18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Ojczyzna
N................z • 2012-01-26, 15:29
Definicja Ojczyzny czyli nutka patriotyzmu na Sadolu.

Zgłoś
Avatar
K................k 2012-01-27, 9:54
@up

Dziękuję za wkład w dyskusję. Nie chciałem decydować merytorycznie, co powinna pisać a co nie. Głównie chodziło mi o sposób w jaki się odezwała i wątpliwy autorytet, jakim się podparła.

Są wyjątki. Owszem. I na pewno dokonałem niesprawiedliwego uogólnienia. Przykład: W moim liceum (które znajduje się w jakichś tam rankingach w pierwszej trójce liceów Krakowskich) nic a nic nie było poruszane w tej kwestii - może stąd moje krytyczne zdanie. Podobne historie ma do opowiedzenia większość moich znajomych, także z innych szkół.

Nie chcę nikogo krzywdzić, ale dalej obstaję przy swoim zdaniu: jest tego zdecydowanie za mało.
Zgłoś
Avatar
KaOeNDeI 2012-01-27, 11:29
Riwald napisał/a:

Obrazek



tak się zastanawiam... Wy macie te gify przygotowane na każdą okazję czy co?
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-01-27, 12:39 1
Mnie patriotyzmu w szkole nikt nie uczył. Lekcję języka polskiego ograniczały się do tego jaki pogląd na danego autora mamy przyjąć ("Bo Słowacki wielkim poetą był") i jak mamy traktować omawianą epokę. Zero wychowania patriotycznego, jedynie szybkie przerabianie materiału i straszenie tym, że się nie wyrobimy do końca roku. To samo z historią, większość czasu przegadaliśmy o Grecji, Rzymie czy Egipcie niż o samej Polsce. Przecież to o Polsce powinniśmy się głównie uczyć.

Patriotyzmu nauczyłem się sam!!!
Zgłoś
Avatar
Krak 2012-01-27, 13:44
Co za tumany, jeden chce Bogurodzicę na stadionie, następny o ucieczce na Sybir.

Co za matoły, ...Polacy z kresów doskonale zdawali sobie co oznacza Krasnaja Armia i NKWD, uciekali w strone okupacji niemieckiej, która wydawała się im bardziej "cywilizowana"

Uciekali przez Bug na zachód!
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2012-01-27, 14:08
a jak dzisiaj wygląda ta nasza pomoc ojczyźniania między Polakami? ...
Zgłoś
Avatar
P................k 2012-01-27, 14:32
Co to jest kurwa świerzop? i nówary?
Zgłoś
Avatar
K................k 2012-01-27, 15:59
@up

No ja mam nadzieję, że żartujesz.

A jak nie, to proszę:

bit.ly/xXniWh
Zgłoś
Avatar
Phallucifer 2012-01-27, 16:05 1
Nie ma sprawy. Po prostu nie za bardzo mi sie usmiecha krzewienie idei patriotycznej nasiaknietej krwia i dramatem. Co nie znaczy, ze sama idea mi nie odpowiada. Rozumiem doskonale gdzie lezy Polska w obecnej chwili i co z nia wyrabiaja zalosni politycy, chyba mnie to nawet boli.
Zgłoś
Avatar
Mateunia 2012-01-28, 0:55
sluchajac i czytajac, patrzac na to co sie w kolo Nas dzieje, dochodze do wniosku, ze juz nie mamy szans na powrot do prawdziwych wartosci, pewnie kazdy podobnie widzi to co sie w kolo dzieje, nawet wsrod zolnierzy wiekszosc jest takich ktora kieruje sie innymi celami niz powinno to byc, niektorzy sa przeciwni nawet spiewaniu hymnu polski na rozprowadzeniach, inni nie znaja ani tradycji, ani histori polski oraz wojska polskiego... podalem tylko przyklad popatrzcie w kolo jak to sie wszystko toczy... musimy to zmieniac
Zgłoś
Avatar
s................n 2012-01-28, 12:54
Słuchajcie i uczcie się dzieci... Ojczyzna to nie jest ZUS, to nie jest zakłamany premier i prezydent analfabeta, to nie jest benzyna za 6 PLN za litr. Ojczyzna to jest niebieskie niebo, mroźne powietrze kłujące w płuca, rzeki, jeziora, lasy, język polski. Pamiętajcie.
Zgłoś
Avatar
bied-rona 2012-01-29, 13:08
myślę że należy puścić ten filmik naszej ubiegłorocznej miss Rozalii
Zgłoś