18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Palacz Zwłok
Dz...........ak • 2013-03-25, 12:11


Cytat:

Karl Kopfrkingl jest palaczem zwłok w praskim krematorium. Popada w szaleństwo i przez to uważa, że wykonując swoje obowiązki uwalnia dusze zmarłych.

- Filmweb.pl



"Palacz zwłok" (1969) to jeden z ciekawszych horrorów psychologicznych jakie dotychczas nakręcono. Oniryzm, piękna muzyka, świetne zdjęcia, problematyka nazizmu ujęta w dość ciekawy sposób oraz przede wszystkim GENIALNA kreacja Rudolfa Hrušínský'ego.




_............._
2013-03-25, 22:25
Od dwóch lat filmweb mi pokazuje w rekomendacjach, ale ze względu na język czeski musiałbym chyba oglądać bez dźwięku żeby go potraktować poważnie.

2013-03-26, 10:43
Również zdecydowanie polecam, przerażające i świetnie zagrane studium szaleństwa, w dodatku tak nakręcony(narastające napięcie, płynne przejścia pomiędzy scenami i muzyka), że wręcz hipnotyzuje i nie pozwala odejść od ekranu.

2018-11-17, 14:23
oh, przeoczyłem tą pozycję, odświeżę więc temat.

gdy film przeżywał swój kinowy renesans wybraliśmy się z sadlowym gronem, niestety jednak - nie ziębi ni grzeje.

moim zdaniem film bazuje jedynie na przytłaczających wizjach (wymyślenia pieców krematoryjnych, atmosfery śmierci dookoła, kolaboracja z nazistami), natomiast sam w sobie nie przekazuje wiele. tak jak ja go zapamiętałem - jest nudny.

możliwe że sęk tkwi w iście czeskim przekazie, jeśli ktoś lubi takie kino - jak najbardziej zachęcam, ja jednak to tego filmu już nie wrócę

2018-11-25, 16:49
Dzięki, obejrzę.