18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Ojczyzna
N................z • 2012-01-26, 15:29
Definicja Ojczyzny czyli nutka patriotyzmu na Sadolu.

Zgłoś
Avatar
S................k 2012-01-26, 23:05
Chwała Bohaterom! Kto patriota niech wznosi te słowa! Oby przyszłe pokolenia otrzymały od nas porządną dawkę patriotycznego wychowania!
Zgłoś
Avatar
BDrummer 2012-01-26, 23:07 11
Szacunek dla tych ludzi, i wyobraźcie sobie ich ból, gdy na 11 listopada święto niepodległości polscy lewacy zapraszają jeszcze większe kurwy z niemiec, aby zablokować marsz ludzi którzy cieszą się z tego faktu, faktu odzyskania niepodległośći, i po przez ten marsz oddają również wyraz szacunku dla tych ludzi którzy walczyli,i zginęli za nią, przynajmniej ja tak odczytuje hasła "bohaterom, cześć i chwała". Lecz co z tego skoro media i tak nam na siłę wmawiają "był to marsz faszystów, i organizacji skrajnie prawicowych" Płakać się chce "BOHATEROM, CZEŚĆ I CHWAŁA !"
Zgłoś
Avatar
kamyk11b 2012-01-26, 23:07 1
Chwała Bohaterom z NSZ do końca wiernym
Zgłoś
Avatar
ShadowMasta 2012-01-26, 23:22
0:50 uciekales przed wywozkami na sybir przed dziadem Tuska
Zgłoś
Avatar
Crazol 2012-01-26, 23:24
łezka się w oku kręci
Zgłoś
Avatar
Keepo 2012-01-26, 23:27
Dobrze prawi, polać mu !
Zgłoś
Avatar
Boingu 2012-01-26, 23:42 1
CHWAŁA BOHATEROM!
Więcej takich tematów na sadisticu. Nie można o nich zapomnieć.
Teraz dla większości polskich dzieci bohaterem jest idiota, który wchodzi po piorunochronie, albo gościu który je zupę. Ludzie tacy jak ci bohaterowie wyżej mogliby powiedzieć: "Ten świat schodzi na psy, o co my walczyliśmy, żeby pedały chodziły sobie swobodnie po ulicach?" Ale mimo to, że tyle się dzieje, że te pajace w Rządzie (drogi Premierze nie usuwa pan) robią sobie przedszkole i maszynkę do robienia pieniędzy, ale ci bohaterowie mają satysfakcję z tego, że są jeszcze ludzie, dla których warto się było starać. Nie zapominajcie o tym!
Zgłoś
Avatar
p................z 2012-01-26, 23:48 1
Nic odkrywczego panowie nie mówią. Wystarczy być średnio wrażliwym i średnio inteligentnym by z wiekiem poczuć przywiązanie do ojczyzny. Ciekawe czy tryskaliby takim "patriotyzmem" jakby byli dorosłymi ludźmi w tym 1940, gdy Polacy wydawali żydów by dostać nagrodę i nie umrzeć z głodu, kradli węgiel ze składów ryzykując życie by mieć czym ogrzać chałupę w zimie. Albo gdyby dostali się w ręce NKWD i przeszli pranie mózgów. Gdyby wieszali innych Polaków sprzyjających okupantom...

PS. O jakich kurwa bohaterach mowa powyżej? Mam wrażenie, że materiał komentują same gimbusy znające życie i ludzi z sadistica, pudelka i innych deserów. Zajrzyjcie do książek nieuki, w Polsce jest teraz mnóstwo mądrych ludzi, o których w mediach się nie mówi. Powszechność telewizji i internetu sprzyja promowaniu wodomózgów, bo tego tacy nierozgarnięci odbiorcy jak wy oczekują.
Zgłoś
Avatar
smugga 2012-01-26, 23:54
Nic tylko jeden wielki: SZACUN
Zgłoś
Avatar
Legon 2012-01-27, 0:13
to ja nie zyje w zadnej ojczyznie ... bo kazdy czlowiek jest dwulicowy mowi jedno robi drugie ,no ale jestem zdania ze pochodze od malpy wiec jako tako moja ojczyzna jest dzungla i zycie wsrod zwierzat a nie wsrod debilnych ludzi(90%) w miejskiej dzungli
Zgłoś
Avatar
p................z 2012-01-27, 0:16
@Legon
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy"
Zgłoś
Avatar
Escalade 2012-01-27, 0:44 1
poskramiacz napisał/a:

Nic odkrywczego panowie nie mówią. Wystarczy być średnio wrażliwym i średnio inteligentnym by z wiekiem poczuć przywiązanie do ojczyzny. Ciekawe czy tryskaliby takim "patriotyzmem" jakby byli dorosłymi ludźmi w tym 1940, gdy Polacy wydawali żydów by dostać nagrodę i nie umrzeć z głodu, kradli węgiel ze składów ryzykując życie by mieć czym ogrzać chałupę w zimie. Albo gdyby dostali się w ręce NKWD i przeszli pranie mózgów. Gdyby wieszali innych Polaków sprzyjających okupantom...

PS. O jakich kurwa bohaterach mowa powyżej? Mam wrażenie, że materiał komentują same gimbusy znające życie i ludzi z sadistica, pudelka i innych deserów. Zajrzyjcie do książek nieuki, w Polsce jest teraz mnóstwo mądrych ludzi, o których w mediach się nie mówi. Powszechność telewizji i internetu sprzyja promowaniu wodomózgów, bo tego tacy nierozgarnięci odbiorcy jak wy oczekują.



Jesteś albo ślepy i głuchy, albo głupi bo nie obejrzałeś filmiku i oceniasz. Pierwszy z mężczyzn wyraźnie mówi o ucieczce na Sybir, a drugi ma wyraźny podpis AK NSZ więc co ty za przeproszeniem pieprzysz? Co mają do tego książki historyczne?
Zgłoś
Avatar
K................k 2012-01-27, 9:34 1
Skądinąd napisał/a:

@Barnaba666, nie pierdol, synek, ze się nie uczy. Uczę polskiego w 4 klasie podstawówki, ostatnio mieliśmy wiersz o patriotyzmie i właśnie w takim kontekście, jak panowie tutaj, rozmawialiśmy o tych sprawach. Inna sprawa, że to dzieci wiejskie, z których znaczna część regularnie pomaga rodzicom w pracach gospodarskich. Dla nich patriotyzm, to maki i chabry w życie i piękna trawa wiosną.

Tak czy siak, bez uogólnień,proszę, bo za takie rzeczy to się w ryj obrywa.



Uspokój się, bo nie przystoi kobiecie używać pewnych wyrażeń. Jako doświadczona, dwudziestoczteroletnia polonistka, na pewno zdajesz sobie z tego sprawę.

W czwartej klasie podstawówki może i robi się galę na 11 listopada i uczy wierszyka "kto ty jesteś...", ale przecież doskonale wiesz, że nie o to tu chodzi. Wybacz, ale to tak jakby na narzekanie, że ludzie nie są muzykalni i mało ich gra na fortepianie, Twoja odpowiedź była: ja moich uczniów w czwartej klasie wszystkich uczę grać na cymbałkach.

Patriotyzm wpajać się powinno młodym w wieku gimnazjalnym, a nawet licealnym, kiedy już na poważnie kształtuje się im światopogląd. Jeden na stu historyków w tych szkołach daje radę dociągnąć program do drugiej wojny światowej (ukłon w stronę ostatnich poważnych reform szkolnictwa i okrojenia liceum), a wszystkie dzieciaki perfekcyjnie znają za to historię Grecji starożytnej i miasta Ur.

No i błagam, nie nazywaj mnie "synkiem", skoro dzielą nas dwa lata różnicy wieku.
Zgłoś
Avatar
boski_adonis 2012-01-27, 9:44
jakiem biedny student, tak bym gościowi postawił litr polskiej wódki
Zgłoś
Avatar
Phallucifer 2012-01-27, 9:46 1
@up
chcdeszm i powiedziec, ze wszystkie leckcje historii, na ktorych mi trabniono o powstaniach i wszystkie leckje polskiego, na ktorych mi obwieszczano, jak to rozdziobaly nas kruki i wrony, sa w tonacji antypatriotycznej?
Zgadzam sie owszem, bo ten system wychowuje ludzi przeciazonych, mlodzi ludzie nie sa glupi i rozumieja, ze taki stan rzeczy jest irrelewantny.
Po co nam cala armia ludzi, przygotowanych do przelewania krwii? Czy militaryzm to patriotyzm? Za co ja mam przelewac krew?
mamy tragiczna przeszlosc, Polska zostala splawiona w kaluzy krwii, tych czasow sie nie wroci, zaden z nas nie bedzie mogl wyjechac na Kolyme, nie bedzie jechal przez sybir w kibitkach, nie bedziemy mogli chowac sie w lasach, a nierozumnym jest tkwic w martwym punkcie roku 1945. Idac dalej, dlaczego nie mowi sie tyle o pozytywnych aspektach Polski i polskiej kultury?
Dlaczewgo polskosc to jedynie minorowosc i kult poleglych? Wiecie kochani chyba bede staral sie przygotowac pare artykulow o Polakach, ktorzy sa znani i cenieni w swiecie, ktorzy po prsotu zyja i powinni byc dla nas drogowskazami. Bo czy ktos slyszal o Giedroyciu? Czy ktos dokladnie pamieta Malinowskiego? Czy Wie, kto to byl Korzeniowski? O Szkole Warszawsko-lwowskiej??
Za yto kazdy wie, kto to byl Mickiweicz i kazdy zna "Noc listopadowa? Kochani czas pokrzepiania serc wodka i cukrem minal bezpowrotnie, trzeba wykuc nowa rzeczywistosc, taka bysmy mogli byc z Polski dumni.
Mysle, drogi Barnabo, ze nie Tobie decydowac, co mloda polonistka moze tutaj pisac, a co nie
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie