18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Nie zaszkodzi
szwarc_one • 2024-01-25, 21:40
Jak było to wiecie co z tym zrobić


2024-01-25, 22:22
W skrócie historia zachodniej Europy tak właśnie wyglądała, po paru wiekach przyszli i wybili nam jeszcze 3 mln uciekinierów a teraz oskarżają o antysemityzm. Czego tu nie rozumieć?

2024-01-25, 22:52
nowynick napisał/a:

W skrócie historia zachodniej Europy tak właśnie wyglądała, po paru wiekach przyszli i wybili nam jeszcze 3 mln uciekinierów a teraz oskarżają o antysemityzm. Czego tu nie rozumieć?



To jest mitologia rzekomej martyrologii żydowskiej.
Owszem w XX wieku spotkał ich holokaust i połowa populacji została unicestwiona.
Jednak w historii Żydzi nie byli jakoś szczególnie prześladowani. Wszystkie narody europejskie i wszystkie grupy spoleczne (poza nielicznymi uprzywilejowanymi) przeżywały w historii cierpienia i kataklizmy.

Przykładowo Polacy przeżyli zabory, powstania, rusyfikację, germanizację, dyskryminację, przeżylismy II Wojne Swiatową i stracilismy 3mln rodaków
Przeżyliśmy Potop Szwedzki, który był prawdziwym Potopem, bo to była jedna z najkrwawszych i najbardziej niszczacych wojen na naszych ziemiach.
I tak można długo wymieniać, najazdy tatarskie, tureckie, kozackie, krzyżackie, klęski głodu, epidemie ...

W Polsce szlacheckiej Żydzi byli wręcz warstwą uprzywilejowaną wobec 80-90% populacji, bo Żydzi byli wolni i zajmowali się dochodowym i lekkim zawodem handlem, a oprócz tego mieszkali głownie w miastach. Tymczasem chlopi byli niewolni biedniejsi i zajmowali się najbardziej niewdziecznym zawodem - uprawą roli.

2024-01-25, 23:37
nowynick napisał/a:

W skrócie historia zachodniej Europy tak właśnie wyglądała, po paru wiekach przyszli i wybili nam jeszcze 3 mln uciekinierów a teraz oskarżają o antysemityzm. Czego tu nie rozumieć?



Ja nie rozumiem, dlaczego wybicie tych 3 mln Żydów w Europie dokonał Hitler, człowiek, który był finansowo wspierany przez Żydów z Nowego Jorku, którzy to dzielnie odsyłali statki z uratowanymi Żydami z powrotem do Hitlera. Może to wyjaśnisz?

2024-01-25, 23:44
Gdzie by się nie pokazali to zawsze jakiś przypał odjebią a potem dziwota, że się ich przegania po całym świecie.

Co do tego że straciliśmy 3mln rodaków to się nie zgodzę. Co najwyżej rezydentów. Każdy żymianin mieszkający w Polsce będzie twierdził że jest żymianinem a nie polakiem. Przed WWII ilu z tych rezydentów komunikowało się w naszym ojczystym języku?

2024-01-26, 01:09
nowynick napisał/a:

W skrócie historia zachodniej Europy tak właśnie wyglądała, po paru wiekach przyszli i wybili nam jeszcze 3 mln uciekinierów a teraz oskarżają o antysemityzm. Czego tu nie rozumieć?



nowynick napisał/a:

Gdyby nie TVN to w Polsce dalej rządziliby kaczyści a o 90 % ich akcji z ostatnich lat byśmy nie wiedzieli. Ale doj***ć się na siłę, bo taka moda to każdy pierwszy. Podajcie JEDEN przykład kłamstwa w tej stacji (ale taki poparty filmem a nie "kolega kolegi powiedział"- to telewizja, z filmem nie powinno być problemu... ;-) )



coś czuję, że ty wyszedłeś z jakiejś kopiarki POwskich trolli, dawaj zrobimy szybki test:

1. Jakie jest twoje zdanie na temat aborcji?
2. Czy Polska powinna szerzej otworzyć granice dla legalnej imigracji?
3. Czy Polska powinna szerzej otworzyć granice dla nielegalnej imigracji?
4. Jakie masz zdanie o Żołnierzach Wyklętych?
5. Czy Polska powinna ograniczyć emisję dwutlenku węgla?
6. Jak oceniasz akcję Brauna z gaśnicą?

ps. przedwczoraj na watchpeopledie ktoś mi wysłał link z tym samym zdjęciem w treści: https://en.wikipedia.org/wiki/Moral_panic

co za przypadek

2024-01-26, 03:28
bekora napisał/a:

coś czuję, że ty wyszedłeś z jakiejś kopiarki POwskich trolli, dawaj zrobimy szybki test:
1. Jakie jest twoje zdanie na temat aborcji?
2. Czy Polska powinna szerzej otworzyć granice dla legalnej imigracji?
3. Czy Polska powinna szerzej otworzyć granice dla nielegalnej imigracji?
4. Jakie masz zdanie o Żołnierzach Wyklętych?
5. Czy Polska powinna ograniczyć emisję dwutlenku węgla?
6. Jak oceniasz akcję Brauna z gaśnicą?
ps. przedwczoraj na watchpeopledie ktoś mi wysłał link z tym samym zdjęciem w treści:
co za przypadek


Tylko dzieci i kretyni myślą, że świat jest prosty i każdego da się łatwo zaszufladkować według takich prymitywnych kryteriów. Ale nie od dziś wiadomo, że na Sadolu dominują właśnie dzieci i kretyni.

2024-01-26, 05:10
A tymczasem w usa


2024-01-26, 05:24
TwójCzarnyPan napisał/a:

Tylko dzieci i kretyni myślą, że świat jest prosty i każdego da się łatwo zaszufladkować według takich prymitywnych kryteriów. Ale nie od dziś wiadomo, że na Sadolu dominują właśnie dzieci i kretyni.



A ty w której grupie jesteś?

Bo coś mi sie wydaje , wręcz jestem pewien ze należysz do tych dwóch grup...

Ot co !

2024-01-26, 10:31
Babosz napisał/a:

To jest mitologia rzekomej martyrologii żydowskiej.
Owszem w XX wieku spotkał ich holokaust i połowa populacji została unicestwiona.
Jednak w historii Żydzi nie byli jakoś szczególnie prześladowani. Wszystkie narody europejskie i wszystkie grupy spoleczne (poza nielicznymi uprzywilejowanymi) przeżywały w historii cierpienia i kataklizmy.
Przykładowo Polacy przeżyli zabory, powstania, rusyfikację, germanizację, dyskryminację, przeżylismy II Wojne Swiatową i stracilismy 3mln rodaków
Przeżyliśmy Potop Szwedzki, który był prawdziwym Potopem, bo to była jedna z najkrwawszych i najbardziej niszczacych wojen na naszych ziemiach.
I tak można długo wymieniać, najazdy tatarskie, tureckie, kozackie, krzyżackie, klęski głodu, epidemie ...
W Polsce szlacheckiej Żydzi byli wręcz warstwą uprzywilejowaną wobec 80-90% populacji, bo Żydzi byli wolni i zajmowali się dochodowym i lekkim zawodem handlem, a oprócz tego mieszkali głownie w miastach. Tymczasem chlopi byli niewolni biedniejsi i zajmowali się najbardziej niewdziecznym zawodem - uprawą roli.



Myślę, że czas najwyższy poszukac troszkę o Holocauscie informacji po za oficjalnymi źródłami. :) Z informacji które ja zdobyłem wiem, że była to czysta mistyfikacja. Ale oczywiście nie narzucam nikomu swojego poglądu, proponuje tylko poszukać informacji a nie pie**olic to co w szkole i w TVP powiedzieli :)

2024-01-26, 13:08
Babosz napisał/a:

To jest mitologia rzekomej martyrologii żydowskiej.
Owszem w XX wieku spotkał ich holokaust i połowa populacji została unicestwiona.
Jednak w historii Żydzi nie byli jakoś szczególnie prześladowani. Wszystkie narody europejskie i wszystkie grupy spoleczne (poza nielicznymi uprzywilejowanymi) przeżywały w historii cierpienia i kataklizmy.
Przykładowo Polacy przeżyli zabory, powstania, rusyfikację, germanizację, dyskryminację, przeżylismy II Wojne Swiatową i stracilismy 3mln rodaków
Przeżyliśmy Potop Szwedzki, który był prawdziwym Potopem, bo to była jedna z najkrwawszych i najbardziej niszczacych wojen na naszych ziemiach.
I tak można długo wymieniać, najazdy tatarskie, tureckie, kozackie, krzyżackie, klęski głodu, epidemie ...
W Polsce szlacheckiej Żydzi byli wręcz warstwą uprzywilejowaną wobec 80-90% populacji, bo Żydzi byli wolni i zajmowali się dochodowym i lekkim zawodem handlem, a oprócz tego mieszkali głownie w miastach. Tymczasem chlopi byli niewolni biedniejsi i zajmowali się najbardziej niewdziecznym zawodem - uprawą roli.



Żydzi nie tylko zajmowali się handlem ale także lichwą, dlatego też byli tak znienawidzeni przez innych. Polacy mogli się zajmować czymś innym ale byli za głupi na to.
Na terenach Ukrainy (dawna Polska), na Polaków mówią pany ze względu na to, że przed II wojną światową Polacy byli bogatymi chłopami a Ukraińcy pracowali dla nich i mówili do nich per pan.

2024-01-26, 13:41
psotny_fiutek napisał/a:

A ty w której grupie jesteś?
Bo coś mi sie wydaje , wręcz jestem pewien ze należysz do tych dwóch grup...
Ot co !



Co to za pytanie?
Nie widzisz, że w nicku koleś ma postać z Harrego Pojeba?

2024-01-26, 15:36
DlaRozrywki napisał/a:

Myślę, że czas najwyższy poszukac troszkę o Holocauscie informacji po za oficjalnymi źródłami. Z informacji które ja zdobyłem wiem, że była to czysta mistyfikacja. Ale oczywiście nie narzucam nikomu swojego poglądu, proponuje tylko poszukać informacji a nie pie**olic to co w szkole i w TVP powiedzieli



Nie była mistyfikacja. Przed wojną 70% ludności polskich miast to Żymianie. Na trzy klasy w szkole, dwie były żydowskie. Panoszyli się po wsiach, handlowali, sądzili się, lichwowali. Wszystkie małe miasteczka są z zabudową pożydowską. Wąskie ulice, małe ciasne domy. Życie polsko-żydowskie kwitło, z tym że oni byli bardziej zorganizowani i solidarni i polski biznes niedoinwestowany, rozproszony nie miał z nimi szans. Aż przyszedł dzień, gdy wszystko się zmieniło. W bardzo krótkim czasie zebrano wszystkich i wywieziono-kilka tygodni. Wyłapano jak szczury i też wielu Polaków ich sprzedawało z tchórzostwa, dla bezpieczeństwa, dla kasy. Była rozpacz, bo gdzie zakupy, skąd my weźmiemy śledzie? Pożyczkę? Po wojnie tego zostało 5-10% i też wywieziono większość w 1968.

Prawda est taka, że jak zwykle wybili biedotę, drobnicę, która dla bogatych Żymian była ciężarem, problemem. Bogaci jak zwykle uciekli, wykupili się.

Masz złe źródła, a starych pamiętających już niezwykle mało. Skasowanie 3000 000 Żymian i większości cyganów to takie same fakty jak Katyń i Charków Miednoje i wiele innych-też rozmawiałem z naocznymi świadkami, bo dane mi było kilka lat temu pracować przy organizacjach kombatanckich.

2024-01-26, 17:33
Potop był powodzią a nie jakąś bitwą. Na terenach polski również był potop i ludzie zabierali majątki ale watykańskie kłamczuchy zafałszowali wszystko i teraz jedyna historię jaką znają ludzie to wymachiwanie szabelkami...

2024-01-26, 18:45
Antoni79 napisał/a:

Nie była mistyfikacja. Przed wojną 70% ludności polskich miast to Żymianie. Na trzy klasy w szkole, dwie były żydowskie. Panoszyli się po wsiach, handlowali, sądzili się, lichwowali. Wszystkie małe miasteczka są z zabudową pożydowską. Wąskie ulice, małe ciasne domy. Życie polsko-żydowskie kwitło, z tym że oni byli bardziej zorganizowani i solidarni i polski biznes niedoinwestowany, rozproszony nie miał z nimi szans. Aż przyszedł dzień, gdy wszystko się zmieniło. W bardzo krótkim czasie zebrano wszystkich i wywieziono-kilka tygodni. Wyłapano jak szczury i też wielu Polaków ich sprzedawało z tchórzostwa, dla bezpieczeństwa, dla kasy. Była rozpacz, bo gdzie zakupy, skąd my weźmiemy śledzie? Pożyczkę? Po wojnie tego zostało 5-10% i też wywieziono większość w 1968.
Prawda est taka, że jak zwykle wybili biedotę, drobnicę, która dla bogatych Żymian była ciężarem, problemem. Bogaci jak zwykle uciekli, wykupili się.
Masz złe źródła, a starych pamiętających już niezwykle mało. Skasowanie Żymian i większości cyganów to takie same fakty jak Katyń i Charków Miednoje i wiele innych-też rozmawiałem z naocznymi świadkami, bo dane mi było kilka lat temu pracować przy organizacjach kombatanckich.



70 procent ja pie**ole :) Dane chyba z periodyków “Poznaj Żyda” i Youtuba Browna. Chociaż w tym przypadku to pewnie powinienem powiedzieć JewTuba nie?