne.



Dziękuję za radę następnym razem jak będę robił zdjęcia jakiegoś śmietnika podkręcę saturation na maxa, może wtedy dostanę nagrodę za jakiś jebany Pop-art.
P.S.
Otwórz ślubny album babki, albo matki i wyzwij je od lanserskich i dziwek, starego, albo dziadzie od hipsterów, za to, że foty tam mają czarno-białe, przez to są chujowi i mainstreamowi oraz, że popełnili wielkie faux pas
Zgłoś
Avatar
achujciwcycki 2012-11-02, 12:46
Ty, no ale weź chociaż kurwa napisz gdzie, co, dlaczego opuszczone, jakiś kawałek histori czy ki chuj, bo tak to suche jak studnia w Etiopii
Zgłoś
Avatar
fryca88 2012-11-02, 12:58 1
achujciwcycki napisał/a:

Ty, no ale weź chociaż kurwa napisz gdzie, co, dlaczego opuszczone, jakiś kawałek histori czy ki chuj, bo tak to suche jak studnia w Etiopii



Przekonałeś mnie z tą Etiopią, zmieniłem opis ;]
Zgłoś
Avatar
l................e 2012-11-02, 13:03 1
Zamiast kłócić się z debilami, dawaj resztę fotek
Zgłoś
Avatar
Krozpel 2012-11-02, 13:20 1
Dawaj resztę zdjęć!
Zgłoś
Avatar
rockface123 2012-11-02, 13:40 1
to jeszcze zdjęć nie ma?! tutaj...
|
|
\/

wrzucaj foty ;]
Zgłoś
Avatar
Ratilt 2012-11-02, 13:57 5
fryca88 napisał/a:

P.S.
Otwórz ślubny album babki, albo matki i wyzwij je od lanserskich i dziwek, starego, albo dziadzie od hipsterów, za to, że foty tam mają czarno-białe, przez to są chujowi i mainstreamowi oraz, że popełnili wielkie faux pas



Robili czarno-białe bo nie mieli aparatu by zrobić kolorowe. A ty masz aparat, masz możliwości by zrobić w kolorze a napierdalasz odcienie szarości i "jestę fotografę". W byle jakim programie do obróbki zdjęć można potem w 3 sekundy usunąć kolory uzyskując dwie wersje, ale nie odwrotnie.
Podsumowując - napierdalanie czarno-białych fotek, szczególnie miejsc ciekawych, w których można by było coś poobserwować, to szczyt debilizmu i huj (czarno-biały) ci w dupę
Zgłoś
Avatar
fryca88 2012-11-02, 14:01 25






























Ratilt napisał/a:



Robili czarno-białe bo nie mieli aparatu by zrobić kolorowe. A ty masz aparat, masz możliwości by zrobić w kolorze a napierdalasz odcienie szarości i "jestę fotografę". W byle jakim programie do obróbki zdjęć można potem w 3 sekundy usunąć kolory uzyskując dwie wersje, ale nie odwrotnie.
Podsumowując - napierdalanie czarno-białych fotek, szczególnie miejsc ciekawych, w których można by było coś poobserwować, to szczyt debilizmu i huj (czarno-biały) ci w dupę



Ja robię Smieną, na NRD-owskiej kliszy

Masz kolorowe z tych okolic, możesz sobie zjechać na ręcznym

Zgłoś
Avatar
Squir 2012-11-02, 19:32 8
Nie ma co patrzeć na niektóre komentarze, w większości szkół jest dziś wolne. Mi osobiście zdjęcia się podobają.
Zgłoś
Avatar
fryca88 2012-11-02, 19:57 7
Squir napisał/a:

Nie ma co patrzeć na niektóre komentarze, w większości szkół jest dziś wolne. Mi osobiście zdjęcia się podobają.



Tak myślałem ;] ale lubię takich napinaczy, zawsze mają coś do powiedzenia, jakby były kolorowe, to też znalazłby się ktoś, kto napisałby, że chujowe. Ja nie twierdze, że są dobre, po prostu są. Mam dystans do swoich umiejętności, to początki zabawy z aparatem, czytam, szczególnie Scotta Kelby i zapoznaję się ze sprzętem.

Przy okazji wiadomość do napinacza: nie ustawiam jak ty w swoim chujowym Olympusie, który kupiłeś za 199 zł w promocji z Tesco, trybu B&W w samym aparacie. Robię cyfrowy negatyw RAW i obrabiam w Lightroomie, zatem kiedy chcę mogę zrobić z na powrót kolorowy, w barwach sraczki, czy dorzucić do każdego obrazka wypiętą dupę.
Zgłoś
Avatar
Roxann 2012-11-02, 20:43 4
Ratilt napisał/a:

Robili czarno-białe bo nie mieli aparatu by zrobić kolorowe.


Kto, kto puścił w świat tą plotkę, że kolor/b&w zależy od aparatu. Sprawdź wiadomości nim się wypowiesz...

fryca88 napisał/a:

Ja robię Smieną,

Masz może coś jeszcze prócz Smienki?
Wracając do tematu, fajna historia, ciekawe zdjęcia i jak ktoś naprawdę nie ma do czego się przyczepić, to przyczepi się do wyglądu zdjęć... Zrozumiałabym to jeszcze jakbyś wrzucił zdjęcia rozmazane, nieczytelne i zwyczajnie brzydkie.
Fajny temat, mam nadzieję, że wyjdzie z Poczekalni, bo zwyczajnie cenię zaangażowanie i to, że chciało Ci się wyjść i pokazać kawałek świata i historii innym tutaj.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie