18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Nietypowy mecz
keyq • 2013-02-11, 3:05
Niedawno natknąłem się na YT na pewien filmik, który mnie trochę zdziwił. Jest to mecz piłki nożnej rozgrywany na paraolimpiadzie. Niby nic nadzwyczajnego jednak jest pewien istotny szczegół:



Zawodnicy są niewidomi, nie jestem pewien co do bramkarzy ale wydaje się, że widzą. Żeby piłkarze mogli trafić w piłkę jest w niej umieszczony dzwonek (czy inne ustrojstwo, które wydaje dźwięki).
Nawet nieźle sobie radzą.

Edit:
Żeby kolejne osoby pokroju pawelgk się nie czepiały:
Nie naśmiewam się tu z osób niewidomych bo w kalectwie nie ma nic śmiesznego. Dyscyplina wydała mi się niecodzienna więc postanowiłem się tym z Wami podzielić.
To co wydaje mi się śmieszne a może i sadystyczne to idea tego sportu.
Zastanawia mnie co myślała osoba, która wymyśliła ten sport i w jakim stanie była? Czy był to zjarany koleś, który na imprezie powiedział do kumpla "Stary wiesz co by było śmieszne? Banda ślepych próbujących grać w piłkę!"
Zgłoś
Avatar
mateelv 2013-02-11, 3:21 4
wygląda zabawnie, ale pełen respekt dla tych ludzi. Nie mieć podstawowego zmysłu, a walić takie gole jak jeden z nich, albo W OGÓLE biegać z piłką przy nodze, podawać, TRAFIAĆ w nią...
I pomyśleć, że niektóre mendy nawet tak nie potrafią z użyciem wzroku, ja się pytam, gdzie się takie coś uchowało...
Zgłoś
Avatar
pawelgk 2013-02-11, 3:27 2
Ty się śmiejesz z nich ale taki niewidomy zjechałby cię w piłkę bez problemu, oni mają tak wyćwiczone zmysły, piłkę kontrolują perfekcyjnie.
Pełen szacunek dla tych piłkarzy. Sam David Beckham próbował zagrać z zawiązanymi oczyma, pomimo tego że jest świetnym piłkarzem, to gdy nie widział piłki nie mógł nic zrobić.

Bramkarz zazwyczaj jest chory na coś innego, jakby bramkarz nie widział to by bronić nie mógł.

Sorry ale nie lubię śmiania się z niewidomych piłkarzy, bo grają oni lepiej niż nasza widząca reprezentacja.
Zgłoś
Avatar
keyq 2013-02-11, 3:40 1
@up
Gdzie w moim poście zauważyłeś naśmiewanie się z nich? Śmieszy mnie sama idea tego sportu a nie osoby niewidome. Czytaj ze zrozumieniem.
Zgłoś
Avatar
Jukers 2013-02-11, 3:54
Kurwa, i znowu spina poprawności politycznej na Sadolu.
Zgłoś
Avatar
Brind'amour 2013-02-11, 4:01 12
Za niewidomych piłkarzy zawsze piwo
Zgłoś
Avatar
radkow 2013-02-11, 4:07 3
Tylko czekać jak nasza reprezentacja z nimi przegra
Zgłoś
Avatar
stalin_za_mlodu 2013-02-11, 4:13 3
Tyle pieniędzy poszło na organizację meczu dla ślepych piłkarzy. Kurwa, na chuj? Niech ktoś mi poda choć jeden naprawdę racjonalny powód...

Przecież mogli im kupić po batonie albo coś bardziej pożytecznego, a doszkolić np. w... W ogóle istnieje jakaś dyscyplina sportowa w której wzrok nie odgrywałby kluczowej roli?

Ale nie, do chuja, symulujmy im normalność....
Zgłoś
Avatar
Borys_ 2013-02-11, 4:26 10
pawelgk napisał/a:

piłkę kontrolują perfekcyjnie.



no to żeś teraz dojebał do pieca
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-02-11, 8:49 1
Proponuję wprowadzić łucznictwo dla niewidomych. Najlepiej z żywym celem. Najpierw taki "cel" drze błagalnie ryja żeby nie strzelać, dzięki czemu niewidomy wie gdzie celować. A po strzale i tak będzie doskonale słychać czy trafił czy nie.
Zgłoś
Avatar
nots 2013-02-11, 10:22 1
Co by nie mówić, to umiejętności podobne do naszej kadry narodowej.
Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-02-11, 10:37
Czy zawodnicy widzą ze zrozumieniem?
Zgłoś
Avatar
~tedwaha 2013-02-11, 12:22
sędzia też ślepy?
Zgłoś
Avatar
chrap 2013-02-11, 13:01 2
Na chuj było to wielkie oburzenie polskiego społeczeństwa, gdy okazało się, że polscy paraolimpijczycy zdobyli więcej medali niż Ci sprawni, a TVP tego nie transmituje? Przecież pozostałe dyscypliny wyglądały podobnie bezsensownie. Ja nie mówię, że to źle że osoby tak doświadczone przez los mają swoją pasję i współzawodniczą ze sobą, ale to jest przegięcie. Przecież kurwa jakby się postarali to by wymyślili inną dyscyplinę dla siebie w której wzrok nie odgrywa aż ta ważnej roli. Nie wiem kurwa. Bieg na 100 m. Jak mam 1,5 m wzrostu, to nie pcham się do koszykówki...
Zgłoś
Avatar
b................e 2013-02-11, 15:55
Ciekawe czy publika też ślepa
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie