18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (10) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
gelynder1 2015-11-21, 19:06 2
a ja nie pale
Zgłoś
Avatar
Dzisiaj 2015-11-21, 19:13 17
farma wiatrowa... a co my kurwa węgla nie mamy ? Pierdylion ton pod ziemią, można by jechac z 200 lat na naszym węglu - a im wiecej CO2 tym roslinki mają więcej jedzenia i bedą wieksze, im wieksze tym więcej tlenu wyprodukują itd.

Gazu lupkowego nie mamy ? Ze 3 pierdyliony pod ziemią...

W UK nastawiali tego gówna pełno, oczywiscie dofinansowanie z EU czy rządu... tak czy siak kasa ukradziona od podatnikow. Ktos oglosil, ze w 2016 czy 2017 zaprzestanie dofinansowywac to gówno i zaczął sie lament - bo nieoplacalne bedzie utrzymywac te pieprzone wiatraczki, ludzi konserwujących ten szajs itd. Bez dofinansowania to nie moze funkcjonowac. Jakby moglo juz 30 lat temu by staly tylko i wyłącznie wiatraki.

Dziekuje - tyle w tym temacie.
Zgłoś
Avatar
cezar94 2015-11-21, 19:41 2
Dzisiaj napisał/a:

farma wiatrowa... a co my kurwa węgla nie mamy ? Pierdylion ton pod ziemią, można by jechac z 200 lat na naszym węglu - a im wiecej CO2 tym roslinki mają więcej jedzenia i bedą wieksze, im wieksze tym więcej tlenu wyprodukują itd.

Gazu lupkowego nie mamy ? Ze 3 pierdyliony pod ziemią...

W UK nastawiali tego gówna pełno, oczywiscie dofinansowanie z EU czy rządu... tak czy siak kasa ukradziona od podatnikow. Ktos oglosil, ze w 2016 czy 2017 zaprzestanie dofinansowywac to gówno i zaczął sie lament - bo nieoplacalne bedzie utrzymywac te pieprzone wiatraczki, ludzi konserwujących ten szajs itd. Bez dofinansowania to nie moze funkcjonowac. Jakby moglo juz 30 lat temu by staly tylko i wyłącznie wiatraki.

Dziekuje - tyle w tym temacie.



Gaz łupkowy mamy, mamy węgiel, wiatr jest, rzeki też. Tyle że państwo jeszcze nie jest na tyle rozwinięte by stać się niezależnym od ropy, a jej, z tego co mi wiadomo, nie mamy.. Także póki ropa potrzebna do wydobywania, budowania itd. lepiej mieć do niej jako taki dostęp i czekać na lepsze czasy. Ale to tylko moje zdanie. Pozdr.
Zgłoś
Avatar
M................e 2015-11-21, 20:11
Energia wiatrowa jest jeszcze ok jeżeli chodzi o prywatne elektrownie ale w Polsce są one prawie nielegalne poza tym stawianie wielkich wiatraków szpeci a same z siebie produkują mało energii w czasie wojny łatwo je wyłączyć i popsuć cały mechanizm skazując na spore straty materialne chociażby.
Z energii odnawialnej jedynie wodna wydaje się sensowna z tego co się oriętuje skandynawia korzysta najwięcej właśnie z tej energii nie szpeci według mnie sprawia jakieś punkty oriętacyjne na rzece a nie tylko szpeci pola które są oddalone o 50km od wioski i ma bogatą historię bo z działania wody korzysta się od wieków.
Zgłoś
Avatar
4................h 2015-11-21, 20:38 2
@up dziś bez problemu za około 20 tyś złoty mógłbyś zbudować przydomową (np. na szopie/garażu) elektrownie wiatrową, która by w 90% przypadków wystarczyła... niestety jak powiedziałeś jest zakaz :/
Zgłoś
Avatar
Essent 2015-11-21, 23:17
Spoko muza,spoko filmik...leci browar.Ale z tymi wiatrakami to troszkę dłuższa dyskusja będzie.
Zgłoś
Avatar
nightclaw 2015-11-22, 12:46
wy widzicie material, a ja widze ze kolejna firma bedzie miala darmowa reklame na stronce. pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
4................h 2015-11-22, 13:30 1
@up no oczywiście, każdy sadol posiada 2 mln w kieszeni i nie wie w co zainwestować lub właśnie stawia elektrownie wiatrową. Serio człowieku? 90% sadoli (bardzo optymistyczna wersja) nie stać na budowę domu (pomijając wzięcie kredytu) ale co ja tam wiem. Nie pozdrawiam, zmykaj na kwejka
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2015-11-22, 14:00 1
u szwabów rozbierają... a Polsce stawiają ... super.
Zgłoś
Avatar
Sol 2015-11-22, 15:55
Za temat o budownictwie łap dwudzieste i leć na główną. Swoją drogą, jak napisał orisuniek, szykuje się dłuższa dyskusja i chętnie popatrzę, jak się rozwinie.
Zgłoś
Avatar
piotrek_poldek 2015-11-22, 16:02 1
Za fundamenty palowe zawsze piwko!
Zgłoś
Avatar
Rinko 2015-11-22, 16:05
Zwróci się już po pierwszym trylionie lat użytkowania.
Zgłoś
Avatar
p................2 2015-11-22, 16:12
Dobrzy są, w 2 minuty zbudowali.
Zgłoś
Avatar
xjan 2015-11-22, 16:21
Tak naprawdę ta firma to, to co pozostało po śp. Jurku Kilerze. Firma niestety wpadła w obce ręce i zmienili jej nazwę kiedyś było dumne KILLER a teraz zmienili na KELLER
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie