18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Oferta pracy
XooX • 2013-10-24, 18:43
Przeglądając serwis Tablica.pl znalazłem takie oto ogłoszenie:
Cytat:

Agencja ochrony zatrudni pracowników do ochrony muzeum,
Wymagamy:
- komunikatywna znajomość języka Angielskiego w mowie
- obsługa komputera + internet
- znajomość obsługi kasy fiskalnej


Oferujemy:
- zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia
- stawkę godzinową netto 4,5 ( na początek )
- możliwość rozwoju



Czy to jest jakiś żart? za takie wymagania 4,50zł pensji na godzinę? Quo Vadis Polsko?
Zgłoś
Avatar
Prokurator 2013-10-25, 8:26
Doskonale wiemy jakie są realia i szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem spawacza/ślusarza/tokarza, który by pracował za 1500 brutto - oczywiście na umowie reszta "do koperty"

@Kislowy_wampir O jakich Ty wyborach mowisz na kogo glosować? Po i Pis dwie największe partie czyli wybór pomiędzy tym, czy będą rządzić debile czy złodzieje później w progu mieszczą się jeszcze komuchy z poprzedniego ustroju psl sld z kaliszem który zajmije pierwsze cztery miejsca w partii oraz palikmiot :| Nawet jeśli jakimś cudem do sejmu wejdzie partia na która warto zagłosować do i tak jest przytłoczona gównem z jakim w sejmie sie spotykają
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-10-25, 8:42 2
@VoidLoop

No kurwa, praca w Polsce za marne grosze i w wymaganiach angielski w stopniu komunikatywnym. Nie pojebało się coś Tobie? Za takie pieniądze ktoś ma napierdalać angielskim? Żarty. Do takiej roboty właśnie powinien iść ktoś, kto gówno potrafi. Chodząc do gimnazjum pamiętam, że na wykopaliskach archeologicznych dawali nam 10zł/h i zwrot kosztów dojazdu, umowe podpisywało się na rodzica. Było to w chuj lat temu.

W Polsce jest taki problem, że ludzie się nie cenią, informatycy zapierdalają za 1600 brutto, tłumacze zatrudniają się w jakiś firmach na telefonie i też zarabiają grosze, ludzie z wyższym także pracują często za najniższą krajową. Nikt się kurwa nie ceni, a później rynek pracy się pierdoli. I nie gadaj głupot, że większość wypowiadających się tutaj to studenci gównianych kierunków bo niby skąd takie wnioski wyciągasz? Chyba z dupy.

I tak się nie chwal dorywczą wakacyjną robotą za 15zł/h bo znaleźć pełny etat, z umową o pracę na czas nieokreślony za te pieniądze w małej miejscowości jest trudno. Zresztą w wakacje to spokojnie można wyciągnąć sporo więcej kasy niż 15zł/h np. biorąc urlop w normalnej robocie i jadąc do Niemiec.
Zgłoś
Avatar
nevarethan 2013-10-25, 8:50 1
zapomnieli dodać, że o północy wszystko się w muzeum budzi i trzeba hołotę pilnować.
Zgłoś
Avatar
Ghostface 2013-10-25, 9:24 2
Un_Nem napisał/a:

kiedy ty sie kurwa urodziles?
spawacze maja 8zl na godzine - tyle co kasjer w lidlu.
ochroniaz ktory jest ciulniety [tzn ma stopien niepelnosprawnosci] zarobi wiecej od niejednego slusarza/spawacza/tokarza/itd itp.

polska to syf i burdel. tak jest i bedzie.
niby bylo lepiej kiedys ale sie skonczylo. i jak nikt nie zabije tych ciuli ktorzy ruchaja i sprzedaja nasz kraj tak bedzie jeszcze dlugi czas a nawet jeszcze gorzej.


Co Ty za głupoty pierdolisz... Ślusarze, spawacze są pożądanymi ludźmi na rynku pracy. Wystarczy chociaż troszkę poszperać na jakichkolwiek portalach o prace, żeby obalić to Twoje pierdolenie w przeciągu minuty. Szukam pracy od siedmiu miesięcy, a zarejestrowany w urzędzie jestem jakieś pięć. Ilekroć nie spojrzę na ogłoszenia co do ślusarzy, stawka waha się od 8 do 11 zł netto. Ludzie z orzeczeniem w ochronach zarabiają po 5, 6 zł netto i naprawdę nie trzeba być jasnowidzem tylko mieć większe pojęcie o tym o czym się pierdoli i swoje lamenty, jaka to Polska jest zła wsadzić sobie w dupę. No właśnie, Polska piszę się z dużej litery ciulu.
Zgłoś
Avatar
B................2 2013-10-25, 9:33
spawacze po 8 zł ? ja przy kostce napierdalam i na miecha przy dobrych wiatrach wyrwe 3,5 k. Mam kilku znajomych spawaczy co lekką reką brali 4 kółka. Tyle ze wyjebał za granice bo tam ze 2-3 razy wiecej dostaje

za dużo na tej kasie siedzisz w lidlu ...
Zgłoś
Avatar
beeveer 2013-10-25, 10:07 2
Uważam, że powinna powstac jakas akcja wsparcia dla Brunona K. jakieś paczki do więzienia chociaż czy coś. dobrze by było, gdyby władza widziała, ze wiele osób docenia jego wysiłki.
Zgłoś
Avatar
Old.Mc.Boner 2013-10-25, 10:29
uczyć się fachu i spierdalać stont
Zgłoś
Avatar
habumbabum 2013-10-25, 10:43
Skrzak napisał/a:

Czy Wy jesteście normalni ? Ja pier**lę przeczytałem te wszystkie komentarze i widzę, że większość ma zajebistą prace, i im się układa w życiu. Ale wyobraźcie sobie, że są ludzie których bieda dopada i pójdą do tej pracy, jako jebany ochroniarz. Za 4,5 zł, złapią 1 rok etatu potem zasiłek i jazda na czarno Mało jest takich ludzi ?

Edit: jak ktoś wcześniej już pisał : POLSKA



powodzenia w "łapaniu roku etatu" na umowie śmieciowej.
ja mam na umowie o pracę 10,37 brutto i to i tak śmiesznie mało, kiedyś pracowałam w barze za 5 zł netto ale przynajmniej na napiwkach dorabiałam prawie drugie tyle, więc nie było aż tak źle... ale za 4,50 do ochrony z obsługą kasy fiskalnej? oO'
Zgłoś
Avatar
piteryo 2013-10-25, 11:33
Un_Nem napisał/a:

kiedy ty sie kurwa urodziles?
spawacze maja 8zl na godzine - tyle co kasjer w lidlu.
ochroniaz ktory jest ciulniety [tzn ma stopien niepelnosprawnosci] zarobi wiecej od niejednego slusarza/spawacza/tokarza/itd itp.

polska to syf i burdel. tak jest i bedzie.
niby bylo lepiej kiedys ale sie skonczylo. i jak nikt nie zabije tych ciuli ktorzy ruchaja i sprzedaja nasz kraj tak bedzie jeszcze dlugi czas a nawet jeszcze gorzej.



A kiedy Ty się kurwa urodziłeś? Naprawdę uważasz, że "te ciule" mają jakiś wpływ na to, że spawacz zarabia tyle co kasjer w Lidlu? Jeżeli tak, to domniemam, że urodziłeś się jakieś 14 lat temu.
Zgłoś
Avatar
b................e 2013-10-25, 11:51 1
Un_Nem napisał/a:


spawacze maja 8zl na godzine



Chyba na Twojej planecie. Żaden doświadczony i szanujący się spawacz nie pójdzie do roboty za mniej niż 15zł.

U mnie w mieście budują sporej wielkości galerię i poszukują spawaczy. Było kilku chętnych. Gdy usłyszeli stawkę godzinową (12zł) to się tylko kierownikowi w twarz roześmiali.
Zgłoś
Avatar
ticorr 2013-10-25, 13:10
Un_Nem napisał/a:

kiedy ty sie kurwa urodziles?
spawacze maja 8zl na godzine - tyle co kasjer w lidlu.
ochroniaz ktory jest ciulniety [tzn ma stopien niepelnosprawnosci] zarobi wiecej od niejednego slusarza/spawacza/tokarza/itd itp.

polska to syf i burdel. tak jest i bedzie.
niby bylo lepiej kiedys ale sie skonczylo. i jak nikt nie zabije tych ciuli ktorzy ruchaja i sprzedaja nasz kraj tak bedzie jeszcze dlugi czas a nawet jeszcze gorzej.


Kurwa. A jak mój znajomy w Szczecinie szukał chętnych spawaczy do czasowej roboty w Holandii, stawka minimum 50zł/h, pełne darmowe wyżywnie, spanie, transport, sprzęt, ubranie, to chętnych mógł policzyć na palcach jednej ręki - takie miał zainteresownie. Drugi znajomy szukał ludzi do zakładu obróbki metalu - ofjcjalna płaca wysoka, drugie tyle pewnie "pod stołem", bo roboty było w chuj, a terminy nagliły - jedyny wymóg to fachowość i solidność - chętnych: zero. Takie są polskie realia! Ale lepiej pierdolić smuty w internetach, niż coś zacząć rzeczywiście działać w temacie. Wiem to po sobie.
Zgłoś
Avatar
XooX 2013-10-25, 13:27
VoidLoop napisał/a:

Jeżeli ktoś w XXIw. uważa znajomość komputera i języka angielskiego za jakieś niesamowite wymagania, to jest moim zdaniem nieudacznikiem zasługującym co najwyżej na pracę z łopatą albo miotłą. Jak się uciekało na angielskim z kolegami albo kończyło zawodówkę to teraz proszę nie narzekać. Inna sprawa, że większość wypowiadających się tutaj to studenci jakichś śmiesznych kierunków typu europeistyka, albo jeszcze lepiej, to studenci ASP. Ja jeszcze nie zdążyłem technikum skończy, a już przepracowałem całe wakacje za 15zł/h. Można? Można, tylko trzeba coś sobą reprezentować, a nie tylko pierdolić jaki to kraj chujowy.



Spasuj kolego trochę bo listów referencyjnych od poprzednich pracodawców, certyfikatów, szkoleń, uprawnień i zaświadczeń mam pełną teczkę a o studiach wyższych (na perspektywicznym kierunku) w trybie dziennym na jednej z najlepszych uczelni w Polsce nie wspominając. Także nie pasuję do modelu człowieka, który opisałeś.
Za 4,50 zł na godzinę to wymagania powinny być jedynie takie, że pracownik ma być trzeźwy, punktualny i uczciwy. Jeżeli ktoś sobie wymyśla kolejne umiejętności którymi ma się cechować to płaca powinna być adekwatnie wyższa. Ponadto pamiętaj o tym, że jeżeli ktoś ma obsługiwać kasę fiskalną to naturalnym jest to, że ponosi za nią odpowiedzialność. Oznacza to, że wszelkie braki rachunkowe musi pokryć z własnej kieszeni. Tylko z czego je ew. pokryć gdy płaca jest głodowa?
Kiedyś po maturze pracowałem kilka miesięcy na stacji benzynowej. Jednemu kasjerowi zniknęło 30 tys. zł z saszetki. Analiza monitoringu nie wykryła sprawcy. Zgadnij, kto musiał te pieniądze oddać= zapierdalać kilka lat za darmo?
Zgłoś
Avatar
Sonal 2013-10-25, 13:48
Skrzak napisał/a:

Czy Wy jesteście normalni ? Ja pier**lę przeczytałem te wszystkie komentarze i widzę, że większość ma zajebistą prace, i im się układa w życiu. Ale wyobraźcie sobie, że są ludzie których bieda dopada i pójdą do tej pracy, jako jebany ochroniarz. Za 4,5 zł, złapią 1 rok etatu potem zasiłek i jazda na czarno Mało jest takich ludzi ?

Edit: jak ktoś wcześniej już pisał : POLSKA



A czy Ty jestes normalny? Mądrzysz się w tamcie, o którym nie masz zielonego pojęcia... Tiaaa zasiłek... Hahahah To by przy tejstawce musiał robić CAŁY rok - czyli 365 dni po co najmniej 12 godzin... dzień w dzień.. - niewykonalne

MISIEQM1 napisał/a:

Kolego Skrzak, żeby dostać ten ochłap, który nazywasz zasiłkiem musisz przepracować pełen rok ale na umowie o pracę. umowa zlecenie, umowa o dzieło i ZUS z ulgą nie podlegają pod wypłatę zasiłku dla osoby bezrobotnej.



Coś tam słyszałeś, ale nie do końca zrozumiałeś. Dlaczego umowa zlecenie nie miała by dawać zasiłku? Hahahah...
Czym ona się różni od umowy opracę od strony ZUSowskich składek? Niczym.
Aby dostać zasiłek musisz przez rok mieć naliczane składki od podsatwy najniższej płacy - aktualnie 1600 brutto, gdyż dopiero od tejkwoty obowiązkowe są składki na Fundusz Pracy (takie ubezpieczenie od bezrobocia).
Tak więc jak zadupiasz na umowę zlecenie i masz z niej te 1600 brutto/mc - masz prawo do zasiłku jak każdy inny. Tak samo ulgowy ZUS - ulgowy czyli ustalający inną minimalną podsatwę składek. Nikt nie zabroni Ci płacić rok od podstawy 1600,00 i masz zasiłek. Tak samo etat - możesz być na 1/100 etatu - ale jak masz 1600 brutto - masz zasiłek
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2013-10-25, 13:50
Że tak zapytam, a skąd ma być ta dobrze płatna praca, jak w Polsce macie zielone pola, budżetówkę i firmy żyjące z funduszy UE (które są zależne od tego czy kasa z UE jest, czy nie ma)?

Nie mamy przemysłu, nie mamy nowoczesnych technologii...a jak nie ma powyższych, to nie ma też zapotrzebowanie na inne usługi.

Kraj rozpierdolony na kawałeczki i tyle.
Zgłoś
Avatar
Un_Nem 2013-10-25, 14:38
R41NM4N napisał/a:

spawacz za 8pln/h... dobre dobre xD
nie wiem gdzie ale chyba na podbeskidziu



w Kaliszu prosze panstwa kurwa w Kaliszu...
firma ZENTEX placi spawaczom 8,50zl/h
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie