18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:18
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
🔥 Napastnik z długą rurką - teraz popularne
Avatar
riczardson 2013-10-19, 13:17 29
Powiem Wam coś. Pracuję za granicą i w firmie mam słowaka i ukrainca. Słowak mówił, że kiedyś tak jak w PL było WSZYSTKO przemysł, fabryki itd. Po latach wszystko poszło w pizdu, ale jako tako było OK do czasu zmiany waluty. Jak zmienili na euro wszystko się znowu jeszcze bardziej pojebało, ceny w góre zarobki chujowe. I na ten przykład na Słowacji normalny człowiek zarobi około 700-500euro a to jest w chuj mało, przejechał tylko jedną granicę i zarabia 2000e - jest różnica? Ukrainiec - tam jest wszystko popierdolone w chuj. Przykład - na Ukrainie jest sporo złóż gazu ziemnego. Oczywiście wydobywa do Gazprom. I jak to wygląda dalej? Gazprom na ziemiach Ukraińskich obrabia złoża gazu, gaz leci na Rosję, a potem Ukraina musi odkupić tak jakby swój gaz spowrotem. No pojebane. O zarobach nawet nie będę pisał bo są marne. Tam są skrajności, albo bieda jak skurwysyn albo bogactwo i zamożność. Ukrainiec pochodzi z dawnych ziem Polskich, studia robił we Lwowie. I generalnie to co cieszy to jest to, ze w tym kraju najlepsza sytuacja jest właśnie na naszych dawnych ziemiach.
Zgłoś
Avatar
zomos 2013-10-19, 13:44 7
Nawet przeczytali to w parlamencie... u nas by chyba tylko Korwin to przeczytał... Bo każdy inny parlamentarzysta od 24 lat bierze udział w tej farsie zwanej rządzeniem...
Tu tylko po słowacku bez napisów...
Zgłoś
Avatar
Autor 2013-10-19, 13:46
Ech i tak się dzieje wszędzie...
Zgłoś
Avatar
giboN31 2013-10-19, 14:54 66
Chyba powoli zbliża się Słowiańska wiosna ludów, oby jak najszybciej, piwko dla Słowaków
Zgłoś
Avatar
booore 2013-10-19, 16:26 6
Nie u nas.
A wiecie dlaczego?
Bo u nas od rozwalenia magdalenkowego układu, ważniejsze jest kto w którym kącie jakiej kanapy siedzi na dupie.
Zgłoś
Avatar
jan.rzut 2013-10-19, 16:50 4
job twoju mac, nie ma innej możliwości - to wszystko w końcu pierdolnie, ludzie nie wytrzymają. Fajne jest to, że zdarzy się to jeszcze za naszego życia i zapewne spora część z nas będzie "tymi ludźmi".
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-19, 18:18 6
To nie ma prawa się udać w Polsce bo my zamiast skupić się na prawdziwym wrogu, dzielimy swoich na grupy (prawaki i lewaki, komuchy i naziole, ateusze i katole, PiSowcy i Peło etc) i eliminujemy z zciekłością godną podziwu WŁASNYCH RODAKÓW gdy wtenczas prawdziwi wrogowie dzielą między siebie kolejne połacie ziemi i majątek narodowy.
Zgłoś
Avatar
zomos 2013-10-19, 18:33 5
To nie ma prawa, tamto nie ma prawa. A może warto spróbować? Tak samo jak z tym dzieleniem... Polacy się nie dzielą to Polaków dzielą. Poza tym nie znam człowieka ale jakim kurwa prawem ktoś kto ma wpisane "Skąd: Holandia" może pisać o walce w imię narodu(hipokryzja?)... To prawie jak Mickiewicz i Słowacki co pisali z emigracji o tym jak to kurwa ciężko jest w Polsce... sami taplając się jak pączki w maśle we Francji...
Zgłoś
Avatar
r................o 2013-10-19, 18:49 2
Skurwione sądownictwo które doprowadza na skraj rozpaczy setki tysięcy ludzi rocznie. Wiecie do ilu napadów na nich doszło w zeszłym roku? 90 z czego większość to pyskówki albo liściki. Po odjęciu recydywy okazuje się że mamy kraj cipek.
Zgłoś
Avatar
The.prophecy 2013-10-19, 19:24
Na Słowacji bida aż piszczy. Tam nie ma klasy średniej, są tylko albo bogaci albo biedni.
Ukochana strefa Euro ich zniszczyła finansowo. To samo czek nas jak postanowią zamienić naszą silną walutę na ojro.
Zgłoś
Avatar
SzwagierPL 2013-10-19, 19:29 1
Na Słowacji mają potężny problem z zarazą cygańską, a tak poza tym to kraj jest spoko (pod względem ludzi). Ukrainieć najchętniej wbił by nóż w plecy Polakowi, dopiero Ci co na zachód wyjeżdżają zmieniają mentalność. Mój dobry znajomy od kiedy mieszka w Przemyślu, troszkę mi poopowiadał jak to jest i było z Ukraińcami. Co do waluty Euro, no cóż. Prędzej czy później i tak nas to czeka.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-10-19, 19:41 6
W Polsce nigdy się nie zmieni, bo Polacy nie potrafią biektywnie ocenić sytuacji. Jedni pierdolą, że Tusk jest zjebany, bo obecnie bieda, a Kaczyński super, bo rządził przed kryzysem i było super. Inni uważają odwrotnie. Prawda jest niestety taka, że WSZYSCY politycy mają nas równo w dupie, tylko różnią się hasełkami. Aby dokonać jakichś zmian, trzeba wyjebać WSZYSTKICH polityków i obsadzić młodymi, dobrze wykształconymi i ambitnymi ludźmi bez korzeni żydowskich. Choć to i tak rozwiązanie na chwilę, dopóki nie poczują się pewnie i nie zaczną kraść jak poprzednicy....
Zgłoś
Avatar
lith 2013-10-19, 19:52
Nic odkrywczego. W każdym państwie znajdą się ludzie, którzy będą na wszystko narzekać, wszędzie doszukiwać się teorii spiskowych i układów, spuszczać się nad tym jak to kiedyś było zajebiście, chociaż wtedy wchodzili pod szafę na stojąco i gówno wiedzą o tym jak kiedyś życie wyglądało.

Jasieq napisał/a:

I generalnie to co cieszy to jest to, ze w tym kraju najlepsza sytuacja jest właśnie na naszych dawnych ziemiach.


To się tam przejedź i sam oceń. Według mnie jest zupełnie przeciwnie. Właśnie zachodnia Ukraina to bieda z nędzą. Generalnie właśnie u nich zachodnia Ukraina, to tak jak nasz kresy wschodnie. Tylko tam jest to dużo bardziej widoczne, bo jak sam napisałeś tam jest dużo większe rozwarstwienie społeczeństwa. I tak jak u nas wszyscy generalnie patrzą na zachód, jak tam nie zajebiście, to większość Ukrainy patrzy w ten sposób na wschód, na Rosję. Takie trochę odbicie lustrzane porównując z naszym postrzeganiem świata.

Ogólnie właśnie wschodnia Polska, zachodnia Ukraina, zachodnia Rumunia, zachodnia Bułgaria to taka 'ściana biedy'. Daleko i na wschód, i na zachód. Taka granica wpływów Rosji i UE.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-19, 19:55 4
@zomos - mieszkam w Holandii bo KIEDYŚ byłem patriotą ale już nie jestem, teraz jestem realistą i już wiem, że hasło "Polska - kraj piękny tylko ludzie kurwy!" nie jest pustym frezesem niepodpartym realiami a MOJE życie jest tylko jedno, muszę założyć rodzinę i zarabiać na nią, nie mam więc czasu by czekać aż "kurwy" powymierają i zastąpią je porządni obywatele, bo to potrwa całe pokolenia a może i wcale się nigdy nie spełni. Podobnie jak ja myśli z 10 milionów Polaków którzy uciekli z kraju. I skoro robili to w czasie wojny, robili za czasu komunizmu i robią do tej pory znaczy, że dla tego kraju rzeczywiście nie ma ratunku, bo gdyby był choć cień szansy na ratunek - w 1989 zaczęliby wracać i budować nowe, demokratyczne społeczeństwo.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie