18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (15) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

W malutkiej wsi Igły, położonej w woj. pomorskim, pośrodku pól uprawnych na lekkim wzniesieniu, stoi sobie ruina kaplicy z XIX w. Obecnie nie ma do niej żadnej drogi dojazdowej, ponieważ wszystko dookoła zostało po prostu zaorane. Dawniej przy kaplicy znajdował się cmentarz ewangelicki, rosły tu też drzewa i cały teren był otoczony wysokim żywopłotem. Dziś po cmentarzu nie ma już śladu, tak jak i po wysokich drzewach i żywopłocie.

Jak widać, stojące w samotności mauzoleum pozostawione same sobie jest już mocno zdewastowane. W wyniku działalności złomiarzy usunięte zostały praktycznie wszystkie elementy metalowe, jakie znajdowały się w grobowcu. Zabalsamowane ciała zostały wywleczone, a cynowe trumny rozkradzione. Wszystko, co miało jakąkolwiek wartość w tym obiekcie, zniknęło.

O tej porze roku roślinność nie jest już tak bujna, jak latem, więc postanowiłem, że zejdę na dół i zrobię kilka zdjęć. Zauważyłem, że walają się tam puste butelki po alkoholu, stare znicze i… ludzkie kości.

Moje profile gdzie publikuje zdjęcia z miejsc, które odwiedzam.
Instagram
Fecebook


















2022-11-28, 20:31
mam nadzieje ze sobie tam nie waliles zboczku

2022-11-28, 20:32
Zwierzak wpadł i zdechł, też mi coś :wtf:

2022-11-28, 20:57
Natura to zabiera... Szkoda, że zaniedbane. Wsie nie mają kasy.

Ne...........ro
2022-11-28, 21:38
Wieśniak który to zaorał powinien odpowiadać za to prawnie. Powinien zgłosić żeby przenieśli szczątki na normalny cmentarz.

2022-11-28, 21:58
masz fotki jak to wyglądało kiedyś?

2022-11-28, 22:06
Jerzy_Owsik napisał/a:

masz fotki jak to wyglądało kiedyś?



Nie znalazłem nigdzie fotek, jak to wyglądało kiedyś.

2022-11-28, 22:51
Skąd masz pewność, że są to ludzkie szczątki?

2022-11-28, 23:43
Nagrywaleś tam jakieś Sado maso ? Przyznaj się świntuchu :->

A kości weź na rosół. Jeszcze podjesz.

2022-11-29, 00:56
Uwaga, jestem ekspertem. Dla powątpiewających- potwierdzam, to są ludzkie kości. Na zdjęciach widać fragment miednicy (kość łonową z panewką stawu biodrowego), obojczyk, kręg i fragmenty kości przedramienia. Oczywiście nic tu nie jest w układzie anatomicznym a całość zalega na złożu wtórnym.

2022-11-29, 01:11
Przecież to jest miednica. Miednica jest w każdym szanującym się polskim domu, tak jak szmata. Wielkie mi halo...

2022-11-29, 03:22
nightwood napisał/a:

Dawniej przy kaplicy znajdował się cmentarz ewangelicki



wszystko urośnie na tak nawożonym polu

Archeolog napisał/a:

...a całość zalega na złożu wtórnym.



a po polsku?

2022-11-29, 06:53
Necro napisał/a:

Wieśniak który to zaorał powinien odpowiadać za to prawnie. Powinien zgłosić żeby przenieśli szczątki na normalny cmentarz.





alucard321 napisał/a:

Skąd masz pewność, że są to ludzkie szczątki?



Bo nie są, widziałeś kiedyś u człowieka taką spłaszczoną kość?

2022-11-29, 07:55
Fajny klimat.

2022-11-29, 10:17
jakiś artykuł stąd
https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP8M5K